Magnitogorsk – Norimberk 1:3 (kon.) | Davos – Třinec 3:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Norimberk Ice Tigers
Sobota 29.12.2018, 15:10 • Vaillant Arena, Davos (kapacita: 6 300) • Spengler Cup • Čtvrtfinále

Z Davosu to je pro tuto chvíli vše, ozveme se opět večer, kdy od 20:15 druhý čtvrtfinálový duel sehrají HC Davos a Oceláři Třinec. Na shledanou. (17:29:35)

Nejlepší hráči

Roman Ljubimov – Patrick Reimer.

Německý tým v závěrečné dvacetiminutovce kontroloval svůj dvoubrankový náskok, který dokázal udržet i přes několik přesilovek Magnitogorsku a především hry ve třech proti šesti v závěru dvacetiminutovky. Hrdinou Norimberku je brankář Niklas Treutle, jenž ve třetí třetině přidal několik těžkých zákroků a, kromě střely Kuljomina, za svá záda kotouč nepustil.

Utkání končí, z vítězství a postupu do semifinále Spengler Cupu se radují Thomas Sabo Ice Tigers Norimberk!

59:51
    Magnitogorsk sice drží kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale ruští hokejisté zatím nedostali. Sražený pas Vasiljeva končí v ochranné síti.

59:19
    Do dobré pozice v předbrankovém prostoru se dostal Ivan Vereščagin, jeho bekhendové zakončení ale skončilo v Treutleho výstroji.

58:48
    Několenko posílal pas skrz brankoviště na volného Bulíře, ten ale pouze promáchl. Norimberk je kompletní!

58:26
    Sražená přihrávka Čibisova vyletěla mezi diváky, vhazovat se bude po levé ruce norimberského brankáře.

58:09
    Magnitogorsku se v přesilovce nedaří, Treutle ještě nemusel zasahovat. Norimberk se opět osvobodil.

57:53
    Mieszkowski je na ledě, Norimberk hraje ve čtyřech.

57:26
    Norimberští se brání co to jde, Ice Tigers odpálili kotouč za branku Metallurgu.

56:53
    Metallurg hraje v šesti proti třem! Norimberk ale mohl definitivně rozhodnout, Mebus ale přes celé hřiště trefil pravou tyč ruské branky!

56:44
    Pakarinen byl v předbrankovém prostoru poslán k ledu Taylorem Aronsonem, Magnitogorsk má k dispozici minutu a sedm vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem!

55:51
    Dane Fox komplikuje situaci svým kolegům. Dostal trest na dvě minuty + osobní desetiminutový trest za vražení na hrazení. Přesilovka pro Metallurg.

55:47
    Ruský tým je v pásmu a bude hrát přesilovku po zákroku na Ellisona, který se těžce zvedal z ledu.

55:14
    Magnitogorsk se pokusil o přechod do útočné třetiny, Metallurg ale zastavil ofsajd.

54:53
    Ice Tigers mohli přidat čtvrtou branku, Chris Brown ale v předbrankovém prostoru nedokázal přesně usměrnit pas Mieszkowského. Nečistovskij vytáhl parádní zákrok betonem!

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 22. N. Kuljomin (Varfolomejev) – 5. Reimer (Weiss), 27. Buck, 29. Pföderl (Reimer)

Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (29. Nečistovskij) – Matuškin, Zajcev, Rylov, J. Birjukov, V. Vasiljev, Vereščagin (A), Igošev – N. Kuljomin (C), Ellison, Varfolomejev – Dorofejev, Rasmussen (A), Pakarinen – Ljubimov, Čibisov, Bulíř – Několenko, J. Platonov, Djukarev – Jazkov.
    Norimberk Ice Tigers: Treutle (Jenike) – Gilbert (A), Weber, Festerling, Aronson, Lalonde, Mebus, Jurcina, Bender – Buck, Bast, Bassen – Reimer (C), Weiss, Pföderl – Ch. Brown, Acton, Mieszkowski – Segal (A), Lerg, Fox.

Rozhodčí: Stricker, Wiegand – Castelli, Fuchs (všichni SUI)