Motor ČB – Poruba 2011 0:4 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 4:5 (1:2 po s.n.) | Přerov – Vsetín 2:4 (kon.)
Prostějov – Frýdek-M. 3:2 (3:0 po s.n.) | Kadaň – Litoměřice 1:2 (kon.) | Kladno – Třebíč 4:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 9:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Slavia Praha
4:5 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 09.01.2019, 18:00 • Zimní stadión Eden • Chance liga • 44. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 44. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Benátky nad Jizerou. Úvodní vhazování je naplánováno na led pražského Edenu na 18:00.

Vrátit zpět na postupové příčky se dnes pokusí hráči Slavie, kteří prohráli poslední dva zápasy a spadli na 10. místo první ligy. Na osmý Přerov a sedmé Litoměřice však ztrácí pouhý bod, i když mají o jeden, respektive dva odehrané zápasy více. Sešívaní hráli v pondělí na ledě třetího týmu Chance ligy ze Vsetína, a přestože na dva góly domácích pokaždé odpověděli, nakonec prohráli v prodloužení. Svěřenci Miloše Říhy nestačili na své protivníky v celkově pěti ze sedmi posledních utkání, v pěti z nich ale alespoň bodovali. V týmu už nehraje ofenzivní opora červenobílých Jan Veselý, který byl před minulým domácím zápasem proti Porubě vyměněn do Ústí nad Labem za Daniela Vrdlovce.

To Benátky jsou o poznání v horší situaci. Se 43 body ztrácí z 13. místa na Slavii propastných 17 bodů a o play off si můžou jen nechat zdát. Svěřenci Jiřího Kudrny, kteří do sestavy v rámci spolupráce s juniorkou extraligového Liberce zařazují mnoho mladých hráčů, zvítězili ve čtyřech z posledních třech střetnutích a naposledy obrali o bod suveréna ligy z Jihlavy, s nímž prohráli až v prodloužení. Na ledě Slavie se ovšem Benátkám vůbec nedaří – ze sedmi zápasů vyhráli ve své historii pouhý jediný.

Posledních 5 vzájemných zápasů
    28.11.18 Benátky – Slavia 6:3
    15.10.18 Slavia – Benátky 4:2
    24.02.18 Benátky – Slavia 2:5
    13.01.18 Slavia – Benátky 5:0
    25.11.17 Benátky – Slavia 1:4

HC Slavia Praha: Šorf (J. Růžička) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Štibingr, Valík – Procházka, Kverka, L. Krejčík – Kubica, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – Heldák, Kohút, Furch.

HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Žajdlík) – Kunst, Kolmann, Havlín, Maier, Žůrek, Niko – Průžek, Chrtek, Wiencek – D. Špaček, Šír, A. Dlouhý – Teplý, Najman, Rychlovský – Klapka, Bittner, Cikhart.

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Hejl, Podrazil.

Oba týmy jsou již připravené na ledě, za chvílí začínáme!

00:01

00:01
    Domácí hráči na vhazování úspěšnější, ale Šagát zastaven při prvním pokusu přejít do útočného pásma.

00:20
    O chvíli později to zkoušel po levém křídle Procházka, ale obrana Benátek ho vytlačila k mantinelu.

00:31
    Sešívaným se další průniková nahrávka nepovedla, rozhodčí pískají první zakázané uvolnění.

00:47
    Šír s Dlouhým nedokázali udržet v útočné třetině kotouč a Slavie obrací do útoku.

01:13
    Kubica zkoušel rychlou střelou z první překvapit Paříka, ale trefil pouze před brankou clonícího Šagáta.

01:34
    Tentokrát napřáhl od modré Barák, ale Pařík i přes nepříjemně clonící Ondráčka s Kubicou puk vyráží.

02:07
    Obránce hostů Žůrek neudržel na modré puk, sešívaní se mohou znovu osvobodit.

02:15
    A pozor na hosty. Teplý vymýšlel zajímavou pozici pro najíždějícího si Cikharta, který ale sám před Šorfem na kotouč nedosáhl.

02:45
    Furchovo odražené nahození vracel do ohně Novák, ale trefil pouze obránce Kunsta.

03:21
    Tahle rozehrávka Havlína spoluhráčovu hůl nenašla, což znamená icing protentokrát na druhé straně.

03:31
    Kverkova formace neudržela útočnou třetinu, její protagonista ji poté navíc vystavil do ofsajdové pozice.

03:52
    Jiří Drtina to myslel s vhazováním tak ostře, až puk vyhodil přes benátskou střídačku směrem k automatům na kafe.

04:14
    Obě mužstva jako by se zatím rozehřívala, hodně puku končí mimo své původně smýšlené destinace.

04:37
    Teď to opět potvrdily Benátky, píská se další ofsajd.

04:55
    Novák ztratil při rozehrávce puk, ale Cikhart s Bittnerem si neporozuměli a zmatků v útočném pásmu nevyužili.

05:35
    První nebezpečnější situace před Paříkem – Drtinova střela z pravého křídla mířila do zajímavých pozic, ovšem hostující brankář vyráží.

05:55
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Kolmann – 2 min., držení).

05:55
    První šance pro Slavii, jak zahrozit. Využijí přesilovku?

06:37
    Sešívaní po velkém souboji u mantinelu u střídačky hostů puk nakonec vybojovali a Kverka nabíjel na první Krejčíkovi. Jeho střela jen těsně míjí Paříkovu klec.

07:18
    Šagátova nahrávka z útočného pásma na modrou měla špatně nastavené parametry, Drtina už ji zachytil pouze ve středním pásmu!

07:37
    Slavia právě vstřelila branku!
    A přece jenom je z toho využitá přesilovka! Jiří Drtina nabil na modrou Janu Novákovi, jehož dělovku ještě usměrnil mimo dosah Paříka před brankou výborně clonící MARTIN ONDRÁČEK. Asistence: Jan Novák a Jiří Drtina.
    07:37 Martin ONDRÁČEK - 1:0

08:37
    Doležal výbornou nahrávkou zpoza branky našel mezi kruhy stojícího Vrdlovce, ale ten kotouč nezpracoval.

09:02
    Na druhé straně pálil nejprve Šír a po něm Klapka, bránu ale oba míjí.

09:09
    David Kohút se dostal přímo před Paříka, který proti jeho šanci výborně zasáhl. Poté slávistický útočník spadl přímo na gólmana a bude za to vyloučen.

09:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

09:09
    Zajímavá situace se ještě udála během komerční přestávky. Fanoušci Slavie vytáhli transparenty na podporu Jana Veselého, který byl minulý týden překvapivě vyměněn do Ústí nad Labem, a začali skandovat jeho jméno.

10:32
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    I Benátky využívají přesilovku a je srovnáno. JAN ŠÍR si vyměnil puk se Špačkem a poté, co ho slávistická obrana nechala úplně volného před Šorfem, zavěsil pod horní tyč. Asistence: Daniel Špaček.
    10:32 Jan ŠÍR - 1:1

10:58
    Šír se snažil vystřelit z další dobré pozice mezi kruhy, ale tentokrát už ho obrana sešívaných nenechala.

11:30
    Krejčík vzal individuální akci po pravém křídle na sebe, puk ale do ochranné sítě zblokoval jeden z obránců Benátek.

12:08
    Klapka s Cikhartem se snažili v útočném pásmu vymyslet nějakou zajímavou kombinaci, ale s kotoučem na holi objížděli rohy tak dlouho, dokud jim ho slávisté nesebrali.

12:50
    Ondráček hledal nahrávkou před branku hůl Kubicy, kterého však zablokoval jeden z beků.

13:27
    Chrtek vyzval do střelecké pozice na střed Wiencka, ale jeho pokus mířil mimo.

14:05
    Už to vypadalo, že Vlček bude moci ve hře pokračovat, avšak rozhodčí nakonec odpískali přihrávku rukou.

14:29
    Kohút nabral rychlost ve středním pásmu a ihned vyslal prudký pokus směrem na Paříka. Ten ale díky teči jednoho z hostujících hráčů nemusel zasahovat.

15:21
    Procházka zavezl puk do útočného pásma pro bez přípravy střílejícího Drtinu, jehož střela končí po bloku v ochranné síti. Škoda pro Slavii, vypadalo to jako zajímavá pozice.

15:35
    A další šance Slavie. Saňa nabízel do prostoru před brankovištěm střílenou přihrávku pro Procházku. Toho zablokovali obránci, ale volný Krejčík se dostal k zajímavé dorážce, jež však narazila na chuml před brankou.

16:29
    Kubica chtěl ze vzduchu sklepnout Valíkův lob, jenže nepočítal s vystupivším obráncem Maierem, který mu jeho úmysl překazil.

17:19
    Doležal nedokázal na křídle zpracovat prudkou Doležalovu nahrávku, hrají Benátky.

17:36
    Hosté si teď vytvořili zajímavou střeleckou pozici, podobné té u prvního gólů domácích. Teplý ale Kolmannův projektil od modré přesně tečovat nedokázal.

17:51
    Kohút nabral rychlost na křídle a snažil se natlačit do branky. Po zákroku obránce ale upadl, bude se vylučovat.

17:51
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Tomáš Havlín – 2 min., podrážení).

18:10
    Valíkovi nevyšla nahrávku a puk mu utekl do středního pásma.

19:07
    Příliš statická přesilovka v podání sešívaných. Kverka neměl na pravém mantinelu komu rozehrát, a když se pokusil o pas, Benátky ho zachytily a vyhodily.

19:49
    Tentokrát se přihrávka nepovedla Šagátovi, hosté se opět osvobozují.

19:53

20:00

Máme za sebou úvodních 20 minut zápasu mezi Slavií a Benátkami. Zatím jsme měli možnost k vidění spíše pomalejší hokej z obou stran s nemalým množstvím chyb. Viděli jsme i několik šancí a oba týmy využily své první přesilovky. Nejprve v 8. minutě poslal domácí do vedení Martin Ondráček, o tři minuty později odpověděl Jan Šír. Stav je tedy 1:1. Pokračovat budeme cca v 18:54.

20:01

20:11
    Kverka hledal na levém kruhu najíždějícího si Procházku, puk ale ztečoval mírně mimo jeden z hostujících hráčů.

20:27
    Duda si najel na levém křídle a donutil Paříka přerušit hru.

20:50
    Šagátovi se ještě nepodařilo dostat puk z útočného pásma, Drtina s Ondráčkem si už poradili.

21:19
    Teplý nabral rychlost ve středním pásmu a prudkou střelou vyzkoušel Šorfovu pozornost. Vhazování po levici slávistického brankáře.

21:44
    Domácí fanoušci se teď zlobí za zákrok proti Vrdlovcovi, ale rozhodčí vylučovat nebude.

22:04
    Sešívaní mezitím drží puk v útočném pásmu. Vymyslí Štibingr nějakou kulišárnu?

22:30
    Doležalova tvrdá střela od modré nepřidělala Paříkovi příliš vrásek.

23:04
    Benátky ale kontrují protiútoky. Nejprve po individuální akci střílel Rychlovský, následně se snažil na pravé straně prosadit Cikhart.

23:19
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jan Cikhart – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

24:08
    Červenobílým se zatím nedaří udržet se v útočném pásmu.

24:24
    Procházka zaváží puk, domácí rozehrávají v útočném pásmu.

24:50
    Drtinova tvrdá střela Paříkovi kvůli chybějící cloně před brankářem problémy nepřidělala, Procházka pak trefil Maiera, jenž jeho střelu jen velmi těžce snášel.

25:25

25:30
    Ondráček se ocitl sám před Paříkem, který ale jeho velkou šanci vyráží mimo!

26:01
    Puk končí po teči na tribunách, kde si ho jako suvenýr vezme jeden z fanoušků.

26:44
    Průžek se snažil najít najíždějícího si Bittnera, ale rozhodčí přerušují hru kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:07
    Žůrek se stahovačkou uvolnil přes Drtinu a po dobré akci jen těsně míjí Šorfovu svatyni.

27:42
    Práci slávistickému brankáři přidělal z modré střílející Niko, brankář sešívaných si však i přesto, že se v jednom momentě ocitl na ledě, poradil.

28:09
    A Šorf byl na ledě znovu, tentokrát poté, co do něj vrazila dvojice Valík – Dlouhý. Naštěstí pro domácí se velmi rychle zase zvedl.

28:38
    Kolmann čeká za brankou na příhodnou situaci k rozehrávce.

29:00
    Slavia kotouč z hostujících holí velmi rychle získala a Ondráček se vydal do útoku. Jeho střelu z křídla kryje Pařík, vhazování po jeho pravici.

29:13
    Vlček mířil z pravého kruhu do bližšího horního růžku, bránu těsně minul.

29:35
    Vrdlovec s Doležalem si narazili kotouč a druhý jmenovaný z mezikruží zakončoval. Pařík připraven.

30:35
    Drtinovu střelu zblokoval jeden z obránců, hosté obracejí hru.

30:42
    Klapka vyrazil do útoku, stáhl si puk a zakončoval svižnou střelou do Šorfových betonů.

30:44
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Adam Klapka.

31:19
    Šagát si vyměnil puk s Novákem a zkoušel zaskočit Paříka. Nebezpečnější však byla dorážka, ke které se ovšem Kubica nedostal.

32:10
    Druhá využitá přesilovka a druhý gól sešívaných. FILIP VLČEK převzal puk na pravé straně, odtáhl si obránce, popojel si blíž středu a přesnou střelu do bližšího horního růžku vrací Slavii vedení! Asistence: Jiří Drtina.
    32:10 Filip VLČEK - 2:1

32:44
    Benátky se snaží hned odpovědět, Havlín zkoušel překvapit Šorfa na bližší tyč.

33:02
    Na druhou stranu hned vyrazili domácí a Procházka se málem dostal k dobrému zakončení na branku. Jeho střelu ale hosté nakonec stihli zblokovat.

33:42
    Wiencek vjel s rychlostí do útočného pásma a připravil výbornou pozici pro Průžka, který ale nedokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit Šorfa.

33:44
    Puk se hned po vhazování odrazil k Dlouhému, jehož střelu však domácí pohotově zblokovali.

34:07
    Šikovné ručičky v podání Šagáta málem připravily šanci pro Kubicu, ale puk skončil po stahovačce slávistického centra jen těsně u brankáře Paříka.

34:56
    Vlček podržel na levém křídle puk a připravil střeleckou pozici pro zakončujícího Saňu. Ten bránu o pár centimetrů míjí.

36:06
    Benátky znovu odpovídají. ADAM KLAPKA neztratil po pokusu o bodyček od Baráka rovnováhu, uvolnil se na střed a překonává Dominika Šorfa. Asistence: Jan Cikhart a Patrik Maier.
    36:06 Adam KLAPKA - 2:2

36:44
    Sešívaní mohli hned odpovědět. Kohút našel na středu volného Furcha, který bekhendem nahazoval puk na Paříka. Ten neměl kotouč ve své moci a Heldák s Kohútem se ho snažili dorazit do branky.

37:16
    Tvrdá střela Dlouhého od modré trefila jednoho ze slávistických obránců.

37:50
    Šagát získal puk ve středním pásmu pro Krejčíka s Vrdlovem, který jen těsně minul Paříkovu branku!

38:10
    A další dobrá šance pro slávisty. Vrdlovec tentokrát v pozici nahrávajícího uvolnil na levém křídle Doležala, jenž ještě hledal na druhé tyčce nehlídaného Vlčka. Tomu se ale puk zamotal a dorazit ho do odkryté branky se mu nepovedlo.

38:55
    Sešívaní mají v závěru třetiny mírně navrch, Duda teď ale z dalšího delšího pobytu v útočném pásmu nic nevytěžil.

39:06
    Dlouhý vystavil Šíra do ofsajdové pozice, ale protože druhý jmenovaný ztratil puk dříve, než do útočné třetiny vjel, rozhodčí nepískal.

39:25
    Kubica se znovu snažil na brankovišti dorážet Šagátovu nabídku, zezadu ho ale fauloval Kunst a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

39:34
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vratislav Kunst – 2 min., podrážení).

39:46
    Benátky vyhrály vhazování a vyhazují.

39:57
    Vlček se ještě v posledních sekundách rozjel, dostal se na levé křídlo a poslední střelou se snažil něco udělat s nerozhodným výsledkem. Pařík si s jeho akcí poradil.

40:00

Další třetina, další vyrovnaný stav 1:1. Ve druhé třetině mírně převzali iniciativu domácí, kterýms se podařilo ve 33. minutě díky přesilovkové trefě Filipa Vlčka znovu dostat do vedení. Benátky však opět odpověděly – o čtyři minuty později srovnal po individuální akci Adam Klapka.

40:01

40:08
    Slavia bude hrát ještě cca 90 sekund přesilovku.

40:21
    Benátky ale první pokus o přechod do útočného pásma zastavily a vrátily puk do obranného pásma hostů.

40:55
    Další dobrá práce hostů, Průžek může pozdržet hru v obranné třetině sešívaných.

41:35

41:48
    Kunst nahodil puk a jde střídat. Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla.

42:15
    Krejčík vybojoval v souboji s Maierem kotouč, hostující obránce však zůstal ležet na ledě a rozhodčí hru přerušili.

42:31
    Novák neudržel útočné pásmo a musí rozehrávat z vlastní obranné třetiny.

43:21
    Procházka se snažil prosadit individuální akcí, ale kapitán Kolmann ho odzbrojil a vyhazuje.

43:48
    Tempo je sice vyšší než v první třetině, frekvence chyb však skoro stejná.

44:25
    Havlín vybojoval puk v obranném pásmu a z levého křídla těsně míjí Šorfovu bránu.

45:00
    Ondráček se výborně vyhnul obránci a ještě si ho krásně obhodil, ale kotouč pouze odevzdal hostujícím obráncům.

45:19
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 2 min., faul kolenem).

45:38
    Novák vyhodil kotouč a vyhazuje přes všechny čáry.

46:18
    Krejčík zblokoval Špačkovu pumelici od modré, Benátky však pokračují ve hře v útočné třetině.

46:41
    Hosté ovšem rychle o puk přišli a sešívaní vyrazili do útoku – konkrétně Vlček, který tvrdou střelou zajistil Slavii necelých 40 sekund před koncem oslabení vhazování po Paříkově pravici.

47:06
    Kolmann fauloval Vlčka při brejku a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

47:07
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Jan Cikhart.

47:07
    Vlček zkusil bekhendový blafák, ale trefuje pouze boční síť!

47:07
    Ještě 12 sekund budou hrát oba týmy 4 na 4, pak následuje přesilová hra sešívaných.

47:19

47:44
    Domácí se neudrželi v útočném pásmu, Benátky vyhazují.

48:17
    Na druhou stranu naopak vyrazil Šír, Šorf chytá.

48:39
    Ani Vrdlovec se svým pokusem neuspěl, Kunst opět hosty osvobozuje.

49:09

49:11
    Šagát se uvolňoval na střed a těsně netrefil Paříkovu branku!

50:03
    Teplý se Šírem se sice neprosadili – zastavila je totiž domácí obrana –, ale slávisté vyhodili na zakázané uvolnění.

50:29
    Dudův projektil od modré zblokoval nebojácný Chrtek, sešívaní ale ještě udrželi útočné pásmo.

51:14
    Chyby se opět množí na obou stranách, ani jeden z týmů ale nechce riskovat.

51:42
    Šorfův zákrok proti nepříliš těžké střele Teplého rezultuje v komerční přestávku.

52:15
    Domácí se radují, hosté si jdou stěžovat. Slavia však znovu vede. FILIP VLČEK se natlačil zpoza branky na bližší tyč a dotlačil puk do branky! Pařík však skončil v brankovišti a i rozhodčím chvíli trvalo, než v nepřehledné situaci gól uznali. Nakonec ale branka i po stížnostech z hostující střídačky platí.
    52:15 Filip VLČEK - 3:2

52:40
    Krejčík chtěl před brankou dorazit Saňovu střílenou nahrávku z pravého mantinelu, ale nepovedlo se mu to.

52:57
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Procházka – 2 min., nesportovní chování).

53:34
    Sešívaní vyhazují a můžou jít vystřídat.

54:13
    Kotouč skončil po teči na střídačce Benátek, vhazování ve středním pásmu.

54:54
    Ani Benátky nenaložily s početní výhodou, jak by chtěly a potřebovaly.

54:57

55:33
    Duda na nic nečekal a tvrdě pálil od levého mantinelu, Pařík však zasahovat nemusel, puk trefil boční síťku.

56:13
    Pětice hráčů teď bojuje o puk u mantinelu ve středním pásmu, nakonec vítězí Benátky. Střela od modré ale bránu o dost míjí.

57:08
    Průžek nabral rychlost na levém křídle a svižnou střelou se snažil překvapit Šorfa. Neuspěl.

57:12
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., vysoká hůl).

57:18
    Šorf si teď musel dávat velký pozor na Wienckovu teč Kolmannovy střely, která poslala puk o led nahoru. Kotouč však díky dobré reakci zastavil.

58:03
    Teplý poslal puk do středního pásma a Benátky musejí začít ze středního pásma.

58:28
    Hosté už zkoušejí hru v šesti.

58:45
    Byl to velký boj, Průžek se snažil LUKÁŠE KREJČÍKA zastavit, seč to šlo, ale přestože ho nakonec poslal k ledu, slávistický útočník ještě v pádu poslal puk do prázdné branky. Slavia vede 4:2! Bez asistence.
    58:45 Lukáš KREJČÍK - 4:2

58:52
    Benátky však rychle odpovídají. JAKUB RYCHLOVSKÝ se prosadil na levém křídle a snižuje na rozdíl jediné branky!
    58:52 Jakub RYCHLOVSKÝ - 4:3

58:52
    Novák (SLA) ještě po gólu fauloval a sešívaní půjdou znovu ve čtyřech bránit jednogólový náskok.

58:52
    Oddechový čas pro hosty.

59:04
    Hosté znovu v šesti natlačení v útočném pásmu.

59:15
    Kolmannova střela trefila Šorfa, který měl co dělat, aby uchránil puk před dorážejícími hráči.

59:48
    A pozor, Benátky vyrovnávají! Kolmann nabil na levý kruh MICHALU TEPLÉMU, který střelou bez přípravy prostřeluje Šorfa! Je vyrovnáno 4:4. Asistence: Petr Kolmann a Jiří Průžek.
    59:48 Michal TEPLÝ - 4:4

60:00

Slavia nedokázala ubránit dvougólový náskok, Benátky dokázaly srovnat a oba týmy tak v základní hrací době berou po jednom bodu. Následuje prodloužení.

60:01

60:05
    Benátky nakonec získaly puk a budou rozehrávat.

60:26
    Kolmann si vybruslil na pravém křídle a pohotově vystřelil na Šorfa. Ten dobrou šanci kapitána Benátek kryje!

61:06
    Vlček ztratil kotouč a kotouč mají znovu na holi hosté.

61:57
    Kverka nejprve sebral puk Teplému, ale ten ho dobruslil a kotouč znovu uloupil.

62:08
    Kverka se znovu k puku dostal, avšak jeho nahrávku tečují hosté mimo hrací plochu.

62:12
    Domácí opět na vhazování neúspěšní a musí bránit.

62:51
    Procházkův bekhend končí na boční síťce, ale Slavia pokračuje s pukem.

63:21
    Vlček nahrával do solidní pozice Vrdlovcovi, který ale z bezprostřední blízkosti netrefuje Paříkovu branku!

63:45
    Vlček ujel sám na Paříka, který však chytá jeho forhendové zakončení!

64:01
    Kverka se dostal sám do brejku, proti puku však vyrazil brankář Pařík. Kverka přes gólmana přepadl, ale rozhodčí nařizuje druhé trestné střílení pro Slavii v zápase!

64:01
    Ani Kverka trestné střílení neproměňuje, v poslední chvíli mu při stahovačce ujel puk!

64:05
    Benátky znovu úspěšnější na vhazování a vyrážejí do útoku.

64:30
    Hostující Špaček na jedné straně, domácí Vlček na druhé. První vystřelil na bránu, druhý ji po teči minul. Vhazování po Paříkově levici.

64:50
    Průžek se snaží něco vymyslet s pukem v útočném pásmu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Už nic nevymyslel a vítěze určí samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Najman trefuje horní tyč!

1. série
    0:0
    Ondráček před Paříkem zamíchal, ale bránu netrefuje.

2. série
    0:0
    Šír zvolil střelu, Růžička kryje.

2. série
    1:0
    Bekhendový blafák a Vlček posílá sešívané do vedení.

3. série
    1:1
    Špaček zvolil střelecké zakončení a na vzdálenější tyč vyrovnává.

3. série
    1:1
    Šagát si sice Paříka položil, ale forhendový blafák nedokázal zvednout nad jeho beton.

4. série
    1:2
    Třikrát naznačil, vylákal Růžičku z branky a kapitán Kolmann forhendovým blafákem o tyčku posílá Benátky do vedení.

4. série
    1:2
    Podobné zakončení zvolil i Vrdlovec, ale Pařík si na něj počkal a jeho pokus vychytal.

5. série
    1:2
    Teplému bekhendový blafák nevyšel.

5. série
    1:2
    Novák zvolil střelu a nedává. Benátky vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
    Kapitán Slavie Novák nedal, za hosty rozhodl o výhře 5:4 jejich kapitán Petr Kolmann.
    Petr KOLMANN - 4:5

Slavia v závěru přišla o vedení a nakonec prohrává 4:5 po nájezdech. Dva góly v dresu domácích vstřelil Filip Vlček, neproměnil však trestné střílení – stejně jako v prodloužení Jaromír Kverka – a Benátky si poté, co v závěru základní hrací doby srovnali Jakub Rychlovský a Michal Teplý, odnesly díky rozhodujícímu nájezdu Petra Kolmanna bonusový bod za výhru 5:4.

Já vám děkuji za pozornost a budu se zase těšit někdy u hokeje na počtenou! (20:48:14)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 8. M. Ondráček (J. Novák, J. Drtina), 33. Vlček (J. Drtina), 53. Vlček, 59. L. Krejčík – 11. Šír (D. Špaček), 37. Klapka (Cikhart, Maier), 59. Rychlovský, 60. Teplý (Kolmann, Průžek), rozh. náj. Kolmann