Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (0:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 2:3 (po pr.)
Chomutov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Olomouc
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Neděle 06.01.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu utkání Tipsport extraligy, kde se utkají celky Olomouce a pražské Sparty.

HC Olomouc:

Hanákům se v letošní sezoně dařilo pravidelně sbírat body, ale během Vánoc je postihla série pěti porážek. Tu se však Kohoutům podařilo utnout v posledním zápase s Litvínovem.
    V tabulce se Olomoučtí nachází na sedmém místě se ziskem padesáti bodů.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

Hradec Králové – Olomouc 1:0
    Olomouc – Vítkovice 2:5
    Litvínov – Olomouc 1:4

HC Sparta Praha:

Pražská Sparta nezažívá nejpovedenější sezonu, když se v tabulce nachází na desátém místě se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů. Za nepříliš vydařený průběh ročníku týmu z hlavního města může být i poměrně rozsáhlá marodka, kdy jsou mimo hru Jiří Černoch, Petr Říčka a Daniel Přibyl.

Poslední tři zápasy HC Sparta Praha:

Sparta – Pardubice 1:3
    Sparta – Mladá Boleslav 1:0
    Sparta – Chomutov 3:4

Vzájemné zápasy:

Ve vzájemných zápasech v letošní sezoně rozhodně neplatí pořekadlo můj dům, můj hrad. Týmy se zatím střetly dvakrát a domácí tým ani jednou nebral ani bod. Bilance je tedy zatím vyrovnaná, kdy každý z celků získal proti soupeři tři body.

7. kolo Olomouc – Sparta 2:4
    20. kolo Sparta – Olomouc 4:6

Který z týmů se tentokrát bude radovat z výhry? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.
    Matěj Machovský má už letos čtyři čistá konta.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek (A), J. Galvas, Rutar – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Holec – Kolouch, Nahodil, V. Tomeček – Laš, Skladaný (C), Mráz.

HC Sparta Praha: Machovský (Honzík) – Piskáček, Delisle, Blain, Kalina, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Smejkal, Klimek, Forman (A) – Kumstát, Pech (A), Rousek – Jones, Sill, Beran.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aktéři dnešního utkání jsou již na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

00:01

00:09
    Buchtele s Vránou jeli do náznaku přečíslení dva na jednoho, ale druhý jmenovaný poslal nepřesnou přihrávku.

00:39
    Na druhé straně prověřil Machovského Strapáč.

01:07
    Forman se Smejkalem vyrazili dopředu, ale Smejkal přejel první přes modrou čáru a zapřičinil ofsajd.

01:30
    Konrád musel zasahovat proti Kumstátově střele, vyrazil kotouč do rohu.

01:51
    Piskáček nahodil ze středního pásma, puk sbírá Laš, ale Sparta aktivně forčekuje.

02:28
    Lašova střela od modré jen o centimetry minula branku hostů.

02:50
    Buchtele se spoluhráči vyráží na další útočnou zteč, ale Kohouti jsou seřazeni ve středním pásmu.

03:40
    Smejkal zpoza Konrádovy branky nahrával na Klimka, ale ten promáchl a puk putoval až k Machovskému.

03:50
    Skladaného rána byla vytečovaná do ochranné sítě, následuje vhazování před Machovským.

04:00
    Olomouckou kombinaci zakončoval střelou od modré Jaroměřský, Machovský měl dobrý výhled a kotouč skončil v jeho lapačce.

04:26
    Pech s Rouskem jeli dva na jednoho, Rousek chtěl ještě vracet puk Pechovi a kombinaci překombinoval, i přesto musel Konrád zakročit.

05:23
    Další střelecký pokus na straně domácích si připsal Laš, ale nebyl přesný.

05:47
    Další zákrok si Machovský připsal proti Knotkovi, i tentokrát byl úspěšnější sparťanský brankář.

06:31
    Ondrušek s pukem ve vlastní třetině čeká na vystřídání spoluhráčů.

06:40
    Nakonec olomoucký obránce nabruslil s pukem do útočného pásma a vypálil, Machovský jeho pokus bez problémů kryje.

06:50
    Po vhazování pálil Holec, ale nemířil přesně.

07:19
    Sparta kombinuje v útočné třetině. Kombinaci zakončoval Košťálek objetím branky, ale Konráda nepřekvapil.

07:32
    Na druhou stranu se vydal Holec, ale Machovského nepřelstil.

07:42
    Tomeček vystihl rozehrávku hostů a získal pro svůj tým útočné pásmo.

08:16
    Piskáček v útočném pásmu obešel Švrčka, ale Konrád mu tváří v tvář nedal moc prostoru, kudy propasírovat puk.

08:53
    V dobré pozici byl Beran, ale netrefil branku.

09:39
    Kudrna se snažil obejít Jergla, neúspěšně, a tak jsou na puku domácí.

10:08
    Jergl svým pokusem ze středního pásma prověřil Machovského a odchází střídat.

10:38
    Holec si se Strapáčem vyměnil puk a vystřelil zpoza obránce, Machovský byl připraven.

11:10
    Nyní sledujeme souboj o puk převážně ve středním pásmu.

11:26
    Tomečkův přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

12:04
    Kumstát pálil od modré čáry, Konrád betonem vyráží.

12:20
    Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění.

12:40
    Konrád vyjetím za branku pomáhá s rozehrávkou.

12:53
    Švrčkovu ránu Machovský lapačkou pouze vyrazil.

13:09
    Sparta právě vstřelila branku!
    Z rychlého protiútoku se prosazují hosté. BLAIR JONES vypálil zpoza obránce a puk doputoval až za Konráda. Asistence: Jan Piskáček.
    13:09 Blair JONES - 0:1

14:06
    Klimek aktivním napadání vybojoval kotouč, ale jeho přihrávka nenalezla správného adresáta.

14:20
    Olomouc má možnost vyrovnat stav utkání. Smejkal (SPA) putuje na trestnou lavici za sevření puku rukou a bude následovat první přesilová hra dnešního duelu.

14:26
    Olomouc vyhrála vhazování a rozestavuje se v útočném pásmu.

14:44
    Ostřížek při ráně zlomil hůl a Sparta se osvobozuje.

15:12
    Hosté znovu posílají puk přes všechny čáry.

15:36
    Ondrušek vypálil od modré čáry, puk se odrazil k Burianovi, ale ten promáchl.

15:54
    Domácí se sami vyhánějí z útočné třetiny.

16:20
    Hosté hrají v plném počtu.

16:29
    Sparta se drží v útočném pásmu, ale kombinuje podél mantinelu a nedostává sepřed branku.

16:51
    Skladaný dojel v útočném pásmu puk a předložil ho před branku Holcovi, toho fantastickým zákrokem betonem vychytal Machovský!

17:13
    Jergl v útočném pásmu posunul kotouč na Ostřížka, ale ten byl již ve velkém úhlu a jeho střela postrádala razanci.

17:20
    Jergl dostal nabito od Galvase, ale pálil nepřesně.

17:37
    Na druhé straně to zkoušel od modré Piskáček, ale kotouč byl ztečovaný do rohu.

18:15
    Kolouchovu střelu zblokoval před ním stojící obránce.

18:38
    Beran nahazuje do útočného pásma, zde ale kotouč sbírají Kohouti.

19:04
    Hosté využívají nedůraz před Konrádovou brankou. PETR VRÁNA se dostal k zakončení z pravé strany, Konrád puk pouze vyrazil a tentýž hráč ho poslal do sítě. Asistence: Andrej Kudrna, Tomáš Dvořák.
    19:04 Petr VRÁNA - 0:2

19:46
    Galvas nahazuje do útočného pásma, ale zde jsou pouze Sparťané.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Z první třetiny odchází spokojenější hosté, kteří si zvládli vytvořit dvougólový náskok. Nejprve překonal Konráda Jones a v poslední minutě třetiny využil nedůrazu před domácí brankou kapitán hosů Vrána. Druhá třetina začne přibližně v 17:47.

20:31
    Jaroměřského střelu Machovský přes hradbu těl neviděl, ale naštěstí pro něj nebyla vůbec přesná.

20:53
    Jerglův pokus z pravého kruhu byl zblokovaný.

21:11
    Forman se prosmýkl sám před Konráda, domácí brankář drží puk pod sebou.

21:22
    Do Košťálkovy střely se položil Nahodil, ale Sparta stále drží kotouč v útočném pásmu.

21:52
    Kolouch na druhé straně hledal někoho ze spoluhráčů v předbrankovém prostoru, ale neúspěšně.

22:26
    Piskáček projel s pukem přes celé kluziště a z mezikruží vypálil, Konrád s obtížemi kotouč drží.

22:53
    Jaroměřský neudržel útočné pásmo a Buchtele vyráží dopředu.

23:34
    Forman dokázal vystihnout rozehrávku domácích, ale ke střele se nedostal.

23:57
    Jergl to zkusil z pravé strany z většího úhlu, ale netrefil branku.

24:17
    Nepřesná byla i Galvasova rána od modré čáry.

24:41
    Holcovu ránu od modré před Machovským nebezpečně tečoval Strapáč.

24:59
    Sparta se lehkým obloučkem zbavuje puku a odjíždí střídat.

25:10
    Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Konráda.

25:18
    Rychlou kombinaci zakončoval Beran, ale střela mu nesedla.

25:34
    Jonesova rána mířila nad Konrádovu branku.

25:59
    Švrčkova rána mířila hodně nepřesně, ale Kohouti se stále drží na puku v útočné třetině.

26:28
    Na druhé straně z rychlého protiútoku zahrozil Košťálek, Konrád vyráží.

26:59
    Sparta vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění, bude se vhazovat před Machovským.

27:10
    Vrána pouze protečoval do středního pásma a i se spoluhráči odjíždí střídat.

27:19
    Olomoucký přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd.

27:25
    Po teči ve středním pásmu končí puk až mezi diváky.

27:49
    Blainova rána od modré postrádala přesnost a Konrád nemusel zasahovat.

28:37
    Spartě je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:45
    Machovský pomáhá s rozehrávkou.

29:02
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním a hra se stěhuje před Machovského.

29:09
    Po Švrčkově ráně, kterou Machovský vyrazil, se na hranici brankoviště pokoušeli dva olomoučtí hráči dorážet, ale neúspěšně.

29:20
    Beran (SPA) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

29:34
    Sparta dostává kotouč daleko od své branky.

29:47
    Buchtele svým forčekingem ztěžuje domácím rozehrávku.

30:01
    Nyní jsou již Kohouti rozestavěni v útočném pásmu.

30:07
    Po teči puk skončil na domácí střídačce, vhazuje se před Machovským.

30:15
    Olomouc sice vhazování nevyhrála, ale udržela útočné pásmo.

30:36
    Strapáč kombinuje s Nahodilem, ale nedostávají se do střeleckých pozic.

30:56
    Galvasova rána k Machovskému neprošla.

31:07
    Další Galvasovu ránu sparťanský brankář vyrazil, Burian se k dorážce nedostal.

31:29
    Hosté jsou již v plném počtu, ale domácí se stále drží na puku.

31:53
    Nyní již Vrána s Beranem operují za Konrádovou svatyní.

32:10
    Holec unikal po pravé straně, ale jeden z obránců hostů mu vypíchl kotouč.

33:06
    Ostřížek protečoval puk do útočného pásma a spěchá za ním.

33:19
    Puk ale získali hosté a zakládají novou akci.

33:42
    Jergl našel před bránou volného Galvase, který ještě udělal malou kličku, Machovského beton však zastavil puk před brankovou čárou.

34:11
    Dvořák rozehrává z vlastního pásma.

34:18
    Spartě se však rozehrávka nevyvedla podle představ, neboť jí je odpískáno zakázané uvolnění.

34:37
    Škůrkova dělovka trefila prvního hráče před olomouckým obráncem.

35:28
    Skladaný ve středním pásmu získal puk, ale k zakončení se přes Kalinu nedostal.

35:47
    Po Buchteleho ráně za Konrádem zazvonila tyč!

36:16
    Sparta se nyní prezentuje lepším pohybem a svírá Kohouty.

36:37
    Nyní Ondrušek vyvezl kotouč, ale pouze nahodil do útočného pásma a odjíždí střídat.

37:04
    Kumstát hledal na druhé straně volného Rouska, ten před poloodkrytou brankou promáchl!

37:31
    Blain ještě udržel útočné pásmo a Hanáci jsou viditelně znaveni dlouhým střídáním.

37:44
    Jergl vyvezl puk na červenou čáru a poslal ho na Machovského, ten ho raději drží.

37:53
    Kolouch střílel z ideální pozice z vrcholu kruhu, ale jeden ze Sparťanů kotouč zablokoval.

38:46
    Galvas nahazuje do útočného pásma, kde puk sbírá Machovský.

39:21
    Bekhendem z mezikruží to zkoušel Ondrušek, ale puk neměl dostatečnou razanci.

39:37
    Z levé strany pálil Strapáč, Machovský drží puk v lapačce.

39:45
    Sparta posílá kotouč na zakázané uvolnění, bude se znovu vhazovat před gólmanem z hlavního města.

39:50
    Po vhazování pálil Škůrek, ale rána mu nesedla a puk končí až v ochranné síti, následuje vhazování ve středním pásmu.

39:59
    Škůrek chtěl ještě ze středního pásma prověřit Machovského, ale netrefil branku a Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění a hra se ještě přesune před Konráda.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, i přestože bylo k vidění dost šancí. Nejblíže vstřelené brance byl asi Buchtele, když trefil Konrádovu levou tyč. Domácí měli také několik šancí, ale Machovský je zatím stoprocentní. Třetí třetina začne přibližně v 18:37.

40:25
    Hanáci začali třetí část hry aktivně, ale jejich snahy zatím úspěchem nekončí.

41:07
    Strapáč při přechodu do útočného pásma udělal kličku, spoluhráči s ní nepočítali, a tak je Kohoutům odpískán ofsajd.

41:15
    Konrád si připisuje první zákrok po Pechově ráně ze středního pásma.

41:51
    Po souboji v rohu končí puk zašlápnut u mantinelu a bude následovat vhazování před Machovským.

42:11
    Kotouč zamířil mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

42:42
    Ostřížek protečoval pro Jergla do útočného pásma, ale zde kotouč sbírají protihráči.

43:04
    Jergl to zkusil z velkého úhlu, Machovský připraven.

43:43
    Ondrušek zahrál vysokou holí, hra se stěhuje před Konrádovu svatyni.

44:11
    Jergl neudržel útočné pásmo, hra se nyní odehrává převážně ve střední třetině ledové plochy.

44:42
    Jones zůstal sám před Konrádem, ale puk byl ztečovaný a nedostal se k němu.

45:05
    Před Machovským pálil Laš, gólman hostů bez problémů puk drží v lapačce.

45:23
    Machovský raději kryje pomalu klouzající puk před dojíždějícím Ostřížkem.

45:41
    Strapáčův přechod do ptočného pásma zastavuje ofsajd.

45:52
    Kumstát s Rouskem se drali do útočného pásma, ale proti čtyřem bránícím hráčům se neprosadili.

46:19
    Do první Švrčkovy rány padl jeden z bránících hráčů, druhá minula branku.

46:40
    Rousek pouze zavezl puk za středovou čáru a odjíždí střídat.

46:54
    Hanákům se nepovedla rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Konráda.

47:00
    Po buly pálil Košťálek, jeho pokus zblokoval Skladaný.

47:37
    Laš svou ranou trefil pouze protihráčovu hokejku.

47:48
    Machovský znovu raději drží pomalý puk před Ostřížkem.

48:07
    Jergl si udělal prostor před Machovským, ale dostal se do velkého úhlu a sparťanského brankáře nepřekonal.

49:03
    Icing Sparty.

49:21
    Kombinaci zakočoval střelou z první Galvas, Machovský se stihl přesunout.

49:41
    Olomouc bude hrát přesilovou hru, Dvořák (SPA) je vyloučen za držení.

49:45
    Sparta vyhrála vhazování a posílá kotouč až za Konráda.

50:09
    Kumstát hosty znovu osvobozuje.

50:28
    A znovu hráči z hlavního města posílají puk přes všechny čáry.

50:54
    Ani tentokrát se Kohouti nedokázali udržet v útočné třetině.

51:12
    Nyní je hra přerušena, neboť je Machovského brána posunuta mimo pozici.

51:25
    A znovu Sparta posílá puk daleko od své branky.

51:45
    S návratem Dvořáka z trestné lavice pálil Knotek, ale nepřesně.

52:25
    Lašova rána byla vytečována nad branku.

52:33
    Zakázané uvolnění Sparty.

52:41
    Galvas pálil od modré, Kolouch před brankou tečoval, ale ani tento pokus neskončil v brance.

52:59
    Přečíslení dvou proti jednomu Berana s Rouskem zastavuje ofsajd.

53:10
    Olomouc dostává za svou aktivitu k dispozici další přesilovou hru, Kalina (SPA) pyká za podrážení.

53:12
    Sparta se hned po vhazování osvobozuje.

53:32
    Galvas nabil Ostřížkovi do mezikruží, ten však prováhal první moment a Machovský se stihl přesunout.

54:00
    Sparta drží kotouč v útočném pásmu.

54:34
    Kolouch neudržel útočné pásmo a Kumstát vyhazuje.

54:58
    Kohouti jsou v útočném pásmu, ale stále bojují o puk.

55:10
    Kolouch zahrál vysokou holí a hra se stěhuje do středního pásma.

55:16
    Domácím se nepovedla rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.

55:36
    Tomeček se protáhl mezi čtyřmi protihráči, ale skončil s pukem až v rohu ledové plochy.

55:54
    Nyní kotouč skončil v ochranné síti, bude se vhazovat před Machovským.

Dnešní utkání sleduje 4517 diváků.

56:33
    Sparťanská rozehrávka končí icingem. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.

57:02
    Kumstát nahazuje do útočného pásma, avšak Sparta si zejména hledí dobré obranné činnosti, než aby se hnala do útoku.

57:37
    Tomečkova rána vůbec netrefila branku.

57:51
    A znovu Vrána po získání kotouče pouze nahazuje do útočné třetiny a vyčkává.

58:31
    Konrád odjíždí na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

58:58
    Sparta posílá puk do středního pásma, ale Klimek k němu měl daleko.

59:05
    Švrček při rozehrávce zlomil hokejku a Olomouci je odpískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Konráda, který se vrací do branky.

59:09
    Po buly pálil Jones, Konrád drží puk ve výstroji.

59:10
    Konrád znovu mířil ke střídačce, ale Hanáci přišli o puk, a tak se vrátil do branky.

59:23
    Poté, co byl pukem zasažen čárový rozhodčí, je hra přerušena. Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích, Konrád je na střídačce, domácí jsou v šesti.

59:32
    Jerglova střela byla zblokovaná, následně Klimek (SPA) vyhodil puk mimo ledovou plochu a putuje na trestnou lavici.

59:32
    Oddechový čas pro domácí tým.

59:32
    Konrád zůstává na střídačce, domácí budou hrát v šesti proti čtyřem!

59:39
    Kohouti vyhráli vhazování, Mrázova rána z pravého kruhu nebyla přesná.

59:56
    Sparťané si pojišťují výhru, když prázdnou branku trefuje ze středního pásma JAN PISKÁČEK. Bez asistence.
    59:56 Jan PISKÁČEK - 0:3

Sparta si dnes dokráčela pro tři body do extraligové tabulky, když nedovolila domácím vstřelit ani branku, naopak trefou do prázdné branky při power-play domácích pečetil výhru Piskáček.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Machovský (SPA) a Ondrušek (OLO).

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Olomouc – 7 (37)
    Sparta – 3 (19)

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji pěkný zbytek večera. (19:17:20)

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 14. Jones (Piskáček), 20. P. Vrána (Kudrna, Tomáš Dvořák), 60. Piskáček

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer