Winnipeg – St. Louis 0:1 (kon.) | Dallas – San Jose 3:2 (kon.) | Edmonton – Minnesota 7:2 (kon.)
Anaheim – Carolina 1:4 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 2:6 (kon.) | Los Angeles – Vegas 5:1 (kon.)
Los Angeles Kings
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Vegas Golden Knights
Sobota 08.12.2018, 22:10 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (00:40:55)

Bodyčeky: 23:28

Je konec. Los Angeles dnes vítězí na domácím ledě nad Vegas naprosto jasně a zaslouženě 5:1.
    Už v 5. minutě šli hosté do vedení, když se prosadil Oscar Lindberg. Následně se ale Los Angeles dostalo do hry a v 11. minutě srovnal Nikita Ščerbak. Poté bylo k vidění spousta nepřesností, ale gól už v první třetině nepadl.
    V první polovině druhé periody mělo Vegas přesilovku, ale ta nepřinesla ani střelu. Ve 33. minutě získali početní výhodu Kings a dokázali vstřelit gól, o který se postaral Matt Luff. Ve 37. minutě šli domácí do dvoubrankového vedení po trefě Jeffa Cartera.
    Ve 43. minutě poslal Kings do tříbrankového vedení čistým průstřelem od modré Derek Forbort. V 50. minutě mohl Karlsson udělat zápas zajímavějším, ale trefil jen tyč. A nakonec potvrdil jasnou dominanci domácích v dnešním zápase pátou brankou Nate Thompson.

59:18
    Jonathan Marchessault dostal trochu prostoru na levé straně, ale jeho pokus vyrazil Jonathan Quick.
    58:33 Nate THOMPSON - 5:1

58:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden gól přibalují domácí soupeři na cestu! Jake Muzzin předvedl skvělý přehled a viděl na pravé straně volného NATE THOMPSONA, který tak obdržel kotouč a z první jej vypálil do odkryté brány. Asistence: Jake Muzzin a Michael Amadio.

58:19
    Los Angeles jasně kontroluje konec utkání a snaží se ještě něco vymyslet v útočném pásmu.

57:45
    Matt Luff se dostal ke střele a následně také k dorážce, ale ta s oběma pokusy si poradil Marc-Andre Fleury.

57:09
    Los Angeles sice vede, ale atmosféra v Staples Center je velice pochmurná.

56:45
    Poté se sice Vegas dostalo do útočné třetiny, ale tam nic nevymyslelo a kotouč skončil zpátky ve středním pásmu.

56:12
    Ne, dnes je o vítězi rozhodnuto, pokud se nestane zázrak, jelikož ke konci zápasu jsou více aktivnější v útoku Kings.

55:29
    Tři hráči Vegas se nedostali přes domácího obránce a Kings se posléze dostali do útočného pásma.

55:06
    Ovšem Los Angeles se podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny bez nějakých problémů.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Ščerbak (Muzzin), 33. Luff (Leipsic, Kempe), 37. J. Carter (Doughty, Forbort), 43. Forbort (Toffoli, Amadio), 59. N. Thompson (Muzzin, Amadio) – 5. O. Lindberg (Nosek, Carpenter)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), Forbort, Martinez, Muzzin, Fantenberg, Phaneuf – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Luff, J. Carter (A), Leipsic – Toffoli, Kempe, Ščerbak – Amadio, N. Thompson, Clifford.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland (A), Theodore, Merrill, Holden – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, Eakin, Pacioretty – Nosek, Carpenter, O. Lindberg – Reaves, Bellemare (A), Carrier.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Tom Chmielewski – Matt MacPherson, Ryan Gibbons

Diváci: 17 631