Třinec – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 5:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 21.12.2018, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 28. kolo

Ode mne je to z jihomoravské metropole již vše. Za probíhající děkovačky domácích borců se s vámi loučím a přeji poklidný zbytek dne. (20:30:33)

Napínavé utkání mezi Kometou a Plzní je u konce! Brňané ve třetí třetině udrželi svého soupeře na uzdě a nepustili jej k vyrovnávací brance. Šance hostů na bodový zisk držel na konci třetí třetiny skvěle chytající brankář Dominik Frodl, ale ani on porážce svého týmu nezabránil. Kometa napravila zaváhání ze zápasu v Chomutově a vrací se mezi nejlepší extraligovou šestici.

Hráči utkání:
    HC Kometa Brno: Peter Mueller
    HC Škoda Plzeň: Dominik Frodl

59:56
    Martin Erat zvedá puk až do ochranné sítě.

59:23
    Michal Gulaši posouvá puk do středního pásma.

59:08
    Ondřej Němec vyhazuje po zákroku Karla Vejmelky na icing. Plzeň už znovu bez brankáře.

58:42
    Po zakázaném uvolnění se však Frodl musí vrátit zpět do své brány.

58:24
    Hosté v šesti!

57:57
    Hosté přežili dvouminutové oslabení 5 na 3 a můžou chystat vyrovnávací úder.

57:54
    Leoš Čermák míjí bránu.

57:22
    Dominik Frodl drží naděje hostů! Tentokrát se natáhl proti střele Tomáše Plekance k pravé tyči.

56:49
    Po dlouhém kombinování domácích přerušuje hru zákrokem lapačkou proti střele Hrušky Dominik Frodl.

55:57
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roman Vráblík – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká Matyáš Kantner. Navíc do konce zápasu vyloučen asistent Jaroslav Špaček.

54:59
    Vojtěch Němec zkusil prostřelit hradbu těl před bránou, ale nepovedlo se mu to.

54:21

53:54
    Plzeňští po nahození Plekance vyhazují až k Vejmelkovi.

53:15
    Rána Ondřeje Němce od modré byla zblokována, Hruškova následná dorážka nepřesná.

52:33
    Hosté vyhazují alespoň do střední třetiny.

52:21
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., hákování).

52:16
    Parádní zákrok Dominika Frodla! Dočekal s Vondráčkem na něj najížděli vlastně sami, jenže střelu Vondráčka z první hostující brankář skvělým přesunem vyrazil!

51:42
    Bedřich Köhler střelou od pravého mantinelu míjí Frodlovu bránu.

Dnešní utkání sleduje 7700 diváků (vyprodáno).

50:35
    Po nastřelení Ondřeje Němce ještě před červenou čárou se píská icing.

49:59
    Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma.

49:18
    Stachovu střelu z bezprostřední blízkosti brány vyrazil domácí brankář pravým betonem.

48:37
    Skvělá souhra Holíka s Muellerem, druhému jmenovanému však zakončení příliš nesedlo.

47:47
    Hruška rychlou střelou od mantinelu rozvlnil boční síť brány Plzně.

46:57
    Dočekal se jako tank protáhl kolem obránce a přízemní bekhendovou střelou prověřil hostujícího gólmana.

46:28

46:05
    Martin Erat osvobozuje svůj tým.

45:34
    Plekanec skvěle zachytil Gulašovu přihrávku a ušetřil cenné sekundy.

44:58
    Gulašovu ránu po Kodýtkově přihrávce vyráží Vejmelka mimo tři tyče.

44:32
    Brňané rychle po buly posílají kotouč až k soupeřově bráně.

44:28
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Martin Dočekal – 2 min., podrážení).

44:05
    Leoš Čermák se vrhl mezi dva obránce Plzně, ti mu však kotouč dokázali vypíchnout.

43:53
    Brňané ukončují krátký tlak Plzně vyhozením na zakázané uvolnění.

43:25
    Plekancova přihrávka na Erata byla odražena pryč z útočné třetiny Komety.

42:28
    Petr Holík se od pravého mantinelu dostal k zakončení, jeho přízemní pokus Frodl vyrazil betonem.

41:54

41:48
    Domácí se dvakrát osvobozují vyhozením kotouče až k Frodlovi.

41:11
    Karel Vejmelka přesným zákrokem přerušuje hru, následně se vhazuje po jeho pravé ruce.

40:27
    Peter Mueller vyzval do úniku v oslabení Martina Zaťoviče, tomu kotouč trochu ujel a poté se trefil jen do betonů Frodla.

40:01

Druhá třetina dnešního duelu je minulostí. Skóre se na obou stranách posunulo o jeden gól. Za domácí se ve 28. minutě po chybě obrany prosadil Martin Dočekal. Na rozdíl jediného gólu snížil o necelé čtyři minuty později hostující Denis Kindl. Plzeň bude třetí část rozehrávat s téměř dvouminutovou přesilovkou po vyloučení Jana Hrušky. Uvidíme, jaké rozuzlení na nás čeká.

Další třetina začne přibližně v 19:47.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jan Hruška – 2 min., podrážení).

39:51
    Kindl zkusil nastřelit kotouč na Vejmelku, ten jej vyrazil betonem do rohu.

39:02
    Kovář se po návratu z trestné lavice vydal do protiútoku, skvěle jej však zastavil Nick Schaus.

38:54

37:49
    Holík posílal kotouč po zemi na teč, ten proletěl kolem levé tyče brány.

37:30
    Skvělý zákrok Dominika Frodla, který se rychle přesunul a zastavil Hruškovu dorážku bekhendem.

36:54
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min., nedovolené bránění).

36:20

36:08
    Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.

35:36
    Úmyslný ofsajd domácích hokejistů.

35:04
    Po Němcově vyražené ráně od modré se hosté osvobozují a odcházejí střídat.

34:20
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jan Kovář – 2 min., držení).
    32:27 Denis KINDL - 3:2

32:27
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hostující celek se opět dostává na dostřel. Vojtěch Němec přenechal kotouč DENISI KINDLOVI do dobré pozice pro střelu. Plzeňský útočník se poté trefil k levé tyči mimo dosah Vejmelky. Asistence: Vojtěch Němec, Jakub Kindl.

30:44
    Ondřej Němec nastřeloval puk od červené čáry, ten se odrazil k Plekancovi, jenž jej prodloužil na Hrušku. Brněnský útočník však puk jen tečoval do betonu Frodla.

30:08
    Po krátké strkanici se vhazuje před domácí bránou.
    28:53 Martin DOČEKAL - 3:1

28:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Po hrubé chybě plzeňského obránce se do jasné gólové pozice před Frodla dostal MARTIN DOČEKAL, který svou příležitostí nepohrdl a poslal kotouč přesně nad beton gólmana hostů. Bez asistence.

28:23
    Radim Zohorna zavezl puk do útočné třetiny, jeho pas po mantinelu na Plekance však zachytil obránce Plzně.

27:42
    Peter Mueller to zkusil bekhendem, jeho střelu zvedl holí obránce Jones.

27:29

27:12
    Po tvrdé střele Jonese domácí vyhazují.

26:56
    Rána od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

26:42
    Karel Vejmelka ukryl kotouč do své lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.

26:16
    Gulaš hledal Pulpána na modré, přihrávka však byla příliš prudká.

25:44
    Kodýtkova rána z první minula domácí svatyni.

25:29
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., krosček).

24:28
    Petr Kodýtek klame výškou, před chvíli totiž drobný plzeňský útočník tvrdě sestřelil Schause na mantinel.

23:31
    Tomáš Plekanec z protiútoku jen do ramene Frodla.

23:18
    Vojtěch Němec se s kotoučem cpal před bránu, Vejmelka zůstal pozorný a puk do své sítě nepustil.

22:43
    Bartejs nahazoval od modré čáry, touš skončil nad horní tyčí plzeňské brány.

21:58
    Po nahození hostů, které skončilo v ochranné síti, se vhazuje ve středním pásmu.

20:56
    Mueller zkusil z otočky najít Zaťoviče před bránou, Frodl však do přihrávky strčil hůl a vychýlil její trajektorii.

20:24

20:01

První perioda atraktivního zápasu mezi Kometou a plzeňskými indiány je u konce. Brňané se díky gólu Petera Muellera ujali vedení, který v 9. minutě navýšil svým prvním letošním gólem Radim Zohorna. Za hosty se v 11. minutě prosadil povedeným nahozením od modré čáry obránce Nick Jones. V dalším průběhu třetiny měli více ze hry plzeňští, jenže srovnat skóre se jim před prvním sirénou nepodařilo.

Další třetina začne přibližně v 18:54 .

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:59
    Střela Petra Holíka byla zvednuta holí do ochranné sítě.

19:05
    Hosté se rychle osvobodili a drží soupeře ve středním pásmu.

18:24
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Kindl – 2 min., držení).

18:13
    Gulaš hledal hůl Kováře, ale puk jen proletěl brankovištěm.

17:21
    Plzeň branka nabudila a od jejího vstřelení je lepším týmem na ledě, brněnská obrana však náporu Gulaše a spol. zatím odolává.

16:48
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru před Vejmelku.

16:25
    Po ofsajdu hostujících hokejistů následuje komerční přestávka.

15:24
    Další střelecký pokus na Vejmelku od modré, brněnský gólman kotouč vyrazil.

14:28
    Domácí v plném počtu. Plzeň se většinu přesilové hry držela v tlaku, ale branku se jí vstřelit nepodařilo.

13:42
    Hosté hrají po tvrdém zákroku Malleta na Jonese přesilovou hru. Po rvačce s Presingerem dostal Mallet ještě vyšší trest navíc.

12:28
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2+10 min, vražení na hrazení + 2+2+10 min, bitka). Trest odpyká Radim Zohorna.
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Preisinger – 2+2+10 min, bitka).

11:35
    Vojtěch Němec se zjevil sám před bránou, ale bohužel pro hosty minul zařízení.
    10:58 Nick JONES - 2:1

10:58
    Hosté po oddechovém času snižují na 2:1. NICK JONES nahazoval kotouč od modré čáry směrem na Vejmelku a trefil se přesně k pravé tyči brněnské brány. Asistence: David Stach, Ondřej Kratěna.

08:23
    Oddechový čas pro hosty.
    08:23 Radim ZOHORNA - 2:0

08:23
    Brňané zásluhou druhé útočné formace navyšují svůj náskok. Martin Erat posílal kotouč před hostující bránu na Plekance, od obránce se však puk odrazil k RADIMU ZOHORNOVI, který jej doklepl do odkryté klece. Pro nejmladšího z bratří Zohornů je to první branka v letošní extraligové sezóně. Asistence: Martin Erat.

07:57
    Petr Straka rychle přejel útočnou modrou čáru a střílel z levého kruhu, domácí brankář byl připravený a kotouč přidržel na své hrudi. Následuje komerční přestávka.

06:49
    Gulašovi, který byl pod nátlakem Gulašiho, střela nesedla a skončila vedle brány.

05:53

05:49
    Leoš Čermák střílel z mezikruží jen do připraveného brankáře hostů.

04:50
    Postavení mimo hru zhatilo útočnou akci Komety.

04:30
    A další vyhození hostujícího celku. Ondřej Němec musí až k Vejmelkovi.

04:03
    Plzeňští se rychle osvobozují.

03:53
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Stach – 2 min., podrážení).
    03:26 Peter MUELLER - 1:0

03:26
    Domácí celek z protiútoku otevírá skóre utkání. PETER MUELLER si vyměnil kotouč s Martinem Zaťovičem a následně jej poslal za bezmocného Frodla. Asistence: Martin Zaťovič.

03:19
    Gulaš přejel modrou čáru a vyprášil Vejmelkovu lapačku.

02:30
    Hruška jen nahazoval na Frodla z velkého úhlu, následně se puku ujali hostující hokejisté.

01:20
    Martin Erat dorážel zblokovanou střelu Michala Gulašiho, Frodl byl na správném v místě včas a kotouč vyrazil.

00:46
    David Stach zpracoval přihrávku Kováře a ze skvělé pozice na levém kruhu pálil na Vejmelku, ten kotouč udržel ve své výstroji.

00:01

Hráči obou celků již nastupují na ledovou plochu. Utkání zanedlouho začíná.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec, Kučeřík – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Plekanec, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Hruška, Mallet.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Jones, J. Kindl (A), L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán – Gulaš (C), Jan Kovář, Indrák (A) – Kratěna, Kracík, Stach – D. Kindl, Preisinger, V. Němec – Eberle, Kodýtek, Straka – Kantner.

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr.
    Libor Kašík zatím za Kometu zasáhl do 7 zápasů.

Plzeňští indiáni se po nepříliš povedeném vstupu do extraligové sezóny vzchopili a postupně stoupají tabulkou. V minulém utkání s těžkým soupeřem z Liberce se Plzeň prosadila sedmkrát a po výhře 7:3 slavila cenné vítězství, díky kterému se dostala mezi nejlepší ligovou šestici. Do zápasu s Kometou nebudou plzeňští vstupovat pouze s titulem semifinalisty CHL, ale také s vědomím, že hvězdný Jan Kovář s nimi zůstane do konce sezóny. Uvidíme, zda se indiánům podaří Kometě vrátit porážky z prvních dvou letošních střetnutí.

Nejproduktivnější hráči Plzně:

Milan Gulaš (9+14)
    Vojtěch Němec (12+5)
    Petr Straka (5+9)

Dnešní domácí celek je v letošní sezóně nevyzpytatelným soupeřem. Dokáže se vyšvihnout ke skvělému výkonu jako třeba v CHL proti Tampere nebo právě během zápasu v Plzni. Na druhou stranu se však umí předvést i ve špatném hokejovém světle. Jako příklad druhé varianty může sloužit poslední odehrané utkání Brňanů na ledě Chomutova, kde dvě třetiny vlastně nic nezahráli a v posledních deseti minutách se už velký náskok soupeře těžko dotahuje. Za Kometu pravděpodobně nastoupí staronová posila v podobě Tomáše Vondráčka, který přišel do Brna na hostování do konce sezóny. Opačným směrem do Pardubic zamířil mladý Luboš Horký.

Nejproduktivnější hráči Komety:

Petr Holík (5+23)
    Peter Mueller (13+9)
    Martin Zaťovič (13+9)

Hezký hokejový den z jihomoravské metropole. Česká nejvyšší soutěž se nedávno přehoupla do druhé poloviny a dnes pokračuje 28. kolem. My se společně zaměříme na zajímavý souboj celků HC Kometa Brno a HC Škoda Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 4. Mueller (Zaťovič), 9. R. Zohorna (M. Erat), 29. Dočekal – 11. Jones (Stach, Kratěna), 33. D. Kindl (V. Němec, J. Kindl)

Rozhodčí: Hodek, Šír – Ondráček, Špůr