Plzeň – Pardubice 3:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 7:6 (po pr.) | Jihlava – Olomouc 3:2 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

64:03
    Michal Matiaško bude nyní sledovat, zda proti jeho druhému přestupku na trestné střílení tuto výhodu Tomáš Chlubna využije nebo nikoliv.

61:04
    Velká možnost pro hosty, aby si dnes odvezli dva body. Na trestnou lavici totiž míří Jiří Doležal, který si totiž jde odsedět dvě minuty za špatné jihlavské střídání. Hráčů Dukly bylo na ledě příliš, konkrétně čtyři, což pravidla při prodloužení nedovolují. To se hraje tři na tři.

Na vyloučení: 7-3.

53:49
    Jihlava hraje v Porubě oslabení, junioři Dukly proti Olomouci také. Dvě minuty dostává Martin Barák, který usedá na trestnou lavici kvůli hákování.

Na vyloučení: 6-3.

46:18
    A další možnost pro Olomouc. Potřetí si dnes jde sednout Patrik Čermák, tentokrát za hákování.

Na vyloučení: 5-3.

40:00
    A přesně s koncem druhé třetiny je tady velká výhoda pro Duklu, neboť Petr Bahounek dostává trest na 5 minut a do konce utkání za bodnutí koncem hole.

38:03
    Už jsem chtěl napsat, že se síly na ledě srovnají, ale není tomu tak. Za Olomouc jde ven Lukáš Pírek kvůli hrubosti, na domácí trestnou lavici míří za stejný prohřešek David Moravec.

Na vyloučení: 4-3.

37:03
    Daniel Ministr dává Dukle možnost druhé přesilovky, protože u své branky u mantinelu podrazil soupeře. Jihlava již první přesilovku využila, co ta druhá?

Na vyloučení: 3-2.

30:31
    Michal Matiaško nyní bude sledovat, jak s nájezdem naloží Tomáš Chlubna. Sekání.

26:27
    Třetí přesilovka pro Hanáky po tom, co Jindřich Kardoš obdržel dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 3-1.

24:05
    Patrik Rašín je trestán za padnutí na puk a Olomouc pojede trestné střílení.

23:56
    Druhá přesilová hra pro Olomouc, Patrik Čermák míří dnes podruhé na trestnou lavici, a to za podrážení.

Na vyloučení: 2-1.

19:29
    Adam Rutar u vlastní branky krosčekoval soupeře a pokud Dukla nevyužije půlminutu přesilovky, bude Rutar sedět na lavici hanby i zkraje druhé části.

Na vyloučení: 1-1.

13:55
    Patrik Čermák se provinil krosčekem a nyní bude dvě minuty trnout, zda se domácím podaří udržet vedení. Je to ale zajímavá paralela se zápasem A-týmu Dukly, který nyní v Porubě hraje první přesilovku. Junioři se naopak musí poprvé bránit.

Na vyloučení: 1-0.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 5. Kardoš, 20. Vála, rozh. náj. Rašín – 41. Handl (Rutar, Matiaško), 59. Štefka (Kořenek, Hlaváč)