Crystal Palace – Derby 0:0 (*15:01) | Middlesbrough – Tottenham 0:0 (*15:01) | Sheffield Utd. – AFC Fylde 0:0 (*15:01)
Gillingham – West Ham 0:0 (*19:16) | Manchester City – Rotherham 7:0 (kon.) | Millwall – Hull City 2:1 (kon.)
Queens Park – Leeds 2:1 (kon.) | Woking – Watford 0:2 (kon.) | Fulham – Oldham 1:2 (kon.)
Newport County AFC – Leicester 2:1 (kon.)
Manchester City
7:0 (3:0)
Rotherham United
Neděle 06.01.2019, 15:00 • Etihad Stadium, Manchester • FA Cup • 3. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (16:52:33)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 12:4.

Je konec. Manchester City dnes splnilo roli favorita na plné čáře a vyhrálo jasně a vysoce 7:0.
    Už ve 12. minutě rozveselil domácí příznivce na Etihad Stadium Sterling. Posléze toho moc k vidění nebylo a také Rotherham ukázal, že umí útočit, ovšem gól hosté nedali a ve 43. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Foden. A o poslední branku v první půli se postaral hostující hráč Ajayi, ovšem ten si vstřelil vlastní gól.
    V 52. minutě se do listiny střelců připsal také Gabriel Jesus. V 73. minutě pokračovala kanonáda Citizens dál po trefě Mahríze. V 78. minutě se trefil také Otamendi a nakonec v 85. minutě zakončil gólovou nadílku Sané. Manchester City tak postupuje dál.

90

90
    Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Williams, přichází Palmer.

89
    Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Vyner, přichází Wood.

88
    Nyní následuje autové vhazování pro Rotherham, ale ještě před tím střídání.

86
    Ederson nyní musel být připraven, jelikož se hosté dostali uvnitř vápna do zakončení, ale s ním si brazilský brankář poradil.
    84. Leroy SANÉ - 7:0

84
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Jakoby se hráči domácích domluvili, že nikdo nedá dvě branky, jelikož je tady sedmý gól, ale také sedmý střelec. LEROY SANÉ si vyměnil míč s Gundoganem, který si tak připsal už čtvrtou asistenci, a posléze zpoza vápna vystřelil, kdy balón tečoval obránce a skončil tak za zády Rodaka. Asistence: Gundogan.

82
    Poté se míč sice opět dostal do vápna, ale tam jej odkopla obrana Manchesteru City.

81
    Po centru nakonec musel jít Ederson z malého vápna, aby vyboxoval míč před soupeřem a následně hosté získali autové vhazování.

80
    Rotherham nyní získal přímý kop z dobrého místa a může tak vstřelit alespoň jeden gól.

78
    Tohle už je debakl druholigového celku, jelikož Citizens vedou už 6:0! Rohový kop Gundogana letěl na hlavu NICOLASE OTAMENDIHO, který razantním zakončením překonal brankáře Rodaka. Asistence: Gundogan.

77
    Walker prověřil brankáře střelou z pravé strany, ale Rodak si s ní poradil bez větších problémů.

76
    Opět jsou domácí u míče a budou chtít vstřelit ještě alespoň jednu branku.

75
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Stones, přichází Danilo.

74
    Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Taylor, přichází Raggett.
    73. Rijad MAHRÍZ - 5:0

Michal Raška

Branky: 12. Sterling, 43. Foden, 45+1. Ajayi (vla.), 52. Jesus, 73. Mahríz, 78. Otamendi, 84. Sané

Karty:   36. Sterling (MAC) – 24. Wiles (RTH)

Manchester City: Ederson – Walker, Stones (75. Danilo), Otamendi, Zinčenko – De Bruyne (C) (67. Sandler), Gundogan, Foden – Mahríz, Gabriel Jesus, Sterling (57. Sané)
    Náhradníci: Murič – Danilo, Fernandinho, Laporte, Sandler, Sané, Silva

Rotherham United: Rodak – Vyner (89. Wood), Ajayi, Robertson, Mattock – Taylor (74. Raggett), Vaulks (C), Williams (90. Palmer), Forde – Wiles – Smith
    Náhradníci: Price – Jones, Newell, Palmer, Raggett, Wood

Rozhodčí: David Coote – Peter Kirkup, Simon Long