Česko – Švýcarsko 2:1 (po pr.)
Česko
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Švýcarsko
Středa 26.12.2018, 22:00 • Rogers Arena • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Rogers arénou zní česká hymna, celek Václava Varadi si připisuje první výhru v turnaji. To je ode mne vše, já se s vámi dnes loučím a přeji hezký zbytek večera. (00:36:48)

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni brankáři obou týmů, u Čechů to byl Lukáš Dostál a za Švýcary došel přebrat ocenění Luca Hollenstein.

Máme tu konec utkání, které dospělo až do prodloužení. V něm měl převahu národní tým, který toho dokázal zužitkovat, když se přesnou střelou trefil David Kvasnička. Nyní ještě dojde na předávaní cen pro nejlepší hráče a zazní i hymna vítězného celku.

60:52 David KVASNIČKA - 2:1

60:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Dva body si nakonec z dnešního utkání odnášejí Češi! Proti střele Martina Kauta se ještě postavila tyč, následný schovaný pokus DAVIDA KVASNIČKY už čistě proletěl až za záda Hollensteina. Asistence: Martin Kaut, Jakub Lauko.

60:01
    Pětiminutové prodloužení tři na tři odstartovalo, u puku jsou Češi.

60:01

Hned v zahajovacím utkání šampionátu uvidíme prodloužení. Ve třetí třetině branka nepadla, přestože šance byly na obou stranách. Za malou chvilku začne další část utkání.

60:00

59:24
    S nepříjemným pokusem Kurasheva si Dostál poradil a připsal si v dnešním utkání už 25. zákrok.

59:10
    Přesilovka je u konce. Dostál neměl čas na rozehrávku, tak raději podržel kotouč. Vhazovat se bude před ním.

58:32
    Další cenné vteřinky nasbíral Jakub Pour a přesilovka Švýcarů se krátí.

58:04
    Češi se osvobozují, Martin Kaut vyvezl kotouč až za branku soupeře.

57:35
    Oddechový čas pro Švýcary.

57:08
    Nepříjemnosti pro výběr Václava Varadi jsou tady, Martin Nečas dostává dvě minuty za krosček.

57:08
    Puk po akci Martina Nečase doklouzal až k Hollensteinovi, jenže český kapitán byl dle sudích po odpískání až moc důrazný a dostane dvouminutový trest.

55:58
    Další dobrou příležitost měl Akira Schmid, ale Dostál jeho úmysly vystihl a nenechal se nachytat.

54:46
    Po nepřesné rozehrávce byl sám před Dostálem aktivní Müller, ale naštěstí pro Čechy nedokázal dokončit svůj bekhendový blafák.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 30. M. Kaut (Nečas, J. Galvas), 61. Kvasnička (M. Kaut, Lauko) – 28. Eggenberger (Leuenberger, Kurashev)

Česko: Dostál (Patera) – J. Galvas, Kvasnička, D. Mikyska, Gaspar, F. Král, Bukač – Hrabík, Nečas, M. Kaut – Zadina, Machala, Hladonik – Lauko, Kondelík, Plášek ml. – Pekař, Kern, Pour.
    Švýcarsko: Hollenstein (Schmid) – Le Coultre, Gross, Berni, Aebischer, Moser, Barandun – Müller, Nussbaumer, Kurashev – Brüschweiler, Gerber, Schmid – Sigrist, Verboon, Eggenberger – Lehmann, Leuenberger, Tanner.

Rozhodčí: Anderson, Bruggeman (USA) – Golyak (BLR), Šefčík (SVK)