Česko – Švýcarsko 2:1 (po pr.) | USA – Slovensko 2:1 (kon.) | Kanada – Dánsko 14:0 (kon.)
Finsko – Švédsko 1:2 (kon.) | Rusko – Dánsko 4:0 (kon.)
USA
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Slovensko
Čtvrtek 27.12.2018, 00:40 • Save-On-Foods Memorial Centre • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Přeju úspěšný start do nového dne a u dalších přenosů se s vámi bude těšit zase někdy na počtenou. (03:04:32)

Máme za sebou první utkání MS juniorů Skupiny B, ve kterém Spojené státy porazili Slovensko 2:1. Naši východní sousedé se dlouho drželi, dokonce se zásluhou Korenčíka dostali do vedení. Ve třetí třetině však Ameičané zapli na vyšší stupeň a zásluhou branek Andersona a Barrata otočili skóre. To mohl být daleko větší, skvěle však dnes zachytal teprve sedmnáctiletý Samuel Hlavaj. Nicméně Slovensko ukázalo, že se může měřit s těmi nejlepšími celky, dalším soupeřim bude Švédsko, na Ameriku čeká Kazachstán.

59:48
    Jason Robertson vyhodil kotouč do rohu, je rozhodnuto.

59:32
    Nepřesná rozehrávka Fehérváryho znamená zakázané uvolnění. Amerika si toto vítězství už zřejmě nenechá utéct.

58:43
    Dylan Samberg vyhodil tak šikovně, že to nebude ani zakázané uvolnění, čas se krátí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Miloš Roman protečoval přihrávku, tohle zakázané uvolnění nebude, šance pro Slovensko.

57:12
    Slováci se snaží ze všech sil dostat do útočného pásma, Američané se však nebrání vyhodit puk třeba i za cenu zakázaného uvolnění, je to velmi složité.

56:34
    Nepřesná přihrávka Ivana znamená zakázané uvolnění i na straně Slovenska.

56:02
    Zakázané uvolnění Spojených států.

55:41
    Patrik Hrehorčák dal Jacku Hughesovi pořádnou ránu, avšak v souboji bylo tělo, naprosto čistý zákrok.

55:05
    Rozeběhla se závěrečná pětiminutovka třetí třetiny. Dokáží Slováci ještě srovnat s pošlou utkání do prodloužení?

54:41
    Samuel Hlavaj dostal pukem do masky, střela mu odepla řemínek, hra je přerušena.

54:12
    Z posledních sil zakončoval svůj protiútok Martin Pospíšil. Kyle Keyser udržel střelu v náručí.
    53:15 Neproměněný nájezd Kukucy

53:15
    Ani tento nájezd nekončí gólem. Andrej Kukuca se stejně jako americký protihráč pokusil o střelu mezi betony, i Kyle Keyser je však včas sklapnul.

53:15
    Adam Liška byl faulován v úniku a rozhodčí nařizuje trestné střílení i na druhé straně!

52:53
    Hráči Ameriky neskutečně zamkli soupeře v jeho vlastním pásmu, rozjeli doslova kolotoč.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 42. M. Anderson (J. Hughes), 46. Barratt (Madden, Samberg) – 38. Korenčík (Liška)

USA: Keyser (Primeau) – Q. Hughes, Kemp, Samberg, M. Anderson, M. Samuelsson, Miller, St. Ivany – Poehling, Norris, Robertson – Cates, Barratt, Madden – Farabee, J. Hughes, Wahlstrom – Cockerill, Chmelevski, O'Brien – Drury.
    Slovensko: Hlavaj (Sklenár) – Ivan, Fehérváry, Korenčík, Žiak, Dlugoš, Demo, Golian – Liška, Roman, Hrehorčák – Pospíšil, Ružička, Krivošík – Kelemen, Kollár, Baláž – Regenda, Kukuca, Fafrák.

Rozhodčí: Ingram, Sjoqvist – Chaput, Shishlo