Bohemians – Znojmo 10:4 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 2:11 (kon.) | Sparta – Bulldogs 6:1 (kon.)
FbŠ Bohemians
10:4 (3:1, 3:1, 4:2)
TJ Znojmo LAUFEN CZ
Neděle 06.01.2019, 16:00 • SH Děkanka, Praha • Livesport Superliga • 18. kolo

To je pro dnešek z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (18:31:55)

Michal Jedlička (Bohemians): "Dnešní zápas se nám povedl a od začátku zápasu jsme diktovali tempo a pomalu jsme navyšovali skóre. Jediný malý výpadek přišel na začátku druhé třetiny, kdy jsme si mysleli, že to půjde samo. Od 28 minuty až do konce jsme hráli velmi dobře. Díky."

Karel Virgl (Znojmo):"Zasloužené vítězství domácího týmu. Naše hra v obranném pásmu byla dnes neúčinná a místy dosti naivní a pomohla domácím k jasnému vítězství."

Dnešní utkání je u konce. Bohemians zaslouženě berou tři body, Znojmo už podruhé v sezóně pražské florbalisty nepřekvapilo a zůstává poslední.

První třetina přinesla hned čtyři góly. Už v 8. minutě se radovali domácí, kdy po velké chybě Znojma a střele Buršíka dorážel Šebek. Matyáš Krebner to pak vzal ve 13. minutě na sebe a střelou do pravé šibenice skóroval. Gól Dobisíka na tři nula o několik sekund se zdál už jako rozhodující. Hostům ze Znojma se ale povedlo dvě minuty před koncem snížit po gólu Salavy.

I druhá třetina dopadl stejným skórem jako ta první. Nejdířve ve 31. minutě Kopecký našel Růžka, který poslal míček do odkryté znojemské branky. Už za dvě minuty se domácí radovali znovu, tentokrát po Šebkově trefě z dálky. Ve 36. minutě ještě přidal branku z těžké pozice Cabejšek. Tři sekundy před koncem druhé třetiny už zřejmě jen kosmeticky upravil skóre Horák.

Ve třetí třetině padlo dohromady šest gólů. Prvních devět patřilo Buršíkovi, který se prosadil hned třikrát a zkompletoval svůj první hattrick v dresu Bohemians. Na snížení Salavy ve 49. minutě našli Bohemians rychlou odpověď v podobě skórujícího Viktora Kopeckého. V závěru utkání se prosadil hostující Horák.

Střely: 22:23.
    Nejlepší hráči: Jakub Buršík (Bohemians) a Filip Horák (Znojmo).

59:43
    Salava v závěru utkání měl příležitost ke střele, ale nakonec jen promáchl.

Dnešní utkání sleduje 93 diváků.

58:42
    Horák pálí ze středu hřiště, branku ale netrefil.

58:19
    Sláma zkusil žabičkou najít svého spoluhráče před brankou, míčku se ale nakonec ujal jeden z domácích hráčů.

58:00
    Právě probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Palát z první ze středu hřiště tefuje Kotoučka.

56:56
    Sražená střela míří vysoko nad domácí branku.

56:26
    Krebner sám na Chrásta, nakonec mu ale jeden z hotujících obránců zezadu vypíchl míček.
    56:12 Filip HORÁK - 10:4

56:12
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Blesková rozehrávka volného úderu skončila u FILIPA HORÁKA, který z dálky prostřeluje Kotoučka a přidává svou druhou branku v dnešním utkání! Asistence: Martin Šindelář.

56:03
    Juříček tozkouší z dálky, branku Kotoučka ale netrefuje.

55:49
    Bohemians se rozehrávkou vyhání na vlastní polovinu.

55:24
    Juha sám v útoku zkouší vystřelit. Nakonec trefil ale jen soupeřovu hokejku.

54:38
    Žižka to zkusil z dálky, trefil ale pouze svého spoluhráče.

54:17
    Hra bude pokračovat vhazováním za hostující brankou.

Libor Kokoška

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Znojmo LAUFEN CZ. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 8. Šebek (Buršík), 13. Krebner (Kindl), 13. Dobisík (Juha), 31. Růžek (Kopecký), 33. Šebek (Krebner), 36. Cabejšek (Čihák), 41. Buršík (Čihák), 43. Buršík (Ďopan), 49. Buršík (Krebner), 51. Kopecký (Růžek) – 18. Salava (Šindelář), 40. Horák (Kucharič), 50. Salava (Procházka), 57. Horák (Šindelář)

FbŠ Bohemians: Kotouček (Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Forman, Čihák, Kuncman, Ďopan, Krbec, Šefčík – Šebek, Krebner, Juha – Buršík, Šneberger, Kopecký – Kindl, Cabejšek, Růžek.
    TJ Znojmo LAUFEN CZ: Chrást (Hándl) – Horák, Procházka, Žižka, Daberger, Bajko – Salava, Palát, Dvořák – Čihal, Ďuriška, Juříček – Šindelář, Kucharič, Sláma – Novák, Procházka II.

Rozhodčí: Petr Černý, Jiří Janoušek – Petr Galasovský (delegát)