Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:5 (2:1, 3:1, 0:3 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Pátek 28.12.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno. (04:34:06)

3. Alex Killorn (TBL) 1+0

Dramatický jedenáctigólový souboj domácí Tampy Bay s Philadelphií se končí vítězství 6:5 v prodloužení Lightning. Domácí sice v první třetině inkasovali jako první, ale ještě v této části hry dokázali skóre úspěšně otočit. Ve druhé třetině nejprve hosté vyrovnali, ale domácí si pak třemi brankami vytvořili náskok 5:2. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale nebylo, protože Flyers se dokázali vypnout ke stíhací jízdě a třemi góly v závěrečné periodě vyrovnali na 5:5. Následné prodloužení pak trvalo jen osmnáct sekund, zápas rozhodl domácí útočník Alex Killorn.

60:18 Alex KILLORN - 6:5

60:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Je konec! Prodloužení nakonec trvalo jen osmnáct sekund a raduje se Tampa. Giroux tratil kotouč, Cirelli ho předal ALEXU KILLORNOVI, a ten přesnou střelou, která zazvonila i o tyčku, překonal Neuvirtha. Asistence: Anthony Cirelli.

60:01

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, takže se ke slovu dostane prodloužení. Stav je 5:5 stejně jako v prvním vzájemném souboji těchto dvou týmů v této sezóně. Také tehdy se Philadelphia dotahovala a z vítězství se nakonec radovala v prodloužení Tampa. Uvidíme, jak to dopadne dnes.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:02
    Voráček našel krásně před brankou Seana Couturiera, ten ale ani na dvakrát nedokázal překonat skvělého Vasilevského.

58:53
    Píská se zakázané uvolnění Tampy Bay.

58:33
    Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Michail Sergačjov už se zvedl z ledu a odchází do šatny.

58:14
    Michail Sergačjov schytal tvrdou ránu pukem od Laughtona do kolene, takže poté už jen klečel a nechal kolem sebe projet Provorova, který pak nebezpečně pálil. Ruský obránce ale přestřelil, protože mu do rány ještě dokázal Sergačjov vložit hokejku.

57:32
    Hedmenova rána byla sražena vedle Neuvirthovy branky.

57:04
    Ivan Provorov se šikovně prosmýkl před branku, ale z blízka Vasilevského nepřekonal a své druhé branky v zápase se nedočkal.

56:54
    Voráčkova přihrávka neskončila na hokejce žádného z jeho spoluhráčů. Ti ale vybojovali puk rychle znovu.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. Kučerov (T. Johnson, B. Point), 20. B. Point (Gourde, Stamkos), 33. Stamkos (Kučerov), 35. Stamkos (Kučerov, Hedman), 40. T. Johnson (Stamkos, Kučerov), 61. Killorn (Cirelli) – 11. M. Raffl (Sanheim, Laughton), 25. Giroux (MacDonald, Gudas), 42. Weise (J. van Riemsdyk), 45. Hägg (Giroux, J. van Riemsdyk), 49. Provorov (Voráček, Couturier)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman, Strålman, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Gourde (C), Stamkos (A), Palát – Kučerov, B. Point, T. Johnson – J. T. Miller, Cirelli, Killorn (A) – Callahan, Paquette, Erne.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (Hart) – Sanheim, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, MacDonald (A) – Konecny, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Simmonds (A) – M. Raffl, Patrick, Laughton – Weise, Varone, Lindblom.