Brno – Táborsko 1:4 (kon.) | Hr. Králové – Příbram 2:1 (kon.) | Vlašim – Ústí n. L. 3:1 (kon.)
FC Hradec Králové
2:1 (1:0)
FK Příbram
Středa 09.01.2019, 10:30 • Xaverov - Horní Počernice • Tipsport liga • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

V rámci Tipsport ligy se proti sobě utká druholigový FC Hradec Králové a prvoligová 1.FK Příbram. Naposled se spolu tato mužstva utkala v letní přípravě na půdě Příbrami, kde ale Hradec zvítězil těsně 1:0. Dnes se bude hrát v Horních Počernicích a pro oba dva týmy je to první zápas v tomto zimním turnaji. Úvodní výkop je naplánován na 10:30.

FC Hradec Králové: Ottmar – Finěk, Kvída, Pokorný, Leibl – Janoušek, Černý – Šípek, Ďurděvič, Hynek – Firbacher
    Náhradníci: Vízek – Kopečný, Kropáček, Plašil, Soukeník, Kateřiňák, Urma

1.FK Příbram: Švenger – Kodr, Květ, Jablonský, Nitrianský, Tregler, Rezek, Dresler, Keita, Voltr
    Náhradníci: Jandera, Skácel, Januska, Kočí.

1

1
    Filip Firbacher se dopustil faulu, když se snažil uvnitř vápna soupeře dostat k míči.

2
    Příbram získala autové vhazování na pravé straně.

3
    Jakub Šípek nedostihl přihrávku na pravou stranu od svého spoluhráče Firbachera.

5
    Rezkova střela nebyla moc přesná a skončila pouze vedle brány Hradce Králové.

7
    O něco lepší a aktivnějším týmem je zatím Hradec Králové, ovšem přihrávka z pravé strany skončila jen u obrany Příbrami.

9
    Brankář Ottmar dostal malou domů a posléze odkopl míč na polovinu hrací plochy.

10
    Květ byl zfaulován a Příbram tak získala volný kop na pravé straně.

11
    Po standardní situaci se Příbram dostala do velké šance, ovšem Ottmar si připisuje skvělý zákrok!

13
    Hradec se snažil dostat dopředu po levé straně, ale tam jej soupeř nepustil.

15
    Domácí mají více ze hry a tlačí na soupeře, ovšem zatím to není nic velkého.

17
    Už to vypadalo, že se Hradečtí dostanou ke střele na bránu, ale balón skončil pouze vedle svatyně Švengera.

19
    Zatím není k vidění příliš pohledné utkání a hraje se tak především ve středu hrací plochy.

21
    Keita se nacházel v ofsajdu, ale sudí nechal hru plynout, jelikož se k balónu dostalo domácí mužstvo.

22
    Domácí získali rohový kop z pravé strany a mohou se tak dostat do vedení.

24
    Příbram ztratila míč a Hradec to tak může zkusit po levé straně.

25
    Ovšem nakonec byl zfaulován Keita a z této akce Votroků tak nic nebude.

27
    Švenger si lehce poradil s centrem z levé strany.

28
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Domácí jdou zaslouženě do vedení! Po fantastické přihrávce domácího hráče Firbachera se JAKUB ŠÍPEK dostal naprosto sám do zakončení, kde zachoval chladnou hlavu a lobem zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Firbacher.
    28. Jakub ŠÍPEK - 1:0

30
    Půl hodina hry je u konce a Votroci vedou 1:0 a dál pokračují v lepší hře, než jeho soupeř.

32
    Příbram má příležitost k ohrožení branky, jelikož získala rohový kop.

34
    Firbacher předvádí v prvním poločase velice dobrou hru a málem se dostal do šance, ovšem zradila ho nepřesná přihrávka v rozhodující chvíli.

36
    Opět se dostal za obranu Jakub Šípek, ale tentokrát Švenger včas vyběhl. Následuje rohový kop pro Hradec.

38
    Příbram se už dlouho nedostala do vápna soupeře a v první půli výkon prvoligového klubu není příliš dobrý.

39
    Posléze hosté ztratili míč ve středu hřiště a dopředu tak může jít Hradec.

41
    Hynek si udělal místo pro střelu, ale jeho pokus zpoza vápna Švengera nepřekvapil.

43
    Hosté vybojovali rohový kop z pravé strany a mohou se tak pokusit o srovnání ke konci poločasu.

44
    Ovšem následný roh nic velkého nepřinesl, ale u míče je stále Příbram.

45
    Keita nebyl včas uvnitř vápna na centr z pravé strany a balón tak skončil v moci Ottmara.

45

První poločas je u konce. Hradec Králové zatím zaslouženě vede 1:0, když se ve 28. minutě prosadil Šípek. Příbram zatím nepředvádí hru prvoligových parametrů.

46

46
    Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Ottmar, přichází Vízek.

48
    Příbram nyní získala rohový kop z levé strany.

49
    Ovšem balón skončil v moci Vízka.

50
    Hosté získali volný kop, který byl nebezpečně zahrán, ale Vízek si s touto ránou poradil a následuje rohový kop.

51
    Zatím největší šance Příbrami v tomto zápase nekončí gólem! Rezek se po chybě domácích dostal do šance, ale s tou si poradil Vízek. Následně ovšem hostující hráč zůstal u balónu, který poslal na Patrika Dreslera a ten z první vypálil do břevna!
    51. Dresler orazítkoval horní tyč.

53
    Hradečtí se provinili faulem na polovině soupeře a u balónu tak bude Příbram.

56
    Kvída vyhrál souboj rameno na rameno a nepustil tak protihráče do vápna.

59
    Hradec je poslední minuty aktivnějším týmem a po zblokované střele získal rohový kop.

61
    Posléze Votroci získali další roh, ale ten nic moc velkého nakonec nepřinesl.

63
    A opět domácí získali rohový kop.

64
    Votroci jdou do dvoubrankového vedení! Krásná akce domácích, ve které nejprve Jakub Šípek napálil jen břevno, ovšem míč se odrazil k MILOŠI KOPEČNÉMU a ten zakončil do poloprázdné svatyně soupeře.
    64. Miloš KOPEČNÝ - 2:0

65
    Útok Příbrami po pravé straně nic velkého nepřinesl.

68
    Příbram právě vstřelila branku!
    Tady to vypadá na velice dramatický závěr, jelikož hosté snižují na 1:2! Po centru z pravé strany sice hostující hráč nedokázal zakončit hlavou, ale posléze se do míče opřel zpoza vápna JIŘÍ JANUŠKA a jeho dělovka skončila pod horní tyčí.
    68. Jiří JANUŠKA - 2:1

70
    Hradec získal opět rohový kop a může se vrátit zpátky do dvoubrankového vedení.

71
    Rohy ovšem dnes domácí příliš nejdou a obrana Příbrami skvěle brání tyto standardní situace.

72
    Hosté se dopustil faulu a Hradec tak získal volný kop.

73
    Centr letěl na hlavu Kropáčka, ale ten zamířil jen vedle levé tyče.

75
    Příbram si tentokrát vytvořila několik dobrých šancí, ale ani jedna nakonec neskončila brankou a hosté jsou poslední minuty jasně lepším týmem.

76
    Hosté měli další šanci, ale následuje rohový kop.

77
    Po rohu skončil balón v zámezí za bránou Vízka.

79
    Příbram získala dvě autová vhazování na polovině soupeře.

80
    Šípek se nedostal přes obránce Příbrami, který ho zastavil čistě tělem.

81
    Voltr se dostal uvnitř vápna do zakončení, ale to zamířil pouze vedle levé tyče.

83
    Domácí útočník se ocitl jen v ofsajdovém postavení.

84
    Nitrianský byl silnější v souboji uvnitř vápna, ale posléze přestřelil.

85
    Nákop Příbrami skončil jen u brankáře Vízka.

86
    Byla nařízena penalta pro Hradec Králové. Domácí se dostali do velké šance, ve které se hosté dopustili faulu.
    86. Penaltový faul hostů.

87
    Hlavní rozhodčí se ještě šel podívat na video, po kterém ukázal znovu na pokutový puntík!

88
    K pokutovému kopu se postavil Kateřiňák, který vypálil k levé tyči dolů, ovšem Švenger jeho pokus vystihl a následně vyrazil také dorážku protihráče!
    88. Chycená penalta Kateřiňáka.

89
    Po rohové kopu musel opět zasahovat Švenger a následuje další roh.

90
    Následně přišel faul z hostující strany a Hradec tak má volný kop.

90
    Ovšem centr skončil jen za bránou Příbrami a Švenger tak má odkop od své svatyně.

90
    Příbram získala volný kop z levé strany to je pravděpodobně poslední šance.

90+1
    Ovšem s centrem z volného kopu si Hradec poradil.

90+2

Je konec. Hradec Králové nakonec zvítězil nad Příbramí 2:1. V prvním poločase padl jeden gól, když se ve 28. minutě prosadil Šípek. V 64. minutě navýšil vedení Kopečný. O čtyři minuty později ovšem snížil Januška. V 88. minutě mohl rozhodnout Kateřiňák, ale ten jí neproměnil.

Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:13.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (12:20:30)