NY Islanders – Vegas 2:3 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Calgary – Philadelphia 6:5 (po pr.)
Anaheim – Dallas 6:3 (kon.)
New York Islanders
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Vegas Golden Knights
Čtvrtek 13.12.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:08 (03:49:01)

1. Tomáš Nosek (VGK) 1+0
    2. Mathew Barzal (NYI) 0+2
    3. William Karlsson (VGK) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 25-17; Zablokované střely: 12-15; Vhazování: 50%-50%; Hity: 21-20; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.

Jonathan Marchessault po pouhých 34 sekundách utkání využil přesilovou hru a poslal Vegas do brzkého vedení, jenže Anthony Beauvillier našel rychlou odpověď a v polovině utkání otočil skóre na stranu Islanders Adam Pelech. Také Golden Knights ale dokázali jednobrankové manko rychle smazat, když se prosadil necelé čtyři minuty před koncem druhé části William Karlsson. Třetí třetina začala s velkým zpožděním kvůli problémům se světly, česká hvězda Tomáš Nosek ovšem vysvitla ze tmy a po obrovské chybě Robina Lehnera otočila zápas zpět na stranu Vegas, které po dnešním utkání dokázalo v NHL porazit po sezóně a necelé její polovině všech 30 týmů. Konečný výsledek zajímavého střetnutí v New Yorku. New York Islanders 2 Vegas Golden Knights 3.

59:44
    Adam Pelech napřáhl k táhlé střele od modré čáry, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

59:03
    Dnešní utkání sleduje 9182 diváků.

59:03
    Jonathan Marchessault přizvedl střelu Islanders do ochranné sítě a domácí si vzali oddechový čas.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:44
    Robin Lehner naskočil na střídačku a Islanders zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře!

57:18
    Thomas Hickey vystřelil na vrcholu levého kruhu a Marc-André Fleury na přední tyči puk vkleče podržel v náručí. Po přerušení následuje reklamní přestávka.

56:53
    Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá a Robin Lehner zřejmě za pár okamžiků opustí bránu.

54:31
    Nick Holden se pokusil rozhodnout, jeho rána od modré čáry ale byla na levém křídle zablokována.

53:52
    Islanders na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a jejich střelu na přední tyči zablokoval Deryk Engelland.

51:54
    Islanders se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:32
    Vegas se na vrcholu pravého kruhu dostalo ke střele, kterou Robin Lehner na přední tyči vyrazil mimo.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Beauvillier (Boychuk, Barzal), 32. Pelech (Barzal) – 1. Marchessault (C. Miller, R. Smith), 37. W. Karlsson, 44. Nosek (O. Lindberg, Carpenter)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Johnston, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Eakin, Tuch – O. Lindberg, Nosek, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Tom Chmielewski. Čároví: James Tobias, Darren Gibbs