Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (1:4, 1:0, 0:0)
Vancouver Canucks
Pátek 28.12.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hokejista do zápasu nenastoupil (05:43:45)

1. Elias Pettersson (VAN) 1+1
    2. Connor McDavid (EDM) 0+2
    3. Jacob Markström (VAN) 30 zák., 2 góly, 93,8%

Vancouver si v první třetině vypracoval vedení 2:0, trefili se Tyler Motte a Brock Boeser. Pak dokázal domácí celek snížit, přesilovku využil Ryan Nugent-Hopkins. Dvoubrankový náskok Canucks vrátil v předposlední minutě nováček Elias Pettersson. V samotném závěru pak čtvrtou branku hostů vstřelil Antoine Roussel.
    Jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině. Dokázal se prosadit v přesilovce Leon Draisaitl, který snížil vedení hostů na dvoubrankový náskok.
    Ve třetí třetině jsme ani jednu branku neviděli, a tak vyhrává hostující celek 4:2.

59:34
    Další icing, buly před brankou Canucks, kteří míří za výhrou.

59:20
    Connor McDavid minul branku ze střední pozice.

59:12
    Zakázané uvolnění proti Vancouveru, vhazovat se bude před jeho brankou.

59:00
    Oddechový čas pro hosty.

59:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Canucks.

58:50
    Další domácí rána končí mimo branku.

58:26
    Mnoho času už domácí nemají. Jacob Markström kryje kotouč, dorážky nedovolil.

58:00
    Connor McDavid měl velkou šanci, ale obrana Canucks ho nenechala zakončit.

57:40
    Vancouver hraje tak, aby v poklidu zápas dohrál.

57:08
    Cam Talbot míří na střídačku, domácí hrají v šesti.

57:08
    Oddechový čas pro domácí.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:47
    Leon Draisaitl hledal před brankou Jesse Puljujärviho, pas byl však nepřesný.

56:15
    Ryan Spooner pálil od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost, gólman zasahovat nemusel.

55:46
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Nugent-Hopkins (McDavid, Draisaitl), 28. Draisaitl (McDavid, Nurse) – 4. Motte (Roussel), 7. Boeser (Pettersson, Goldobin), 19. Pettersson (Goldobin, D. Pouliot), 20. Roussel (Goldobin, D. Pouliot)

Edmonton Oilers: Koskinen (21. Talbot) – Nurse, A. Larsson, Gravel, Jones, Ch. Wideman, Benning – Draisaitl, McDavid, Chiasson – Rieder, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Zykov, Spooner, Rattie.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Eriksson, Horvat, Virtanen – Goldobin, Pettersson, Boeser – M. Granlund, B. Gaunce, Leivo – Roussel, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Lambert, Joannette – Cameron, Knorr

Diváci: 18 347