Litvínov – SOHO Olomouc 4:3 (2:0 po s.n.) | HC Sparta Praha Sledge – Studénka Sledge 1:8 (kon.) | SHK Mustangové – Zlín sledge 2:3 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
1:8 (1:1, 0:4, 0:3)
HC Sledge Studénka
Neděle 09.12.2018, 11:15 • Škoda Icerink, Praha-Strašnice • Česká para hokejová liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.

HC Sparta Praha

Pražané zakončovali první polovinu sezony na domácím ledě, kde vyzvali pardubické Mustangy. Domácí doplatili hlavně na vražedné útočné duo Kubeš-Hering, které mělo prsty ve všech třech obdržených gólech Sparty. Velkou roli hrál i sparťanský brankář Vápenka, jenž zneškodnil několik nebezpečných akcí Pardubic. Pražané naopak dokázali soupeřova gólmana pokořit jen jednou, a tak Sparta prohrála 1:3. Následující den se sparťané vydali na odvetný zápas ve Východních Čechách, kde mohli Mustangům oplatit porážku na domácím ledě. Jenže útočná síla Pardubic znovu a sparťané opět padli 1:3.

Od začátku ročníku Studénka kosila své soupeře hlavně v samostatných nájezdech, jediný Litvínov pokořila rozdílem třídy. V dovednostní disciplíně si smlsla na Karlových Varech, Pardubicích, Olomouci a také na Spartě. Až poslední hrací víkend přišla stopka v podobě Zlínu. Nejprve na ledě mistra padli sledge hokejisté Studénky 3:4 a den poté už doma poprvé v sezoně prohráli v nájezdech – 5:6sn.

V uplynulých zápasech sparťané museli strávit vysokou porážku 0:8 od pětinásobných mistrů ze Zlína. Naopak Studénka předvedla kanonádu v Pardubicích, kde od začátku vedla a vypořádala se skvěle i s divokou třetí třetinou, kdy během tří minut padlo pět gólů. Studénka zvítězila 7:3 na ledě Mustangů.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Raul, Zapletal (A) – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Trefný, Pšenčík.

HC Sledge Studénka: M. Kudela – Flis, Kartosz, V. Kudela, Kudrna (C) – Fojtík (A), Mlčák (A), Staněk, Kalegaris, Schilcher, Eberdorfer, Prostředník, Chodurek..

00:01

00:54
    Zápas má od počátku vysoké tempo, nejprve se hosté dostali k Vápenkovi, vzápětí však Sparta hru otočila a ohrozila gólmana Kudelu.

02:15
    Poté, co se Studénka držela delší dobu před domácí svatyní, se Pražanům povedlo alespoň vyhodit na zakázané uvolnění, aby na chvíli oslabili tlak soupeře.

03:08
    Flis zkusil střelu zápěstím zespodu pravého kruhu, Vápenka si na jeho pokus počíhal a drží puk.

04:08
    Spartě se po silném vstupu nedaří vymanit ze svého území, puk jen končí na dalším zakázaném uvolnění.

04:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (sledge) (Jiří Krupička – 2 min, hákování).

05:46
    Hosté zatím nedokáží navázat na svůj předešlý nátlak ve vlastní přesilové hře.

06:03
    Nyní je zastavil ofsajd při příliš rychlém a uspěchaném přechodu středního pásma.

06:32
    Raul zachytil rozehrávku ve středním pásmu a posílá kotouč na Kudelu.

06:55

07:26
    Lisov a Kalegaris kombinovali před Vápenkou, ale byli neúspěšní.

08:01
    Škoda této šance, Lisov přenechal v mezkruží puk Flisovi, který měl před sebou prázdnou bránu, jenže puk si to namířil do horní tyčky.

09:03
    Zapletal obdržel přihrávku od Raula a zvrchu poslal tvrdou střelu na Kudelu, který jeho pokus zneškodnil.

09:54
    Zdeněk Krupička vysprintoval kupředu za puk, jenže zpět se vraceli hned tři hráči Studenky a situaci pohlídali.

10:38
    Příliš rychlá rozehrávka ze třetiny Sparty doklouzala až na druhý konec hrací plochy, rozhodčí píská icing.

11:09
    Hráči si dnes nic nedarují, je k vidění řada tvrdých dorážek.

11:55
    Studénka právě vstřelila branku!
    Pražané dlouho hasili tlak ve své třetině, jenže nakonec na pokraji sil kapitulují. Z mezikruží se jako první prosazuje DMITRIJ LISOV. Asistence: Sandro Kalegaris.

12:29
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jenže domácí se nevzdávají a okamžitě srovnávají. Od modré čáry vše před sebou propálil JAN ZAPLETAL, který je prvním sparťanem, který se během tohoto víkendu dokázal prosadit. Bez asistence.

13:23
    A Sparta tlačí dál! Nejprve Zdeněk Krupička střílel zblízka k levé tyči, poté ještě nepříjemně dorážel Novotný, nicméně brankář Kudela vše vykryl.

13:51
    Kalegaris poslal dopředu Lisovova, ale na modré čáře ho zneškodnil Jiří Krupička.

14:37
    Lisov ukradl puk ve středním pásmu, křižnou přihrávkou hledal nalevo Kalegarise, kterému přeskočil kotouč hokejku a nezakončil do prázdné brány.

15:00

První třetina nabídla velmi zajímavou podívanou, úvod byl velmi vyrovnaný, nicméně postupně začala mít navrch Studénka. Ta z tlaku dokázala vytěžit vedoucí branku z hokejky Dmitrije Lisovova. Ale zanedlouho poté Sparta odpověděla, když srovnal Jan Zapletal. Poté měli navrch sparťané, nicméně gól do sirénu už nepadl.

15:01

15:16
    Zapletal schytal tvrdý atak u mantinelu, chytá se za břicho, ale vypadá v pořádku. Nevylučuje se.

16:22
    Kotouč končí mezi hráči Studénky na střídačce, bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:47
    Sparta chce rozehrát od své brány, ale hosté nepříjemně dotírají a znepříjemňují rozehrávku.

17:17
    Zdeněk Krupička jel do samostatného úniku, zkusil zmást Kudelu, který se však nedal, úmysl dobře přečetl a vychytal domácího útočníka.

18:12
    Na druhé straně si zase Vápenka počíhal na střelu z pravého kruhu Lisovova.

19:07
    Studénka se znovu dostala do tempa a domácí mají potíž osvobodit se ze svého území.

19:34
    Lisov vyzkoušel střelu z vrchu mezikruží, Vápenka s tím ale neměl žádný problém.

20:23
    Jeden ze sparťanů se ještě vší silou natahoval po pomalu klouzajícím puku za brankovou čáru, marně. Hosté z východu republiky znovu vytěžili ze svého tlaku a do vedení je posílá SANDRO KALEGARIS. Asistence: Dmitrij Lisov.

22:09
    Pražanům se povedlo přesunout po delší době ke Kudelovi a začínají tvořit.

22:17
    Studénka jen vyhodila na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před hostující svatyní.

23:43
    Nicméně aktuálně se bojuje zejména o střední pásmo, žádný z týmů nemá jasnou převahu.

24:27
    Vápenka se včas přesunulu k tyči, kam mířil z blízkosti Kalegaris, hra pokračuje dál.

25:01
    Nepříjemnou střelu z mezikruží předvedl Alex Ohar, Kudela ale včas přitiskl svou hůl k ledu a nepustil puk za sebe.

26:06
    Sparta se snaží neotálet, a když se dostane přes silnou obranu soupeře, pošle kotouč okamžitě na bránu.

26:34
    Pražané se opravdu častěji dostávají ke slovu a Kudela se musí mít ve svém brankovišti na pozoru.

27:04
    Jenže hosté rychle obrátili hru a odskakují do dvougólového vedení. Z pravého kruhu přesně zamířil černou pryž ke vzdálenější tyči SANDRO KALEGARIS. Asistence: Dmitrij Lisov, Erik Fojtík.

27:56
    Sparťané okamžitě po buly před bránou Studénky poslali kotouč na Kudelu, ten drží puk.

28:09
    Tohle je nepříjemná ledová sprcha pro domácí. Hosté využívají další brejkovou situaci a zvyšují na 4:1. SANDRO KALEGARIS kompletuje svůj hattrick. Asistence: Sylwester Flis, Dmitrij Lisov.

29:43
    Tak tohle už vypadá na jasnou záležitost. Opět zaúřadovala stejná trojka, SANDRO KALEGARIS přidává čvrtou trefu v utkání. Asistence: Dmitrij Lisov, Sylwester Flis.

30:00

Prostřední patnáctiminutovka se nese ve jménu Studénky. Ta zcela rozložila domácí tým v závěru dějství, když zahrozila z přečíslení. Nejprve ve 21. minutě Sandro Kalegaris vrátil svému týmu vedení a dalšími třemi góly v posledních třech minutách třetiny zajistil hostům vedení 5:1.

30:01

30:26
    Pražané začínají třetí třetinu zostra, okamžitě ohrožují brankáře Kudelu.

31:43
    Parádní pokus Novotného, který v otočce pálil na bránu. Kudela měl co dělat se střelou, ale úspěšně ji vykryl.

33:00
    Hosté vedou již 6:1. SANDRO KALEGARIS nebezpečně hlídkoval před domácí svatyní a nakonec se kotouče na své holi opravdu dočkal. Asistence: Sylwester Flis.

34:59
    Sparta se pomalu dostává před Kudelu, uvidíme, jestli se domácím povede snížit.

35:45
    Lisov opět ujel dopředu sám, Vápenka jeho dotírání u levé tyče pohlídal.

36:18
    Raul zachytil rozehrávku v útočném pásmu, najel si do mezikruží, odkud vypálil k pravé tyči. Kudela na poslední chvíli labačkou těsně vyrazil kotouč.

37:05
    Zakázané uvolnění Pražanů stěhuje hru před Vápenku.

37:11
    Ten musel čelit ráně rychle po buly, dokázal ji vyrazit do rohu hřiště.

37:33
    Icing je odpískán také na druhé straně a vhazování se uskuteční v Kudelově blízkosti.

38:22
    DMITRIJ LISOV obkroužil bránícího hráče, prokličkoval před bránu a zavěsil pod břevno Vápenkovy svatyně. Asistence: Sandro Kalegaris, Rostislav Staněk.

40:41
    Studénka je znovu u Vápenky a kombinuje, tempo se však zklidnilo.

41:22
    Jiří Krupička zblokoval Kalegarisovu střelu z mezikruží, kotouč končí za bránou domácích.

41:40
    Další pokus Kalegarise zneškodnil Vápenka svým betonem ihned po vhazování.

42:29
    Také DMITRIJ LISOV se dočkal hattricku, zamíchal s pukem před bránou a zavěsil pod břevno. Studénka vede 8:1. Asistence: Sandro Kalegaris, Erik Fojtík.

43:49
    Po výletu ke Kudelovi se dohrává zápas před Vápenkou.

44:33
    Sparta se osvobodila ze svého pásma a skákavý kotouč posílá do třetiny Studénky.

Nejlepší hráči utkání:

HC Sparta Praha: Jan Zapletal, Miroslav Novotný.
    HC Sledge Studénka: Dimitrij Lisov, Sandro Kalegaris.

Studénka ve třetí třetině přidala další tři branky, jednu ještě přidal Sandro Kalegaris, o druhý hattrock v zápase se postaral Dmitrij Lisov. Hosté si tak odvážejí tři body za vítězství 8:1.

Ode mě je to vše a příjemný zbytek víkendu. (12:54:19)

Martina Nová

Branky a nahrávky: 13. Zapletal – 12. Lisov (Kalegaris), 21. Kalegaris (Lisov), 28. Kalegaris (Lisov, Fojtík), 29. Kalegaris (Flis, Lisov), 30. Kalegaris (Lisov, Flis), 33. Kaligaris (Flis), 39. Lisov (Kalegaris, Staněk), 43. Lisov (Kalegaris, Fojtík)

HC Sparta Praha Sledge: Vápenka – Raul, Zapletal (A) – Z. Krupička (A), J. Krupička (C), Novotný, Frolík, Ohar, Nachtigalová, Trefný, Pšenčík.