Magnitogorsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 4:3 (po pr.) | Soči – Novosibirsk 5:3 (kon.)
Spartak Moskva – Omsk 0:4 (kon.) | Viťaz – Kazaň 2:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Admiral Vladivostok
Pondělí 07.01.2019, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (15:25:24)

Je konec. Magnitogorsk dnes nakonec na domácím ledě porazil Vladivostok 3:1. V 9. minutě poslal domácí do vedení Maxim Matuškin. Posléze byl Magnitogorsk sice hned třikrát vyloučen, ovšem to hosté nevyužili. Nakonec se ale Vladivostok dočkal a něco málo přes půl minuty před koncem periody srovnal Denis Vicharev. Ve 28. minutě vypálil Matuškin, jehož pokus tečoval Matt Ellison a poslal domácí do vedení. Třetí třetina byla dost vyrovnaná, ale nakonec rozhodl dvanáct vteřin před koncem střelou do prázdné branky Denis Platonov.

59:48 Denis PLATONOV - 3:1

59:48
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Kuljomin dostal kotouč ze své třetiny do středního pásma, kde si jej převzal DENIS PLATONOV a ten následně zakončil do prázdné brány kolem obránce. Asistence: Nikolaj Kuljomin.

59:39
    Domácí dostali puk do středního pásma.

59:22
    Střela hostujícího hráče od modré skončila jen vedle brány soupeře.

59:04
    Sergej Koňkov se krátce po buly dostal do velké šance, ale z bezprostřední blízkost nedokázal překonat Košečkina!

58:56
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Domácí hráč se snažil trefit odkrytou bránu, ale minul jí a je z toho tak zakázané uvolnění.

58:47
    Hosté hrají bez brankáře!

58:13
    Domácí se dostali s pukem za bránu soupeře z Vladivostoku a tahají čas.

57:23
    Následně se vydali dopředu také hosté, ale i tentokrát skončil puk v moci Košečkina.

57:12
    Magnitogorsk se už v plném počtu dostal do zakončení, ale s tím si Anton Krasotkin.

57:01

56:28
    Posléze skončil kotouč mimo hrací plochu.

56:13
    Opět musel být domácí brankář ve střehu, aby si poradil s tvrdou střelou od modré.

55:14
    Stěpan Zacharčuk vypálil z pravé strany, ovšem jeho ránu vyrazil Vasilij Košečkin do ochranné sítě.

55:01
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Archip Několenko – 2 min., podrážení).

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Matuškin (Ellison, Mozjakin), 28. Ellison (Matuškin, Timkin), 60. D. Platonov (N. Kuljomin) – 20. Vicharev (V. Butuzov, Kozlovskij)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, Matuškin, J. Birjukov, Zajcev – Ellison, N. Kuljomin (A), Mozjakin (C) – Bulíř, Rasmussen, Pakarinen – Jazkov, Čibisov, Ljubimov – Timkin (A), Několenko, D. Platonov – Dorofejev.
    Admiral Vladivostok: Krasotkin (Serebrjakov) – S. Zacharčuk, Ugolnikov (A), Kozlovskij, Miščenko, Ďjakov, Karmaškov, Patrikejev, Kubát – V. Strelcov, Koňkov (C), A. Strelcov – V. Butuzov, Černikov, J. Petrov – K. Voronin, Vicharev, Glazačev (A) – Zajcev, Konnov, V. Polák.

Rozhodčí: Viktor Spirin, Anton Gofman – Maxim Bityukov, Yaroslav Parikov