Švédsko – Kanada 1:2 (kon.) | Finsko – Japonsko 2:1 (kon.) | USA – Rusko 3:2 (kon.)
Česko – Švýcarsko 0:1 (kon.)
USA
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Rusko
Neděle 06.01.2019, 09:00 • Obihiro arena, Obihiro, Japonsko • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

Třetí zápas dnes započatého mistrovství nakonec končí lépe pro Spojené státy! Hráčky měly po celý průběh větší tlak, jejich střely se ale často nedostaly k brance. Ruskám patří potlesk, že se do poslední vteřiny nevzdaly, a to ani po rychlém inkasování dvou branek. Ode mne je to pro dnešek vše, budu ale rád, pokud svůj zrak obrátíte k probíhajícímu utkání reprezentantek Česka, které po první třetině prohrávají 0:1 se Švýcarkami. Jinak Vám přeji hezký zbytek neděle.

Nejlepší hráčky utkání:

Rusko: Polina Lučniková
    USA: Hannah Bilková

Střely na branku po třetinách: 14:6, 13:12, 11:3, Celkem: 38:21
    Vyloučení: 7:7, využití: 1:1. (11:02:28)

59:50
    Závěrečný nápor Rusek končí mimo branku USA.

58:40
    Některá z Američanek rozezvonila tyč! Gredzenová neměla vůbec páru, kde je puk.

58:20

57:50
    Američanky šanci na upevnění vedení zatím příliš nevyužívají a spíše šetří čas.

56:20
    Vyloučení v týmu Rusko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Anna Lopukhová.

56:20
    Více okupovaná je ruská klec, pokusy Američanek ale často končí už na hokejkách ruských pětek. Ani Vettrová ale nemá klid.

54:30
    Hra se s blížícím se koncem třetiny pořádně zdivočela a šoupe se od brány k bráně. Každá gólmanka má vždy jen maximálně patnáct sekund klidu.

52:48
    Na druhé straně to bekhendem zkusila Zanonová. Končí ale v rohu kluziště, roztažená na ledu a bez puku.

51:57
    Ponyatovskajová měla před sebou odkrytou klec, v osudný moment se ji ale zasekl puk!

50:40
    Až do brankoviště se probojovala s pukem Mezeňtsevová. Nakonec ale byla zpacifikována a jak curlingový kámen odražena za branku.

50:15
    Ruská branka byla při americké zteči vyražena a udělala v ledu paseku. Tu ale čárová sudí po minutě napravila a může se tak po krátkém občerstvení pokračovat.

49:26
    Dobrou ruskou akci založila Šaškina, která se probojovala s pukem přes půlku hřiště. Před americkou klecí ale puk ztratila a ani dorážka jedné z jejích kolegyň nic nezměnila.

48:25
    Z podobné pozice jako Winnová to zkusila Harveyová. Její střela si sice cestu klubkem prorazila, šla ale mimo klec.

47:57
    Rusko je v plném počtu.

47:38
    Američanky se teď nepřesnou přihrávkou vyhnaly do středního pásma a málem z toho byl i samostatný únik.

46:34
    Dobrou kombinaci USA zakončila na vrchu střelou Winnová, puk se ale ztratil někde v klubku hráček před ruskou brankou.

45:57
    Vyloučení v týmu Rusko (Yelena Mezeňtsevová – 2 min., nedovolené bránění).

Marek Baloun

Branky a nahrávky: 5. Webstrová, 23. O'Brienová (Webstrová), 26. Shearenová (Edenová, Nicholsonová) – 6. Marková (Mezeňtseová), 37. Mezeňtsevová (Marková)

USA: Vetterová (Ferencová) – Nicholsonová, Winnová – Harveyová, Monihanová – Bernardová, Uihleinová – Samoskevichová, Hartmetzová – Murphyová, Knollová, Petrieová – Bilková, O'brienová, Webstrová – Zanonová, Edenová, Shearenová – Van Wierenová, Wethingtonová, Bardová
    Rusko: Gredzenová (Alpatová) – Provorová, Naměstníková – Savoninová, Tsatsynová – Golovkinová, Volfová – Akhmetová, Glukharyová – Lučniková, Ponyatovskajová, Šaškinová – Marková, Mezeňtsevová, Škalyová – Borišková, Tarasová, Sokolová, Puškarová, Lopukhová, Lifatová

Rozhodčí: Nurmiová (FIN), Růžičková (CZE) – Coleová (NOR), Geborová (HUN)