Třinec – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 5:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
HC Sparta Praha
Pátek 21.12.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek víkendu, užijte si vánoční svátky podle představ a já se ještě před koncem tohoto roku budu na Vás těšit na počtenou. Děkuji, že jste u toho dnes byli s námi. (20:31:38)

Dnešní slavnostní utkání zná svého vítěze. Jsou jím Vítkovice, které dnešním oslavám dodaly třetí letošní výhrou nad Spartou ještě slavnostnější ráz. Po bezbrankové první třetině, ve které byla Sparta přece jen o něco lepší, se vítkovickým podařilo dostat do dvoubrankového vedení, o které mohli v závěru přijít, ale hosté svůj tlak v této chvíli nevyužili. Ve třetí třetině se ale domácí dostali znovu do dvoubrankového vedení, které jim narušil až Vrána, a tak bylo stále o co hrát. Stránský byl ale proti případnému překvapení a po zhruba třech a půl minutách hry zvýšil na 4:2 a na ledě to začalo jiskřit ještě více. V závěru hráli domácí přesilovku, ale hosté v jedné chvíli ujeli a svůj atak zakončili vytlačením branky i s brankářem k mantinelu. Za vzájemnou potyčku byli vyloučeni hráči obou týmů a Sparta se tak ke hře bez brankáře už nedostala.

59:31
    Dej pronikl do pásma se Lvem, jeho střela minula vzdálenější tyč, Lev na kotouč nedosáhl, aby jej mohl umístit do odkryté branky.

59:00
    Za vzájemnou šarvátku jsou vyloučeni domácí Mrázek a hostující Piskáček, oba za hrubost.

59:00
    Nápor Sparty byl opravdu rychlý, branka i s Bartošákem končí na zadním mantinelu.

58:44
    Po odpískání se u branky Sparty strhla menší šarvátka, Olesz byl za svou opovážlivost pošťuchován.

58:44
    Šidlíkova rána končí na Machovského vyrážečce.

58:33
    Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu a rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

58:14
    Sparťanský gólman se musí vrátit zpět do branky, Pech je vyloučen za krosček.

58:12
    Machovský sprintuje na střídačku.

57:42
    Před brankou domácích se ocitl Pech a mnozí fanoušci už zklamáním vydechli, ale puk se ocitá za brankou.

57:18
    Hosté se propracovali do pásma, ale Formanova střela byla nepřesná.

56:43
    Domácí znovu v pásmu, Lev si najížděl s Tyborem, ale příliš váhal s přihrávkou, jeho střela nakonec končí na Machovském.
    55:53 Šimon STRÁNSKÝ - 4:2

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 24. Dej (Černý, Olesz), 29. Mrázek (Dej, Olesz), 43. Schleiss, 56. Š. Stránský (Schleiss) – 39. Blain (Pšenička, Piskáček), 53. P. Vrána (Buchtele)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Šidlík, Gregorc, Mrázek, Baranka, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Pytlík, Szturc (A) – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal.
    HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – de la Rose, T. Pavelka, Piskáček, Blain, Tomáš Dvořák, Košťálek, Delisle – Smejkal, Klimek, Beran – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Kumstát, Pech (A), Pšenička – Jarůšek, Sill, Forman (A).

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Lhotský, Svoboda

Diváci: 8 939