Vladivostok – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Barys – Čerepovec 3:0 (kon.) | Kunlun – Chabarovsk 2:3 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Viťaz – CSKA Moskva 2:0 (kon.) | Minsk – Riga 2:1 (kon.)
Petrohrad – HC Slovan 4:1 (kon.) | Soči – Ufa 5:2 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 5:0 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Úterý 18.12.2018, 17:30 • Ice Palace • KHL

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:52:02)

Česká stopa v utkání

Slovan Bratislava:
    Jakub Štěpánek – pouze jako druhý brankář.
    Lukáš Klok – 1 asistence, 1 střela na branku, 2 hity. Čas na ledě: 17:05.
    Rudolf Červený – 1 střela na branku, Čas na ledě: 17:14.
    Michal Řepík – 5 střel na branku. Čas na ledě: 17:56.

Zablokované střely: 7 – 10.

Slovan odjíždí z Ledového Paláce bez bodu. Belasý sice vstřelili úvodní branku zápasu, když se prosadil Matúš Sukel', ale Bílí Orli nevydrželi držet krok s favoritem celé utkání a Petrohrad nakonec celkem pohodlně dokráčel k vítězství 4:1!

59:30
    Alexej Byvalcev se nedostal ke střele přes Mário Grmana. Utkání se dohrává skoro osm minut bez přerušení.

59:00
    Jegor Baranov se ještě dostal ke slušné možnosti, ale jeho rána golfem prolétla jen vedle domácí branky. Poslední minuta, troufnu si říci, utkání.

58:29
    Hraje se již šest minut bez přerušení a je to dost možné, že už se i utkání dohraje.

57:40
    Pavel Dacjuk výjimečně nic nevymýšlel a hned za modrou čarou poslal kotouč na Čiliaka, ten si poradil a hokejkou poté poslal kotouč do rohu kluziště.

57:00
    Tomáš Hrnka si nevšiml před brankou volného Lampera a nakonec skončil s pukem v rohu kluziště a s Dinarem Chafizullinem na zádech.

56:15
    Jeff Taffe vůbec nečekal přihrávku ve střední třetině a puk skončil až u branky domácích.

55:19
    Po kombinaci první domácí formace se nakonec odvážil, přeci jen, ke střele Viktor Tichonov. Marek Čiliak v tomto případě zasahovat nemusel.

54:21
    Hra teď nemá příliš velké tempo. Petrohrad to hraje nyní na půl plynu, ale nutno říct, že kombinuje s velkou chutí.

53:40
    Adam Jánošík se odvážně pustil do útoku, ale za brankou jej zastavil zkušeně tělem Arťom Zub.

53:00
    Oleg Li střílel ihned po vhazování, nicméně kotouč byl sražen mimo hostující branku.

52:10
    Michal Sersen sice vystihl kombinaci SKA, ale poté kotouč pouze nahodil do třetiny domácích.

51:17
    Dinar Chafizullin nastřeloval kotouč před branku Slovanu, hokejku spoluhráčů však nenašel. V tuto chvíli se hraje de facto pouze na branku Belasých.
    49:42 Nikita GUSEV - 4:1

49:42
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    V Ledovém Paláci je nejspíše hotovo! Přesilovku využili domácí velmi rychle. Nikolaj Prochorkin našel přihrávkou přes brankoviště NIKITU GUSEVA, jenž se trefil z celkem velkého úhlu přesně – 4:1! Asistence: Nikolaj Prochorkin.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. S. Plotnikov (Dacjuk, V. Tichonov), 36. Prochorkin (N. Gusev, Zub), 50. N. Gusev (Prochorkin) – 9. Sukel' (Klok, Grman)

SKA Petrohrad: Hellberg (Šesťorkin) – A. Bělov, Zub, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Rundblad, Rukavišnikov – S. Plotnikov (C), Dacjuk, V. Tichonov – N. Gusev, Karpov, Prochorkin – Barabanov, Kručinin, Byvalcev – O. Li, Jakupov, M. Malcev – Koskiranta.
    HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Švarný – Červený, Taffe, Řepík (A) – C. Bailey, Jeglič (A), Sukel' – M. Sloboda, Lamper, Hrnka – Baranov, Rau, Chipchura.

Rozhodčí: Birin, Judakov – Galimov, Stroganov

Diváci: 10915