Třebíč – Motor ČB 3:4 (3:4 po s.n.) | Vsetín – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:3 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 1:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 41. kolo

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (20:16:44)

Slovan dokázal své vítězství v dramatickém závěru nakonec uhájit a připisuje si druhé vítězství v řadě! Dnes porazil Prostějov 4:3!

59:55
    A Prostějovu risk bez brankáře málem vyšel! David Dvořáček byl sám před brankou, ale vychytal jej Aleš Stezka!

59:30
    Jestřábi ve třech, ale i v této situaci opustil Jakub Neužil svou branku! Jestřábi ve čtyřech.

59:21
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Dušan Žovinec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:02
    Prostějov odvolal brankáře a nejprve Jaroslav Roubík trestuhodně netrefil od modré prázdnou branku a hned poté pokus Antonína Melky zastavil na brankové čáře Dušan Žovinec!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny. Slovan drží kotouč v útočné třetině.

58:42
    Timeout pro Jestřáby.

58:42
    Komplikace pro Prostějov. Za držení Antonína Melky je vyloučen Tomáš Nouza (Prostějov).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32
    Antonín Melka zkušeně vyvezl kotouč z obranné třetiny Slovanu a velmi pozvolným tempem prokličkoval postupně celou obranou Jestřábu, ale proti jeho střele byl Jakub Neužil, jenž podržel šance Prostějova na bodový zisk.

56:35
    Prostějov rychle otočil hru, ale pokus Davida Dvořáčka skončil sražen až v ochranné síti.

56:21
    Jakub Neužil musel přerušit hru po střele Martina Tůmy z křídla a bude se vhazovat před jeho brankou.

55:36
    Slovan se přeci jen zatáhl do defenzívy a čeká na útočné manévry Prostějova, ten se však zatím nemůže dostat do útočné třetiny.

54:13
    Milan Davídek poslal příliš rychlou přihrávku a Martin Tůma ji nestihl zasáhnout před brankou Neužila.

53:24
    Slovan si uvědomil, že musí hrát aktivně a nastěhoval se do útočné třetiny. Daniel Vrdlovec však svou žabičkou nesměroval přesně na hokejku Lukáše Volfa.

52:34
    Jakub Neužil musel po dlouhé době do zákroku, ale se střelou Roubíka neměl větší potíž.
    51:29 Dušan ŽOVINEC - 4:3

51:29
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov nakonec svou přesilovku využil a zadělal na drama! Zpoza branky našla přihrávka Marka Račuka DUŠANA ŽOVINCE, jenž svou ranou vyrazil Stezkovi lahev – 4:2! Asistence: Marek Račuk.

51:12
    Prostějov zatím nepustil Slovan z pásma. Tomáš Nouza však dnes nemá dobře seřízeno. I jeho další rána skončila nad brankou.

50:38
    David Dvořáček chtěl najít přes brankoviště spoluhráče, ale opět dobře zasáhl holí Aleš Stezka.

50:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Volf – 2 min., podrážení).

49:53
    Aleš Stezka je teď v pořádné permanenci. Lukáš Luňák našel bekhendem pouze beton domácího brankáře.

49:13
    Aleš Stezka září v brance domácích! Nepřekonal jej ani Tomáš Nouza z bezprostřední blízkosti, ani dorážející Dušan Žovinec, jenž měl už před sebou polo odkrytou část branky!

48:35
    Slovan osvobodil z obrany na chvíli Milan Davídek, který hodně tvrdou ranou vylekal Jakuba Neužila.

48:19
    Prostějov výrazně zrychlil své tempo, Ondřej Mikliš našel Sebastiana Fajkuse, ale tomu kotouč odskočil v rozhodující moment od hole.

47:16
    Aleš Stezka teď zachránil v leže Slovan! Jestřábi snad na třikrát nedokázali dorazit kotouč za bezmocného domácího brankáře, jenž udržel domácím dvoubrankové vedení!

46:54
    Ondřej Mikliš si poradil s Antonínem Melkou a nepustil jej před branku Jakuba Neužila.

45:02
    David Merta se dostal s kotoučem mezi kruhy, ale zbytečně ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, kterého však nenašel.
    44:09 David DVOŘÁČEK - 4:2

44:09
    Prostějov utkání rozhodně nevzdal! DAVID DVOŘÁČEK si prohodil na modré obránce a předvedl velmi rychlý brejk po pravém mantinelu, který zakončil přesnou ranou – 4:2! Asistence: Lukáš Luňák.

43:17
    Marek Račuk poslal kotouč do brankoviště, nicméně Aleš Stezka je dnes vynikající v brance domácích a kotouč vykopl betonem do bezpečí.

42:54
    Jakub Mert nenašel přesně Martina Tůmu a domácí zahráli na zakázané uvolnění.
    42:08 Antonín MELKA - 4:1

42:08
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Dnes podruhé slaví spolupráce Jaroslav Roubík – Antonín Melka úspěch! Jaroslav Roubík vypálil od modré, kotouč se odrazil od zadního mantinelu a ANTONÍN MELKA jej doklepl v signalizované výhodě do sítě – 4:1! Asistence: Jaroslav Roubík a Jakub Chrpa.

41:36
    Antonín Melka byl ve střední třetině podražen a je signalizované vyloučení Jestřábů.

40:30
    Dušan Žovinec projel od modré nepozorovaně až před Stezku kterého však bekhendovou kličkou překonat nedokázal.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:40 .

Slovan vede po 2. třetinách nad Prostějovem trošku překvapivě 3:1! Nicméně za druhou polovinu druhé třetiny si Slovan vedení zaslouží. Prosadili se zkušení Jaroslav Roubík a Antonín Melka.

40:00

39:44
    Ještě jeden zákrok musel vytáhnout Jakub Neužil, když kryl střelu Jakuba Březáka od modré čáry.

39:35
    Jaroslav Roubík chtěl opět kombinovat s Antonínem Melkou, v tomto případě tato kombinace úspěšná nebyla.

39:02
    Jakub Chrpa zahrál vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:09
    Lukáš Volf si hezky zpracoval ze vzduchu dlouhou přihrávku a poté ranou přestřelil branku Prostějova.

37:18
    Jaroslav Roubík ujel po levém mantinelu a trošku zbytečně chtěl akci ještě vyšperkovat přihrávkou na Petera Jánského, ale tomu kotouč přistál na brusli.

36:24
    Střelu Martina Tůmy nepustil na prostějovskou branku Matěj Bažant.

35:47
    Ofsajd Jestřábů.

35:12
    Jestřábi se hned nastěhovali před branku Stezky, ale obrana Slovanu dnes funguje dobře a ke střele svého soupeře nepustila.
    33:52 Antonín MELKA - 3:1

33:52
    Slovan využívá přesilovou hru a vede o dvě branky! Opravdu nádhernou přihrávku Jaroslava Roubíka přes brankoviště zakončil ranou z první ANTONÍN MELKA do horního víka – 3:1! Asistence: Jaroslav Roubík a Matěj Hes.

33:35
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Zdráhal – 2 min., hákování).

32:55
    Jan Starý přešel hned z bule přes Davida Mertu, Slovan opět zachránil vynikající Aleš Stezka.

32:48
    Starého přihrávka zablokována až do ochranné sítě. Vhazovat se bude před ústeckou brankou. To vše ale až po reklamní pauze.

32:01
    Martin Weinhold nestihl kotouč v útočné třetině domácích a byl odpískán ofsajd.

31:11
    Jakub Neužil přerušil hru před svou brankou. No tlak Jestřábu je pryč a Slovan teď hraje s favoritem utkání vyrovnanou partii, i co se týče obrazu hry.

30:34
    Daniel Vrdlovec našel milimetrovou žabičkou Lukáše Volfa, jehož bekhendová střela však mířila nad branku Jakuba Neužila.

29:51
    Radek Jeřábek ranou přes obránce zaměstnal Jakuba Neužila, ale ten kotouč schoval lapačkou na své hrudi.

29:19
    Radek Prokeš mohl opět srovnat stav utkání, unikl po levém mantinelu, nicméně svou střelu pravý horní růžek jen těsně netrefil!

28:05
    Několikátý souboj ve druhé třetině svedl Aleš Stezka s Dušanem Žovincem a opět byl úspěšný domácí brankář, jenž střelu kryl ve své lapačce.

27:24
    Aleš Stezka u své pravé tyče raději podržel kotouč před dorážejícím Janem Starým.
    26:35 Jaroslav ROUBÍK - 2:1

26:35
    Slovan byl hodně v defenzivě v začátku druhé třetiny, přesto se ujímá vedení! Lukáš Volf našel krásnou zadovkou zpoza branky JAROSLAVA ROUBÍKA, který si poradil sám před brankou opravdu zkušeně a bekhendem pověsil kotouč do víka – 2:1! Asistence: Radek Jeřábek a Lukáš Volf.

26:02
    Jakub Březák si počkal ve středním pásmu na Sebastiana Fajkuse a hitem jej dobře zastavil.

25:24
    Aleš Stezka kryje další střelu. Z levého křídla na něj poslal kotouč Ondřej Mikliš.

24:38
    Nepříjemná střela švihem vylétla z hokejky Jana Zdráhala, nicméně Aleš Stezka byl na místě a jeho střelu vyrazil.

24:00
    Daniel Vrdlovec se dral do šance a možná mu byl postup znemožněn lehkým háčkem, ale sudí pravačku nad hlavu nezvedali.

23:10
    Ani Radek Jeřábek nedostal přes blok střelu na branku Jakuba Neužila.

22:45
    Peter Jánský dlouho čekal se svou střelou a nakonec trefil blokujícího Matěje Bažanta.

22:23
    Zakázané uvolnění Jestřábů přesouvá hru, poprvé ve druhé třetině, před branku Neužila.

21:57
    Dušan Žovinec trefil svou ranou pouze střed branky a tam připraveného Stezku.

21:40
    I Slovan hraje v plném počtu.

21:13
    Marek Račuk na ledě a začíná zkrácená přesilovka Jestřábů.

20:32
    Aleš Stezka kryl střelu Dušana Žovince od modré a přerušil hru.

20:01
    Druhá třetina začíná ve hře ve čtyřech na obou stranách,

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49 .

V první třetině byli Jestřábi malinko hokejovějším týmem, ale stav utkání je po první třetině vyrovnaný. Prostějov poslal do vedení David Dvořáček, za domácí srovnal v závěru třetiny Milan Davídek.

20:00

19:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Peter Jánský – 2 min., podrážení).

19:13
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Marek Račuk – 2 min., hákování).
    18:51 Milan DAVÍDEK - 1:1

18:51
    Slovan vyrovnává stav utkání! Do samostatného úniku se dostal MILAN DAVÍDEK a bekhendovou kličkou zavěsil – 1:1! Asistence: Martin Weinhold.

18:30
    Aleš Stezka si pohlídal svou tyčku, když mu tam chtěl kotouč zasunout Lukáš Luňák.

17:45
    A hned domácí zahrozili. David Merta dobrou střelou bekhendem prověřil Neužila, který si nebyl vůbec jistý, kde vlastně má kotouč. Nakonec jej našel ve své výstroji a přerušil hru.

17:19
    Jakub Planý si odpykal celé dvě minuty na trestné lavici, Slovan je kompletní.

17:06
    Lukáš Volf vyvezl kotouč až na polovinu hostů, kterým se přesilovka chýlí ke konci.

16:46
    Aleš Stezka uklidnil situaci a odražený kotouč od zadního mantinelu přikryl pod svou lapačku.

16:20
    Prostějov se až nyní usadil v útočné třetině a Tomáš Nouza trefil svou ranou z první pouze Radka Jeřábka.

15:45
    Matěj Hes dokázal nadvakrát vyhodit kotouč za branku Jestřábů.

15:19
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Planý – 2 min., vysoká hůl).

14:50
    Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale čárový rozpažili, což se hodně nelíbilo fanouškům domácího týmu.

13:55
    Tomáš Nouza se umě uvolnil z pravého rohu a nahrnul puk před branku, kde jej nedokázal usměrnit na branku Radek Prokeš. Jestřábi jsou nyní mnohem hokejovějším týmem.

13:02
    Martin Weinhold nenašel na útočné modré přes Lukáše Volfa, ten musel kotouč jen prodloužit do třetiny.

12:15
    Daniel Vrdlovec na ledové ploše a Slovan v plném počtu.

12:05
    Slovan vyhazuje přes všechny čáry a vypadá to, že své první oslabení zvládne.

11:15
    Opět střílel Tomáš Nouza z pravého kruhu nad domácí branku.

10:38
    Kombinaci Prostějova v přesilové hře zakončil ranou nad branku Tomáš Nouza, a poté kotouč opustil po mantinelu obranné pásmo domácích.

10:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Vrdlovec – 2 min., podrážení).

09:45
    Prostějov kombinoval v signalizované výhodě v útočné třetině, ale Tomáš Nouza ani jedním svým pokusem domácí branku netrefil.

08:03
    Matouš Venkrbec čekal u pravé tyč na odražený kotouč od zadního mantinelu, nicméně skvělým skokem zastavil kotouč Aleš Stezka.

07:36
    Jakub Neužil kryl i střelu dnešního oslavence Jakuba Planého, který ujel po pravém křídle a vyzkoušel pozornost prostějovského strážce branky.

06:13
    Obrovské šance na obou stranách! Jestřábi mohl poslat do dvoubrankového vedení Marek Račuk, ale přihrávku od Davida Dvořáčka neusměrnil před odkrytou brankou za skvělého Stezku! Na druhé straně ujel sám Jakub Chrpa, ale Jakub Neužil jeho střelu vyrazil betonem!

05:18
    David Merta vlétl do útočné třetiny, nicméně jeho bekhendový pokus vyrazil pravým betonem Jakub Neužil.

04:55
    Nádhernou kombinaci předvedl Antonín Melka s Jaroslavem Roubíkem. Druhý jmenovaný však tečoval nabídku pouze nad branku Neužila.
    03:55 David DVOŘÁČEK - 0:1

03:55
    Jestřábi se na ledě Slovanu ujímají vedení! Marek Račuk našel krásně u vzdálenější tyče DOMINIKA DVOŘÁČKA a ten trochu se štěstím dostal kotouč po ledě do branky – 0:1! Asistence: Marek Račuk.

03:45
    Milan Davídek dojel signalizovaný icing a ranou po ledě na zadní tyč vystrašil Jakuba Neužila.

03:02
    Vojtěch Krejčiřík srdnatě bojoval s obranou domácích, ale do střelecké pozice se nepropracoval.

02:20
    Daniel Vrdlovec vystihl kombinaci Jestřábů, nicméně v ofenzivní akci zapomněl kotouč za svými bruslemi. Poté Jestřábi vyhodili na icing.

02:01
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru před Stezku.

01:43
    Na druhé straně hrací plochy vyslal první střelu Daniel Kolář, branku Aleše Stezky však netrefil.

01:00
    Lukáš Volf vyjel z rohu, nicméně jeho střela byla zablokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou Jakuba Neužila.

00:36
    Aleš Stezka rozehrál kotouč o plexisklo ven ze třetiny Slovanu.

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Jaroslav Roubík.

00:01

Jestřábi dorazili do Ústí nad Labem v oslabené sestavě. Do utkání nenastoupí z důvodu nemoci nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Divíšek. Pro nemoc je mimo hru také Lukáš Žalčík a zraněný je Ladislav Havlík. Kouč Jiří Vykoukal nemůže počítat pro dnešní utkání ani s Tomášem Karpovem.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Volke) – Březák, Hes, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček, Mert, Muška – Jánský, Roubík (A), Melka (A) – L. Volf, Vrdlovec (C), D. Merta – Chrpa, T. Jandus, Krliš – Tůma, Davídek, Planý. Trenéři: Mareš, Štěpánek.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – J. Zdráhal, Žovinec, D. Kolář, Čáp, Mikliš, Bažant – Dvořáček, Račuk, Starý (A) – Nouza, Prokeš, L. Luňák – Krejčiřík, Fajkus (C), Venkrbec – Dobiáš, Matýs. Trenéři: Peštulka, Vykoukal.

Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Šimán.

SLOVANPROSTĚJOV

Oba týmy spolu sehrály v letošní sezoně dvě utkání a v obou případech byli úspěšnější hráči z Hané. V prvním utkání na ledě Slovanu domácí mohutně dotahovali výsledek, ale hosté z Prostějova uhájili těsné vítězství 5:4. Na Hané poté Slovan nedokázal skórovat a padl 2:0.

11. kolo: HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:5 (1:2, 2:2, 1:1).

Branky a nahrávky: 20. M. Vágner (Vrdlovec, Melka), 28. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 36. Melka (Vrdlovec, Chrpa), 51. T. Jandus (Březák, Jícha) – 7. Foltýn (Račuk), 16. Karpov (L. Luňák, Bažant), 21. Nouza (Mikliš, Karpov), 23. Venkrbec (Prokeš), 50. Nouza (Žálčík, Divíšek).

26. kolo: LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 2:0 (0:0, 1:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 37. Dvořáček (L. Luňák, Venkrbec), 45. Žálčík (L. Luňák, Račuk).

Svěřenci dvojnásobného mistra světa Jiřího Vykoukalazakončili předešlý rok výhrou na domácím ledě proti Havířovu (3:0) . Loňský kalendářní rok tak zakončili Jestřábi na velmi slušném 5. místě tabulky Chance ligy.

Za své postavení v tabulce může děkovat Prostějov zejména skvělé ofensivě. Celkový počet vstřelených branek 141 je vůbec to nejlepší číslo v soutěži. Není tak divu, že v tabulce střelců jsou mezi prvními čtyřmi hráči hned tři Jestřábi – nejproduktivnější hráč celé soutěže Tomáš Divíšek (21 branek), Lukáš Žalčík (21 branek) a Tomáš Nouza (20 branek) .

Kudy tedy vede vůbec cesta na Prostějov? Přesilové hry. Jestřábi ubránili procentuálně nejméně oslabení v celé soutěži a inkasovali v této herní situaci třicet sedm branek. Přitom v brance dělá, co může král brankoviště Jakub Neužil, který vychytal nejvíce vítězství a je v největší permanenci, co se týče zásahů, ze všech brankářů v soutěži. Celkem odchytal třicet jedna utkání s procentuálním průměrem zásahů něco lehce přes devadesát procent.

Slovan se v poslední možný moment v roce 2018 odpoutal z posledního místa tabulky Chance a Nový rok přečkal na 14. místě tabulky. Může za to poslední odehrané utkání ve kterém si Slovan odvezl z budějovické Budvar Areny tři body za výhru 3:2! Celkově nasbíral ústecký Slovan 28 bodů ve 37-mi zápasech.

O produktivitu se v severočeském týmu nejvíce stará Daniel Vrdlovec – 23 bodů (7+16), Lukáš Volf – 23 bodů (7+16) a Antonín Melka – 22 bodů (10+12). Zkušený Jaroslav Roubík, který se nedávno vrátil po zranění do sestavy má na kontě 16 bodů (4+12).

V brankovišti Slovanu se tento rok vystřídalo již pět brankářů. Nejvíce prostoru a zároveň vychytané vítězství v Českých Budějovicích má na svědomí Aleš Stezka. Ten odchytal celkem 14 zápasu s průměrem zásahů 90,68%.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 19. Davídek (Weinhold), 27. Roubík (Jeřábek, L. Volf), 34. Melka (Roubík, Hes), 43. Melka (Roubík, Chrpa) – 4. Dvořáček (Račuk), 45. Dvořáček (L. Luňák), 52. Žovinec (Račuk)

Rozhodčí: Wagner, Valenta – Coubal, Šimán