Česko – Rusko 1:2 (kon.) | Kazachstán – USA 2:8 (kon.) | Dánsko – Švýcarsko 0:4 (kon.)
Kazachstán
2:8 (1:4, 0:3, 1:1)
USA
Sobota 29.12.2018, 04:40 • Save-On-Foods Memorial Centre • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

Z dnešního zápasu je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se na Vás zase příště. Na počtenou! (07:16:59)

Statistiky:

Střely na bránu: 13-66
    Vyloučení: 4-3
    Góly v přesilovce: 0-2
    Góly v oslabení: 0-1
    Buly: 25-42

Utkání končí. Celek USA zvládl roli jasného favorita a Kazachstán porazil 8:2. Už po první třetině to bylo 4:1. První branku utkání vsítil Oliver Wahlstrom, na jehož trefu vzápětí odpověděl Andrej Bujalskij. Zbytek první třetiny patřil Joelu Farabeemu, který zkompletoval hattrick. Následné trefy Alexandera Chmelevského, Ryana Poehlinga, Tylera Maddena a Joshe Norrise zastavily pohyb v kolonce branek na americké straně na čísle 8. Poslední gól zápasu vstřelil Dmitrij Mitěnkov. 2:8.

59:45
    Ještě jedno přerušení. Akci Kazachstánu zastavil ofsajd.

59:16
    Američané tráví čas v útočném pásmu. Už je to ale bez střelby.

58:27
    Kazaši čekají za bránou i s pukem a ještě k tomu střídají. Čekají nás poslední desítky sekund tohoto duelu.

57:46
    Primeau vypomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

57:09
    Hra se v závěrečných minutách utkání opravdu velmi kouskuje. Téměř každých třicet sekund je přerušena.

56:42
    V době, kdy se Kazaši ubránili přesilovce, sledujeme jejich tlak.

56:25
    St. Ivany si najel do dobré pozice, ale Nurek si ho lapačkou doslova vychutnal. Další výborný zákrok.

55:53
    Barratt pálil bez přípravy přímo do hrudi kazašského brankáře. Nurek, i přes velký počet inkasovaných gólů, předvádí skvělý výkon.

55:15
    Kotouč poskakoval na brankovišti, ale Nurek ho nakonec přikryl pod svým tělem. Situace byla velmi nepřehledná.

54:54
    Američané zatlačili svého soupeře. Nurek musel předvést několik skvělých zákroků, ale hosty nakonec o pásmo připravil Hughes.

54:28
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., hrubost).

54:27
    Na ledě zůstal po ostrém zákroku ležet Vereščagin. Vypadá to, že si přivodil nějaké zranění v dolní oblasti těla.

53:38
    V plném počtu jsou už také hráči Kazachstánu.

53:22
    Madden dostal přímo na hůl přihrávku od Andersona. Zamířil na zadní tyč, kterou ale o chlup netrefil.

52:48

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 2. Bujalskij (Orechov), 50. Mitěnkov (Orechov, Gaťjatov) – 2. Wahlstrom (Poehling), 6. Farabee (Robertson, Q. Hughes), 9. Farabee (Robertson, Norris), 13. Farabee (Robertson), 26. Chmelevski (Poehling, M. Anderson), 31. Poehling, 32. Madden (Miller), 41. Norris (Robertson)

Kazachstán: Nurek (9. Jeremejev, od 32. Nurek) – Samat Danijar (A), Orechov (A), Musabajev, Chripkov, D. Muratov, Šinkareckij, A. Koroljov – Makuckij, Sajan Danijar (C), Gaťjatov – Treťjakovskij, Žorabek, Vereščagin – Musorov, Mitěnkov, Bojko – Gusejnov, B. Muratov, Bujalskij – Ďomin.
    USA: Primeau (Knight) – Q. Hughes (A), Kemp, Samberg, M. Anderson (C), M. Samuelsson, Miller, St. Ivany – Farabee, Norris (A), Robertson – Cates, Barratt, Madden – Cockerill, Poehling, Wahlstrom – Drury, Chmelevski, O'Brien.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Pražák (CZE) – Hynek (CZE), Šišlo (RUS)