K. Vary – Zlín 4:3 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Plzeň 2:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 0:1 (kon.)
Kometa Brno – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Sparta – Pardubice 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 28.12.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 30. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemně strávený zbytek roku 2018, do toho dalšího Vám přejeme hodně zdraví, lásky, štěstí, sportovních úspěchů jak v rovině osobní, tak fanouškovské. Já se budu těšit někdy brzy opět na počtenou. (20:05:49)

Poslední letošní utkání na domácím ledě má pro vítkovické vítězný nádech. Tvrdě vybojované body proti silnému soupeři jsou sladkou odměnou. V první třetině se jako první prosadil bývalý plzeňský hráč Lev, ve druhé části se ke slovu dostal kapitán Gulaš a srovnal stav na 1:1. Plzeň přidala na důrazu, a to hlavně v závěru druhé třetiny, ale vítkovickým se podařilo tuto pasáž přežít. Do třetí třetiny nastoupili hosté s touhou zpečetit svou důraznou hru, ale v nabídnuté přesilovce naopak inkasovali po spolupráci Kucsery se Zdráhalem, kteří využili hrubky v hostující souhře. Oba týmy věděly, že dnes mnoho gólů nepadne, a tak bojovaly o každý kousek ledu. Hosté přežili v závěru utkání oslabení, ale ani poté odvolaný gólman Frodl nedopomohl k vyrovnání a vynucenému prodloužení. Vítkovičtí tedy slaví tři body a jejich fandové mají o důvod více v těchto závěrečných dnech slavit.

59:58
    Vítkovičtí drží kotouč dál od své branky.

59:49
    Domácí se znovu vydávají do pásma, nahrávka ale mířila přímo na hůl hostujícího hráče.

59:30
    Vítkovičtí dostali puk z pásma, ale prázdnou klec neohrozili.

59:19
    Hosté se nahrnuli před Bartošáka jako vosy na bonbón, výborný pokus Němce zblízka ale domácí gólman ukázkovým semaforem ale chytá!!

58:48
    Po vyhraném bully sprintuje Frodl na střídačku!!

58:46
    Oddechový čas pro Plzeň.

58:34

58:24
    Hraje se převážně ve středním pásmu, hosté posílají kotouče do bezpečí.

58:02
    Frodl v tomto oslabení příliš práce nemá.

57:38
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale hosté brání svou modrou poctivě.

56:50
    Hosté v pásmu, Allen bojoval za domácí brankou, nahrál zpět, ale puk se dostal ke Schleissovi, který vyrazil na plzeňskou klec, ve spolupráci s Dejem ale minul.