Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:3 (1:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Třinec 1:4 (kon.)
Vítkovice – Litvínov 0:3 (kon.) | Liberec – Sparta 4:1 (kon.) | Plzeň – K. Vary 6:3 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:4 (kon.)
Berani Zlín
1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
HC Kometa Brno
Neděle 09.12.2018, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 26. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. (18:03:36)

Třetí třetina už branku nepřinesla, nic to ale nemění na tom, že Kometa jasně vyhrála o tři branky a do Brna veze tři body. O toto vítězství se zasloužila hlavně čtvrtá hostující pětice, které dala dvě branky. Zlín sice úplně špatně nehrál, ve druhé ani třetí třetině se však gólově neprosadil a hlavně to ho stálo body.

Nejlepší hráči utkání
    PSG Berani Zlín: Jiří Ondráček
    HC Kometa Brno: Peter Mueller

59:18
    Kometa má ještě malé problémy s rozehrou, na tom už ale nezáleží.

58:29
    Zlín v oslabení neinkasuje a tak asi bude konečný výsledek 1:4. Sedláček už asi na střídačku nepůjde.

57:49
    Zlín už nechce inkasovat a oslabení brání vším co má. Nyní se mu podařilo vyhodit.

56:58
    Hosté hrají hlavně v útočné třetině, k zakončení se ale moc nehrnou. Vedou o tři branky, takže už hrají velmi klidně.

56:20
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Valenta – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

56:00
    Čermák velmi šikovně dostal kotouč do útočné třetiny, kde se do střely nehrnul. Puk tam chtěl spíše jen udržet.

55:12
    Rychlý útok hostů skončil střelou z pravého kruhu. Ta je však sražená do ochranné sítě a vhazovat se tak bude před Sedláčkem.

54:10
    O kotouč se chvíli bojovalo ve středním pásmo. Vítězně z něj vyšla Kometa, která nikam nespěchá a puk se snaží co nejdéle udržet ve své třetině.

53:42
    Kometa nyní vyhodila tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění. Zlín tak mohl rychle a nečekaně zaútočit. Kašík se po dlouhé době zahřál a připsal si další zákrok.

52:49
    Oba týmy jsou s výsledkem smířené a utkání se tak dohrává ve velkém klidu a pohodě.

51:56
    Zlín zakládá další útok zpoza své branky. Ten skončil již ve střední třetině a neměl tak šanci na úspěch.

51:26
    Zlín dostal zvláštním obloučkem kotouč do střední třetiny a v oslabení tak neinkasuje. Následný útok Komety je navíc zastaven ofsajdem a tak budou moct domácí v klidu vystřídat.

50:52
    Domácí nyní chvíli dokonce hráli v útočné třetině, tam ale nic nebezpečného nevymysleli. Kotouč tak poté získali hosté.

50:05
    Berani zatím oslabení zvládají, hned na úvod kotouč vyhodili za Kašíkovu branku.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec)

Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek, Žižka, Řezníček, Valenta, Gazda, Ferenc – Kubiš, Fořt, J. Ondráček – Herman, Honejsek, Okál – Lakatoš, Fryšara, Werbik – E. Kulda, P. Sedláček, Šlahař.
    HC Kometa Brno: Kašík (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – L. Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hanzlík, Polák

Diváci: 7000 (vyprodáno)