Brighton – Chelsea 1:2 (kon.) | Southampton – Arsenal 3:2 (kon.) | Liverpool – Manchester Utd. 3:1 (kon.)
Brighton & Hove Albion
1:2 (0:2)
Chelsea FC
Neděle 16.12.2018, 14:30 • Falmer Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 17. kolo

Arsenal v souběžně hraném utkání nečekaně prohrál 2:3 v Southamptonu a Chelsea tak na čtvrtém místě odskočila svému rivalovi na rozdíl tří bodů a nadále platí, že Brightonu podlehla v celé své historii jen jednou a to v roce 1933.

Brighton po dnešní prohře zůstává na třináctém místě, na pásmo sestupu disponuje devítibodovým náskokem. (16:28:52)

Fotbalisté Chelsea vítězí v Brightonu 2:1, zejména díky skvělému představení Edena Hazarda v prvním poločase.

Pětašedesát minut Chelsea hru zcela kontrolovala, poté však inkasovala z první a nakonec jediné vážnější příležitosti Brightonu a byť domácí dostali možnost několika nebezpečných centrů v závěru zápasu, tak Kepu už ohrozit nedokázali a Chelsea tak bere důležité tři body do tabulky.

90+4

90+4
    V poslední minutě avizovaného nastavení hosté mají míč pod svoji kontrolou a usadili se ve středu hřiště.

90+2
    Po kvalitním Montoyově centru se v pokutovém území vyšplhal nejvýše Lewis Dunk, jeho hlavička míjí branku Kepy o půl metru.

90+2
    Brighton vybojoval další roh, centr Marche na bližší tyč hosté odvracejí do pole.

90+1
    V úvodu čtyřminutového nastavení je Kepa Arriazabalaga potrestán žlutou kartou za zdržování při odkopu od branky, Španěl navíc další sekundy ušetřil odkopem v momentě písknutí Attwella a rozehrávka se tak bude opakovat.

90
    Po nepříliš dobrém centru Marche se zpoza pokutového území opřel do míče Montoya, balón ale vůbec netrefil ideálně a míč letěl mnoho metrů od branky Chelsea.

90
    Brighton se pokouší o závěrečný nápor, domácí vybojovali rohový kop.

88
    Solly March z následného volného kopu hostující branku netrefil.

87
    Andone dostal přihrávku za obranu Chelsea, byl viditelně stažen Marcosem Alonsem, jenž dostává žlutou kartu, která je ale velmi tmavá, tady hrozila i červená.

86
    Za dvacet minut po snížení si Brighton ještě nevypracoval žádnou příležitost na vyrovnání, Chelsea se ale musí mít na pozoru, neboť jednobrankové vedení je velmi ožehavé.

85
    Bernarda při rozehrváce dostal pod tlak Loftus-Cheek a brazilský fotbalista byl přinucen zahrát míč jen za postranní čáru.

83
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Jürgen Locadia.

83
    Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Olivier Giroud.

81
    Po souhře Hazarda s Loftus-Cheekem anglický reprezentant přihrával z pravého křídla před branku, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů a domácí se ubránili.

81
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Yves Bissouma.