Boston – New Jersey 2:5 (kon.) | Washington – Carolina 3:1 (kon.) | NY Rangers – Columbus 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Detroit 5:2 (kon.) | Tampa – Philadelphia 6:5 (po pr.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Winnipeg – Calgary 1:4 (kon.) | Nashville – Dallas 0:2 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 2:4 (kon.) | Vegas – Colorado 2:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 4:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 28.12.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:

Tomáš Nosek (VGK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:36 (06:41:04)

1. Paul Stastny (VGK) 1+1
    2. Marc-André Fleury (VGK) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Brandon Pirri (VGK) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 43-32; Zablokované střely: 16-23; Vhazování: 56%-44%; Hity: 32-23; Přesilové hry: 0/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.

J.T. Compher v polovině první třetiny otevřel skóre, když bleskově využil přesilovou hru a poslal Avalanche do vedení, jenže na straně Golden Knights rychle odpověděl Paul Stastny a v polovině třetí třetiny otočil skóre v jejich prospěch Brandon Pirri. Vegas se v T-Mobile Areně v kalendářním roce 2018 představilo naposledy a uzavřelo ho vítězstvím, díky němuž doma bodovalo podeváté v řadě. Konečné skóre. Vegas Golden Knights 2 Colorado Avalanche 1.

59:51
    Nate Schmidt málem vyhodil puk z obranného pásma až do prázdné brány, jenže ji minul!

59:45
    Proti Vegas se pískalo zakázané uvolnění a ještě jednou se bude vhazovat před bránou Knights.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:39
    Philipp Grubauer už je na střídačce a Avalanche nyní zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:19
    Jon Merrill je zpět na ledě a Golden Knights dokázali v závěru přečkat dvě oslabení v řadě.

57:50
    Tyson Barrie napřáhl od modré čáry k jedovaté střele s příklepem, kterou Marc-André Fleury vkleče vyrazil.

56:19
    Jon Merrill byl nakonec hráčem, který dostal dvě minuty za vysokou hůl během komerční přestávky.

56:19
    Nathan MacKinnon na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Marc-André Fleury na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka a vyloučení. Na trestnou lavici zamíří Tomáš Nosek.

56:00
    Oscar Lindberg je zpět na ledě a hokejisté Vegas hrají opět v plném počtu, jenže se bude zase vylučovat.

55:15
    Nathan MacKinnon dobře zamíchal s pukem na bodu levého kruhu pro vhazování a zápěstím napřáhl k táhlé střele, která našla náruč klečícího Marca-Andrého Fleuryho.

54:23
    Vegas se podařilo vyhodit poté, co Tomáš Nosek zablokoval tvrdou ránu Tysona Barrieho od modré čáry.

54:00
    Oscar Lindberg dostal dvě minuty za držení a Colorado má příležitost vyrovnat během přesilové hry.

53:32
    Nathan MacKinnon vystřelil z levého kruhu pro vhazování a na přední tyči tečoval puk nebezpečně Mikko Rantanen, Marc-Andre Fleury ale puk vyrazil! Vegas drží své těsné vedení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Stastny (Tuch, Schmidt), 51. Pirri (Stastny) – 10. Compher (Rantanen, MacKinnon)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt (A), Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pirri, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Nosek, Reaves.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Nemeth, Graves – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Dries, G. Bourque.

Rozhodčí: Furman South, Trevor Hanson. Čároví: Andrew Smith, Ryan Daisy

Diváci: 18505