Mountfield HK – Olomouc 4:1 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Žďár n/S 4:3 (kon.)
Pardubice – Liberec 5:2 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (1:0, 2:0, 1:1 - N 1:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 20.12.2018, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Hezký den z hradecké ledové arény, kde nás dnes čeká souboj v rámci skupiny O pořadí na 13.–24.místě mezi hradeckým Mountfieldem a olomouckými Kohouty. Oba mančafty jsou sousedy v tabulce a dělí je šest bodů, přičemž Hanáci mají jedno utkání k dobru. Jde tak o velice důležitý mač, který může jeden či druhý tým posunout vstříc bojům o play off.

Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Kukla (C), Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík, Kynčl – Do. Šedivý, Sklenář, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Havelec, Jušta, Janda, Da. Šedivý, Marha Poppel. Trenér: Jiří Janoušek.

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Mader, Rutar – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Kořenek, Tomajko, Mácha, Horký, Podlaha, Tichý, Rosecký, Ministr. Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Kratochvíl – Lučan, Maštalíř.

00:01

00:30
    Jako první se ujali kotouče Moravané, kteří se pokusí o založení útoku.

01:18
    Byl to ale Mountfield, který se dostal do prvních dvou šancí. Nejprve zblízka přestřelil Jaroslav Kašpar, chvíli po něm tečoval puk Dominik Sklenář.

01:56
    Tentokrát si domácí nerozuměli a je z toho icing.

02:34
    Dobré příležitosti hostů! Několikrát se tlačili do zakončení, ve velice dobré pozici byl naposledy Adam Rutar. Z modré si sjel na kruh, jeho táhlou střelu Vacek vyrazil hřbetem lapačky.

03:32
    Zatím se každopádně hraje hokej nahoru dolů, a tak musí být oba gólmani v pozoru.

04:05
    Potvrdil to znovu Vacek, který schoval Horkého střelu do lapačky.

04:40
    Domácí obrana zapomněla na Davida Štefku, který si najel do pásma zleva a zvažoval, zda nepřihrát spoluhráči. Nakonec to vzal na sebe a dostal se ke dvěma střelám. Obě chytil hradecký strážce svatyně.

05:08
    Hradec právě vstřelil branku!
    Marek Hasala měl doposud méně práce než jeho protějšek, puk ale musí lovit ze své sítě jako první. SAMUEL HRABČÁK byl poměrně blízko a krásnou střelou do pravého vinglu otevírá skóre duelu. Bez asistence.

06:27
    Teď si mohou oba gólmani na chvilku oddychnout, puk se pohybuje často podél mantinelů.

06:58
    Zničehonic to mohlo být 2:0! Vojtěch Síla našel před bránu najíždějícího Petra Poppela, který jen nastavil hůl a tečoval kotouč. Ten však skončil kousíček nad horní tyčkou.

07:24
    Skóre se mohlo pohnout také na druhé straně. Michal Matiaško prověřil Vacka, jenž jeho střelu pouze vyrazil do vzduchu. Pak ale skvěle zareagoval a plachtící kotouč schoval do lapačky.

07:57
    Další souboj níže zmíněných hráčů vyzněl opět lépe pro hradeckého brankáře.

09:23
    Výborné střídání domácích! Trojice Dominik Šedivý, Miroslav Havelec a Samuel Hračák jela na jediného beka a byla kousek od gólu, pak si vypracovala další šance. Avšak bez kýženého gólového efektu.

10:27
    Dopředu se hnala opět dvojce Síla – Poppel, tentokrát hradecké mladíky zastavil ofsajd.

10:48
    Po první desetiminutovce můžeme říct, že aktivnějším týmem jsou prozatím Lvi, kteří měli dost šancí, branky se dočkali jediné.

11:46
    Hlaváč chtěl poslat svého spoluhráče do brejku, příhra mu však vůbec nevyšla a šla na druhou stranu, i tak našla parťáka. Toho ale dokázala defenzíva Východočechů ubránit.

12:45
    Jan Jušta byl dalším hráčem, který vyslal projektil směr brána. Zprava ji ale těsně minul.

13:10
    Ondřej Tichý se uprostřed hřiště srazil s Janem Juštou a už si chtěl jít sednout na trestnou lavici. Rozhodčí na ni ale posílá za faul kolenem hradeckého borce.

13:59
    Až teď se dokázala olomoucká pětice dostat do útočného pásma a začíná kombinovat.

14:16
    Mountfield jí ale sebral puk a vyhodil až k Hasalovi.

14:31
    Teď už jsou Kohouti zase v hradecké zóně a Vacek se musí mít na pozoru.

14:41
    Připsal si další dva zákroky. Ten poslední hlavou, přičemž mu povolila maska. A tak hlavní sudí radši přerušuje hru.

15:10
    Jušta je na ledě, domácí jsou v plném počtu.

15:53
    Mountfieldu se sice nepovedlo založení útoku podle představ, i tak se ale dostal do dobré šance. Vojtěch Síla vystřelil z levého kruhu a trefil Hasalovu vyrážečku.

16:48
    K další střele, tentokrát do betonu, se dostali Janda se Sklenářem podobně krkolomně.

17:32
    Další přečíslení domácích, už několikáté v zápase. Dominik Šedivý svým pohledem hledal spoluhráče, jenže nakonec se rozhodl pro střelu. Ta byla sice překvapivá, ale Hasala si s ní poradil.

18:17
    V závěru úvodního dějství si Mora zahraje druhou početní výhodu. Znovu za ni může poděkovat Janu Juštovi, který se provinil podrážením.

19:12
    Dobrou obrannou činnost ukázal Sklenář, jenž vyslal na zteč Sílu. Ten však neměl dostatek sil na to, aby se protlačil za beka.

19:29
    Hasala nedokázal udržet střelu Pinkase, jenže pak ukázal velkou pohotovost. Otočil se, našel puk za sebou a rychle ho před dotírajícím soupeřem schoval.

19:46
    Naprosto skvěle hraje Mountfield své oslabení. Nyní byli před Hasalem dva Hradečtí, jenže Pinkas nedokázal zužitkovat ani nabídku od Šedivého. Olomoucký gólman se znovu vyznamenal a spoluhráči mu budou muset v šatně poděkovat.

20:00

S prvním dějstvím bude více spokojen Hradec. Ten se prvních pár minut rozkoukal a pak začal diktovat tempo hry. Byl o něco lepší ve hře pět na pět i při nerovnovážném počtu hráčů, a to i přesto, že musel odehrát dvě oslabení. V nich si vytvořil více šancí než Hanáci, kteří musí tuto disciplínu zlepšit. Příležitosti ke skórování byly sice na obou stranách, ujala se zatím jen rána Samuela Hrabčáka.

Druhá třetina začne přibližně v 16:44.

20:01

20:09
    Hosté se hned hnali do pásma a v přesilovce prověřili Vacka, ten zasáhl levým betonem.

20:17
    Hradec je v plném počtu.

20:58
    Kratičká výhoda hostů zůstala nevyužita, už se zase začíná bojovat o každý kousek ledu.

22:00
    Zatím je to ve druhé třetině od obou týmů nepřesné.

23:35
    ŠIMON MARHA potvrzuje také v juniorce pověst střelce. V dorostu ho letos zdobí skvostná bilance – 18 zápasů, 22 gólů a 21 asistencí. A prosazuje se také v prvním zase ve starší kategorii. První střela mu sice nevyšla, puk ale nespustil z očí a došel si pro dorážku, kterou zvyšuje na 2:0 pro Lvy! Asistence: Jan Jušta.

24:58
    Domácí stejně jako v první třetině gól nakopl a drží kotouč více na holi.

25:13
    A pro Vacka naopak byla lahůdka schovat další střelu do své lapačky.

26:40
    Navíc si Hradečtí zahrají první přesilovou hru. Jakub Horký je vyloučen za sekání.

27:22
    Jenže přesilovka se Lvům nedaří podle představ, zatím se hraje hodně daleko od Hasaly.

27:48
    Hosté se znovu osvobozují. Navíc po souboji u střídaček skončil puk mimo hřiště, což družině Karla Berana vyhovuje.

28:16
    Janda se snažil Naarovu střelu tečovat, ale našel ji tak dobře, že ji holí téměř zastavil. Pro olomouckého brankáře pak nebyl problém puk schovat.

28:40
    Hosté první oslabení zvládli, hrají v plném počtu.

29:19
    I přesto je ale domácí celek usazen v útočné třetině a snaží se protlačit k dalším střelám.

29:50
    Východočechům se rozehrávka nepovedla a kotouč zamířil přes všechny čáry, k překvapení všech se ale icing nepíská.

30:49
    Docela dobře vyřešila hostující dvojice rychlý brejk. První střela mířila do betonu Vacka tak, aby mohl hráč na druhé straně dorážet. Ten se k puku však nedostal.

31:45
    Další rychlý brejk Hanáků dopadl podobně jako ten předchozí – opět z něj vyšel vítězně Denis Vacek.

32:27
    V posledních minutách se hostů zlepšili a začínají více vystrkovat růžky.

33:04
    Jenže udeřit mohlo také na druhé straně, a to hned dvakrát z hole Petra Poppela. V prvním případě chyběly po kličce hradeckému útočníkovi centimetry k tomu, aby zasunul puk do brány. Ve druhém před brankovištěm minul skákavý puk.

34:29
    Hradečtí jsou usazeni v útočném pásmu a vymýšlí plán, jak překonat olomoucké bránící hráče.

34:46
    Nakonec končí puk v hledišti a bude se o něj bojovat zase od začátku.

35:11
    Hezká hradecká akce znamená třetí gól v síti Olomouce. Miroslav Havelec to udělal za bránou velice chytře a poté našel v levém kruhu stojícího SAMUELA HRABČÁKA. Ten zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu a Lvi vedou už 3:0. Asistence: Miroslav Havelec.

36:21
    Tým z Moravy i přes nepříznivé skóre neskládá zbraně hledá skulinky v hradecké obranné hře. Zatím marně.

37:05
    Na druhé straně si připisuje další dva zákroky Hasala.

37:57
    Dvojice Havelec – Hrabčák je dneska hodně aktivní. Už zařídila dva góly a teď byla znovu v přečíslení. První jmenovaný si však nevedl tak úspěšně jako jeho parťák.

38:55
    A mohlo to být 3:1! Tři olomoučtí hráči mířili na jediného zadáka. Střelu navíc nedokázal Vacek udržet, puk se však odšoural pár decimetrů vedle levé tyče.

39:55
    Puk mají na holích hosté, na jakoukoliv akci už jim ale zbývá strašně málo času.

40:00

Druhá třetina se rozjížděla, stejně jako úvodní, pozvolna. Postupem času převzal iniciativu Hradec a ztrojnásobil své vedení. O druhý gól se postaral debutant v extralize juniorů Šimon Marha, pak se trefil podruhé v zápase Samuel Hrabčák. Přestože si i Kohouti dokázali vytvořit několik šancí, na Vacka si prozatím nepřišli.

Třetí třetina začne přibližně v 17:17.

40:01

40:30
    Závěrečné dějství zahájilo zadunění mantinelu, to když si Síla počíhal na Rutara.

41:36
    Hradečtí zahájili třetí třetinu přesně tak, jak potřebují. Drží puk na holích a kontrolují hru. Jenže pasivita by se nemusela vyplatit, do konce zbývá ještě hodně času...

41:58
    Hra Olomouckých, konkrétně jejich zakázané uvolněné, hraje Lvům taky do karet.

42:23
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je to tady! Olomouc se zničehonic prosazuje a tenhle gól ji může hodně povzbudit. Po přihrávce od Michala Matiaška prostřelil poprvé v zápase Vacka JOSEF PODLAHA. Asistence: Michal Matiaško.

43:15
    Tohle musí Kohouty strašně mrzet. Jen co se dočkali prvního gólu, nedokázali uhlídat šikovné ruce JAROSLAVA KAŠPARA. Ten neměl ani moc prostoru ani moc času u brankoviště, i přesto se mu povedlo dostat puk za Hasalu – 4:1. Asistence: David Voňka.

43:15
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Hasala, přichází Mokrý.

44:17
    U mantinelu kousek od olomoucké střídačky se bojovalo o kotouč, načež se začal pošťuchovat Kukla se soupeřem stojícím na hráčské lavici. Čároví rozhodčí rychle přispěchali a uklidnili situaci.

45:37
    Dobře ustál situaci v obranném pásmu Joshua Mácha. Clonil hradeckého beka a nedovolil mu procpat puk na bránu, naopak schytal ránu do své výstroje.

47:15
    Domácí se chtěli hnát do dalšího útoku, byli v útočném pásmu ale rychleji než puk. Teď ho musí vyklidit.

48:00
    Pěnčík to zkusil z dálky, olomoucký brankář si pro puk mířící mimo tři tyče sáhl lapačkou.

48:48
    Velice málo se v této fázi hry přerušuje a s tím je pochopitelně spokojena lavička domácích. Hra utíká a body jsou blíž a blíž.

49:45
    Do konce zbývá něco málo přes 10 minut a Mountfield teď hraje přesně to, co potřebuje.

51:00
    Východočeši rozjížděli další z mnoha útoků, zastavila je nepřesnost a zakázané uvolnění.

51:51
    V těžké pozici byl Miroslav Kukla. Byl posledním hráčem, dotírali na něj dva soupeři a kotouč nepříjemně poskakoval. Hradecký kapitán ale nezpanikařil, přechytračil oba hráče a udržel svůj tým na puku.

52:19
    David Vosátko byl v souboji s protihráčem a protože si počínal příliš hrubě, je na dvě minuty vyloučen.

53:48
    Olomouc zažila stejnou situaci jako Hradec v první třetině. Ve vlastním oslabení ujížděli dva hráči sami na bránu. Kalač to vzal na sebe a neudělal dobře, ani nevystřelil.

54:19
    Hosté hrají v plném počtu a pomohou pomýšlet na korekci skóre.

55:27
    Janoušek nabral puk na čepel a vyhodil ho do hlediště. Naštěstí pro domácí to bylo ve střední třetině, a tak se nevylučuje.

55:50
    Po hradeckém icingu se hra stěhuje po delší době před Denise Vacka.

56:41
    Tam se sice stále hraje, jenže hradecký brankář je bez práce. Puk mají totiž na holi jeho spoluhráči nebo se o něj bojuje u mantinelu.

57:50
    Tadeáš Pinkas má rychlé nohy, ani ty mu ale nestačily k tomu, aby se dostal za obránce a k zakončení.

58:20
    Rozhodčí má pravici nahoře, Hradec výhodu.

59:13
    Dlouho si ji Východočeši užívali, nakonec ji po téměř minutě ukončil Mokrý skvělým zákrokem lapačkou.

59:13
    Petr Mader sestřelil Vojtěcha Sílu a protože se jednalo o faul (pozdní dohrání), čeká Hradec přesilová hra.

Ve třetím dějství se Olomouc dočkala gólu, platné jí to nebylo vůbec nic. Necelou minutu po Josefu Podlahovi se trefil také Jaroslav Kašpar a určil konečné skóre 4:1. Hradec má tím pádem tři body, za chvilku se jde v rámci nadstavby bojovat o čtvrtý.

60:01

60:08
    První veledůležité buly získali hosté. Ti jsou na puku a mají velkou výhodu.

60:30
    Tak to bylo hodně rychlé, prodloužení trvalo jen 30 vteřin! Olomouc sice získala puk, jenže hned co se ho zmocnil Hradec, udeřil. TADEÁŠ PINKAS zamíchal s kotoučem a prostřelil Vojtěcha Mokrého. Díky němu má Mountfield také důležitý bonusový bod. Bez asistence.

Kromě 60 minut zvládl Mountfield HK také lépe půlminutové prodloužení a z dnešního mače bere plný počet bodů. Pro Lvy jsou velice důležité, neboť je posouvají tabulkou vzhůru a v boji o postup do play off se rozhodně budou hodit.

Pro dnešek je to z ČPP Arény vše, děkuji za pozornost a zase někdy příště u mládežnického hokeje! (18:06:12)

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 6. Hrabčák, 24. Marha (Jušta), 36. Hrabčák (Havelec), 44. Kašpar (Voňka), 61. Pinkas – 43. Podlaha (Matiaško)

HC Olomouc: Hasala (44. Mokrý) – Bahounek, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Mader, Rutar – Kalač (C), Matiaško, Štefka, Kořenek, Tomajko, Mácha, Horký, Podlaha, Tichý, Rosecký, Ministr. Trenér: Karel Beran.

Rozhodčí: Kratochvíl – Lučan, Maštalíř