Arsenal – Tottenham 0:2 (kon.) | Chelsea – Bournemouth 1:0 (kon.)
Arsenal FC
0:2 (0:1)
Tottenham Hotspur
Středa 19.12.2018, 20:45 • Emirates Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • Čtvrtfinále

Ode mě je to pro dnešek vše. Doufám, že jste se bavili. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (22:48:37)

Utkání končí! Tottenham zvládá důležité čtvrtfinále a postupuje do semifinále Carabao Cupu. Arsenal na domácím hřišti pouze pálil šance a navíc vstřelil dvě tyčky. Ve 21. minutě vsítil úvodní gól Heung-Min Son. Téměř jak přes kopírák padl druhý gól. Také Dele Alli se ocitl sám za obranou a Petr Čech ani napodruhé neměl šanci zasáhnout. Tottenham tak vítězí 2:0. Tottenham navíc doplňuje Manchester City, Burton a Chelsea v semifinále poháru.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:11.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Christian Eriksen (Tottenham Hotspur).

90+3
    Monreal už pouze nakopl balón vpřed. Domácí se v posledních minutách nedostali do žádného velkého tlaku a už je jisté, kdo postoupí do semifinále.

90+2
    Arsenal vhazuje aut na vlastní polovině hřiště.

90+1
    Winks se sice zapojil do útočení, ale Sissoko ho nenašel dlouhým centrem. Tohle však nemusí hostům vadit, neboť ušetřili cenné vteřiny.

90+1
    Poslední 4 minuty základní hrací doby. Povede se Arsenalu zázrak?

90
    Gazzaniga si dává s výkopem na čas. Sudí však žlutou kartu za zdržování zatím nevytahuje.

89
    Fanoušci už domácím moc nevěří. Tottenham si zkušeně hlídá závěr zápas a fanoušci už míří domů.

87
    Závěr je hodně vypjatý. Harry Kane teď zbytečně ležel na trávníku a Xhaka se ho snažil zvedat. Kdyby byl sudí přísnější, tak klidně mohl dát Xhakovi druhou žlutou kartu.

86
    Koscielny prodloužil Xhakův pas do oblasti nikoho. Míč se nakonec odkutálel do zámezí. Gazzaniga bude vykopávat.

85
    Dele Alli dostává hodně zbytečnou žlutou kartu za nesportovní chování. Sudí totiž dávno zapískal a Alli stále pokračoval ve hře. Tohle bylo zbytečné.

84
    Arsenal už je u míče na půli soupeře a bude se snažit co nejrychleji skórovat. Času ale už není mnoho.

83
    Eriksen dostal míč, rychle se otočil a vypálil. Sice šla rána doprostřed, ale Čech dobře vyrazil na roh.