Boston – Buffalo 2:4 (kon.) | Winnipeg – Tampa 5:4 (po pr.) | Chicago – San Jose 3:7 (kon.)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 29

Edmonton Oilers: 22

Utkání v Rogers Areně sledovalo 18 036 diváků.

Je konec, Vancouver Canucks nakonec uhlídali své vedení a připisují si proti Edmontonu důležitou výhru 4:2. Hosté sice byli v první třetině lepší a tvořili si více šancí. Jenže nedali žádnou branku. Prostřední dějství naopak nezvládli, stejně jako třetí třetinu. Kosatky sice dovolily na konci střetnutí jednu akci první útočné formaci hostů, ale jinak si lajnu Connora McDavida hlídaly skvěle. I to je důvod, proč se dnes radují z oprávněné výhry v základní hrací době. Rozhodující trefu zapsal mladý šikula Elias Pettersson. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek týdne.

59:53
    Ještě jedno přerušení kvůli zakázanému uvolnění.

59:32
    Benning musel zpátky do obranné třetiny pro kotouč. To už ale moc času nezbývá, Vancouver může zůstat v klidu.

59:15
    Je tu poslední minuta základní hrací doby a pravděpodobně také celého zápasu, ještě ale nepředbíhejme.
    58:18 Bo HORVAT - 4:2

58:18
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Jenže Edmontonu se risk vůbec nevyplatil, brzy totiž inkasuje. Sotva Mikko Koskinen odjel z branky, udělali hosté chybu na modré útočné čáře. A toho okamžitě využil BO HORVAT, jenž kotouč poslal do odkryté sítě. Tohle budou Oilers dohánět těžko, ale jistě ještě zkusí hru v šesti. Asistence: Antoine Roussel, Alex Edler.

58:04
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Mikko Koskinen už opustil branku a hosté to zkusí v šesti.

57:45
    Edmonton Oilers si dle očekávání vybírají oddechový čas.

57:43
    Alex Chiasson měl na hokejce vyrovnání. Ale z pozice před brankovištěm mířil těsně vedle pravé tyče. Málem z něj byl edmontonský hrdina závěru zápasu.

57:18
    Dá se očekávat, že hosté zanedlouho odvolají brankáře. Nejprve ale budou potřebovat trvale získat útočné pásmo.

56:58
    Na řadě je poslední komerční pauza. Poté se určitě ještě máme na co těšit.

56:58
    Tak teď je Edmonton hodně aktivní a dělá vše pro vyrovnání. Je znát, že hosty branka hodně nakopla.
    55:50 Alex CHIASSON - 3:2

55:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Jenže tentokrát už Canucks rychlého McDavida neuhlídali. Kapitán Oilers nabruslil po pravém mantinelu, načež najel do oblíbeného místa za branku soupeře. Odtud zadovkou ukázkově našel volného ALEXE CHIASSONA, který snížil na rozdíl jediného zásahu. Takže nás v závěru ještě čeká drama o výsledek. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 32. Edler (Boeser, Horvat), 35. Boeser (B. Hutton, Markström), 44. Pettersson (Goldobin, Boeser), 59. Horvat (Roussel, Edler) – 22. Nugent-Hopkins (Khaira, A. Larsson), 56. Chiasson (McDavid, Nurse)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – Gagner, Beagle, Motte.
    Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Gravel, Jones, Garrison, Benning – Chiasson, McDavid, Draisaitl – Khaira, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Caggiula, Spooner, Rieder.

Rozhodčí: Rank, Kozari – Smith, Devorski

Diváci: 18 036