po penal. (4:3)
al-Ajn SCC
3:3 (1:3)
Team Wellington
Středa 12.12.2018, 16:30 • Hazza Bin Zayed Stadium, Al Ain City • Mistrovství světa klubů • Předkolo

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 16:3. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15. (19:24:03)

Khalid Eissa je hrdinou zápasu! Brankář Al Ainu vychytal pro tým ze Spojených arabských emirátů postup do čtvrtfinále v penaltovém rozstřelu.

Fantastický první poločas začal ve dvanácté minutě neskutečnou ránou ze třiceti metrů Mario Barcia, který vymetl přesně horní roh Eissovy branky. Následně se prosadil po přihrávce Bevina také Aaron Clapham. Domácí sice dopravili míč do sítě, ale kvůli předcházejícímu faulu, který potvrdilo i video nebyl gól uznán. Těsně před přestávkou doklepl míč do branky po rohovém kopu i Mario Ilich. Už to vypadalo, že se půjde do šaten za stavu 3:0, ale domácí se přece jen zásluhou Japonce Šiotaniho dostali ke snížení. Ihned po přestávce snížil na rozdíl jediného gólu Tongo Doumbia. Střídající Marcus Berg v samém závěru srovnal na 3:3 a muselo se do prodloužení. Nastavení čas ale vítěze nepřinesl a na řadu přišly pokutové kopy.

Nejprve právě Berg zklamal, ihned po něm ale nechal vyniknout Eissu i Kilkolly. V páté sérii nejprve suverénně proměnil Caio Fernandes, aby následně byl vychytán kapitán Wellingtonu Justin Gulley.

Al Ain si zahraje o semifinále s Esperance Tunis.

5. série
    4:3
    Kdo jiný, než kapitán Justin Gulley by měl v rozhodující chvíli podržet svůj tým. Gulley se snažil umístit balon k pravé tyči, ale Eissa vystihl jeho úmysl a balon vyrazil!

5. série
    4:3
    Pátou sérii zahajuje Caio Fernandes. Brazilec s klidem uklidil míč po trávníku k pravé tyči.

4. série
    3:3
    Za Wellington se ve vyhrocenou chvíli postavil k balonu Watson. Tvrdá rána skončila od břevna za brankovou lajnou a je znovu srovnáno.

4. série
    3:2
    Japonský záložník Al Ainu Cukasa Šiotani si nedělal potíže a napálil míč prudce pod břevno.

3. série
    2:2
    Také Mario Ilich se v dnešním zápase střelecky prosadil. A také tentokrát byl úspěšný ránou do rohu branky.

3. série
    2:1
    Hussein Elshahat přibrzdil při svém pokusu, počkal si na pohyb brankáře a poté uklidil míč k opačné tyči.

2. série
    1:1
    Kilkully však také nedává. Povedenou ránu k tyči dokázal Khalid Eissa skvěle vyrazit.

2. série
    1:1
    Marcus Berg srovnal stav v závěru druhé půle, ale nyní v penaltovém rozstřelu chybuje dělovkou nad.

1. série
    1:1
    Ross Allen přišel na trávník až v samém závěru prodloužení. A potvrdil, že si na penaltu věří, když vymetl pravý horní roh.

1. série
    1:0
    Jako první si postavil míč na značku pokutového kopu Ibrahim Diaky. Domácí fotbalista umístil svou důležitou střelu k levé straně, Basalaj se vydal k opačné tyči.

Střílení penalt začíná.

Ani prodloužení vítěze neurčilo! Hned v prvním zápase na Mistrovství světa klubů tak rozhodne až penaltový rozstřel.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.
    120+1. Červená karta po 2. žluté

120+1
    Mohamed Abdulrahman vidí po zcela zbytečném zákroku na útočné polovině druhou žlutou kartu a je tak jasné, že se penaltu nekopne!

120+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase prodloužení jednu minutu.

Vít Schück

Branky: 45+1. Šiotani, 50. Doumbia (Fernandes), 87. Berg (Diaky) – 12. Barcia (Bevin), 15. Clapham (Bevin), 45. Ilich

Karty:   30. Salem (AAI), 55. Doumbia (AAI), 56. Abdulrahman (AAI) – 109. Barcia (TWL)   120+1. Abdulrahman (AAI)