New Jersey – Ottawa 5:2 (kon.) | Washington – Buffalo 2:1 (kon.) | Colorado – Chicago 1:2 (kon.)
Philadelphia – Columbus 3:4 (kon.) | Boston – Nashville 5:2 (kon.) | Detroit – Florida 1:2 (kon.)
Vegas – Montreal 3:4 (po pr.) | Calgary – St. Louis 1:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Washington Capitals
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Buffalo Sabres
Sobota 22.12.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Ode mě je to vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (03:52:29)

Česká stopa v zápase:

Michal Kempný (WSH), 0+0, 1 hit, 0 střel, čas na ledě 18:08, +/-: -1
    Jakub Vrána (WSH), 0+0, 0 hitů, 5 střel, čas na ledě 15:20, +/-:+1
    Vladimír Sobotka (BUF), 0+0, 2 hity, 1 střela, čas na ledě 15:15, +/-: 0.

Hvězdy zápasu:

1. Braden Holtby
    2. Tom Wilson
    3. Chandler Stephenson (všichni WSH)

Skončilo nám další utkání NHL. Těsně před Vánoci jsme mohli sledovat zápas mezi Washingtonem a Buffalem. Capitals vyhráli i po šesti dnech, na stejném ledě a se stejným soupeřem. Domácí dnes vyhráli 2:1. Ve 23. minutě se trefil Chandler Stephenson v oslabení. Vyrovnáno bylo až v 50. minutě zásluhou šikovnosti Johana Larssona. Rozhodující trefa padla sedm minut před koncem z hole Toma Wilsona. Hutton si při rozehrávce opět vybral špatnou chvilku.

59:50
    Sabres zakládají útok v pásmu. Už nemají moc času.

59:38
    Oddechový čas pro domácí.

59:38
    Obrovská šance Buffala. Eichel poslal puk na modrou čáru, odkud pálil Ristolainen. Před bránou Holtbyho se vytvořil obrovský chumel hráčů. Nikdo nevěděl, kde je kotouč, ale zřejmě byl pod brankářem Capitals.

59:02
    Washington dostává alespoň na chvíli touš do bezpečných pozic.

58:42
    Buffalo hraje powerplay!

58:07
    Reinhart se obtáčel a hledal si prostor k zakončení. Nakonec ale zamířil do Holtbyho lapačky.

57:48
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., podrážení).

57:38
    Obrovský tlak hostů. Navíc si pár desítek sekund před koncem základní hrací doby zahrají přesilovku.

56:23
    Sobotka je na ledě. Buffalo hraje v plném počtu.

56:10
    Holtby se musel přesouvat společně s nahozením Scandelly od modré čáry.

55:28
    První minuta přesilové hry je pryč. Washington se už ale tolik netlačí dopředu. Hlavně chce co nejdéle držet puk.

54:23
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Vladimír Sobotka – 2 min., hákování).

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Stephenson (Dowd), 53. T. Wilson (Kuzněcov) – 50. Jo. Larsson (T. Thompson, Ristolainen)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson (A), Kempný, Niskanen, Orlov, Bowey, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Smith-Pelly, Eller, Connolly – Dowd, Stephenson, Burakovsky.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Pilut, Bogosian (A), Dahlin, McCabe, Scandella – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Rodrigues, Sobotka, Sheary – Okposo (A), Mittelstadt, Girgensons – T. Thompson, Elie, Jo. Larsson.

Rozhodčí: Hebert, Charron – Racicot, Murray

Diváci: 18 506