Los Angeles – Vegas 5:1 (kon.) | Detroit – NY Islanders 2:3 (kon.) | Tampa – Colorado 7:1 (kon.)
Columbus – Washington 0:4 (kon.) | Florida – NY Rangers 4:5 (1:3 po s.n.) | Boston – Toronto 6:3 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Arizona – San Jose 3:5 (kon.) | Calgary – Nashville 5:2 (kon.)
St. Louis – Vancouver 1:6 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 7:1 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (po pr.)

Vhazování – 33:25.

Je konec! Dnešní utkání sice nabídlo hodně ofenzivní podívanou, avšak diváci se dočkali pouze dvou branek, přičemž ta druhá přišla v půlce druhé třetiny. Utkání logicky směřovalo do prodloužení, ve kterém měl jasnou převahu Boston, který nakonec získal plusový bos. Diváci se v dnešním utkání rozhodně nenudili, k vidění byla celá řada vyložených šancí, rovněž jsme viděli pěstní souboj. Boston tak potvrdil roli favorita tohoto zápasu, naopak Ottawa i nadále zůstane ve spodní polovině tabulky.

63:07 Torey KRUG - 1:2

63:07
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Boston opět sevřel svého soupeře v jeho vlastním pásmu, Marchand přiťukl Krejčímu, který objel branku, aby u druhé tyče našel úplně volného TOREYHO KRUGA, který se zakončením neměl sebemenší problém! McKenna byl v tomto případě naprosto bez šance!
    Asistence: David Krejčí, Brad Marchand.

62:40
    Neskutečný McKenna! Přihrávka před branku našla jednoho z hostujících hráčů, který ale nevyzrál na domácího brankáře, který svým zákrokem napodobil Dominika Haška.

62:30
    Z velkého úhlu zkoušel své štěstí hostující Karlsson-Forsbacka, avšak místa moc nebylo. Boston je v prodloužení jasně aktivnější, naopak domácí se pouze brání.

61:27
    Marchand pelášil s Krejčím na jediného obránce, prvně jmenovaný ale opět nepropálil brankáře. Boston zůstává i nadále u hracího předmětu.

60:10
    Úvodní vhazování prodloužení dopadlo lépe pro domácí celek, který začal hodně opatrně. Ceci okamžitě zavezl puk za vlastní svatyni.

60:01

Třetí třetina nenabídla žádnou přesnou trefu, na řadu přijde pětiminutové prodloužení. Pakliže opět nepadne branka, uvidíme samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:25
    Utkání se spíše už jen dohrává, s velkou pravděpodobností uvidíme prodloužení. Boston má puk na svých hokejkách...

58:28
    Na ledovou plochu zavítala čtvrtá formace Bruins. Nordström si počkal na volný prostor pro Donata, který z velké blízkosti trefil pouze domácí brankáře.

57:18
    Marchand je dnes střelecky při chuti, avšak jeho druhou radost mu překazil pohotový McKenna, který si pro úspěšný zákrok vyjel daleko z branky. Koncovka utkání je skutečně hodně ofenzivní.

56:24
    V krátkém časovém sledu tu máme další zakázané uvolnění, tentokráte se ho dopustili domácí hráči. Hra se tak přestěhuje zpět do pásma Ottawy Senators.

David Suchý

Branky a nahrávky: 13. Mark Stone (White, Harpur) – 28. Marchand (Pastrňák, Krug), 64. Krug (Krejčí, Marchand)

Ottawa Senators: McKenna (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Ceci (A), Lajoie, Jaroš, Harpur – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Batherson, Tierney, Bødker – Pääjärvi, Z. Smith (A), Dzingel – Pyatt, N. Paul, M. McCormick.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Carlo, Krug, McAvoy, J. Moore, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Krejčí (A), Marchand (A) – Backes (A), Cave, Heinen – Wagner, Kuraly, G. Smith – Nordström, Forsbacka-Karlsson, Donato.

Rozhodčí: Schlenker, Walsh – Berg, Smith