Třinec – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 5:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Olomouc
Pátek 21.12.2018, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 28. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezké a ničím nerušené prožití vánočních svátků. Děkuji za pozornost a na shledanou! (19:30:43)

Poslední předvánoční duel Ocelářů i Olomouce je u konce. Hráči s drakem na hrudi se do extraligového kolotoče vrátí až po Novém roce, Slezané totiž o prvním svátku vánočním vycestují do švýcarského Davosu k Spengler Cupu. Olomoučtí se šestadvacátého prosince utkají s brněnskou Kometou.

Nejlepší hráči zápasu

Lukáš Krajíček – Jan Knotek.

Duel vedoucích Ocelářů se čtvrtou Olomoucí je u konce, z vítězství 4:2 se radují domácí Oceláři! Třinečtí potvrdili svou skvostnou formu z posledních kol, zapsali čtrnáctou výhru z posledních patnácti utkání a i nadále vévodí extraligové tabulce. V závěrečné třetině nejprve třinecké vedení navýšil Vladimír Dravecký, na konečných 4:2 pak upravil Bruno Mráz.

59:55
    Hosté se k žádnému ohrožení Hrubcovy branky nedostali, Oceláři si výhru pohlídají.

59:29
    Oddechový čas pro hosty.

59:29
    Hosté to ještě zkoušejí se šesti bruslaři v poli! Olomoučtí se dostali do útočného pásma, Hrubec ale dokázal ve skrumáži před svou brankou najít kotouč a ukrýt jej do lapačky.

58:41
    Oceláři nechtějí nic ponechat náhodě a aktivně hrají v útočném pásmu. Gernátova rána byla sražena bránícími hráči do rohu kluziště, domácí ale i nadále kontrolují kotouč.
    58:11 Bruno MRÁZ - 4:2

58:11
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny korigují na rozdíl dvou branek! Zpoza domácí branky se do dobré šance natlačil František Skladaný, ten ale Hrubce nepřekonal. Z dorážky se následně radoval BRUNO MRÁZ! Asistence: František Skladaný.

57:43
    Hrňa se s Kundrátkem hnal do protiakce, třinecký útočník ale ztratil stabilitu a následně i kotouč. Oceláři jsou kompletní.

57:04
    Oceláři se v oslabení brání velmi dobře, hosté se nemohou dostat do útočného pásma.

56:33
    Dnešní utkání sleduje 5 044 diváků.

56:33
    Hrubcovu pozornost od modré otestoval Škůrek, třinecký brankář ukryl kotouč ve své lapačce.

56:10
    Hrubec chytá kotouč do lapačky, zatímco se na led vracejí Chmielewski se Strapáčem. Hosté tak budou hrát v klasické početní výhodě.

55:55
    Jergl pálil nad, kotouč se od zadního hrazení odrazil do středního pásma.

55:37
    Ondřej Kovařčík ve středním pásmu podrazil jednoho ze soupeřů, hosté si zahrají přesilovku nejprve ve čtyřech proti třem, za šestadvacet vteřin pak klasickou výhodu.

55:08
    Růžička se marně dral do útočné třetiny, na druhé straně pak Mráze zastavil Roth.

54:48
    Hra ve čtyřech více svědčí domácím, kteří kontrolují kotouč na svých holích.

54:03
    Po odpískání se do sebe u Hrubcovy branky pustili Tomáš Marcinko s Petrem Strapáčem. Oba jmenovaní inkasovali dvouminutové tresty, Marcinko navíc i osobní desítku za nesportovní chování.

54:03
    Obrovská šance také na druhé straně! Vojtěch Tomeček s Petrem Strapáčem měli několik příležitostí, jak překonat již ležícího Hrubce, tomu ale na brankové čáře pomohli Gernát s Adámkem, kteří uklidili puk do rohu kluziště!

53:17
    Za Konrádovými zády potřetí v utkání zvonila tyč, horní část konstrukce tentokráte z kruhu pro vhazování napálil Martin Růžička!

53:11
    Čtvrtá formace domácích se prezentovala aktivní hrou v útočném pásmu, Konrád musel řešit dva pokusy Chmielewského. Hostující brankář zastavil oba kotouče. Komerční přestávka.

52:19
    Mikulík zavezl kotouč za červenou čáru, poslal jej za Konrádovu branku a šel střídat. Stejně tak celá třinecká pětka. Olomoučtí se ještě snaží něco se zápasem udělat, zatím se ale hostům vůbec nedaří.

51:42
    Krajíček s Gernátem drží puk ve vlastním pásmu, Olomouckým se nedaří napadat třinecké beky.

51:08
    Oceláři se soustředí na defenzívu a nika se netlačí, hosté se naopak nemohou dostat do útočného pásma.

50:32
    Icing hostí, vhazovat se bude před Konrádem.

50:12
    Hra se opět dostala do blízkosti Hrubcovy branky, Strapáč velmi nebezpečně tečoval Ondruškovo nahození. Hrubec ale nakonec nemusel zasahovat, puk mířil těsně vedle levé tyče.

49:27
    Strapáč neuspěl proti bránícímu Gernátovi, na druhé straně pak Adámka zastavil Švrček.

48:31
    Po zásahu vysokou holí ze strany Olomouckých se bude vhazovat ve středním pásmu.

48:12
    Hrubec raději ukryl kotouč ve své lapačce před dotírajícím Ostřížkem, vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

47:59
    Oceláři přenesli hru do soupeřovy třetiny, jejich rozehrávka ale byla sražena do hlediště.

47:32
    Hosté se chtěli dostat do útočné třetiny, Strapáč ale dlouho míchal s kotoučem u útočné modré, až vystavit Buriana do ofsajdového postavení.

47:16
    Hodně aktivní v útočném pásmu byl Musil, Konrád si však věděl rady. Komerční přestávka.
    46:41 Vladimír DRAVECKÝ - 4:1

46:41
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další akce domácích již končí brankou! Oceláři udrželi kotouč v útočném pásmu, Aron Chmielewski ale svou dobrou střelu z kruhu pro vhazování poslal jen do Konrádova ramena. K vyraženému puku se ale nejrychleji dostal VLADIMÍR DRAVECKÝ, který jej bekhendem uklidil do hostující branky! Asistence: Aron Chmielewski.

46:25
    Hosté jsou kompletní, málem ale opět inkasovali! Vladimír Dravecký v protiakci trefil tyč Konrádovy branky!

46:14
    Gernátovi na modré utekl kotouč, třinecký bek se následně musel rychle vracet, když se do protiakce vydal Knotek. Hostující útočník ale proti Hrubcovi neuspěl.

45:57
    Oceláři po návratu do útočné třetiny předvedli kombinaci na jeden dotek, střílejícímu Adamskému ale chyběla razance, Konrád proto bez obtíží zasáhl.

45:39
    Burian se následně vydal do útočného pásma, bekhendem ale Hrubce nepřekvapil.

45:22
    Růžička poslal skákavou přihrávku na Hrňu, ten ale trefil jen bránícího Buriana.

44:52
    Slezané mohli vést již o tři branky, Erik Hrňa ale trefil jen tyč Konrádovy branky! Hosté se následně osvobodili.

44:37
    Ondřej Kovařčík v dobré pozici minul, Oceláři i nadále drží útočné pásmo.

44:17
    Oceláři si zahrají přesilovou hru. Jiří Ondrušek si v souboji s Ondřejem Kovařčíkem počínal nedovoleně.

43:49
    Adamský si nahodil kotouč do útočné třetiny, sám si jej dojel a z rohu kluziště namazal na modré stojícímu Rothovi. Ten ale trefil jen Konrádův beton.

43:21
    Oceláři odolali dalšímu náporu Olomouce, hosté ale nadále kontrolují kotouč.

42:46
    Růžička svou střelu poslal jen do připraveného Konráda, Oceláře následně zastavil ofsajd.

42:22
    Dravecký se chtěl probojovat do soupeřovy třetiny, slovenský útočník ale na modré ztratil balanc a přenechal kotouč soupeři.

41:53
    Hrubec vyrazil střelu Ostřížka, ke kotouči se pak dostali domácí, kteří uklidňují situaci a kombinují ve vlastním pásmu.

41:23
    Třinecký brankář si připisuje další zákrok, od modré jej nepřekvapil Škůrek.

41:18
    Olomoučtí pokračují v tlaku. Hrubec musel zasahovat proti Švrčkově střele od modré.

40:48
    Do poslední dvacetiminutovky aktivněji vstoupili hosté z Olomouce. Tomeček ale minul branku, Strapáčovi pak kotouč z hole ukradl Hrubec.

40:01

Druhá třetina je u konce, do kabiny s dvoubrankovým vedením jdou domácí Oceláři. Hosté z Olomouce nejprve po pěti vteřinách přesilové hry trefou Škůrka vyrovnali, Ondřej Kovařčík pak ale také v početní výhodě Ocelářům vrátil vedení, Marian Adámek pak po individuální akci navýšil vedení domácích na dvě branky.

Třetí třetina začne přibližně v 18:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:42
    Kundrátek s Musilem udrželi kotouč v útočném pásmu, Bukarts ale z pravého kruhu pro vhazování trefil jen Konrádovo rameno.

38:39
    Nenápadná Krajíčkova střela Konrádovi nadělala nemalé starosti, Novotný s Draveckým se ale po dorážce natahovali marně.

38:11
    Růžička dostal kotouč do útočného pásma, z rohu kluziště pak ale nedokázal najít Polanského.

37:26
    Hrňu ve středním pásmu neposlouchal kotouč, Holce pak u modré zastavil Musil.

36:36
    Krajíček z vlastního pásma poslal Draveckému příliš vysoký kotouč, vhazovat se po icingu domácích bude před Hrubcem.

36:23
    Polanský ve středním pásmu posunul kotouč do jízdy Svačinovi, ten se nijak nerozpakoval a po přejetí do útočné třetiny zkusil najít mezírku mezi Konrádovými betony. Hostující brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě.

36:06
    Slezané jsou i nadále aktivnější, jejich další akci ale zastavil ofsajd.
    35:01 Marian ADÁMEK - 3:1

35:01
    Krásná individuální akce třineckého obránce znamená třetí gól v Konrádově síti! MARIAN ADÁMEK si sjel z modré čáry, na vrcholu kruhu pro vhazování objel bránícího hráče a následně zavěsil kotouč do pravého horního růžku hostující branky! Asistence: Martin Růžička, Tomáš Marcinko.

34:40
    Domácí jsou aktivnější, Oceláři ale nemohou najít cestu k zakončení.

33:42
    David Ostřížek si sjel za třineckou obranu pro dlouhý pas, hostující útočník se následně natlačil před Rotha a mohl sám jet na Hrubce. Ostřížek zkusil kličku se zakončením mezi Hrubcovy betony, třinecký brankář byl pozorný!

33:11
    Oceláři chtěli rychlou kombinací na jeden dotek překvapit hostující defenzívu, Polanský ale Svačinovu pobídku netečoval s dostatečnou přesností.

33:05
    Svačina se po dlouhé Musilově přihrávce dostal do slibné šance, svůj výpad od pravého hrazení ale gólově nezakončil. Komerční přestávka.

32:36
    Růžička držel kotouč v útočném pásmu, jeho následná přihrávka na Polanského ale nebyla přesná.

31:29
    Mikulík v útočném pásmu od hrazení hledal Bukartse, ten ale byl zablokován. V další akci pak Konrádovu pozornost otestoval Roth.

31:00
    Gernát si najel na Krajíčkovu přihrávku na útočnou modrou, do zakončení se však nedostal. Na druhé straně pak Hrubec likvidoval nájezd Ostřížka.

30:16
    Adámek je na ledě, Oceláři jsou kompletní. Domácí okamžitě vyvezli kotouč do útočného pásma, k zakončení se ale Slezané nedostali.

29:39
    Dravecký nejprve vyhnal hosty do středního pásma, po návratu do blízkosti třinecké branky se ke střele od modré odhodlal Ondrušek. Hrubec byl připraven.

28:55
    Hrubec vytáhl těžký zákrok proti Knotkovi, Marcinko pak zastavil i druhou Škůrkovu střelu. Oceláři se osvobodili.

28:34
    Škůrek trefil Marcinka, Ostřížek minul branku. Hosté pokračují v tlaku.

28:05
    Oceláři hráli v šesti, Olomouc čeká druhá přesilovka. Trest pro hráčkou lavici odpyká

27:24
    Na druhé straně se do akce po Chmielewského zaváhání tlačil Holec, hostující útočník ale přestřelil.

27:04
    O další útočnou akci se postaral Roberts Bukarts, který v rychlé protiakci nic nevymýšlel a střílel. Konrád byl připraven.

26:49
    Polanský se chtěl probojoval do útočného pásma, proti dvojici beků ale neuspěl.
    26:08 Ondřej KOVAŘČÍK - 2:1

26:08
    Oceláři minutu a padesát vteřin drželi kotouč v útočném pásmu, velmi unavená olomoucká čtveřice již nedokázala odolat domácímu tlaku, ONDŘEJ KOVAŘČÍK pak z mezikruží za Konráda dorazil Růžičkovu vyraženou střelu! Asistence: Martin Růžička, Lukáš Krajíček.

25:29
    Domácí pokračují v útočném pásmu. Krajíček pálil nad, Růžička pak trefil Konrádův beton.

24:56
    Oceláři kombinovali na jeden dotek, Růžička ani Marcinko ale branku netrefili.

24:17
    Tomáš Kundrátek byl ve středním pásmu nedovoleně atakován Tobiášem Handlem, hostující útočník pro následujících dvanáct minut bude svému týmu chybět. Handl dostal za zákrok do oblasti hlavy a krku 2 + 10.
    23:38 David ŠKŮREK - 1:1

23:38
    Přesilovka trvala pět vteřin, hosté srovnávají krok! Po vyhraném vhazování se kotouč dostal na modrou čáru, kde si jej ke střele připravil DAVID ŠKŮREK! Olomoucký bek trefil přesně prostor u pravé tyče Hrubcovy branky! Asistence: Bruno Mráz, Jan Knotek.

23:33
    David Musil si v souboji s Burianem počínal nedovoleně, hosté si zahrají svou první přesilovou hru.

23:05
    Hosté se dostali do útočné třetiny, Hrubec musel dvakrát zasahovat. Třineckého brankáře nepřekvapila ani jedna střela obránců Švrčka a Staňka.

22:24
    Dravecký bekhendem nahazoval puk do útočné třetiny, Gernát ale stál v ofsajdovém postavení, domácí tak nemohli hrát. Buly ve středním pásmu.

21:55
    Oceláři pokračovali v aktivní hře, Mikulíkova střela od modré ale byla zcela zbytečná. Sudí totiž Musilovi odpískali postavení v brankovišti.

21:14
    Kundrátek z vlastního pásma zavezl kotouč až do útočné třetiny, Svačina před Konrádem ale neúspěšně tečoval Galvinšovu střelu.

20:45
    Po zakázaném uvolnění Třince se hra stěhuje před Hrubce.

20:30
    První formace domácích se dostala do útočné třetiny, po Hrňově pobídce mohl zakončovat Marcinko. Slovenský forvard ale ztroskotal na Konrádově rameni. Hosty v protiakci zastavil ofsajd.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, o jednu branku zatím jsou lepší domácí Oceláři. Lídr tabulky do zápasu vstoupil velmi aktivně, svůj tlak pak Slezané korunovali v sedmé minutě, kdy Svačina překonal bezmocného Konráda. Hráči s drakem na prsou následně nevyužili přesilovku. Hosté se do šancí příliš nedostávali, několik olomouckých střel pak spolehlivě zastavil Hrubce.

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:25
    Dravecký bekhendem hledal Novotného a Chmielewksého, ani jeden ale v dobré pozici nedokázal trefit skákající kotouč.

18:50
    Svačina po pravé straně zavezl kotouč do útočné třetiny, po jeho přihrávkách pak třikrát pálil Adamský. Třinecký rychlík ale ani v jednom případě Konráda nijak nepřekvapil.

18:03
    Roth z vlastního pásma posílal dlouhý pas na na útočné modré stojícího Marcinka. Slovenský útočník ale kotouč nedokázal zastavit, domácím je pískán icing.

17:16
    Bukarts v útočném pásmu míchal s kotoučem, pak ale nedokázal přesně přihrát na Gernáta. Lotyšský forvard nicméně dokázal zastavit rodící se šanci hostí.

16:27
    Olomoučtí se po ubráněném oslabení dostali do útočného pásma, Hrubec si musel dávat velký pozor proti tečované střele Švrčka. Třinecký brankář nakonec kotouč za záda nepustil.

15:51
    Hosté jsou kompletní. V samotném závěru přesilovky ještě od modré pálil Roth, Konrád byl připraven.

15:26
    Na led se dostala Polanského pětka. Do slibné příležitosti v bezprostřední blízkosti se tlačil Gernát, třinecký bek ale přestřelil.

14:52
    Hrňa hledal Růžičku, Růžička pak Hrňu. Ani jeden z třineckých útočníků ale neuspěl. V závěru snažení pak Bukarts namazal kotouč hostujícímu hráči, který jej odpravil za Hrubcovu klec.

14:05
    Slezanům se úvod přesilovky nedaří, Oceláři se pro kotouč museli vrátit do vlastního pásma.

13:49
    Oceláři si zahrají první přesilovku dnešního utkání. Marek Laše musel háčkem zastavit Svačinu, který se tlačil do velké příležitosti. V následné výhodě Oceláři dvakrát ohrozili Konráda, ani jednou to ale nebylo úspěšně.

13:20
    Adamskému se ve středním pásmu nepovedlo zachytit Kundrátkovu přihrávku, na druhé straně pak domácí hosty do svého pásma nepustili.

12:30
    Chmielewski se s Draveckým dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Celou akci nakonec výpadem do předbrankového prostoru zakončil polský útočník, Konrád však dokázal zastavil Chmelewského střelu.

12:20
    Hrubec kryje kotouč po rychlé olomoucké protiakci, vhazovat se bude po komerční přestávce po levé ruce třineckého brankáře.

12:06
    Oceláři se dostali do útočné třetiny, do dvou dobrých příležitostí se dostal Růžička. Třinecký snajpr ale v obou případech trefil Konrádovy betony.

11:34
    Hosté rychle přešli do útočné třetiny, Burian pak na Hrubce vyslal prudký pokus. Puk ale netrefil branku, třineckého brankáře následně k ledu poslal Tomeček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:12
    Olomoučtí na chvíli dostali hru do třinecké třetiny, Hrubce ale nijak neohrozili. Na druhé straně pak Konrád likvidoval pokus Bukartse.

10:41
    Od modré dvakrát pálil Krajíček, Konrád byl v obou případech připraven. Svačinova dorážka z rohu kluziště pak přeletěla branku.

10:30
    Martin Růžička po vhazování zkusil nenápadnou a překvapivou střelu od modré, Konrád ale dokázal zareagovat.

10:22
    Konrád si na své konto připisuje další úspěšný zákrok. V akci tentokráte byla jeho lapačka, která zneškodnila tvrdou ránu Hrni.

09:46
    Chmielewski v rohu hostujícího pásma vybojoval kotouč pro Draveckého, ten ale bekhendem trefil jen připravenou Konrádovu vyrážečku.

09:05
    Vilém Burian se po levé straně protlačil do útočné třetiny, jeho zakončení z kruhu pro vhazování ale pro Hrubce nebylo nijak obtížné chytit.

08:25
    Olomoučtí se po rychlé kombinaci dostali do slibné šance, Skladaný ale po Lašově přihrávce trefil jen připraveného Hrubce.

08:05
    Gernát dostal kotouč do útočné třetiny, v ofsajdovém postavení ale stál Růžička. Domácím je pískán úmyslný ofsajd.

07:31
    Hosté na úvodní branku domácích reagují zvýšenou aktivitou, Staňkovo nahození od modré ale skončilo pouze v Hrubcově lapačce. Komerční přestávka.
    06:29 Vladimír SVAČINA - 1:0

06:29
    Oceláři se znovu dostali do nebezpečné blízkosti Konrádovy branky, domácí již slaví úvodní gól utkání! Jiří Polanský poslal z rohu kluziště žabičku na modrou čáru, odkud střílenou přihrávku vyslal Lukáš Krajíček. Kapitán Ocelářů našel připravenou hůl VLADIMÍRA SVAČINY, který usměrnil kotouč za Konrádova záda! Asistence: Lukáš Krajíček, Jiří Polanský.

05:50
    Ocelářům se nepovedla kombinace ve středním pásmu, do soupeřovy zóny ale ale následně nedostali ani Olomoučtí.

05:12
    Mráz ve středním pásmu získal kotouč, vydal se do útočného pásma, aby mohl připravit střeleckou pozici pro Skladaného. Hostující útočník chtěl pálit z voleje, jeho pokus ale domácí přibrzdili a Hrubec tak neměl moc těžkou práci.

04:21
    Slezané se pokusili o rychlý přechod středního pásma, hostující defenzíva ale zafungovala dobře a Oceláře před svého brankáře nepustila.

04:00
    Polanský se středem kluziště do útočné třetiny neprokličkoval, na druhé straně pak nepřesně pálil Ostřížek. Hrají opět domácí.

03:14
    Marcinko od modré křižným pasem našel najetého Růžičku, ten už stál v dobré střelecké pozici, Růžička ale ještě hledal lépe stojícího Hrňu. Kombinace ale domácím nevyšla.

02:41
    Novotný u útočné modré vybojoval kotouč, po nabruslení si do útočné třetiny ale trefil jen dobře postaveného Konráda.

02:17
    Bukarts se marně tlačil do útočné třetiny, na druhé straně pak Krajíček zastavil Mráze.

01:43
    Ondřej Kovařčík nejrychleji dojel nahozený kotouč do útočného pásma, po jeho přihrávce mohl pálit Mikulík. Jeho pokus ale byl sražen mimo branku.

01:15
    Také druhá formace domácího týmu držela puk v útočném pásmu, Kundrátek ani Adamský ale vystřelit nedokázali.

00:29
    Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se okamžitě protlačili do útočné třetiny, Gernátova střela od modré ale netrefila branku. O chvíli později pak z první chtěl střílet Hrňa, třinecký bek ale byl zastaven.

00:01

Hráči jsou na ledě, před úvodním vhazováním ještě proběhne slavnostní ceremoniál, při kterém sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek předá brankáři Šimonu Hrubcovi památeční dres za odchytání 300 zápasů v dresu Třince.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kváča) – Gernát, Krajíček (C), Galvinš, Kundrátek, D. Musil, Roth, Adámek – Hrňa, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – Roberts Bukarts, Mikulík, O. Kovařčík – Chmielewski, Novotný, Dravecký.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Hlaváč, Ondrušek (A), Švrček, Staněk, Škůrek, Jaroměřský, Dajčar – Burian, Strapáč, V. Tomeček – Ostřížek, J. Knotek (A), Handl – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný (C), Mráz..
    Aaron Chmielewski pomohl Třinci sedmi góly.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v patnáctém kole zavítali do Olomouce, na ledě zdejšího zimního stadionu si hráči s drakem na prsou do první přestávky vypracovali tříbrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Třinečtí si nakonec s chutí zastříleli a zvítězili 6:3.

30. října 2018: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
    Branky a nahrávky:
    21. J. Knotek, 27. Irgl, 52. Škůrek (Skladaný) – 6. Svačina (Adamský, M. Doudera), 10. Gernát (Dravecký), 13. Krajíček (Martin Růžička, Roberts Bukarts), 22. Cienciala (Galvinš, D. Musil), 26. Roberts Bukarts (Marcinko, Martin Růžička), 34. Werek (Hrňa, Krajíček).

HC Olomouc

Olomoučtí se před reprezentační přestávkou dostali do velké herní pohody, Hanáci z posledních jedenácti zápasů nebodovali jen jednou, zvýšený přísun bodů Kohouty vyšvihl do horních pater tabulky. Svěřenci trenérů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka aktuálně okupují čtvrtou příčku, na třetí Hradec ale ztrácejí jen tři body, Olomouc navíc má k dobru dva zápasy. Mora naposledy soutěžní duel odehrála ještě před pauzou, když prohrála v Chomutově. Středeční duel s Karlovými Vary musel být odložen z důvodu poruchy na chladícím zařízení olomouckého stadionu.

Statistiky produktivity Olomouce táhne zkušený Zbyněk Irgl. Osmatřicetiletý útočník v šestadvaceti zápasech vsítil čtrnáct branek, dalších šest svým spoluhráčům připravil. V obraně září mladík Jakub Galvas, který je nejproduktivnějším bekem svého týmu. Talentovaný obránce ale aktuálně plní reprezentační povinnosti u dvacítky, do duelu s Oceláři proto nezasáhne. Brankovišti vládne Branislav Konrád, jenž naskočil do dvaceti klání. Slovenský gólman drží svou úspěšnost těsně pod hranicí dvaadevadesáti procent.

Poslední zápas Olomouce

9. prosince 2018: Piráti Chomutov – HC Olomouc 4:3 sn. (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0).
    31. Dietz (Sklenář, Klima), 41. Koblasa (Růžička, T. Svoboda), 44. Stránský (Tomica), rozh. náj. Růžička – 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád)

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Galvas, Ondrušek, Staněk, Švrček, Dujsík, Jaroměřský – Irgl, Strapáč, Burian – Ostřížek, Knotek, Laš – Jergl, Nahodil, Holec – Podlaha, Mráz, Matiaško.

Oceláři se po reprezentační přestávce do extraligy vrátili vítězně, když po prodloužení zvítězili ve Zlíně. V kombinaci s dalšími výsledky, a především zaváhání Liberce na ledě Plzně, se náskok hráčů s drakem na prsou na čele extraligové tabulky navýšil na osm bodů. Slezané aktuálně postrádají svého hlavního kouče Václava Varaďu, který v Kanadě připravuje tým na mistrovství světa juniorů. Pod vedením trenérského dua Marek Zadina – Jiří Raszka ale Oceláři roli favorita potvrdili a zapsali velmi cenné body.

Dvěma přesnými zásahy se na vítězství podílel Martin Růžička, velkou oporou znovu byl reprezentační brankář Šimon Hrubec. „My jsme si na Zlín celkem věřili. Myslím, že teď pod novým vedením hraje doma celkem aktivní hokej, ne takového zanďoura, jako obvykle, což bylo vidět i dnes. Byl to hodně kvalitní zápas. Měli jsme pasáže, kdy nám to moc nešlo v našem pásmu. Od Zlína to bylo dobře sehrané, nás tradičně podržel Šimon. V útoku to bylo celkem v pohodě, ale jinak můžeme děkovat opravdu Šimonovi, že nám umožnil vyhrát,“ hodnotil Martin Růžička poslední utkání.

Poslední zápas Ocelářů

19. prosince 2018: PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec 2:3 pp. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1).
    25. Nosek (Lakatoš), 54. Lakatoš (Freibergs, Herman) – 40. Martin Růžička (Gernát, Mikulík), 50. Gernát (Polanský, Krajíček), 61. Martin Růžička (Krajíček).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, D. Musil, Roth, Matyáš, Gernát, Galvinš, Kundrátek – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Mikulík, Roberts Bukarts – Dravecký, Novotný, Chmielewski.

Hezký den z Třince! Tipsport extraliga pokračuje osmadvacátým kolem, které je posledním před Štědrým dnem. Ve WERK ARENĚ se utkají vedoucí Oceláři Třinec a čtvrtá HC Olomouc. Duel startuje v sedmnáct hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 7. Svačina (Krajíček, Polanský), 27. O. Kovařčík (Martin Růžička, Krajíček), 36. Adámek (Martin Růžička, Marcinko), 47. Dravecký (Chmielewski) – 24. Škůrek (Mráz, J. Knotek), 59. Mráz (Skladaný)

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Lučan

Diváci: 5 044