Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 2:3 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.) | Columbus – Ottawa 6:3 (kon.) | Detroit – Florida 3:4 (0:1 po s.n.)
Colorado – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Anaheim – Tampa 1:2 (po pr.) | Dallas – Montreal 2:3 (po pr.)
Edmonton – Winnipeg 3:4 (kon.) | Calgary – San Jose 8:5 (kon.) | Chicago – Boston 2:4 (kon.)
Colorado Avalanche
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)
Los Angeles Kings
Úterý 01.01.2019, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

1. Dustin Brown (LAK) 1+1
    2. Anže Kopitar (LAK) 0+2
    3. Nathan MacKinnon (COL) 1+0 (05:29:38)

Statistiky: Střely na bránu: 24-18; Zablokované střely: 8-20; Vhazování: 53%-47%; Hity: 20-24; Přesilové hry: 0/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.

Colorado utrpělo na Nový rok pátou porážku v řadě, když na domácím ledě v Pepsi Center nestačilo na Los Angeles s fantasticky chytajícím Jonathanem Quickem v bráně. Kings v prostřední části vstřelili dva góly a vypadalo to, že dokráčí k hladkému vítězství, jenže Avalanche dokázali dvoubrankové manko smazat a poslali zápas do prodloužení, které po 54 sekundách ukončil Dustin Brown. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 2 Los Angeles Kings 3 po prodloužení.

60:54 Dustin BROWN - 2:3

60:54
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DUSTIN BROWN na ose útočného pásma převzal puk po nádherné kolmé přihrávce Jakea Muzzina z obranné třetiny Kings a od modré čáry se řítil sám na bránu, čehož dokonale využil a střelou zápěstím zamířil vedle vyrážečky Semjona Varlamova k levé tyči! Asistence: Jake Muzzin.

60:01

Avalanche dokázali při hře bez brankáře vyrovnat a v Pepsi Center nás čeká prodloužení. Skóre po třetí třetině. Colorado Avalanche 2 Los Angeles Kings 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:47
    Avalnache kroužili jako supi kolem brány Jonathana Quicka, překonat ho ovšem nedokázali.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    58:10 Carl SÖDERBERG - 2:2

58:10
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tyson Barrie před vrcholem mezikruží napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která se od pravé nohy CARLA SÖDERBERGA clonícího před bránou odrazila nad pravým betonem Jonathana Quicka k levé tyči! Avalanche dokázali při hře bez brankáře vyrovnat a skóre utkání je 2:2! Asistence: Tyson Barrie a Gabriel Landeskog.

57:20
    Mikko Rantanen sice neuspěl s obraty na levém křídle, Kings ale vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:37
    Tyson Jost v pravém kruhu útočného pásma vystihl špatnou rozehrávku Kings a rychle vypálil z otočky, jeho pokus ale minul vzdálenější levý horní roh brány a skončil v ochranné síti.

56:16
    Gabriel Landeskog na levém křídle nedokázal udržet puk na útočné modré čáře a ocitl se v ofsajdu.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 41. MacKinnon (Rantanen), 59. Söderberg (Barrie, Landeskog) – 21. Doughty (Toffoli, Kopitar), 33. Walker (Kopitar, D. Brown), 61. D. Brown (Muzzin)

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Barrie, Cole, Nemeth, Graves – Jost, MacKinnon (A), Rantanen – Landeskog (C), Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Calvert – G. Bourque, Dries, O'Connor. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Muzzin, Walker, Fantenberg, Phaneuf – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – J. Carter (A), Kempe, Toffoli – Clifford, N. Thompson, Luff – Kovalčuk, Wagner, Leipsic. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: Reid Anderson, Tim Peel. Čároví: Shandor Alphonso, Pierre Racicot

Diváci: 18017