Třinec – Litvínov 4:1 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (0:2 po s.n.) | Zlín – Plzeň 2:3 (po pr.)
Chomutov – Vítkovice 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 1:0 (kon.) | Olomouc – Sparta 0:3 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 4:5 (0:1 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 06.01.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 33. kolo

Z mé strany to je vše, děkuji za pozornost. Na shledanou! (17:26:32)

Oceláři se tak minimálně do konce duelu mezi Energií a Bílými Tygry vracejí do čela extraligové tabulky.

Nejlepší hráči zápasu

Tomáš Kundrátek (1+0) – Jan Myšák (1+0).

Utkání třiatřicátého kola mezi Oceláři a Litvínovem je u konce, z vítězství 4:1 se radují domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou v závěrečné třetině přesilovkovou trefou Martina Růžičky pojistili svou výhru a v poklidném duchu si dokráčeli pro tři body do tabulky.

59:30
    Petružálek tečoval nahození Ščotky, Hrubec byl připraven. Galvinš pak odpálil kotouč za Petráskovu branku.

59:22
    Hrubec musel zasahovat proti pokusu Kašpara, třinecký brankář má puk ve své lapačce.

59:05
    Vervu zastavuje ofsajd.

58:30
    Jiří Polanský v útočném pásmu nesmyslně sekl Mathiase Porselanda. Hostující bek se velmi těžce zvedá z ledové plochy, Polanský od sudích vyfasoval trest na pět minut a osobní trest do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Aron Chmielewski.

58:01
    Oceláři jsou kompletní, do konce třetí třetiny pak zbývají dvě minuty. Slezané drží kotouč na svých holích.

57:46
    Hanzlovo nahození v rohu kluziště sebral Kundrátek a opět poslal kotouč do litvínovské třetiny.

57:22
    Oceláři spolehlivě brání své území, Musil od modré poslal kotouč za Petráskovu branku.

56:51
    Hrňa šel s Marcinkem do protiakce, přihrávka ale mířila přímo na Marcinkovy paty.

56:24
    Dravecký nejprve odpálil kotouč za Petráskovu branku, pak zastavil akci Petružálka a znovu své barvy osvobodil.

55:59
    Oceláři si nepohlídali střídání a hráli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Ondřej Kovařčík.

55:30
    Polanského při akci zastavil ofsajd, Baránka na druhé straně pak Galvinš.

54:46
    Verva chvíli držela kotouč v útočném pásmu, po nepřesné Porselandově střele od modré se ale do akce vydali Oceláři, Gernát nicméně přestřelil.

54:03
    Doudera nepřesně rozehrál Kundrátkovi, hosté následně nahodili puk na Hrubce. Ten jej raději ukryl před dotírajícím Jurčíkem.

53:40
    Litvínovští se dostali do útočné třetiny, Lukeš ale Hüblovu pobídku netečoval přesně. Lukeš pak navíc zboural Hrubce, hra je tak vykázána do střední třetiny.

53:20
    Oceláři mohli přidat další branku! Po Svačinově pasu se do dobré šance řítil David Cienciala, svým bekhendovým blafákem ale na Petráska nevyzrál! Komerční přestávka.
    53:06 Martin RŮŽIČKA - 4:1

53:06
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další přesilovková kombinace domácích již končí v Petráskově síti! Jiří Polanský si svým typickým způsobem podržel kotouč za hostující brankou, načež přesným pasem ke skórování vyzval MARTINA RŮŽIČKU! Třinecký snajpr se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Jiří Polanský, Vladimír Dravecký.

52:40
    Kovařčík s Růžičkou v útočném pásmu připravili střeleckou pozici pro Hrňu, ten ale z první přestřelil. Hosté se osvobodili.

51:56
    Dnešní utkání sleduje 4 620 diváků.

51:56
    Oddechový čas pro domácí.

51:56
    Oceláři rychlou kombinací vyšachovali hostující defenzívu, Krajíčkova střela od modré ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

51:35
    Marcinko nejprve prohrál buly, pak mu ve středním pásmu utekl kotouč. Hosté se již dvakrát osvobodili.

51:18
    Podrážením se v útočném pásmu Juraj Mikúš, přesilovka pro Oceláře.

50:56
    Hanzl se středem hřiště dral do útočné třetiny, kolem bránícího Doudery ale neprošel. Domácím se signalizována výhoda.

50:33
    Hrňa dvakrát zachytil hostující rozehrávku, ani jednou ale nepředal přesně kotouč svým spoluhráčům.

50:08
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Bukarts ani Růžička ale Petráska neohrozili.

49:17
    Chmielewski je na ledě. Hrubec v oslabení nemusel ani jednou zasahovat, Verva se za celé dvě minuty nedostala do pásma.

49:00
    Petružálek ve středním pásmu neobešel Marcinka, Třinečtí znovu posílají kotouč za hostující branku.

48:40
    Vervě se v přesilovce nic nedaří, Hrubec odehrál kotouč do soupeřova pásma.

48:17
    Cienciala s Hrňou zachytili Mikúšovu rozehrávku a znovu poslali puk za Petráskovu branku.

47:40
    Gernát od hrazení poslal kotouč do středního pásma, následný pokus hostí o návrat do útočné třetiny zastavil Dravecký a opět osvobodil své barvy.

47:15
    Aron Chmielewski následně ve vlastním pásmu poslal k ledu Myšáka, Litvínov si zahraje v početní výhodě.

47:05
    Chmielewski se dral za vystřeleným kotoučem do útočného pásma, Petrásek ale vyjel ze své branky a odehrál puk před třineckým útočníkem.

46:29
    V další akci se již Svačina k zakončení propracoval, Petrásek ale byl připraven. Na druhé straně pak Hrubec zastavil střelu Válka. Po odpískání si za třineckou brankou ještě něco vyříkávali Kundrátek s Graborenkem, sudí ale celou situaci rychle uklidnili. Komerční přestávka.

46:05
    Svačina se chtěl středem kluziště proháčkovat do útočné třetiny, dvojice soupeřových beků ale třineckého útočníka před Petráska nepustila.

45:29
    Hrubec nejprve vyrazil pokus Suchánka, Oceláři následně dostali kotouč do střední třetiny, odkud zpět do třinecké třetiny chtěl rozehrál Jurčík. Ten ale poslal kotouč jen na icing.

44:59
    Hra se velmi rychle vrátila do třetiny domácích. Myšák chtěl střílet z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho pokus ale Oceláři odrazili do ochranné sítě.

44:35
    Milan Doudera ve vlastním pásmu namazal kotouč Mikúšovi, ten ale kombinaci s Kašparem k dokonalosti nedotáhl. Na druhé straně se nepovedla střela Polanskému.

43:45
    Gernát v útočném pásmu chytře hledal Růžičku, ten ale v dobré pozici pouze promáchl. Baránkovi se poté nepovedla rozehrávka do středního pásma.

43:16
    Hra se v úvodu třetí třetiny docela kouskuje, další přerušení přišlo po zakázaném uvolnění Litvínova.

42:54
    Rozehrávka domácích byla sražena mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:22
    Petružálek před Hrubcem tečoval pokus Kašpara, třinecký brankář vykopl kotouč do rohu kluziště. Na druhé straně pak Polanský nepřesně hledal Bukartse.

41:59
    Oceláři se dostali pod tlak druhé litvínovské formace, Krajíček proto raději odpálil puk na icing.

41:20
    Bukarts zkoušel své štěstí z pravé strany, lotyšský forvard na Petráska nevyzrál. Za Hrubcovou brankou pak neúspěšně rozehrával Jurčík.

40:37
    Bukarts kombinoval s Polanský na útočné modré, druhý jmenovaný pak nepřesně hledal Svačinu. Litvínovu se protiakce nepovedla.

trestné minuty: 0:2 (2:4).

Druhá třetina je u konce, Oceláři stále drží dvoubrankové vedení. Vše podstatné v prostřední části hry se událo v jejích posledních pěti minutách. Verva nejprve trefou Jana Myšáka snížila své manko na jedinou trefu, v osmatřicáté minutě ale Tomáš Kundrátek, po akci Robertse Bukartse, potřetí rozvlnil síť Petráskovy branky. Oceláře může zatím mrzet ztráta tří hráčů, v utkání již nepokračují Martin Adamský, Vladimír Roth a Ethan Werek.

Třetí třetina začne přibližně v 16:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:29
    Bukarts v útočném pásmu poslal kotouč Polanskému, ten pak ale nepřesně rozehrál na Svačinu. Hosté se chtěli rychle probojovat do útočného pásma, zastavil je však signalizovaný ofsajd.

38:46
    Chmielewski ve středním pásmu využil zaváhání bránícího Porselanda, litvínovský obránce se ale vrátil dostatečně rychle, aby srazil Chmielewského střelu mimo branku.

38:20
    Kotouč se po souboji Draveckého s Lukášem Douderou dostal do ochranné sítě, oba hokejisté si po odpískání ještě celou situaci vyříkávali. Vhazovat se bude ve střední třetině.
    37:39 Tomáš KUNDRÁTEK - 3:1

37:39
    Oceláři po trochu ospalejší části utkání znovu odskakují do dvoubrankového vedení! Roberts Bukarts velmi elegantně převezl kotouč od jedné modré čáry za tu druhou, lotyšský forvard pak namazal najíždějícímu TOMÁŠI KUNDRÁTKOVI, který přesnou střelou do horního růžku vsítil svou první branku od návratu do Třince! Asistence: Roberts Bukarts.

37:16
    Chmielewski to zkoušel nepřesně po Musilově přiťuknutí, Mikúšovi se pak nepovedla rozehrávka a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.

36:51
    Hra je po dalším zákroku třineckého brankáře přerušena, Hrubec totiž posunul svou branku.

36:38
    Lukeš zavezl kotouč do útočné třetiny, po šavlovačce o kotouč se ke střele z mezikruží dostal Graborenko. Hrubec vyrazil.

36:04
    Gernát si sjel z modré čáry až do rohu kluziště, jeho následný pas ale skončil v Petráskově lapačce.

35:42
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu. Nepřesně to z levé strany zkoušel Svačina, o chvíli později pak hosté srazili střelu Kundrátka do ochranné sítě.

35:16
    Litvínovští se po vstřelené brance dostali do vyššího tempa, jejich nepřesná rozehrávka ale končí na zakázaném uvolnění.
    34:09 Jan MYŠÁK - 2:1

34:09
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté využívají chvilkový tlak a snižují své manko! V třineckém pásmu zůstal sice ležet Cienciala, hra ale pokračovala a Vervě se povedlo překonat třineckou defenzívu! JAN MYŠÁK dostal kotouč před odkrytou branku a poslal jej za bezmocného Hrubce! Asistence: Martin Hanzl.

33:17
    Domácím se nepovedla ani rozehrávka mezi Růžičkou a Marcinkem, Verva obrací hru na druhou stranu kluziště.

32:47
    Polanský držel kotouč v útočném pásmu, s Chmielewskim pak ale kombinoval nepřesně.

32:02
    Po vysoko letícím kotouči se v útočném pásmu natahovali tři hráči, puk se nakonec dostal k Jíchovi, který ale bekhendem na Hrubce nevyzrál. Komerční přestávka.

31:32
    Ve středním pásmu se srazili Ethan Werek s Martinem Hanzlem. Třinecký útočník odkulhal do kabiny, Hanzl na střídačku. Na straně Ocelářů to je již třetí hráč, který se v zápase zranil, kromě Martina Adamského nehraje ani Vladimír Roth.

31:20
    Petružálek v útočném pásmu neobešel bránícího Ciencialu, Oceláři pak v protiakci Gernátem otestovali Petráska, Kovařčík se k možné dorážce nedostal.

30:42
    Kovařčík ve středním pásmu zachytil hostující rozehrávku, po jeho přihrávce pak mohl z pravé straně střílet Cienciala. Petrásek byl připraven.

30:14
    Sudí je v pořádku, hra pokračuje. Petrásek z vlastního pásma rozehrál kotouč před dojíždějícím Marcinkem, Graborenko ale kolem bránícího Kundrátka neprošel.

29:50
    Válek ze středního pásma nahazoval kotouč do útočné třetiny, trefil ale hlavu jednoho z čárových rozhodčích. Hra je přerušena.

29:32
    Protiakce Vervy končí pokusem Petružálka a zákrokem Hrubce, buly v pásmu domácích.

29:20
    Růžička se v útočném pásmu dlouho rozmýšlel komu odehraje kotouč, až o něj přišel.

28:35
    Sledujeme dost neučesanou pasáž hry. Vervě se nepovedla kombinace mezi Petružálkem a Mikúšem, na druhé straně pak Werek nezachytil dlouhý pas Musila. Icing Ocelářů.

27:53
    Oceláři se dostali pod tlak, Doudera se proto nijak nerozpakoval a odpálil puk na icing.

27:40
    Cienciala v útočném pásmu nepřesně nahrával Kovařčíkovi, sám pak ale zastavil pokus Kašpara po litvínovském přechodu do pásma soupeře.

27:10
    Rychlá akce Litvínova končí u Šimona Hrubce, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravé ruce třineckého brankáře.

27:03
    Verva hraje v plném počtu. V pokračující akci domácích Růžičkovu rozehrávku zachytil Lukeš.

26:40
    Růžičkovi se nepovedla rozehrávka v útočném pásmu, hosté se opět osvobodili.

26:10
    Krajíček s Růžičkou dostali hru do útočné třetiny, z mezikruží střílející Werek ale netrefil branku. Hosté se osvobozují.

25:42
    Oceláři se dostali do útočné třetiny, Svačinovi nesedly dvě střely z levé strany. Kotouč se následně odrazil na třineckou střídačku, buly ve středním pásmu.

25:00
    Gernátovi na modré utekl kotouč, čehož mohl využít František Hübl! Litvínovský útočník se řítil na Hrubce, střelou ze zápěstí ale napálil jen masku třineckého gólmana!

24:48
    Po rychlé akci Marcinka s Hrňou se k dorážce dostal Kundrátek, ten ale netrefil branku. Třinecký bek byl následně faulován Lukášem Válkem, Oceláře čeká druhá přesilovka.

24:05
    Další zaváhání domácích mohli využít Suchánek s Jurčíkem, druhému jmenovanému ale nesedla střela. Domácí odehráli puk na icing.

23:36
    Werek uklouzl v útočném pásmu a daroval tak hostům přečíslení tří proti jednomu. Celou akci střelecky zakončil Petružálek, Hrubec byl připraven.

23:02
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Musilovi ale na modré nesedla střela. V protiakci pak Lukeš pořádně protáhl Hrubce, který vyrazil prudkou střelu mezi diváky.

22:00
    Rothova dlouhá přihrávka na Polanského úspěch nepřinesla, o chvíli později pak Svačina nevyzrál na Petráska.

21:13
    Bukarts na útočné modré posunul kotouč Werekovi, ten pak z rohu kluziště hledal najíždějícího Draveckého. Petrásek byl připraven.

20:35
    Oceláři se po úvodním buly dostali do útočného pásma, Marcinko si ale u Petráskovy branky nerozuměl s Hrňou. Na druhé straně pak Hrubec vykopl Suchánkův pokus.

trestné minuty: 2:2.

Úvodní dvacetiminutovka je u konce, se zaslouženým vedením do kabiny jdou domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou byli po celou dobu aktivnější, v osmé minutě se Slezané radovali po střele Martina Růžičky, v sedmnácté pak vedení domácích zdvojnásobil Vladimír Dravecký. Hosté mohli korigovat v přesilovce ze závěru periody, Petružálek ale Hrubce nepřekonal.

Druhá třetina začne přibližně v 15:49.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:05
    Růžička v útočném pásmu nepřesně hledal Svačinu, v další akci pak Gernát napálil bránícího Suchánka.

18:35
    Hrňovi se nepovedlo v protiakci rozehrát na najíždějícího spoluhráče, třinecký útočník tak alespoň vrátil puk svým bekům do vlastní třetiny, Oceláři toto oslabení ubrání.

18:04
    Oceláři další průběh oslabení zatím zvládají dobře, Slezané drží puk v bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.

17:30
    Jakub Petružálek zavezl kotouč do útočné třetiny a sám se dostal do obrovské příležitosti! Dnešní kapitán Litvínova mohl z bezprostřední blízkosti dorazit kotouč za ležícího Hrubce, třinecký gólman ale odolal!

17:03
    Hrňa na modré sebral kotouč Petružálkovi, v pádu pak ještě přenechal puk Marcinkovi, který jej dopravil za Petráskovu branku.

16:45
    Verva může na druhou branku domácích odpovědět v přesilovce, hodně neobratně si v souboji s Lukešem počínal David Cienciala. Třinecký útočník je vyloučen za podrážení.
    16:20 Vladimír DRAVECKÝ - 2:0

16:20
    Na jedné straně se nepovedla akce Kašpara s Lukášem Douderou, na druhé pak VLADIMÍR DRAVECKÝ podruhé rozvlnil síť za Petráskovými zády! Slovenský forvard na vlastní modré sebral kotouč Kašparovi, spolu s Werekem se vydal do protiakce, načež přesnou střelou nedal Petráskovi žádnou šanci! Bez asistence.

16:02
    Kašpar se na útočné modré marně natahoval po prudké přihrávce, Vervě je pískáno zakázané uvolnění.

15:50
    Domácí jsou stále aktivnější. Střeleckou pozici si hledal Werek, Kanaďan pak ale napálil jen Petráskův beton, od kterého se kotouč odrazil do ochranné sítě. Komerční přestávka.

15:20
    Oceláři drželi kotouč v útočném pásmu, Petrásek ale nemusel zasahovat. Polanský nepřesně hledal Růžičku, na modré pak nesedla střela Rothovi.

14:38
    Hrubec z vlastního pásma nahodil kotouč až na útočnou modrou, kde čekal Chmielewski. Polský útočník ale na puk nedosáhl. Protiakci Vervy zmařil signalizovaný ofsajd.

14:00
    Bukarts nepřesně nahrával Hrňovi, na druhé straně se pak po nahozeném kotouči marně natahoval Mikúš.

13:25
    Krajíček chytře posílal kotouč do předbrankového prostoru, kde číhal Kovařčík, Petrásek ale tuto přihrávku čekal a srazil puk mimo dosah třineckého útočníka. Verva odehrála kotouč na icing.

12:48
    Kovařčík u modré čáry vystihl rozehrávku Tůmy, třinecký forvard ale následně nepřesně rozehrával na Svačinu. Vervě se protiakce nepovedla.

12:20
    Kundrátek se marně snažil obejít bránícího Lukeše, domácí se tak musí vrátit před svou branku.

11:33
    Polanského tečovaná střela od modré Petráska nepřekvapila, Chmielewski se pak marně protahoval kolem trojice bránících hráčů. Verva přesunula kotouč do soupeřova pásma, hrají ale Oceláři.

10:45
    Hostům se ale kombinace nepovedla. Před litvínovskou branku si to následně namířili Werek se Svačinou, ani domácím ale akce nevyšla.

10:18
    Bukarts s Draveckým neudrželi puk v útočném pásmu, protiakce Hanzla pak skončila nepřesnou střelou. Verva drží útočné pásmo.

09:42
    Po pravé straně se Werek do útočného pásma nedostal, další pokus pak kanadský útočník absolvoval na druhé straně, Petrásek ale byl připraven.

08:50
    Oceláři kontrolovali puk za vlastní brankou, následnou kostrbatou rozehrávku ale darovali hrací předmět soupeři. Verva ale tuto nabídku nevyužila, u puku jsou opět domácí.

08:02
    Petružálek se ve středním pásmu dostal ke kotouči, hostující útočník se následně protáhl do soupeřovy třetiny, svou střelu ale poslal jen do Hrubcova ramene.

07:34
    Litvínovu je odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude poblíž Petráskovy branky.
    07:07 Martin RŮŽIČKA - 1:0

07:07
    Oceláři využívají lepší vstup do utkání a otevírají skóre zápasu! Jiří Polanský na modré udržel litvínovské vyhození, po jeho nahození se ke sraženému kotouči dostal Vladimír Svačina. Ten ještě posunul kotouč lépe stojícímu MARTINOVI RŮŽIČKOVI, který si přehodil puk do bekhendu a překonal Petráska! Asistence: Vladimír Svačina, Jiří Polanský.

06:57
    Petružálek po levé straně zatáhl hru do útočné třetiny, kde křížným pasem ke střele vyzval Lukáše Douderu. Litvínovský bek přestřelil, což domácím umožnilo rychlou protiakci. Werek ale z mezikruží Petráska nepřekonal. Komerční přestávka.

06:13
    Slezané se ale znovu vrátili do své útočné třetiny. Cienciala v mezikruží připravil střeleckou pozici pro Chmielewského, ten ale minul branku.

05:48
    Další kombinace první třinecké formace nevyšla, hosté posílají hru do středního pásma.

05:22
    Petrásek opět v permanenci. Litvínovský brankář musel likvidovat pokusy Růžičky i následný výpad Gernáta. Oceláři se drží na kotouči v útočném pásmu.

04:59
    Polanský se středem hrací plochy dostal až do útočné třetiny, v předbrankovém prostoru pak třinecký útočník zvolil přihrávku na najíždějícího Svačinu, ten ale trefil pouze připraveného Petráska.

04:24
    Domácí zatím mají optickou převahu, do větších šancí se ale Oceláři nemohou dostat. Neúspěšně to po pravé straně kluziště zkoušel Musil.

04:00
    Verva první oslabení ustála bez úhony. Oceláři se ještě v závěru přesilovky dostali do útočné třetiny, Chmielewskému ale nevyšla klička u modré čáry.

03:35
    Litvínovští hrají v oslabení velmi dobře. Verva se dokonce mohla dostat do přečíslení, Porselandovi ale v poslední chvíli utekl kotouč. Na druhé straně pak Bukartsovi srazili střelu do ochranné sítě.

03:10
    Růžička od modré hledal před brankou číhajícího Hrňu, ten ale nedokázal usměrnit puk na hostující branku. Litvínov se opět osvobodil.

02:40
    Ocelářům se nepovedl ani druhý útok, když Růžičkovu pobídku na Marcinka hosté zachytili. Verva se opět osvobodila.

02:12
    Střela Růžičky od modré byla zastavena bránícími hráči, Litvínov se osvobozuje.

01:58
    Ethan Werek se elegantně protáhl do útočné třetiny, před Petráskem ale byl poslán k ledu bránícím Romanem Graborenkem. Oceláře čeká první přesilovka duelu.

01:47
    Oceláři s menšími obtížemi ustáli tlak Litvínova a mohou rozehrát svou akci.

01:06
    Verva rychle otočila hru na druhou kluziště, nahození od modré bylo sraženo a zasáhlo hlavu Martina Adamského. Ten se po chvíli zvedl a odjel na střídačku.

01:00
    Oceláři se podívali do litvínovské třetiny, střela Galvinše od modré ale k Petráskovi nedoletěla.

00:31
    Krajíček chtěl do útočné třetiny vyslat Hrňu, ten ale neobešel bránícího Graborenka. Na druhé straně pak do soupeřova pásma nepronikl Hübl.

00:01

Hráči jsou na ledě, duel začne za pár okamžiků! Oceláře do dnešní bitvy již povede hlavní trenér Václav Varaďa, který se již vrátil z Kanady.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (L. Daneček) – Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, M. Doudera, D. Musil – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Ščotka, Porseland, Baránek, Graborenko, L. Doudera, Suchánek, Piché – Petružálek (C), J. Mikúš, Kašpar – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Jurčík, Myšák, D. Tůma – Helt, M. Hanzl, Jícha.

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Hlavatý, Tošenovjan.
    Aaron Chmielewski vstřelil v letošní sezoně za Třinec 7 gólů.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři střetli 17. listopadu v třinecké WERK ARENĚ. Dlouho vyrovnaný duel nakonec domácí rozhodli dvěma trefami ve třetí třetině. Za Oceláře se dvakrát prosadil Tomáš Marcinko, po jedné brance přidali Martin Adamský s Aronem Chmielewskim. Góly Vervy obstarali obránci Mathias Porseland s Jiřím Hunkesem.

17. listopadu 2018: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
    Branky a nahrávky:
    13. Marcinko, 36. Marcinko (Hrňa), 49. Adamský (Roberts Bukarts, Roth), 54. Chmielewski (O. Kovařčík) – 29. Porseland (F. Lukeš), 49. Hunkes (Baránek, M. Hanzl).

HC Verva Litvínov

Verva se po dobrém vstupu do sezony dostala do módu střídavých výkonů, Litvínovští nejsou schopní vyhrát více než dva zápasy v řadě, Severočeši naopak více duelů prohráli. Konec minulého roku ale Vervu zastihl v celkem dobrém rozpoložení, kdy svěřenci trenéra Milana Razýma ze čtyř duelů triumfovali hned třikrát. Vstup do nového roku ale Litvínov neměl optimální, když na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky podlehl Olomouci, tedy přímému tabulkovému soupeři. Verva ze třiceti dvou odehraných utkání získala sedmačtyřicet bodů, na desátou Spartu Krušnohorci mají tříbodový náskok, Pražané ale odehráli o jeden duel méně.

Produktivitu Litvínova táhne zkušená dvojice František Lukeš – Jakub Petružálek. Oba útočníci se dostali nad hranici dvaceti kanadských bodů, Lukeš na kontě má 25 bodů (13+12), Petružálek pak 22 (3+19). Obráncům kraluje Jan Ščotka, který zatím zaznamenal dvanáct kanadských bodů, v tabulce pravdy pak nejlepší číslo má Lukáš Doudera, bratra třineckého Milana Doudery má šest plusových bodů. V brankovišti nejvíce prostoru dostává Jaroslav Janus, který naskočil do jednatřiceti klání. Slovenský gólman průměrně inkasuje 2,26 branky na zápas, jeho úspěšnost zákroků činí 92,24%. Janus zaznamenal dvě čistá konta.

Poslední zápas Litvínova

4. ledna 2019: HC Verva Litvínov – HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:2, 1:2).
    54. F. Lukeš (V. Hübl) – 24. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 38. J. Knotek, 50. Nahodil (Rutar), 59. Škůrek (Jaroměřský, Strapáč).

Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus – Porseland, Ščotka, Graborenko, Baránek, Piché, Suchánek, L. Doudera – Petružálek (A), J. Mikúš, Kašpar – Válek, V. Hübl (A), F. Lukeš – Myšák, Gerhát, Trávníček (C) – D. Tůma, M. Hanzl, Jurčík.

Oceláři se po návratu ze Švýcarska představili na ledě brněnské Komety, třetí repríza loňského finále dopadla lépe pro domácí hokejisty. Hráči s drakem na prsou doplatili na špatnou produktivitu, druhý prohraný duel z posledních šestnácti kol navíc zapříčili propad Slezanů na druhé místo tabulky. Postaral se o to Liberec, který v sobotní předehrávce nedělního kola na domácím ledě zdolal Mladou Boleslav, náskok Bílých Tygrů ale činí pouhý jeden bod. Již v souboji s Litvínovem se tak mohou Oceláři vrátit do čela extraligového pelotonu.

”V Brně jsme špatně drželi modrou čáru, proto se domácí dostávali do brejkových příležitostí. Šimon ale většinou tyhle nájezdy zastavil, což je super. V neděli doma to musí být v našem podání daleko lepší výkon, hlavně je třeba zvýšit produktivitu. Už musíme pořádně zabrat a znovu vyhrát,“ řekl Martin Adamský směrem k bitvě s Litvínovem. Oceláři s Vervou naposledy prohráli 28. října 2016, od té doby zapsali osm vítězství v řadě.

Poslední zápas Ocelářů

4. ledna 2019: HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0).
    26. Mueller (Čermák, Plekanec), 36. O. Němec (M. Erat, Barinka), 49. Mueller (O. Němec, Zaťovič), 55. Zaťovič (Mueller, O. Němec) – 36. Martin Růžička (Roth).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, Gernát, Galviņš, Kundrátek, Roth, M. Doudera, Matyáš – Martin Růžička, Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

Hezký den z Třince! Tipsport extraliga pokračuje třiatřicátým kolem, na ledě třinecké WERK ARENY se utkají druzí Oceláři Třinec a osmý tým tabulky Verva Litvínov. Duel na východě republiky startuje v 15 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 8. Martin Růžička (Svačina, Polanský), 17. Dravecký, 38. Kundrátek (Roberts Bukarts), 54. Martin Růžička (Polanský, Dravecký) – 35. Myšák (M. Hanzl)

Rozhodčí: Šír, Pavlovič – Hlavatý, Tošenovjan