K. Vary – Zlín 4:3 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Plzeň 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 0:1 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Berani Zlín
Pátek 28.12.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 30. kolo

Napínavý konec utkání nakonec přinesl druhý bod Energii, díky jedinému proměněnému nájezdu Václava Skuhravého. To je již z dnešního online přenosu, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (20:18:34)

Nejlepší hráči zápasu: Ralfs Freibergs (ZLN) a Petr Šenkeřík (KVA)

Václav SKUHRAVÝ - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Václav Skuhravý rozhodl nájezdy jediným gólem a zajistil Energii druhý bod z dnešního zápasu.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o vítězi, a tak nás čekají nájezdy. V prodloužení se nezvykle dvakrát vylučovalo, ani jeden z týmu početní výhodu neproměnil.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Zlín se drží v útočném pásmu a kombinuje, Novotný ale drží svou brankovou čáru před pukem.

63:43
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vladimír Sičák – 2 min., hákování).

63:09
    Gríger vypálil z levého kruhu, Sedláčkovu klec ale minul.

62:06
    Energie si v početní výhodě buduje tlak v útočné třetině, z kombinace však zatím nijak výrazně neohrozil Sedláčka.

61:13
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., podrážení).

60:01

Poslední třetina přinesla zvrat v podobě zlínského vyrovnání dvoubrankového vedení domácích. V sedmačtyřicáté minutě se trefil Rohan svou tvrdou střelou z levého kruhu. V 56. minutě se radoval Řezníček po své střele do odkryté části Novotného branky, na něj po dvou minutách navázal Freibergs dělovkou od modré. Za chvíli začne prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:17
    Lakatoš střílel zblízka, Novotného ale nepřekonal.
    57:25 Ralfs FREIBERGS - 3:3

57:25
    Zlín právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Ondráček nabil RALFSOVI FREIBERGSOVI na modrou, odkud zlínský obránce prostřelil Novotného. Asistence: Jiří Ondráček.

57:10
    Zlín to zkouší bez brankáře v šesti hráčích.

57:09
    Oddechový čas pro hosty.

56:45
    Řezníček pálil od modré, trefil jen jednoho z karlovarských obránců.
    55:14 Dalibor ŘEZNÍČEK - 3:2

55:14
    Ševci se čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou dotahují na rozdíl jediného gólu. Lakatoš vyrazil s pukem podél mantinelu a z vysokého úhlu nahrál před Novotného, ten se pak již nestačil přesunout a DALIBOR ŘEZNÍČEK zakončil do prázdné brány. Asistence: Dominik Lakatoš.

54:21
    Kulda se procpal s pukem do mezikruží, tam byl ale zastaven zelenobílou obranou.

Dnešní utkání sleduje 4582 diváků.

52:59
    Fořt to zkusil sám zprava, ke střele se ale nedostal.

51:51
    Hosté se pokouší zvrátit současnou situaci, zatím se však neprobojovali do útočného pásma.

50:09
    Gríger ujel hostující obraně a vystřelil zpoza kruhů, puk ale skončil za zlínskou bránou.

49:48
    O kotouč se nyní bojuje za Novotného brankou, zatím však neznáme vítěze.

48:50
    Řezníček to zkusil zprava, Novotného však nepřekonal.

47:13
    Beránek dostal přihrávku zpoza Sedláčkovi klece přímo před brankáře, tuto šanci ale nevyužil.
    46:19 Martin ROHAN - 3:1

46:19
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tvrdou střelou posílá Energii do dvoubrankového vedení MARTIN ROHAN. Adam Lapšanký nabil najíždějícímu Rohanovi, který tvrdě vypálil z levého kruhu a přesnou trefou nad Sedláčkův beton proměnil svou šanci. Asistence: Adam Lapšanský.

45:46
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Nicolas Werbik – 2 min., držení).

44:50
    Beránek poslal rychle z mezikruží odražený puk na Sedláčka, ten vyrazil.

43:49
    Energie rozehrávala zpoza brány hostí, puk ale skončil za modrou čarou a všech pět energetiků se musí vracet.

43:19
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., podrážení).

41:44
    Novotný chytil tvrdou zlínskou ránu z levého kruhu a ubránil vedení domácích.

40:35
    Zlín vyráží do útočné třetiny a pokouší se o kombinaci.

40:01

Máme za sebou čtyřicet minut základní hrací doby a skóre se tentokrát měnilo jen jednou, druhou branku Energie si připsal Ondřej Beránek, který přehodil ležícího Sedláčka. Poslední třetina začne v 19:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Rachůnek – 2 min., hrubost).

39:40
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., sekání).

38:19
    Kulda vypálil z levého kruhu, Novotný ale udržel puk před brankovou čárou.

37:22
    Kubiš vyrazil sám a zakončoval bekhendem, Novotný ale parádně zasáhl a zhatil další akci ševců.

36:52
    Akci hostí zastavil ofsajd, bude se vhazovat.

34:49
    Ondráček střílel od pravého kruhu, domácí gólman vytasil lapačku a střelu zneškodnil.

33:37
    Kulda vystřelil zprava od mantinelu, Novotný vyrazil do ochranné sítě.

32:36
    Gríger vyhrál vhazování a přihrál Kovačevičovi, ten střelou od modré čáry ale trefil jen jednoho z žlutomodrých obránců.
    31:00 Ondřej BERÁNEK - 2:1

31:00
    Energie se znovu dostává do vedení díky spolupráci Vlacha a Beránka, první jmenovaný poslal rychlý kotouč na Sedláčka, který jej vyrazil, ležícího zlínského brankáře ale překonal ONDŘEJ BERÁNEK zvednutým kotoučem. Asistence: Roman Vlach.

30:35
    Mikúš se pokoušel překonat Sedláčka zleva, bohužel pro Karlovy Vary bezúspěšně.

29:58
    Na druhé straně hřiště nyní energetici bojují o pozice v útočném pásmu.

28:47
    Ševci si vytvořili menší tlak před Novotným, nepodařilo se jim však skórovat.

27:47
    Skuhravý se tlačil s kotoučem před zlínskou branku, svou šanci ale neproměnil.

26:46
    Energie se dlouho držela před Sedláčkem, Zlín ale vyhodil a zajistil si alespoň na chvíli bezpečí.

25:27
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (David Nosek – 2 min., hákování).

24:33
    Sedláček chyboval při rozehrávce, ke které se ihned dostal Flek, svým pokusem však trefil jen brankáře hostí.

23:54
    Sičák pálil z modré od mantinelu, Sedláček vyrazil betonem.

22:51
    Ševci se pokusili o vniknutí do domácí třetiny, Energie ale rychle zareagovala a poslala kotouč za modrou.

21:49
    Domácí se stále snaží obsadit útočné pásmo, zatím ale bezúspěšně.

20:33
    Rachůnek zavezl kotouč do útočné třetiny, tím však možná šance skončila.

20:01

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po prvních dvaceti minutách je skóre 1:1. Ve třinácté minutě otevřel skóre Šenkeřík, který po obdržené přihrávce dostal puk za Sedláčka. Odpověď Zlína přišla po třech minutách, kdy vyrovnal Freibergs zblízka mezi Novotného betony. Drhá dvacetiminutovka začne v 18:25.

20:00

19:40
    Jakub Flek byl při svém úniku s pukem faulován, nařízené trestné střílení však neproměnil.

18:54
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu a ani jednomu z týmů ne nedaří usadit.

17:54
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Beránek – 2+2 min, hrubost). Trest odpyká Tomáš Mikúš.
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Pavel Sedláček – 2 min., hrubost).

16:20
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Michal Popelka – 2 min., sekání).
    15:52 Ralfs FREIBERGS - 1:1

15:52
    Před Novotným vznikla menší tlačenice o puk, ke kterému se nakonec dostal RALFS FREIBERGS a zblízka se trefil mezi Novotného Betony. Asistence: Dominik Lakatoš.

15:37
    Šlahař si počkal na vhodnou chvíli a vystřelil z levého kruhu, puk však skončil na mantinelu za bránou.

14:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Mikúš – 2 min., hákování).

14:30
    Hosté se osvobodili a vyrazili na Novotného, jejich akci však zastavil ofsajd.

13:58
    Energetici se znovu tlačí do útočné třetiny a pokoušejí se o další gól.
    12:40 Petr ŠENKEŘÍK - 1:0

12:40
    Parádní akce domácích, Gríger přihrál Flekovi do levého kruhu, ten následně postrčil puk na PETRA ŠENKEŘÍKA, který celou akci svou střelou dokonal. Asistence: Jakub Flek, Dávid Gríger.

11:32
    Šenkeřík poslal rychlý puk od modré, hostující gólman zastavil tento pokus betonem.

11:23
    Mikúš vystřelil z levého kruhu, Sedláček zlikvidoval jeho šanci svou rychlou lapačkou.

10:54
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Mikuláš Zbořil – 2 min., držení).

09:59
    Energie se snažila vyprostit z vlastní třetiny, dlouhou rozehrávku ale zachytili ševci ve středním pásmu.

08:53
    Zelenobílí obsadili útočnou třetinu a vymýšlí recept na gól.

07:40
    Beránek pádil s pukem co mu nohy stačily, svou střelou ale poslal puk mimo Sedláčkovu klec.

07:22
    Fořt pálil od modré, jeden z energetiků se ale ochotně o střely položil a zablokoval ji.

06:28
    Flek přebruslil hosty a z předbrankového prostoru nahrával doleva, jeho přihrávku ale nedokázali spoluhráči zpracovat.

05:33
    Fořt se dostal s kotoučem do mezikruží odkud i vypálil, jeho střela však po teči domácích obránců skončila za brankou domácích.

04:55
    Západočeši zavezli puk za Novotného a střídají.

03:42
    Flek vyrazil s pukem do útočného pásma, svou nahrávkou zpoza kruhů však nenašel nikoho ze spoluhráčů.

02:53
    Ševci přišli o puk za Novotného brankou a domácí rozjíždějí útočnou akci.

01:44
    Energie se snaží probojovat s kotoučem k Sedláčkovi, díky obraně hostí však zatím neúspěšně.

00:25
    Zlín po úvodním buly zajíždí s pukem do útočné třetiny a kombinuje.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

PSG Berani Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Freibergs, Nosek (A), Žižka (C), Valenta, Zbořil, Řezníček, Dluhoš – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Okál – Herman, Popelka, E. Kulda – Werbik, P. Sedláček, Šlahař.

Rozhodčí: Hribik, Petružálek – Jiří Ondráček, Špůr.

PSG Berani Zlín Berani nyní sídlí s dvaačtyřiceti body na desátém místě. Naposledy si zahráli doma proti Hradci, který v desetigólové přestřelce porazili 6:4, čímž přerušili čtyřzápasovou sérii proher. Tomáš Fořt se nachází ve střelecké pohodě, rodák z Plzně vsítil v posledních dvou zápasech hned tři góly a mohl by tak být hrozbou pro energetiky. Z týmu naopak odešel Michal Poletín na hostování do Vítkovic.

HC Energie Karlovy Vary S šestatřiceti body je domácí tým na dvanácté příčce. Karlovarští padli naposledy před Vánocemi na vlastním ledě v souboji s Mladou Boleslaví 1:3, ta díky vítězství odskočila. „Měli jsme teď delší pauzu, ať už to bylo dané svátky nebo jedním odloženým kolem. Zase pro nás trochu horší situace, že půjdeme na rozehraného soupeře. My z toho tempa trochu vypadli, takže jsme rádi, že jsme mohli alespoň sehrát sváteční utkání v Sokolově, nástup po pauze budeme muset zvládnout lépe, než tomu bylo proti Mladé Boleslavi, kde na nás trochu ta nerozehranost vidět byla,“ přiznává asistent trenéra Tomáš Mariška.

Zdravím vás z Karlových Varů, kde se dnes odehraje souboj mezi karlovarskou Energií a zlínskými Berany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 13. Šenkeřík (Flek, Gríger), 31. O. Beránek (R. Vlach), 47. M. Rohan (Lapšanský), rozh. náj. Skuhravý – 16. Freibergs (Lakatoš), 56. Řezníček (Lakatoš), 58. Freibergs (J. Ondráček)