Chomutov – Liberec 2:4 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:3 (0:3, 0:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Středa 26.12.2018, 17:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 29. kolo

O osudu celého duelu mezi Pardubicemi a Litvínovem rozhodla první třetina, kterou ovládli hosté 0:3. Pardubický výkon se postupně lepšil a ve třetí části se domácí dotáhli na rozdíl jediné branky, v závěrečném tlaku už se jim ale srovnat nepovedlo a připsali si již třináctou porážku v řadě. (19:24:15)

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Rhett Holland
    HC VERVA Litvínov – Jakub Suchánek

60:00
    Konec utkání.

59:58
    Pardubice sice vyhrály vhazování, po špatné přihrávce ale odpálil kotouč do středního pásma expardubický obránce Ščotka. O vítězi je již rozhodnuto, jelikož Pardubice poslaly puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před jejich brankou.

59:44
    Litvínov vyhrál vhazování a obránce Piché poslal kotouč podél pravého mantinelu na zakázané uvolnění.

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:36
    Litvínovští přerušili pardubickou snahu o vyrovnání vyhozením na zakázané uvolnění.

59:11
    Kacetl odjel na střídačku a Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli!

58:23
    Trončinského sražená střela skončila na zadním mantinelu, Vervě se nepovedlo vyhodit.

57:42
    Petružálek získal kotouč u vlastní modré a poslal kotouč alespoň do středního pásma.

56:46
    Litvínov v posledních střídáních už pouze odevzdává kotouče a posílá je co nejdále od své branky.

55:45
    Kusý dostal puk do útočné třetiny, Dynamo se v ní udrželo jen pár vteřin a Litvínov zakládá protiútok.

Dnešní utkání sleduje 7898 diváků.

55:05
    Litvínov vybojoval kotouč v rohu hřiště ve vlastním pásmu, v tu chvíli Pardubice odjely střídat.

53:49
    Pardubičtí jsou v posledních minutách lepším týmem, Litvínov se jen převážně brání.

53:02
    Litvínov se osvobozuje ze sevření Dynama pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:23
    Kusý poslal puk před modrou na Trončinského a ten ho následně téměř z nulého úhlu nahodil před branku, kde už byl najetý Kusý, nedokázal se však prosadit.

51:45
    Mikušova střela od levého mantinelu nebyla příliš razantní, Janusovi ale puk nebezpečně vypadl z lapačky.

51:35
    Rolinek si na pravé straně vyměnil puk s Hollandem a následně zkusil vystřelit na bližší tyč, tu si Janus pohlídal.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 41. Holland (Rolinek, Hovorka), 48. P. Sýkora (Bubela, Kusý) – 7. Gerhát (Suchánek, J. Černý), 12. F. Lukeš (Ščotka), 16. Válek (Porseland, F. Lukeš)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Hamerlík) – Holland, Mikuš, Trončinský, Děrvuk, Cardwell, Hrabal, Budík – Hovorka, Marosz, Rolinek – L. Horký, Bubela, Kusý – P. Sýkora, Dušek, Skokan – Mandát, Poulíček, Perret.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Porseland, Ščotka, Piché, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík – Petružálek, J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – J. Černý, Gerhát, Trávníček – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Tošenovjan, Špringl