Třebíč – Kadaň 4:3 (kon.) | Vsetín – Slavia 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Jihlava 1:2 (po pr.)
Ústí n/L – Kladno 2:3 (kon.) | Litoměřice – Prostějov 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Motor ČB 3:5 (kon.)
Poruba 2011 – Přerov 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Frýdek-Místek
3:5 (1:1, 2:0, 0:4)
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 07.01.2019, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 43. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:14:15)

Je konec. České Budějovice po naprosto fantastické třetí třetině vyhrály 5:3.
    Začátek druhé periody sice opět patřil Budějovicím, ale ve 32. minutě se po velké chybě hostujícího gólmana prosadil v oslabení Štěpán Novotný. Následně byli Slezané nabuzeni a ve 37. minutě, tentokrát už v přesilovce, přidal Štěpán Novotný druhou branku.
    Třetí dvacetiminutovka naprosto jasně patřila hostům. Ve 47. minutě Motor srovnal po brance Babky. O dvě minuty později srovnal Přikryl. V 57. minutě se postaral o otočení zápasu Pýcha a nakonec minutu před koncem zasadil definitivní tečku Gilbert.

59:39
    Novotný se dostal ke střele po přihrávce Malíka, ale jeho rána byla zblokována.

59:24
    Domácí hrají bez brankáře!
    58:06 David GILBERT - 3:5

58:06
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tohle už vypadá pro domácí velice špatně, jelikož Motor vede už 5:3! DAVID GILBERT se dostal s pukem před bránu Malíka a posléze ho překonal bekhendovým zakončením. Asistence: Žiga Pavlin a Miloslav Čermák.

57:09
    Budějovice se sice dostaly do útočného pásma, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.
    56:15 Pavel PÝCHA - 3:4

56:15
    Tak to je neskutečné, jelikož Motor otáčí utkání ve svůj prospěch a vede 4:3! PAVEL PÝCHA z levé strany totiž vystřelil nad rameno Malíka, který jen smutně lovil kotouč ze své brány. Asistence: Martin Novák.

55:49
    Střela Hamana od modré letěla jen vedle brány Strmeně.

54:35
    Domácí se provinili ofsajdem.

54:19
    Malík musel být připraven proti pokusu od modré čáry, se kterým si nakonec poradil.

53:39
    Nyní se hra vyrovnala a rysi se pokoušeli něco vymyslet v útočném pásmu.

52:08
    Nyní skončil kotouč mimo hrací plochu a následuje buly v pásmu rysů.

51:42
    Budějovice mají momentálně více ze hry, ale Malík drží domácí tým.

50:19

50:18
    Kovařčík to zkusil z pravé strany, ale Strmeň vymrštil svůj beton.

49:42
    Frýdek-Místek pokračuje v přesilovce, ale zatím se nedostal do nějaké větší šance.
    48:31 Roman PŘIKRYL - 3:3

48:31
    A je srovnáno! Přesilovky dnes rozhodují, ovšem v neprospěch domácí, kteří dostávají už druhý gól ve vlastní přesilovce! ROMAN PŘIKRYL se dostal do úniku, ale Malíka nepřekonal, ovšem následně si objel branku a dokázal dostat kotouč za záda Strmeně. Asistence: Martin Heřman.

48:19
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Václav Karabáček – 2 min., hrubost).

47:19
    Hosté jsou momentálně velice aktivní v útočném pásmu, ale domácím se podařilo vyhodit.
    46:18 Jakub BABKA - 3:2

46:18
    Hosté dávají kontaktní gól na 2:3! Celé brance ovšem předešla sporná situace, kdy Haman dostal hokejkou do obličeje a odjel s krvavým šrámem na střídačku, ovšem toho Budějovice využily a JAKUB BABKA z mezikruží vypálil přesně k tyči. Asistence: Jiří Šimánek a Martin Beránek.

45:23
    Nyní se Budějovice dopustily také zakázaného uvolnění a po tlaku na začátku třetiny se hra vyrovnala.

45:03
    Posléze se Budějovice dopustily ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

44:47
    Michal Kovařčík se dostal po pravé straně ke střele, ale tu Strmeň vyrazil.

43:46
    Martin Novák se procpal přes domácí obranu, až ke střele, ale ta byla zblokována.

43:16
    David Gilbert to zkusil z levé strany, ale jeho tvrdá rána skončila v lapačce Malíka.

42:39
    České Budějovice jsou ve třetí třetině v tlaku, ale Frýdeckomístečtí zatím úspěšně vzdorují.

41:53
    Martin Jandus vypálil od modré, ale jeho pokus skončil jen vedle Malíkovy brány.

41:16
    Nyní se Slezané dopustili zakázaného uvolnění a následuje tak buly před bránou Malíka.

40:32
    Malík předvedl solidní zákrok proti střele hostujícího hráče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.

Druhá dvacetiminutovka se Frýdku-Místku povedla na jedničku, jelikož vede 3:1. Začátek periody sice opět patřil Budějovicím, ale ve 32. minutě se po velké chybě hostujícího gólmana prosadil v oslabení Štěpán Novotný. Následně byli Slezané nabuzeni a ve 37. minutě, tentokrát už v přesilovce, přidal Štěpán Novotný druhou branku. Třetí třetina ovšem bude ještě velice zajímavá.

40:00

39:47
    Frýdek-Místek se dopustil před koncem druhé periody zakázaného uvolnění.

39:12
    Strmeň má nyní plné ruce práce, ale poradil si s tvrdou střelou od modré čáry.

38:06
    Mikulík se snažil z levé strany najít svého spoluhráče, ale to se mu nepodařilo.

37:26
    Motor po další obdržené brance přitvrdil, ale na ledě nyní dominuje Slezan.
    36:49 Štěpán NOVOTNÝ - 3:1

36:49
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Slezané odskakují v přesilové hře do dvoubrankového vedení! ŠTĚPÁN NOVOTNÝ vypálil metr za modrou čáru pod horní tyč budějovické branky a připisuje si tak druhou trefu v dnešním zápase. Asistence: Lukáš Kaukič a Jan Bartko.

35:52
    Kovařčík nebezpečně vypálil z levé strany, ale nakonec minul branku.

35:27
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Žiga Pavlin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

34:51
    A opět to byl Lukáš Endál, který se osamocený dostal do zakončení, ovšem to nasměroval vedle levé tyče.

33:37

32:46
    Heřman skvěle vybojoval kotouč ve středním pásmu a získal jej pro svůj oslabený tým.

32:09
    Christov byl velice blízko ke třetímu gólu Slezanů, ale z voleje nedokázal trefit kotouč před odkrytou bránou!

31:37
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Miloslav Čermák – 2 min., podrážení).
    31:11 Štěpán NOVOTNÝ - 2:1

31:11
    Domácí otáčejí utkání v oslabení! ŠTĚPÁN NOVOTNÝ se nejprve ocitl ve velké šanci, ovšem kotouč minul, následně ale brankář Budějovic udělal velkou chybu a Novotný zakončil do prázdné brány. Asistence: David Klimša a Jan Zahradníček.

30:24
    Opět byl před bránou Malíka chumel hráčů, ale domácí brankář přidal další důležitý zákrok a dnes je ve velice dobré formě!

29:47
    Endál si sjel z pravé strany a posléze z první vypálil přízemní střelu, která ale šla jen do betonů Malíka.

29:27
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., napadení).

29:06
    Momentálně je hra velice vyrovnaná a k vidění tak není moc šancí.

28:01
    Žiga Pavlin se ocitl ve velice dobré šanci, ale Nick Malík předvedl další skvělý zákrok svým betonem!

26:56
    Štěpán Novotný se v rychlém útoku dostal do zakončení, ale s tím si Strmeň dokázal poradit.

26:23

25:49
    Adam Flok je dnes při chuti a ze středu útočného pásma vypálil, ovšem Strmeň si s jeho pokusem lehce poradil.

24:47
    Slezané sice mají přesilovou hru, ovšem následně se k puku dostaly Budějovice.

24:23
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., napadení).

23:56
    Malík měl před svou bránou velice rušno a následně dostal kotoučem do masky, která mu povolila, ovšem rozhodčí naprosto nesmyslně nepřerušili hru i přes jasné gestikulace a následně tak musel domácí brankář předvést další zákrok.

23:22

22:49
    Zdeněk Doležal vypálil z levé strany z první, ale Malík vymrštil svou lapačku a chytil kotouč.

22:16
    Tato přesilovka se Budějovicím zatím moc nedaří, jelikož rysi už potřetí vyhodili kotouč.

21:48
    Frýdeckomístečtí vyhodili puk ze své třetiny a na chvíli se tak vysvobodili z tlaku Motoru.

21:22
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., nedovolené bránění).

20:38
    České Budějovice se dostaly do šance a Malík měl hodně práce, ovšem nakonec si se vším poradil a s pomoci své obrany.

20:28
    Doležal se snažil dostat kotouč z Malíka, ovšem následně k němu přijel Haman a hostující útočník skončil na zádech.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:52.

První třetina je u konce a stav je zatím remízový 1:1. Na začátku utkání byly České Budějovice jasně lepším týmem a nakonec se ve 13. minutě dočkali a to rovnou ve svém oslabení, když Martin Beránek využil zaváhání domácích a posléze zakončil kolem Malíka. O třicet sedm vteřin později rozjásal frýdeckomístecké fanoušky David Kofroň, když z pravé strany v přesilové hře zamířil mezi betony Strmeně.

20:00

19:47
    Opět to zkoušel Kovář od modré, ale ani tentokrát neprostřelil obranu soupeře.

18:52
    Poslední minuty patří rysům, kteří se ovšem dopouštějí chyb v defenzívě.

17:49
    Michal Kovařčík mohl poslat Frýdek-Místek do vedení, ale v obrovské šanci, kdy jel sám na brankáře, nakonec selhal, jelikož zakončil do výstroje Strmeně!

17:12
    Kovář vypálil dva metry za modrou, ovšem pouze do plexiskla za bránou. Posléze se ještě snažil dorážet Kuťák, což se mu povedlo, ale puk skončil opět jen v moci Strmeně.

16:51

16:25
    Domácí vstřelená branka dost nabudila a tato přesilovka už je o něčem jiném.

16:08
    Husák přihrával naslepo, což se vůbec nevyplatilo a k puku se dostal soupeř, který ho ale jen nahodil k bráně Malíka.

15:42
    Opět to v přesilové hře zkoušel z pravé strany Kaukič, který tentokrát dokázal zamířit mezi tři tyče, ovšem tam byl připraven Strmeň.

15:13
    Kaukič a posléze také Bartko se dostali v dobré šanci ke střele, ovšem ani jeden nevystřelili na bránu Strmeně.

14:51
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Zdeněk Doležal – 2 min., vysoká hůl).

14:18
    Malík byl včas u své pravé tyče a připsal si opět důležitý zákrok.
    13:35 David KOFROŇ - 1:1

13:35
    Z pohledu domácích je vše napraveno, jelikož přesilová hra je využitá a začíná se od znova! DAVID KOFROŇ to zkusil z pravé strany a trefil se přesně mezi betony Strmeně. Asistence: Patrik Husák a Michal Kovařčík.
    12:58 Martin BERÁNEK - 0:1

12:58
    Tato přesilová hra se domácím vůbec nedaří, jelikož Motor dává v oslabení gól a otvírá tak brankový účet! MARTIN BERÁNEK se po chybě domácích dostal přes dva hráče a následně překonal také Malíka. Bez asistence.

12:39
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

12:26
    Z ničeho nic se Adam Flok dostal po pravé straně naprosto sám do zakončení, ale to zamířil jen do lapačky Strmeně.

12:06
    Po buly se Martin Heřman ocitl v dobré příležitosti, ale Malík je momentálně hrdinou domácích.

11:58
    A opět se hosté dostali do zakončení, ovšem tentokrát nešlo o nic nebezpečného.

11:26
    Následuje zakázané uvolnění Slezanů, kteří jsou pod tlakem.

11:17
    Českobudějovičtí obstřelují domácí bránu a momentálně na hrací ploše dominují, ovšem Malík, až na jednu chybu chytá dobře.

10:17
    Po vhazování přišla rána z pravé strany, ale Malík ze sebe kotouč nepustil.

10:10
    Tentokrát si už byl domácí gólman jistý a připisuje si úspěšný zákrok.

09:38
    S Beránkovou střelou si Malík neporadil moc dobře a okamžitě přišla dorážka, ovšem kotouč hosté do brány soupeře dát nedokázali.

09:08
    Hra se momentálně přelévá z jedné strany na druhou, ale bývalý gólman Frýdku-Místku Jan Strmeň posléze přikryl kotouč lapačkou.

08:25
    Cody Bradley pálil z mezikruží, ale těsně minul levou tyč frýdeckomístecké brány.

07:26
    Malík musel vyšvihnout svůj pravý beton proti zakončení z pravé strany. Poté se dopředu vydal Kovařčík, ale ten si s obráncem neporadil.

06:48
    Husák se dostal do zakončení z levé strany, ale střely rysů zatím nejsou příliš nebezpečné.

06:18
    První formace Frýdeckomísteckých se snažila něco vymyslet, ale po zblokované přihrávce skončil kotouč na střídačce.

05:48
    Mikulík byl v útočném pásmu velice brzo a po přihrávce Zahradníčka mu byl odpískán ofsajd.

05:01
    Motor je zatím o něco lepší a Malík tak musel vytáhnout další zákrok. Posléze byla na hrací ploše ještě menší strkanice, ovšem nic vážného.

04:19
    Martin Novák se pokoušel překonat Malíka střelou z velkého úhlu na pravé straně, ale domácí mladý brankář byl připraven.

03:12
    Posléze se rysi dopustili ofsajdu a hra se tak na začátku utkání velice hodně kouskuje.

02:49
    Zblokovaná přihrávka skončila opět mimo hrací plochu a následuje tak další vhazování ve středním pásmu.

01:47
    Po chvíli přišla další střela hostů, ovšem tu i tentokrát lapil Malík.

01:42
    Miloslav Čermák vypálil z levého kruhu, ovšem s jeho pokusem si Malík lehce poradil.

01:19
    Přihrávka hostů v útočné třetině byla zblokována mimo hrací plochu a následuje buly ve středním pásmu.

00:40
    Matyáš vyslal střelu z pravé strany, ovšem ta pouze zasvištěla kolem levé tyče budějovické svatyně.

00:01

HC Frýdek-Místek: Malík (Švehlák) – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Fillman, Vydarený (C), M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák (A) – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin.

Rozhodčí: Tomáš Cabák, Robert Čech – Tomáš Měkýš, Roman Komínek.

RYSŮM SE PROTI BUDĚJOVICÍM DOMA DAŘÍ

V této sezóně se tyto dva kluby utkají už potřetí, v prvních dvou zápasech vždy slavili tři body hosté. Nejprve Motor vyhrál v Polárce 5:2, poté Frýdek-Místek uspěl na jihu Čech 4:3. Předchozích osm vzájemných zápasů nicméně skončilo výhrou domácího celku, rysi porazili Budějovice kromě posledního domácího střetnutí čtyřikrát.

Poslední vzájemné utkání se sehrálo v rámci 28. kola na ledě Českých Budějovic. Rysy do vedení poslal Novotný, ale za domácí ještě v první třetině srovnal Václav Karabáček, který mimochodem nedávno prodloužil svou spolupráci s Jihočechy až do konce sezóny. Ve druhé třetině vytvořili Slezanům náskok Vít Christov a Novotný, načež na 2:3 snížil Endál. Ve třetí třetině se prosadil v oslabení Martynek a za Motor už jen stihl snížit Jiří Šimánek.

MOTOR SE DRŽÍ NA DOHLED DRUHÉHO MÍSTA

České Budějovice se v tabulce Chance ligy nacházejí na čtvrtém místě se sedmdesáti body na svém kontě. V pokročilé části základní části tak už vědí, že play-off jim neunikne a za cíl mají vybudovat si co nejlepší pozici pro vyřazovací boje. Na vedoucí Jihlavu sice ztrácí třináct bodů, ale na druhý Vsetín jen dva.

Jihočeši neměli nejlepší závěr roku, poslední dvě utkání prohráli v Havířově a dokonce i doma s Ústím nad Labem. Naposledy ale už zase České Budějovice slavily, když porazily 4:3 v prodloužení Třebíč. Na cizích stadionech odehrály zatím devatenáct utkání, z toho devětkrát vyhrály a desetkrát odjížděly poraženy. V posledních sedmi venkovních zápasech pravidelně střídaly vítězství a porážku.

Naposledy se Jihočeši představili v Třebíči. V první třetině vstřelili branky Zdeněk Doležal a Cody Bredley, skóre bylo ale vyrovnané 2:2. Ve druhé části se trefil další zámořský hráč Mitch Fillman, ale vedení Motor neudržel, ve třetí třetině Horácká Slavia vyrovnala. Protože prodloužení zápas nerozhodlo, dostaly se ke slovu nájezdy, které se protáhly až do čtrnácti sérií a jejichž hrdinou se nakonec stal Pavel Pýcha, který zápas rozhodl pro České Budějovice.

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je s dvaatřiceti body (13+19) Martin Novák, v první padesátce bodování jsou ještě David Gilbert s jednatřiceti body (12+19), Lukáš Endál se sedmadvaceti body (12+15) a Jakub Babka se čtyřiadvaceti body (6+18). Nejlepším střelcem je Novák.

SLEZANÉ CHTĚJÍ LETOS POPRVÉ PŘED DOMÁCÍM PUBLIKEM USPĚT

Frýdek-Místek se po devětatřiceti odehraných utkáních nachází s čtyřiapadesáti body na jedenáctém místě prvoligové tabulky. Cílem pro Slezany zůstává postup do play-off, na osmé místo mají momentálně ztrátu pěti bodů.

Rysi v posledních týdnech nemají špatnou formu, z předešlých osmi utkání dokázali šestkrát vybojovat vítězství. Hlavně doma se Slezané cítí dobře, z posledních sedmi utkání před vlastním publikem zvítězili pětkrát.

Naposledy ovšem Frýdek-Místek ke svému utkání vyjel do Přerova a vrátil se domů se dvěma body za výhru 4:3 v prodloužení. Zubři měli lepší nástup do utkání, po první třetině vedli 2:0. Ve druhé části už v první pětiminutovce vyrovnali Michal Kovařčík a Marian Adámek. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na gól, pak se v 39. minutě prosadil znovu Kovařčík, ale domácí ještě stihli vyrovnat. Následovalo tak prodloužení, které po necelých čtyřech minutách rozhodl Patrik Husák.

Nejproduktivnějším hráčem rysů je stále Rostislav Martynek, který má na kontě 31 bodů (13+18) a už se prokousal na 22. místo v kanadském bodování Chance ligy. V první padesátce mu ještě dělá společnost David Kofroň s pětadvaceti body (5+20) a těsně za ní se nachází Milan Mikulík s třiadvaceti body (8+15). Nejlepším střelcem rysů je s patnácti přesnými zásahy Štěpán Novotný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. Kofroň (Husák, M. Kovařčík), 32. Novotný (Klimša, Zahradníček), 37. Novotný (Kaukič, Bartko) – 13. Beránek, 47. Babka (Šimánek, Beránek), 49. R. Přikryl (Heřman), 57. Pýcha (M. Novák), 59. Gilbert (Pavlin, Čermák)

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Fillman, Vydarený (C), M. Jandus, Plášil, Pavlin, Pýcha – Babka, Šimánek, Beránek – Z. Doležal, Gilbert, M. Novák – Karabáček, Bradley, Čermák (A) – Endál, R. Přikryl, Heřman – Dančišin.

Rozhodčí: Tomáš Cabák, Robert Čech – Tomáš Měkýš, Roman Komínek