Magnitogorsk – Norimberk 1:3 (kon.) | Davos – Třinec 3:1 (kon.)
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 29.12.2018, 20:15 • Vaillant Arena • Spengler Cup • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Příjemný sobotní večer z Vaillant Areny. Od 20:15 hodin se uskuteční druhé čtvrtfinále mezi pořadatelským týmem HC Davos a třineckými Oceláři. Vítěz tohoto utkání se následně střetne v semifinále s vítězem skupiny Torriani týmem KalPa Kuopio.

HC Davos

Domácí HCD nastoupilo do prvního zápasu hned na svatého Štěpána, když ve večerním utkání přivítal reprezentaci Kanady. Ve střetnutí dvou nejčastějších účastníků i vítězů Spenglerova poháru v první třetině jasně dominovala Kanada, která tuto periodu vyhrála 1:0 a krátce po změně stran přidala ještě druhý gól. Davos snížil před koncem druhé třetiny na rozdíl jediného gólu. V závěru utkání kanadští hokejisté vůbec nedominovalo jako v jeho první polovině, naopak Davos je několikrát dokázal přišlápnout v jejich třetině a reprezentanti kolébky hokeje se do samotného závěru báli o výsledek. Druhé utkání, které hráči pořadatelského klubu museli odehrát hned o 24 hodin později, nabídlo parádní přetahovanou s týmem Thomas Sabo. Vítězství si nakonec připsali hráči domácího týmu – přestože ztratili dvoubrankové vedení nabyté již v sedmé minutě, dokázali rychle odpovědět na vyrovnávací gól Ledových tygrů, který přišel deset minut před koncem. Davos tak ve své skupině udržel druhé místo za suverénní Kanadou.

Sestava Davosu z druhého utkání: Senn – Payr, Nygren, Du Bois, Stoop, Sanguinetti, Kparghai, Heldner, Jung – Ambühl, Simion, Klasen – Hischier, Bader, Frehner – Pestoni, Corvi, Meyer – Kessler, Aeschlimann, Egli.

Dosavadní zápasy Davosu ve skupině Cattini

26. prosince 2018: HC Davos – Team Canada 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
    Branky a nahrávky:
    39. Bader – 6. Boychuk (Després, Dalpe), 24. D’Agostini (Ebbett).

27. prosince 2018: Thomas Sabo Ice Tigers – HC Davos 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
    37. Buck (Bast, Aronson), 49. Pföderl – 6. Pestoni (Jung, Heldner), 7. Simion (Klasen, Ambühl), 52. Payr (Klasen, Ambühl).

Konečné pořadí ve skupině Cattini
    1. Team Canada, 2 zápasy, 6 body, skóre 8:3
    2. Davos, 2 zápasy, 3 body, skóre 4:4
    3. Norimberk, 2 zápasy, 0 bodů, skóre 4:9

Oceláři začali Spenglerův pohár otevíracím zápasem celého turnaje s Metallurgem Magnitogorsk. Zápas rozhodly samostatné nájezdy poté, co v normální hrací době i prodloužení utkání skončilo nerozhodně 1:1. V prvních dvou třetinách měli herně navrch Oceláři, ve třetí části hry ruský tým Třinec přitlačil a zrodila se tak remíza. V nájezdech Třineckým nebylo přáno, bonusový bod připadl Metallurgu. Druhé utkání ve skupině Torriani sehráli svěřenci trenérů Zadiny a Raszky s KalPou Kuopio. Finský tým sice přicestoval do dějiště turnaje o den později, aklimatizace na nich však nebyla vůbec znát – hráli dynamický hokej ve vysoké rychlosti, jak se s ním Třinečtí seznámily v zápasech se severskými týmy v rámci hokejové Ligy mistrů. Utkání bylo v průběhu druhé třetiny vyrovnané, ale nakonec rozhodla rychlá odpověď Finů na vyrovnávací branku Gernáta.

Sestava Třince z druhého utkání: L. Daneček – D. Musil, Gernát, Galviņš, Kundrátek, Matyáš, M. Adámek, F. Haman – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Š. Novotný, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Christov.

Dosavadní zápasy Třince ve skupině Torriani

26. prosince 2018: HC Oceláři Třinec – Metallurg Magnitogorsk 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1/0:0)
    23. Adamský (Roth, Svačina) – 53. Matuškin (Rasmussen, Pakarinen), rozhodující samostatný nájezd Ljubimov.

27. prosince 2018: KalPa Kuopio – HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
    13. A. Ruuttu (Rissanen, Texier), 34. Texier, 41. A. Ruuttu – 33. Gernát (Roberts Bukarts).

Konečné pořadí ve skupině Torriani
    1. Kuopio, 2 zápasy, 5 bodů, skóre 4:1
    2. Magnitogorsk, 2 zápasy, 3 body, skóre 2:2
    3. Třinec, 2 zápasy, 1 bod, skóre 2:5

HC Davos: Lindbäck (Senn) – Payr, Nygren, Buchli, Du Bois (A), Sanguinetti, Stoop, Jung, Heldner – Klasen, Ambühl (C), Simion – Frehner, Bader, Meyer – Hischier, Corvi, D. Wieser (A) – Egli, Aeschlimann, Kessler.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, D. Musil, Adámek – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Dravecký, Mikulík, Roberts Bukarts – Christov.

Rozhodčí: Gofman, Hebeisen – Gnemmi, Progin.

Při pohledu na třineckou sestavu vidíme, že se do branky vrací Šimon Hrubec, brankář Kváča je zraněný a mimo sestavu. Ani ve třetím utkání na turnaji zdravotní stav nepustil do hry kanadského útočníka v barvách Ocelářů Ethana Wereka. Na soupisce pro zápas nejsou ani obránci Haman s Matyášem a útočník Novotný.

Domácí trenér Vitolinš dnes na soupisku nenapsal obránce Kparghaie a útočníky Lindgrena, Pestoniho, Marca Wiesera a Rödina.

Vaillant Arena se plní fanoušky, předpokládáme, že atmosféra bude zase elektrizující. Vše bude umocněno tím, že se ve čtvrtfinálovém zápase Spengler Cupu, který budeme pro vás sledovat, představí domácí tým HCD. Vypadá to, že bude vyprodáno.

Třinečtí hokejisté již čekají na modré čáře a za bouřlivého jásotu frenetického publika přicházejí na kolbiště také domácí hokejisté, kteří dnes budou hrát v modrých dresech.

00:01

00:12
    Davos sice vyhrál buly, ale jako první se do útočného pásma nastěhoval Třinec.

00:29
    Hrňova střela nebyla vůbec pro Lindbäcka snadná, protože těsně před ním projel Marcinko. Švédský brankář ve službách Davosu je pozorný.

00:50
    Třinec pokračuje v útoku. Adamského tečovaná střela od modré se nedostala k žádnému z hráčů Ocelářů.

01:23
    Kovařčík přiťuknul před branku Ciencialovi, ale ten byl zablokován. Do útoku míří Davos.

01:51
    HCD pobyli v útoku, ale nic tam nevymysleli, oba týmy tedy střídají.

02:31
    V souboji čtvrtých útoků nejprve bojovali za brankou Třince hráči HCD, na druhé straně zkoušel kombinaci založit s útočníky Krajíček.

03:09
    Po ztrátě puku ve středním pásmu mířil do útočné zóny Růžička, následovala střela z první od modré od Marcinka.

03:29
    Na druhé straně zahrozil Simion, Davos se drží ve třetině.

04:20
    Davos byl nastěhován v útočném pásmu, od modré pálil du Bois, Hrubec nic neviděl, puk ale zblokován.

04:49
    Akce tři na dva třetí třinecké formace. Zakončoval z vrcholu kruhu Chmielewski do boční sítě.

05:50
    Davoští hráči teď byli nastěhovaní v útočném pásmu, nebezpečně pálil z levého křídla Simion.

05:58
    První vyloučeným hráčem v zápase je Tomáš Kundrátek. Kvůli jeho podrážení bude hrát Davos první přesilovou hru v utkání.

06:20
    Davos vyhrál buly, ale puk se dostal až do obranného pásma týmu HCD. Tam ho jako první dobruslil Adamský a poslal zpět na své kolegy, aby Oceláři ušetřili nějaký čas.

06:47
    Davos už je v pásmu a kombinuje.

07:00
    Minuta přesilovky utekla a domácí zakládají útok zpoza vlastní branky.

08:00
    Se závěrem přesilovky mířila du Boisova schovaná střela těsně vedle Hrubcovy branky. Třinec se ale této početní nevýhodě ubránil.

08:15
    Hrňa mezi kruhy puk zpoza branky dobře netrefil, Lindbäck jej schoval do lapačky. Je zde první power break utkání.

08:32
    Roth trochu nešikovně podrazil Egliho, který se kolem něj obtáčel na modré čáře a je tu druhé vyloučení Ocelářů a druhá početní výhoda týmu HCD.

08:53
    Nygrenovu bombu z první od modré Hrubec kryje ve své výstroji.

09:32
    Simion teď nadělal třineckým bekům hodně starostí. Nejprve neohroženě zavezl puk do útočného pásma a byl problém jej odzbrojit. Následně se dostal k akci z levého křídla až před Šimona Hrubec. Třinecký brankář byl na místě.

10:28
    Du Boisovu bombu od modré clonil Hrubcovi Dino Wieser, třinecký brankář se štěstí puk vytěsnil.

10:32
    Po dalším zákroku Hrubce vyhazování v útočném pásmu HCD. Přesilovka Davosu s tímto okamžikem skončila.

11:08
    Po čase pobyli v pásmu Oceláři a hned si vynutili faul. Za hrubost je vykázán obránce Heldner.

11:12
    Hrňa pálil od modré z první po posunutí puku od Růžičky. Vhazování po zákroku Lindbäcka.

11:33
    Po Růžičkově střele z první puk poskakoval v branovišti, ale ani Marcinko, ani Hrňa jej nebyli schopni dorazit za Lindbäcka.

12:01
    Krajíčkovo nahození tečuje těsně vedle branky Marcinko.

12:19
    Třineckým se tato přesilovka zatím daří. Ambühl vyvezl puk a oba týmy střídají.

12:54
    Přesilovka Třince se chýlí ke konci. Davos teď dvakrát vyhodil až za Hrubce, ale první polovina početní převahy byla dobrá – Oceláři nebyli daleko od gólového otvíráku zápasu.

13:18
    Po Gernátově střele od modré Lindbäck přerušil hru a je zde druhá komerční přestávka první třetiny.

13:42
    Po čase se do útočného pásma dostali domácí, Corvi vozil puk po obvodu třetiny, ale třinečtí obránci jej zpacifikovali a rozehrávají zpoza vlastní branky.

14:08
    Dotyk třinecké střídačky, vhazuje se před Hrubcem.

14:18
    Davos právě vstřelil branku!
    Domácí se prokombinovali k brance. Puk se dostal na hůl Dario Simionovi, který zkoušel nahrávat na druhou stranu Ambühlovi. Puk byl zblokován a za Hrubce jej napálil nekrytý LINUS KLASEN. Asistence: Dario Simion, Fabian Heldner. Stav utkání 1:0.
    14:18 Linus KLASEN - 1:0

14:33
    Hrubec předvedl těžký zákrok lapačkou a po něm se před jeho brankovištěm strhla mela. Pokračuje se bez vyloučení.

14:51
    Cienciala zavezl puk do pásma, hledal mezi kruhy Kovařčíka, ale puk proskočil až na z druhé vlny sjíždějícího Gernáta. Ten Ciencialovi vrátil kotouč, střela třineckého útočníka byla ale zblokována obětavým obráncem.

15:17
    Christov při prvním pobytu na ledě protáhl střelou z první z kruhu Lindbäcka.

15:55
    Hrňa nechal po vjetí do útočného pásma puk za sebe na Marcinka a ten zkoušel dávat před branku na teč Růžičkovi. Puk skončil v rohu hřiště.

16:53
    Teď mají častěji puk na holích Třinečtí, kteří se snaží odpovědět na vedoucí gól Davosu.

17:13
    Kundrátek byl tísněn Simionem, a tak raději přišťouchl puk na Hrubce, aby přerušil hru.

17:24
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět do obranného pásma Ocelářů.

17:33
    Bukarts prodloužil na levém křídle na Draveckého. Jeho střela byla ztečovaná do ochranné sítě, Třinec tak vybojoval útočné pásmo.

18:28
    Možná největší šance vyrovnat skóre od úvodního gólu Davosu. Gernát zpoza branky přihrál na Růžičku, který z bezprostřední blízkosti pálil na Lindbäcka. Švédský brankář zakročil lapačkou.

19:08
    Probíhá již poslední minuta první třetiny, puk mají na holích hráči Davosu.

19:34
    Chmielewski nahodil ze středního pásma na Lindbäcka, ten suverénně puk chytil do lapačky a ještě stihl před napadajícím polským útočníkem rozehrát.

20:00

Skončila první třetina čtvrtfinálového utkání na 92. ročníku Spenglerova poháru. Diváci ve Vaillant Areně byli svědky jediné branky, kdy v patnácté minutě napálil zblokovanou přihrávku Simiona na Ambühla za Hrubce Klasen. Oceláři v první třetině přežili dvě oslabení, sami měli možnost skórovat v jedné přesilovce, ale nejblíže docílení třinecké branky byl minutu a půl před koncem úvodní části hry Martin Růžička, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal výborný Lindbäck.

Prostřední hrací doba začne cca v 21:04.

Střely na branku v první třetině: 9:11

20:01

20:26
    Ambühl zavezl puk do útočného pásma a bekhendem vyzkoušel pozornost Hrubce. Ten beton přirazil k ledu včas.

20:59
    Svačina nahrál v útočném pásmu na Polanského, ale jeho střela z první byla zblokována na zadní mantinel.

21:19
    Dobrá šance Davosu! Z bezprostřední blízkosti branky pálil Bader, Hrubec perfektně lapačkou vytěsnil.

21:41
    Chmielewského šanci na druhé straně zastavil lapačkou Lindbäck.

22:19
    Gernát dával na teč nebo přiťuknutí na dalšího spoluhráče Draveckému, ale ten promáchl a davoští vyhodili puk z pásma.

22:49
    Třinec byl v útočném pásmu a očividného podrážení na Martinovi Růžičkovi se dopustil Aeschlimann. Druhá přesilovka Třince v zápase.

23:31
    Třinci se tato přesilovka zatím vůbec nedaří. Davos už třikrát vyhodil v pásma a Oceláři se opět snaží o založení akce.

23:53
    Minuta početní převahy pryč a puk opět zastavuje u své branky Hrubec.

24:09
    Obrovská šance Davosu! Domácí hráči jeli dva na jednoho, Kessler dostal puk mezi kruhy a tváří v tvář jej vychytal brankář Hrubec.

24:44
    Kessler získal puk a dovezl jej až za Hrubce. Pro Davos to je již dobré, v této přesilovce byl nebezpečnější než Třinec.

25:09
    Galvinš nahodil od levého matinelu a Lindbäck odrazil puk do ochranné sítě. Vhazování v útočné zóně Třince.

25:54
    První formace Davosu se snažila narýsovat gólovou kombinace, ale Chmielewski jednu z přihrávek vystihl a Třinec puk ze svého pásma vyvezl.

26:29
    Frehner byl sám na útočné modré, ale puk na něj byl příliš silný. Frehnerovo zpracování tak končí v ochranné síti.

26:40
    Velká šance Třince! Krajíček našel na levé straně najíždějícího Mikulíka, který křížnou přihrávkou vyzval ke skórování Draveckého, ale jeho střela míří vedle.

27:04
    Lukas Stoop podrazil svého soupeře a nabídl Ocelářům třetí přesilovou hru v zápase.

27:32
    Třinecká kombinace byla neúspěšná a Kessler vyvezl puk a jel střídat.

28:05
    Třinec opět ztratil puk v útočném pásmu, a tak Davos opět získal nějaký čas. Egli centroval od pravého mantinelu před branku, ale puk prolétl do rohu.

28:40
    Svačina zavezl puk do útočného pásma a získal pro Třinec aspoň vhazování. Ocelářům zbývá posledních 24 sekund přesilové hry.

29:15
    Davos je kompletní. Galvinš nejprve pohotovým zákrokem zabránil, aby Davoští ze svého pásma vysunuli navrátivšího se Stoopa a následně vyzkoušel pozornost Lindbäcka nahozením od modré čáry.

29:48
    Dravecký ztratil puk v útočném pásmu, ale Klasen byl při vstupu do své útočné zóny zablokován.

30:23
    Marcinko si vyměnil s Růžičkou puk v útočném pásmu, střela slovenského forvarda ale nebyla přesná.

31:03
    Třinec teď je na puku častěji než domácí, ke gólové akci se ale zatím neprokombinoval.

31:41
    Chmielewski sice zastavil svého soupeře v obranném pásmu Oceláře, ale následně je hra přerušená, protože puk na Ciencialu dostal rukou. Je pískána přihrávka rukou a vhazuje se před Hrubcem.

31:50
    Oceláři se dopustili faulu a Davos nyní ve výhodě kombinuje v jejich pásmu.

32:25
    Za podrážení je vyloučen Cienciala a i Davos bude mít k dispozici třetí přesilovku. Zároveň je zde komerční přestávka.

32:37
    Davos zakládá útok ze svého pásma, Adamský vyhodil až na Lindbäcka.

33:30
    Domácí ztratili puk v útočném pásmu a Adamský zkusil zaútočit. Jeho střelu z jízdy z levého křídla Lindbäck vyrazil.

34:05
    Du Bois dvakrát nebezpečně pálil od modré. Poprvé jeho střela byla zblokovaná, podruhé nepřesná.

34:20
    Sanguinettiho střelu Hrubec vyrazil a následně Marcinko puk vyhazuje do útočné zóny Třince.

34:53
    Třinec je v kompletu a po čase se opět podívá před Lindbäcka. Domácí se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

36:07
    Třinec se snaží opět dostat k ohrožení branky Lindbäcka, ale Gernát ztratil puk. Následně jej ve středním pásmu opět vybojoval.

36:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se přeci jen prosazují! Dorážkou z bezprostřední blízkosti branky Lindbäcka vyrovnává ONDŘEJ KOVAŘČÍK. Puk do nebezpečného prostoru před brankou poslal kapitán Krajíček. Asistence: Lukáš Krajíček. Stav utkání 1:1.
    36:18 Ondřej KOVAŘČÍK - 1:1

36:50
    Musil se za brankou Hrubce dopustil faulu a Třinec bude hrát čtvrté oslabení. Puk má na holích Davos.

37:25
    Až nyní končí výhoda Davosu. Za nebezpečnou hru vysokou holí je na čtyři minuty vyloučen David Musil.

37:42
    Galvinš vyhodil puk až za branku Davosu, kde Lindbäcka obtěžoval Cienciala.

38:19
    Davos byl v pásmu, ale neměl moc prostoru cokoliv vymyslet. Jediný pokus o střelu zblokoval Kundrátek, následně vyhodil Dravecký.

39:06
    Du Bois na modré čáře propustil lehký puk a Davos opět bude muset začínat od vlastní modré čáry.

39:25
    Když z trestu Davida Musila zbývají přesně dvě minuty, dostávají menší trest hráči Davosu. Špatně střídali, proto se zbylé dvě minuty z třineckého oslabení mění na hru čtyř proti čtyřem.

39:43
    Bader vyvezl puk do útočného pásma, ale jeho střela přes obránce Hrubce nepřekvapila.

39:55
    Ofsajd přerušil akci Davosu. Vypadá to, že se ve druhé třetině již nic zásadního nestane.

40:00

Po čtyřiceti minutách čtvrtfinále Spenglerova poháru mezi Oceláři Třinec a domácím Davosem je skóre vyrovnané. Třinečtí hráči hráli ve druhé třetině dvě přesilovky, ale vůbec se jim nepodařily. K vyrovnání se ale nakonec třinečtí hokejisté propracovali. Z bezprostřední blízkosti vyrovnal Ondřej Kovařčík. Do třetí části hry se tak půjde za vyrovnaného stavu – není vůbec jisté, že bude k rozřešení otázky, kdo bude posledním čtvrtým semifinalistou turnaje, stačit dvacet minut hry.

Třetí třetina začne cca v 21:51.

Střely na branku ve druhé třetině: 4:9
    Střely na branku po druhé třetině: 13:20

Zajímavostí třineckého vyrovnání je, že starší z bratrů Kovařčíků v dnešním bratrském střeleckém souboji snižuje na 1:3. Michal, který se rozehrává po zranění, dnes totiž hattrickem pomohl Frýdku-Místku k vítězství v Jihlavě.

Hráči obou týmů i rozhodčí se vracejí na led. Za minutu bude vyrovnaný souboj o postup do semifinále nejstaršího turnaje světa pokračovat.

40:01

40:21
    Pokračuje ještě zhruba minutu hra čtyř proti čtyřem. Puk v pásmu mají hráči domácího týmu.

40:58
    Třinec pobyl v pásmu, ale nic kromě dvou srážek se tam nestalo. Na druhé straně musel Kundrátek hodně natahoval hůl, aby se do úniku nedostal Corvi.

41:31
    Oba týmy jsou kompletní a Třinec drží puk na holích v útočném pásmu.

41:57
    Chmielewski neuhlídal ve středním pásmu svého soka a puk před branku Hrubce následně centroval Hischier.

42:33
    Vladimír Dravecký přehnal aktivitu v obranném pásmu, když vznikly zmatky při dynamickém pohybu domácích hokejistů. Je zde další přesilovka pro Davos.

42:46
    Adamský vystihl hru davoských obránců kolem modré čáry a ujížděl sám na Lindbäcka! Svůj nájezd chtěl zakončit střelou mezi nohy, kterou si švédský brankář pohlídal.

43:30
    Třinečtí jsou v oslabení aktivní. Musil s pukem na holi prokličkoval až do bekhendového zakončení, které mířilo mimo.

44:00
    Hischier střílel z výborné střelecké pozice mezi kruhy, jeho střelu Hrubec pokryl.

44:23
    Puk se odrazem o domácího hráče dostal do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.

44:44
    Třinec je kompletní a snaží se o aktivitu v útočném pásmu.

45:00
    Rozehrávku Třince vystihl Egli a pokusil se o ohrožení Hrubcovy branky.

45:17
    Frehnerova střela se od bránícího třineckého hráče dostala do ochranné sítě, vhazuje se před Hrubcem.

45:20
    Třinecký brankář musel ihned po vhazování čelit střele domácího hráče, byl však úspěšný.

45:52
    Obrovská šance Davosu! V ideální pozici na pravém kruhu pálil Meyer. Hrubec vyrazil vyrážečkou mimo.

46:08
    Na druhé straně přes beka střílel Kovařčík a vybojoval vhazování před Lindbäckem. Máme zde první komerční pauzu třetí třetiny.

46:27
    První třinecká formace perfektně zaforčekovala v útočném pásmu. Hrňa zpoza branky našel na slotu operujícího Růžičku a jeho zakončení z první vyrazil skvělý Lindbäck.

47:09
    Cienciala zboural v útočném pásmu Ambühla, ale dle sudí to faul nebyl. Obecenstvo si myslí něco jiného.

47:34
    Domácí se dostávají do vedení! Puk putoval rychle zpoza branky na levý kruh. Střelu z tohoto prostoru Hrubec ještě vyrazil, ale na dorážku LINUSE KLASENA byl krátký. Asistence: Andres Ambühl, Dario Simion. Stav utkání 2:1.
    47:34 Linus KLASEN - 2:1

48:23
    Třinec se ihned po gólu jal bojovat o bleskové vyrovnání. Střelu Marcinka od modré Lindbäck ukořistil a vysloužil si potlesk Vaillant Areny.

49:05
    Třinec je sice na puku, ale do útočného pásma se nemůže dostat.

49:16
    Do akce tváří v tvář Lindbäckovi se dostal Růžička. Při zakončení byl evidentně seknut, ale sudí situaci vyhodnotili tak, že to faul nebyl. Vhazuje se v obranném pásmu domácích.

50:13
    Do předbrankového prostoru se snažil prodrat Dario Simion. Třinecký kapitán jej podržel, a tak bude mít Davos dvouminutovou přesilovku.

50:31
    Třinečtí drží puk a šetří sekundy. Davos bude rozehrávat od Lindbäcka.

51:35
    Klasenova lehká střela z pravého kruhu bylo první zakončení, do kterého se Davos v této přesilovce dostal.

52:01
    Bader při pokusu o střelu z blízkosti branky Hrubce promáchl, následně Sanguinettiho rána těsně prolétla kolem třinecké branky.

52:18
    Třinec je kompletní a dopustil se zakázaného uvolnění.

Dnešní utkání sleduje 6 300 diváků, to znamená, že je vyprodáno.

52:23
    Po dalším přerušení hry se bude vhazovat před Hrubcem. Nejdřív je zde poslední power break tohoto zápasu.

52:42
    Nahození Junga vytečoval do ochranné sítě za Hrubcem domácí hráč. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

53:24
    Corvi se prokličkoval až do zakončení před Hrubce, ten jeho pokus ustál.

53:38
    Z levé strany teď na Hrubce tvrdě pálil Simion, třinecký brankář je pozorný.

54:07
    Na jedné straně zaútočili třinečtí hráči, na druhou stranu se pak rychle valily dva útoky domácích. Skóre se nemění.

54:34
    Gernátova nebezpečná střela z mezikruží končí těsně na Lindbäckovou brankou.

54:44
    Na třineckou branku pálil nejprve Ambühl, pak ještě z lepší pozice dorážel Klasen. Třinecký brankář drží akcie svého týmu ve hře.

55:25
    Po nečekaném odrazu od zadního mantinelu Hrubec schoval puk do lapačky a zařídil vhazování ve svém obranném pásmu.

55:47
    Davos drží puk v útočném pásmu a je aktivní. To je zřejmě taktika, se kterou je domácí trenér Vitolinš spokojený.

56:22
    Meyer byl zřejmě podražen, sudím se ale pravděpodobně nelíbilo, že situaci dost přidal. Proto se nevylučuje.

56:30
    Z levého kruhu po dvou kličkách třineckým bekům pálil nebezpečně Bader. Třinecký brankář vyrazil puk do ochranné sítě.

57:14
    Polanský u mantinelu schytal tvrdý zákrok, Davos hraje v útočném pásmu.

57:30
    Dravecký z dobré pozice pálí na domácí branku. Buď puk zastavil brankář Lindbäck, nebo to byla tyč. Každopádně v aréně to zahučelo a gól to není!

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty a Bukartsova teč Galvinšovy střely míří nad.

58:22
    Hrňa dává na teč Marcinkovi, puk končí na zadních sklech.

58:28
    Gernát z otočky zkoušel vrátit puk na branku a v tomtéž okamžiku Lindbäck při pokusu zakročit vyrazil branku ze svého postavení. Hlavní rozhodčí jeli situaci prozkoumat na videu.

58:28
    Gól to není, bude se vhazovat v útočném pásmu Třince.

58:28
    92 sekund před koncem míří Šimon Hrubec na třineckou střídačku. Oceláři hrají šest na pět.

58:33
    Puk končí na davoské střídačce. Rozhodčí se shodli, že to bylo od třineckého hráče, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

58:39
    Třinec má puk, Hrubec kontroluje očima, zda přijde pokyn ze střídačky.

58:58
    Oceláři se nemohou nastěhovat do pásma, třinecký brankář tak zatím je ve svém brankovišti a rozehrává.

59:22
    Oceláři jsou v šesti, ale hraje se ve středním pásmu.

59:59
    Třinec zbytek utkání strávil v útočném pásmu, hrál ale všechny situace po mantinelech a po rozích, k ohrožení branky se už nedostal. Domácí ještě vyhodili puk z obranného pásma, který se nakonec dokutálel až do branky. Rozhodčí ještě kontrolují, zda to bylo v čase či již po jeho vypršení.

59:59
    Nakonec ano! V poslední sekundě se z vlastního pásma prosazuje DINO WIESER. Bez asistence. Konečný stav utkání 3:1.
    59:59 Dino WIESER - 3:1

Nejlepší hráči zápasu: Linus Klasen – Martin Růžička

Tři nejlepší hráči Ocelářů na turnaji: David Musil, Martin Gernát, Šimon Hrubec

Danke schön, thank you, Oceláři Třinec! Pěkný moment ve Vaillant Areně, kde celá hala tleská poraženým čtvrtfinalistům.

Oba týmy si podávají ruce. Třinečtí hokejisté si ještě udělají společnou fotku. Domácí HC Davos se těší na utkání s KalPou Kuopio v zítřejším večerním semifinále.

Pro třinecké hokejisty účast na Spenglerově poháru končí po třech zápasech. Oceláři prohráli ve čtvrtfinále s domácím Davosem nakonec 1:3. O všem rozhodla třetí třetina, kde vítězný gól vstřelil střelec dvou branek a nejlepší hráč HCD v utkání Linus Klasen. Třinečtí se snažili ještě o vyrovnání, v samotném závěru přitlačili Davos před jeho brankou, ale v poslední sekundě ještě při power play inkasovali potřetí.

Dnes se s vámi loučíme, ale přímo z místa přineseme podrobné zpravodajství i zítra. Odpoledne v 15:10 hod. začíná první semifinále mezi Kanadou a Norimberkem, kde dojde k repríze souboje ze základní skupiny. Druhé semifinále obstará ve 20:15 hod. domácí Davos s vítězem skupiny Torriani KalPou Kuopio.

Střely na branku ve třetí třetině: 14:8
    Střely na branku celkem: 27:28 (22:54:26)

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 15. Klasen (Simion, Heldner), 48. Klasen (Ambühl, Simion), 60. D. Wieser – 37. O. Kovařčík (Krajíček)

Rozhodčí: Gofman, Hebeisen – Gnemmi, Progin

Diváci: 6 300 (vyprodáno)