Salzburg – Vsetín 5:3 (kon.) | Slavia – Vítkovice 4:2 (kon.) | Jihlava – Havířov 1:2 (po pr.)
Kladno – Zlín 8:3 (kon.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Liberec – Třinec 2:1 (po pr.)
Žďár n/S – Olomouc 0:9 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Přerov 2:3 (3:4 po s.n.)
Plzeň – Sparta 4:7 (kon.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 4:6 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.)
po s.n. (3:4)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 05.01.2019, 13:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám všechny hokejové příznivce u sledování textového přenosu z utkání DHL extraligy juniorů, v němž se v rámci skupiny o 13.-24. místo utká BK Mladá Boleslav s HC ZUBR Přerov. Úvodní buly je naplánováno na 13:00.

Domácí tým bude v tomto utkání plnit roli papírového favorita, svěřenci Jana Křivohlávka totiž dvanáctičlennou skupinu vedou a na desátý Přerov mají náskok 22 bodů. Oba týmy si však budou chtít spravit chuť po včerejších porážkách – Bruslaři nestačili 1:4 na Zlín, zatímco Zubři prohráli v Kladně jasně 2:7.

BK Mladá Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška (A), Hovorka, Rudolph, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster (C), Vasilev, Moravčík, Šíma.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kopeček, Tischer, Pohl, Takáč, Bieniek, Gréč – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák (A), Krátký, Chytil, Paťava, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Pěcha.

Rozhodčí: Bernat – Grundler, Axman.

Hráči obou týmů už jsou na ledě, za chviličku začínáme!

00:01

00:24
    Karel Klikorka to schytal poblíž přerovské střídačky, načež sudí museli přerušit hru. Boleslavský zadák se jen velmi těžko zvedá z ledu.

01:04
    Szymon Bieniek nabral rychlost ve středním pásmu a zavezl kotouč do toho útočného, nakonec z toho ale pramenila jen nepříliš nebezpečná střela Kopečka od modré.

02:21
    Pas na volného Dobšu byl příliš prudký a kotouč skončil na zakázaném uvolnění, vhazovat se bude v útočném pásmu Boleslavi.

03:03
    Na konci další akce Bruslařů stál Jakub Zajíček, který ale z ostrého úhlu na Šimonů nevyzrál.

03:05
    Domácí hráli v šesti, trest za hráčskou lavici půjde odpykat Jakub Zajíček (MBL).

03:40
    Domácí se osvobozují, přerovští hokejisté teď musejí zakládat další akci až od brankáře Šimonů.

04:12
    Mikuláš Pohl to zkusil od modré, Mašek byl ale pozorný a jistě zasáhl.

04:18
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři využívají přesilovku a ujímají se vedení. Mašek za svá záda propustil nenápadné nahození Daniela Indráka, které ještě tečoval MARTIN PĚCHA. Asistence: Daniel Indrák a Daniel Paťava.

05:14
    Tarnoczy neměl komu přihrát, a tak jen protečoval Pohlovu rozehrávku až do útočného pásma.

06:00
    Právě Patrik Tarnoczy se teď zjevil sám před Maškem, na boleslavského gólmana ale nevyzrál!

06:57
    Hosté jsou zatím aktivnějším týmem, hráči v modrých dresech teď aktivním napadáním dělají Bruslařům velké problémy v rozehrávce.

07:35
    Nakonec z toho pramenila střela z mezikruží, se kterou si ale David Mašek bez potíží poradil.

07:47
    Daniel Šimonů radši přerušil hru po střele od levého mantinelu, vhazovat se bude po pravici přerovského gólmana.

08:14
    Zubři vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do útočného pásma týmu z města automobilů.

08:46
    Tam sice touš nevydržel dlouho, protiakci Přerova ale zastavil ofsajd.

09:45
    Kotouč se neustále stěhuje ze strany na stranu, nyní se o něj svádí lítá bitva v rohu kluziště po Maškově pravé ruce.

10:52
    Tomáš Dlask ujel po levém křídle, v klíčový moment mu ale kotouč sjel z čepele, a Šimonů tak nemusel zasahovat.

12:13
    Klikorka zavezl touš do útočné třetiny, u zadního mantinelu o něj ale zase přišel a hráči v modrých dresech už zakládají další protiútok.

12:48
    Akci Bruslařů zastavil ofsajd, hra byla po dlouhé době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:44
    Daniel Šimonů teď vůbec nic neviděl, Hovorkovu ránu od modré ale dokázal vyrazit!

14:29
    Domácím se nepodařilo překonat útočnou modrou, kapitán Foerster musí zakládat další akci z vlastního konce středního pásma.

15:05
    Miroslav Vasilev se natlačil až do přerovského brankoviště, zakončení mu ale nevyšlo podle představ.

16:02
    Aktivní Vasilev se znovu prokousal až před Šimonů, tentokrát se mu ale nepodařilo ani vystřelit.

16:33
    Daniel Indrák (PRE) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za podrážení.

17:25
    Poměr sil na ledě se vyrovná, Radek Procházka (MBL) totiž zbytečně podrazil svého soupeře ve středním pásmu.

17:56
    Nepovedená rozehrávka Bruslařů skončila na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Maška.

18:39
    Hosté už hrají v plném počtu a Kopeček nyní pomalu zakládá přesilovkovou akci svého týmu.

19:06
    Domácím se podařilo vyhodit touš do bezpečí, to už ve ŠKOENERGO Aréně běží poslední minuta první třetiny.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do šaten se jde za stavu 1:0 pro Přerov. Hosté do utkání vstoupili aktivněji a několikrát se dokázali usadit v boleslavském pásmu, z čehož nakonec pramenila přesilovková trefa Martina Pěchy.

Další třetina začne přibližně ve 13:42.

20:01

20:57
    Samuel Dotter to zkusil od modré, jeho projektil ale postrádal přesnost a puk zaduněl jen o zadní hrazení.

21:56
    Moravčík se prosmýkl do útočné třetiny podél pravého hrazení, těsně za modrou čarou ale o kotouč zase přišel.

23:15
    Přerovským byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude poblíž hostující střídačky.

23:53
    Klikorka (MBL) a Pohl (PRE) se dostali do strkanice u mantinelu, oba si vykoledovali tresty na 2+2 minuty za hrubost.

25:11
    Lukáš Zmeškal se prokusal až do mezikruží, proti přesile bránících hráčů Boleslavi se ale nedokázal prosadit.

25:56
    Bruslaři se usadili v útočném pásmu, zatím si ale vyměňují kotouč jen poblíž mantinelů.

26:24
    Hovorkův pokus od modré postrádal přesnost i razanci, Daniel Šimonů tak mohl zůstat v klidu.

26:58
    Martin Borot to zkusil z levého kruhu, jeho štiplavou ránu ale Mašek nadvakrát zlikvidoval.

27:26
    David Dobša (PRE) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za vysokou hůl.

28:07
    Šimonů po nepřehledném závaru před vlastním brankovištěm pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

29:05
    Kotouč vyletěl ze hřiště a následovat bude buly ve středním pásmu, hra je v posledních minutách velmi rozkouskovaná.

29:50
    Brankář David Mašek (MBL) teď podrazil jednoho z přerovských hráčů, trest půjde odpykat Miroslav Vasilev.

30:48
    Pohlova rána od modré byla zblokována, načež se domácím podařilo vyhodit puk do bezpečí.

31:43
    Maškův trest už se chýlí ke svému konci a svěřenci Jana Křivohlávka teď znovu dostali touš do bezpečí.

32:29
    Střela jednoho z boleslavských hráčů byla přizvednuta do ochranné sítě, vhazovat se bude po Šimonů pravici.

33:41
    Puk se od zadního mantinelu nebezpečně odrazil do domácího brankoviště a Mašek radši přerušil hru.

34:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Bruslaři se usadili v útočném pásmu a dostali Zubry pod tlak, načež z levého kruhu vypálil MICHAL SIMON a jeho rána se zastavila až v síti. Asistence: Michael Rudolph a Karel Klikorka.

35:30
    Před přerovským gólmanem teď vznikl další nepřehledný závar, nikdo v bílém dresu ale na volný puk nakonec nedosáhl.

36:48
    Vyrovnávací gól Bruslaře nabudil, Šimonů teď pro jistotu přerušil hru po nahození z rohu kluziště.

38:06
    Moravčík už se napřahoval ke střele od modré, když vtom bylo domácím odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

39:06
    Domácí si zahrají v pěti proti třem. Jiří Krátký (PRE) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, Szymon Bieniek (PRE) pak dvě minuty za podrážení.

39:39
    Hosté se osvobozují, do druhé sirény už mnoho času nezbývá.

40:00

V prostřední dvacetiminutovce se Bruslaři dočkali vyrovnání, o které se postaral Michal Simon. Domácí následně měli možnost zahrát si dvouminutovou přesilovku pět na tři, kterou ale zatím nevyužili.

Další třetina začne přibližně ve 14:31.

40:01

40:38
    Přerované vyhodili puk do bezpečí, vyloučení Krátkého a Bienieka už se chýlí ke konci.

40:53
    Domácí nakonec dvojnásobnou přesilovku využívají a otáčejí skóre ve svůj prospěch! Až za záda Daniela Šimonů propadla rána KARLA KLIKORKY. Asistence: Mikuláš Hovorka a Michal Simon.

41:19
    Přerov hraje v plném počtu, mladoboleslavští hráči teď v poklidu zakládají další akci z vlastní třetiny.

42:10
    Na ledě se momentálně nic zajímavého neděje, kotouč se bez efektu přelévá ze strany na stranu.

44:30
    Jan Závora ujel po levém křídle a z úrovně kruhů poté vypálil, Šimonů ale jeho pokus ukryl ve své výstroji.

44:45
    Radek Procházka byl sice u vyhozeného puku jako první, zakázané uvolnění se ale Zubrům nepíská.

44:51
    Petr Šíma (MBL) stráví příští dvě minuty za katrem za nesportovní chování.

45:50
    Hosté sice kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale střelba a Mašek moc práce nemá.

46:35
    Bruslaři se osvobozují, přerovská přesilovka už se začíná chýlit ke svému konci.

47:18
    Hosté si ale zahrají znovu v početní převaze, Petr Foerster (MBL) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

47:31
    Zubři přesilovku bleskurychle využívají a je vyrovnáno, ranou od modré se o to postaral MIKULÁŠ POHL! Asistence: Daniel Paťava a David Takáč.

48:40
    David Dobša ujížděl sám na Maška, svůj samostatný nájezd ale nedotáhl do gólového konce!

49:26
    Rudolph se šikovně uvolnil na levém kruhu, jeho následná střela ale zaduněla jen o zadní hrazení.

50:39
    Hosté pod tlakem jen vyhodili puk do středního pásma, Bruslaři jsou v posledních pár střídáních jasně aktivnější.

51:28
    To už neplatí, Přerovští se nyní usadili v útočném pásmu a pořádně zatápí obraně Středočechů.

52:31
    Andrej Moravčík to zkusil z otočky od modré, jeho pokus ale k brankáři Šimonů ani nedoletěl.

53:25
    Jakub Zajíček tvrdě vypálil z levého kruhu, Šimonů ale kotouč dokázal skrýt ve své lapačce a přerušil hru.

54:19
    Mladoboleslavští se na chvilku usadili v útočném pásmu, žádná střela z toho ale nepramenila a hosté poté vyhodili puk do bezpečí.

56:21
    Kotouč vyletěl ze hřiště, hra byla po delší době přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:38
    Lukáš Moucha (MBL) v útočném pásmu zbytečně fauloval a příští dvě minuty stráví na trestné lavici za nedovolené bránění.

57:10
    Ve vlastním oslabení se dostal ke střele od modré Moravčík, kotouč ale trefil Šimonů do vyrážečky.

58:04
    Domácí znovu dostali puk do bezpečí, tato přesilová hra Přerovu vůbec nevychází.

58:47
    Moucha už je zpět na ledě, David Mašek nyní přerušil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

59:10
    Další Moravčíkův pokus od levého hrazení dokázal přerovský gólman vyrazit, to už běží poslední minuta první třetiny.

59:44
    Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Daniela Šimonů.

60:00

60 minut hry o vítězi nerozhodlo, následovat tak bude pětiminutové prodloužení.

60:01

60:29
    Daniel Indrák se dostal až do skvělé střelecké pozice, z nějakých pěti metrů ale těsně přestřelil!

61:41
    Martinu Ryšavému v mezikruží sjel kotouč z čepele a Bruslaři nyní mohou založit protiútok.

62:42
    Před Maškem vznikl další závar, nikdo v modro-žlutém dresu toho ale nedokázal využít.

63:37
    Hosté vyčkávají s pukem na hokejkách ve vlastním pásmu, prodloužení už se pomalu začíná chýlit ke svému konci.

64:24
    Indrák opět uklidňuje hru a oba týmy pomalu střídají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jedinou šanci celého prodloužení měl na hokejce Indrák, který ale neuspěl, a tak jsou před námi samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první se rozjel Lukáš Zmeškal, který se trefil Maškovi přesně mezi betony.

1. série
    1:1
    Jakub Zajíček to udělal podobně a rovněž dokázal skórovat!

2. série
    1:1
    Indrák se pokusil o forhendový blafák, jeho střela ale mířila příliš vysoko.

2. série
    1:1
    Karel Klikorka svůj bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce.

3. série
    1:2
    Paťava se trefil bekhendem přesně do šibenice!

3. série
    2:2
    Je vyrovnáno, Michal Simon se trefil nechytatelně k pravé tyči.

4. série
    2:3
    Také Pohlovi se podařilo překonat Maška.

4. série
    2:3
    Mikuláš Hovorka se dostal příliš blízko k přerovskému brankáři a už nestihl vystřelit.

5. série
    2:3
    Martin Pěcha neproměnil, nájezdy tak pokračují.

5. série
    3:3
    Foerster o tyč dostal kotouč do sítě, prvních pěti sérií tak o vítězi nerozhodlo.

6. série
    3:3
    Zajíček nedal, přerovští hokejisté mají na hokejce rozhodnutí.

6. série
    3:3
    Adam Hradil trefil Maška do betonů, před námi je už sedmá série nájezdů.

7. série
    3:3
    Petr Foerster mezírku mezi betony brankáře Šimonů netrefil.

7. série
    3:4
    Paťava svůj bekhendový blafák provedl dokonale, Zubři vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ZUBR Přerov.
    Autorem vítězné branky je DANIEL PAŤAVA.

Je dobojováno. Utkání mezi Mladou Boleslaví a Přerovem nakonec dospělo až do sedmé série samostatných nájezdů, ve kterých hostům vystřelil bonusový bod Daniel Paťava.

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (15:24:15)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 35. Simon (Rudolph, Klikorka), 41. Klikorka (Hovorka, Simon) – 5. Pěcha (Indrák, Paťava), 48. Pohl (Paťava, Takáč), rozh. náj. Paťava