Slavia – Poruba 2011 4:5 (kon.) | Kladno – Havířov 3:4 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 3:4 (po pr.)
Prostějov – Třebíč 2:1 (2:1 po s.n.) | Kadaň – Ústí n/L 3:6 (kon.) | Jihlava – Vsetín 2:3 (kon.)
SK Trhači Kadaň
3:6 (0:0, 0:4, 3:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 05.01.2019, 17:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

SK Trhači Kadaň: Kadaň čeká druhý zápas, mezi kterými není rozmezí ani 24 hodin. V pátek domácí dohrávali kolo s číslem 41, kdy na svém ledě přivítali Havířov, který si z Kadaně odvezl tři body za výhru 0:5.

HC Slovan Ústí nad Labem: Slovan v posledních dvou kolech překvapivě porazil soupeře z vyšších pater tabulky. Ústeckou formu nejdříve odnesl Motor z Českých Budějovic, které si ze svého ledu odnesl porážku 2:3, jako druhý se sklopenou hlavou odcházeli Jestřábi z Prostějova, které taktéž prohráli o jeden gól – 3:4.

SK Trhači Kadaň: Kuchař (Štěpánek) – Šefl, Eliáš, Klejna, Hajič, Cestr, Popela (A), Nerad – J. Svoboda, Rindoš, Maršoun – Šulek, Sommer (C), Wágner – Vašíček, Tupý, Homer – Kanický, Bláha.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Groh) – Hes, Březák, Weinhold, Jeřábek, Zukal, Mert, Gottfried – Melka, Roubík, Tůma – Chrpa, L. Volf, D. Merta – Krliš, Davídek, Planý.

Rozhodčí: Šindel, Veselý – Maštalíř, Tvrdík.

00:01

00:28
    První útok Ústeckých skončil v lapačce Kuchaře.

01:12
    Stezka musel zakročit po střele z úhlu.

01:46
    Ústečtí se opět dostávají do útočného pásma.

02:40
    K puku se dostali Trhači a mohli tak konečně po tlaku hostů vysřídat.

03:15
    Ztečovaná rána ústeckého obránce od modré čáry skončila za bránou Kuchaře.

04:17
    Ústečtí se opět dostávají do útočného pásma, Kuchař musí zakročit.

05:10
    Po vyhození Slovanu šla jejich třetí pětka vystřídat.

05:35
    Kuchař musel zakročit proti prudké střele Davídka z mezikruží.

05:59
    Nepovedenou přihrávku zachytil Ústecký obránce, nyní Slovan rozjíždí další akci.

07:16
    Pískán ofsajd na polovině Trhačů.

08:01
    Nepovedená přihrávka Kadaňského obránce končí icingem.

08:52
    Opět pískán icing Trhačů.

08:58
    Pěkná kombinace ústeckých končí po střele za bránou.

10:13
    Střela Kadaňského obránce byla zblokována centrem Trhačů, puk končí za bránou.

10:35
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Petr Maršoun – 2 min., podrážení).

11:28
    Nerad se neúspěšně pokoušel vyhodit puk z obranného pásma, zachytil ho Ústecký obránce.

12:35
    Trhači hrají opět v pěti.

12:39
    Merta netrefil prázdnou bránu, stav stále 0:0.

13:53
    Hra vysokou holí ve prospěch Slovanu.

14:40
    Březák poslal prudkou ránu na Kuchaře, zblokoval ji spoluhráč Roubík, který clonil před brankou.

15:35
    Svoboda trefil spojnici Stezkovo branky.

16:20
    Vašíček po tvrdém hitu zůstává ležet za Ústeckou brankou.

17:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Antonín Melka – 2 min., podrážení).

18:17
    Slovan vyhodil puk z obraného pásma až za Kuchařovu bránu.

19:24
    Mert po individuální akci trefil backhandem síť.

19:45
    Melka po střele golfem z úhlu trefuje plexisklo za Kuchařem.

20:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, více zákroků ale předvedl Ondřej Kuchař. Druhá třetina začne zhruba v 17:47.

20:01

20:16
    Hra vysokou holí ve prospěch Ústí

21:06
    Trhači se po neúspěšné rozehře musí opět stáhnout do obranného pásma.

22:00
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    RADEK JEŘÁBEK nahodil puk od modré čáry, brankář Kuchař toto nahození vyrazil hrudí do těla Pavla Sommera, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: David Merta, Lukáš Volf.
    22:17 Radek JEŘÁBEK - 0:1

24:03
    Trhači se úspěšně dostávají do útočeného pásma.

24:37
    Pískán ofsajd Ústí.

25:19
    Lukáš Volf předložil puk na hůl JAKUBA CHRPY, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Lukáš Volf, Radek Jeřábek.
    25:19 Jakub CHRPA - 0:2

26:15
    Nahození Tomáše Hajiče skončilo v lapačce Stezky.

27:05
    Rána Jana Svobody byla ztečována bruslí a skončila v rohu.

28:23
    Ústí je zatím aktivnější a drží Trhače v jejich obranném pásmu.

28:55
    Homer tečoval střelu Tupého, Stezka musel puk vyrazit.

30:25
    Tvrdá střela Březáka byla zblokována a puk skončil v rohu.

31:41
    Po přesné nahrávce Jakuba Chrpy se dostal LUKÁŠ VOLF do samostatného úniku, zakončení letělo nad Kuchařovu lapačku, Ústí tak vyhrává už 3:0.
    31:41 Lukáš VOLF - 0:3

32:37

33:18
    Po neúspěšné akci Trhačů se Slovan opět dostává do útočného pásma.

34:02
    Ústecký závor končí brankou, kterou vstřelil LUKÁŠ VOLF. Asistence: Radek Jeřábek.
    34:02 Lukáš VOLF - 0:4

34:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Planý – 2 min., podrážení).

35:42
    Trhačům byl v přesilovce odpískán ofsajd.

36:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Weinhold – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:10
    Prudká rána Klejny byla vyražena Stezkou za branku.

38:35
    Šulek měl dvě šance hned po sobě, první rána z mezikruží byla vyražena a druhá rána skončila přikrytý pod Stezkou.

39:53
    Ústí dokončuje třetinu v útočném pásmu, po dlouhém tlaku se ale ústečtí nedokázali prosadit.

40:00

Druhá třetina šla jasně ve prospěch Ústí, hlavně díky Lukášovi Volfovi a Radkovi Jeřábkovi. Stav po druhé třetině je 0:4 pro hosty, třetí třetina začíná zhruba v 18:35.

40:01

40:30
    Po zblokované střele Trhačů se dostává Ústí do útočného pásma.

41:20
    Posunutá branka Slovanu.

42:06
    Ústí se po rozehře opět dostává do útočného pásma.

42:21
    Kuchař zachytil ránu z mezikruží.

43:11
    Prudká rána Krliše končí na plexiskle.

44:35
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Zakončení po samostatné akci PETRA MARŠOUNA končí za zády rozčíleného Aleše Stezky. Bez asistence.
    44:35 Petr MARŠOUN - 1:4

45:52
    Ondřej Kuchař vychytal betonem střelu Davídka.

47:20
    Kuchař předvedl dva zákroky po sobě, prvně zachytil ránu z mezikruží a poté přikryl ztečovanou ránu od modré.

48:46
    Po nahrávce Pavla Gottfrieda poslal VÁCLAV KRLIŠ prudkou ránu po zemi mezi betony Ondřeje Kuchaře. Asistence: Pavel Gottfried, Lukáš Zukal.
    48:46 Václav KRLIŠ - 1:5

50:25
    Po výborné nahrávce Jiřího Tupého z rohu se trefil FILIP ELIÁŠ do prázdné branky. Asistence: Jiří Tupý, Jan Svoboda.
    50:25 Filip ELIÁŠ - 2:5

51:47
    Puk vyhozen mezi střídačky

52:28
    Březák na modré čáře dohrál tvrdě Ondřeje Šulka, hra pokračuje bez vyloučení.

53:28
    Slovan nahazuje puk do útočné třetiny.

53:35
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., podrážení).

53:50
    Klejna střílel od modré čáry, Stezka měl v bráně co dělat, puk přesto vyrazil pryč.

54:20
    Hajič nadvakrát nepřekonal Stezku.

55:04
    František Wágner přihrál mezi kruhy, kde byl připravený TOMÁŠ HAJIČ, ten střelou zápěstím poslal puk mezi betony Stezky. Asistence: František Wágner, Filip Eliáš.
    55:04 Tomáš HAJIČ - 3:5

56:19
    Kuchař musí chytat puk po individuální akci Slovanského hráče.

57:04
    Po střele z úhlu trefovalo levé křídlo Trhačů tyčku.

57:56
    Ondřej Kuchař předvedl řadu zákroků při tlačenici před bránou.

58:45
    Pravý obránce Trhačů těsně přestřelil branku.

58:52
    Kuchař je na střídačce, Kadaň to zkouší v šesti.

59:11
    Prázdnou branku trefuje DAVID MERTA. Asistence: Lukáš Volf.
    59:11 David MERTA - 3:6

Konec zápasu. (19:07:45)

Ladislav Froněk

Branky a nahrávky: 45. Maršoun, 51. Eliáš (Tupý, J. Svoboda), 56. Hajič (Wágner, Eliáš) – 22. Jeřábek (D. Merta, L. Volf), 26. Chrpa (L. Volf, Jeřábek), 32. L. Volf (Chrpa), 35. L. Volf (Jeřábek), 49. Krliš (Gottfried, Zukal), 60. D. Merta (L. Volf)

Rozhodčí: Šindel, Veselý – Maštalíř, Tvrdík