Lyon – Štrasburk 1:2 (kon.)
Olympique Lyon
1:2 (0:1)
RC Štrasburk
Úterý 08.01.2019, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzský Ligový pohár • Čtvrtfinále

Domácí fanoušci jsou hodně nespokojení, Lyon byl v zápase lepší, měl převahu územní i střeleckou. Gól dal jen jeden, hosté se prosadili dvakrát, podržel je výborný brankář Kamara, a tak Štrasburk postupuje dál. (22:59:38)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 6:2.

90+3

90+3
    Kamara kryje míč a pomalu rozehrává.

90+2
    Domácí fotbalisté jsou ve velkém tlaku, snaží se vyrovnat za každou cenu.

90+2
    Dembele pálil z dobré pozice, míč ale příliš zvedl.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Volný kop rozehrával domácí celek, obrana si poradila. Následně míč kryje Kamara a s rozehrávkou fakt nepospíchá.

88
    Tete centroval před branku, s jeho akcí si snadno poradila obrana. Domácí ale zůstávají u míče.

87
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sissoko, přichází Goncalves.

86
    Kamara má na svém kontě další výborný zákrok, Traore byl tím hráčem, kterého vychytal.

85
    Kamara se zapojil do rozehrávky svého celku a pomohl tak uklidnit situaci.

84
    Olympique Lyon vybojoval rohový kop, zajímavá možnost před hostující brankou. Následně měl Aouar velkou šanci, jenže pálil bez přípravy vysoko nad.

83
    Domácí kombinují na útočné polovině, Marcelo hledal spoluhráče, ten by obsazený.

82
    Hostující celek se pokouší držet hru co nejdál od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí čekají na výraznější tlak a připravují se na něj.

80
    Jeden z hráčů je ošetřovaný na hrací ploše.

78
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ajorque, přichází Zohi.

76
    Patnáct minut hry a nějaké to nastavení nás dělí od konce poločasu, domácí celek má stále jednobrankový deficit.

76
    Rohový kop pro Lyon. Centr se snesl před branku Štrasburku, ale obrana si dokázala velmi dobře poradit.

75
    Lyon je nyní výrazně lepší, jde si pro vyrovnání, hosté s vypětím všech sil brání.

74
    Kamara nyní podržel své spoluhráče. Nejprve vytěsnil ránu soupeře na tyčku, a pak si výborně poradil s dorážkou z velké blízkosti.

71
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Depay, přichází Dembele.
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Cheikh, přichází Ndombele.

70
    Dvacet minut před koncem pelášili dva hostující fotbalisté na jediného obránce. Přihrávka by neprošla, a tak zbývala jen střela. Ta nebyla přesní.

69
    Rohový kop nyní vybojval domácí celek, rozehrávat ho bude Depay.

66
    Hostující hráč si v obranném zákroku pomohl nedovoleně, Martin fauloval. Rozehrávat budou domácí, jmenovitě Depay.

65
    Lyon výrazně zjednodušil hru, žádné kombinace na x doteků, získat míč a co nejrychleji jej dopravit k bráně.

63
    Velkou šancí měl nyní domácí celek na vyrovnání, hlavička Fekira jednak byla ofsajdová, navíc končí mimo branku.

59
    Martin přenechal míč brankáři Kamarovi, který rychle rozehrává od své branky. Tuto situaci domácí hráči vyřešili.

58
    Olympique Lyon má nyní převahu, hraje aktivněji a poslední půlhodinka zcela jistě přinese mnoho interesantních okamžiků.

57
    Treoreho rána byla obranou Alsace zblokovaná, domácí nyní mají převahu.

55
    Fekir to zkoušel individuálně, ale do šance se nedostal, výborně zapracoval hostující Fofana.

54
    Hraje se nyní hodně na polovině hrací plochy, právě zde probíhají souboje o míč.
    52. Lamine KONE - 1:2

52
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Rohový kop vyšel RC na výbornou. Centr se snesl před branku, kde byl obranou nepokrytý LAMINE KONE. Jeho hlavička zapadla přesně do brány, a tak i gólman byl bez šance.
    49. Bertrand TRAORE - 1:1

49
    Lyon právě vstřelil branku!
    Krásná akce domácích a je vyrovnáno. Míč si na střed navedl a parádní ránou pod břevno srovnává BERTRAND TRAORE.

48
    Mnoho šancí v úvodu druhého poločasu k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

46
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mendy, přichází Traore.

46

Domácí celek byl v prvním poločase lepším týmem, měl více ze hry. Hosté se dostali do vedení díky penaltě, kterou proměnil Ajorque. V nastaveném čase měl stejnou možnost lyonský Fekir, který však vůbec netrefil bránu.

45+4

45+4
    Nyní bude rozehrávat na útočné polovině Lyon.
    45+3. Penalta

45+3
    Ježkovy oči! Domácí Fekir měl obrovskou šanci na vyrovnání, jenže tento hráč vůbec netrefil branku. Myslím, že je v něm malá dušička.
    45+2. Penaltový zákrok.

45+2
    Pokutový kop pro domácí. Martinez fauloval v pokutovém území.

45+1
    Čtyři minuty budeme nastavovat.

45
    Depay v další velké šanci svého klubu. Ani teď není vyrovnáno, brankáři pomohla tyč.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Terrier byl blízko blizoučko vyrovnání, možná blíž, než on sám zamýšlel. Trefil štangli.

42
    Olympique rozehrává volný kop. Nakrátko rozehráno, následná rána byla sice překvapivá, ale taky zblokovaná.

40
    Mnoho příležitostí si RC nevytváří, pravdou ovšem je, že když už se do šance dostane, tak je to gólovka. Na poslední chvíli nyní obrana zastavila akci Martina.

39
    Domácí akce končí postavením mimo hru a v něm Mendy.

39
    Žlutou kartu dostává Caci (RC Štrasburk Alsace).

39
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí jsou nastěhovaní na útočné polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.

37
    Martin se přemístil před branku, kde se pokoušel hlavičkovat, jeho projektil ale mířil na opačnou stranu než je branka.

36
    Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí nyní k vidění není.

35
    Mitrovič za asistence lékařů opouští hrací plochu, zdá se, že bude muset střídat.

33
    Mitrovič se drží po souboji za záda. Míří k němu lékaři, kteří se mu věnují.

31
    Fofana vedl akci svého celku. Hosté se po dlouhé době dostali na polovinu soupeře.

30
    Domácí se vrací ke své hře, Denayer rozehrává na polovině hrací plochy. Lyon se vrací na polovinu soupeře.

28
    Ačkoliv byl domácí celek výrazně lepší, tak se do vedení dostal do vedení, což stále domácí fans nesou velmi těžko.
    26. Ludovic AJORQUE - 0:1

26
    Tým Strasbourg právě vstřelil branku! Díky proměněnému pokutovému kopu se hosté dostávají do vedení, míč k tyčce přesně poslal LUDOVIC AJORQUE.

26
    Ano, penalta bude.
    24. Penaltový zákrok

24
    Tete fauloval, pokutový kop pro hosty. Situaci zkoumá video, hlavní sudí dostává informace do ucha.

23
    Kone zkoušel dlouhým výkopem poslat do brejku soupeře, jenže jeho pokus nebyl vůbec přesný, a tak míč mají znovu Lyonští.

22
    Lyon má velké problémy s přechodem na útočnou polovinu, Macal znovu zásobuje spoluhráče přihrávkami.

22
    Marcal to zkoušel individuálně, ale zakončit nedokázal.

20
    Olympique Lyon stále kombinuje na útočné polovině, na výraznější šanci ale stále čeká.

18
    Sissoko vedl bleskovou akci Štrasburku, ale do výraznější šance se nedostal. Balon po nepřesném finálním pasu získal domácí gólman.

16
    Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Lala, přichází Lienard.

15
    Patnáct minut hry je pryč, domácí celek hraje aktivněji, Marcal pálil z velké dálky, minul branku.

11
    Tete se svými kolegy rozehrává od své branky, postupnou akci se domácí dostali až před branku soupeře, vypálit ovšem nedokázali. Obrana si poradila za cenu rohového kopu.

10
    Tete vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování. Sám jej poněkud nečekaně rozehrál. Útočnou akci ale domácí nezaložili.

8
    Fanoušci vytvářejí zde v Lyonu velmi dobrou atmosféru, sledujeme klidnější úvod zápasu.

6
    Kamara rozehrává od své branky, domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji.

5
    Domácí celek se pokoušel dostat do zakončení, ale Depay na přihrávku spoluhráče nedosáhl.

2
    Fekir rozehrává rohový kop Lyonu, centr se sice snesl před branku, ale míč má gólman.

1
    Utkání začalo, domácí hrají v bílém, hosté v modrém.

1

Sledujeme slavnostní úvod zápasu.

Olympique Lyon v osmifinále nastupoval na půdě Amies. Tento zápas nabídl velké drama. Lyonský Dembele proměnil pokutový kop a hosté vedli. Pak dostal domácí Adenon druhou žlutou, respektive červenou kartu. V závěru poločasu poslal Lyon do dvoubrankového vedení Traore. Třetí gól hostů přidal v 60. minutě Terrier. Pak si dal Denayer vlastní branku a rozdíl jediného gólu snížil Timite. Vyrovnat Amiens nedokázalo, a tak postoupil Lyon.

RC Štrasburk Alsace v předchozím kole poháru nastoupil proti Lille. Hrálo se na Stade de la Meinau ve Štrasburku a domácí celek vyhrál 2:0. V prvním poločase se dokázal prosadit Foffana, na jeho branku deset minut před koncem navázal Lienard. RC vyhrálo a postoupilo do čtvrtfinále.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzského fotbalu. V tomto pohárovém zápase proti sobě nastoupí Olympique Lyon a RC Štrasburk Alsace.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.