Sprint žen, 7,5 km, Oberhof Vítěz: L. Vittozziová (ITA) (kon.)
konec
SP - sprint žen, 7,5 km, Oberhof

Vítěz: L. Vittozziová (ITA)

Čtvrtek 10.01.2019, 14:30 • Oberhof (Německo) • Biatlon
     
    Pořadí Světového poháru po dnešním sprintu:
    1. Dorothea Wiererová (ITA) 398
    2. Paulina Fialková (SVK) 365
    3. Lisa Vittozziová (ITA) 336
    4. Anaïs Chevalierová (FRA) 281
    5. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) 280
    6. Anastasia Kuzminová (SVK) 273
    ...
    37. Eva Puskarčíková (CZE) 81
    39. Markéta Davidová (CZE) 79
    45. Veronika Vítková (CZE) 69
    62. Lucie Charvátová (CZE) 19
    71. Jessica Jislová (CZE) 10 (16:08:12)
     
    Na lyžích byla dnes nejrychlejší domácí Denise Herrmannová, čtyři chyby na střelnici ji však srazily až do čtvrté desítky. Jen o 1,5 vteřiny zaostala Kuzminová, vítězka závodu Vittozziová měla třetí běžecký čas. Naopak vedoucí žena Světového poháru Wiererová byla v tomto srovnání až osmadvacátá, zato měla tradičně nejrychlejší střelbu ze všech.
    Fantasticky běžela Markéta Davidová (6. čas, +16,0), z dalších českých biatlonistek byla 39. Puskarčíková (+1:04,6), 40. Vítková (+1:05,0) a až 68. Charvátová (+1:43,3).
    Na střelnici patřily Češky k pomalejším: 34. Puskarčíková, 62. Charvátová, 71. Vítková a 82. Davidová, která na obou stavech na Wiererovou ztratila přes 25 vteřin.
     
    Konečné pořadí:
    1. Lisa Vittozziová (ITA) 22:34,6 (0 trestných kol)
    2. Anaïs Chevalierová (FRA) +5,3 (0)
    3. Hanna Öbergová (SWE) +15,0 (0)
    4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +18,1 (1)
    5. Iryna Krjuková (BLR) +21,6 (0)
    6. Vita Semerenková (UKR) +29,1 (0)
    7. Anastasia Kuzminová (SVK) +30,3 (2)
    8. Anais Bescondová (FRA) +30,7 (1)
    9. Célia Aymonierová (FRA) +35,4 (1)
    10. Susan Dunkleeová (USA) +40,8 (1)
    11. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +44,0 (0)
    12. Eva Puskarčíková (CZE) +48,8 (0)
    13. Clare Eganová (USA) +49,0 (1)
    14. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +49,1 (1)
    15. Federica Sanfilippová (ITA) +50,3 (1)
    16. Nicole Gontierová (ITA) +54,8 (1)
    17. Světlana Mironovová (RUS) +57,5 (2)
    18. Anna Frolinová (KOR) +59,4 (1)
    19. Markéta Davidová (CZE) +1:00,5 (2)
    20. Monika Hojniszová (POL) +1:00,7 (2)
    21. Paulina Fialková (SVK) +1:05,4 (2)
    22. Jevgenija Pavlovová (RUS) +1:06,3 (1)
    23. Ivona Fialková (SVK) +1:06,9 (2)
    24. Dorothea Wiererová (ITA) +1:08,1 (2)
    25. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:09,4 (0)
    26. Johanna Talihärmová (EST) +1:12,0 (0)
    27. Ťia-lin Tchang (CHN) +1:15,5 (0)
    28. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:16,8 (1)
    29. Irina Starychová (RUS) +1:17,9 (1)
    30. Irina Kručinkinová (BLR) +1:20,5 (0)
    31. Julia Simonová (FRA) +1:24,1 (3)
    32. Jen Čang (CHN) +1:26,8 (0)
    33. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:27,8 (3)
    34. Karolin Horchlerová (GER) +1:28,2 (1)
    35. Anastasija Merkušinová (UKR) +1:28,3 (0)
    36. Denise Herrmannová (GER) +1:28,7 (4)
    37. Mona Brorssonová (SWE) +1:29,0 (2)
    38. Lena Häckiová (SUI) +1:31,4 (2)
    39. Susanna Meinenová (SUI) +1:33,5 (1)
    40. Franziska Hildebrandová (GER) +1:37,9 (2)
    ...
    63. Veronika Vítková (CZE) +2:21,9 (3)
    81. Lucie Charvátová (CZE) +2:51,4 (3)
     
    Zlato si způsobem start-cíl vybojovala poprvé v kariéře Italka Lisa Vittozziová, která o pět vteřin poráží Anaïs Chevalierovou z Francie. Bronz získává Švédka Hanna Öbergová. K medailím dnes vedla pouze čistá střelba.
    Právě na střelnici zklamaly největší favoritky, Paulina Fialková s Dorotheou Wiererovou se umístily ve třetí desítce a Kaisa Mäkäräinenová vůbec nebodovala.
    Z českého pohledu přinesl Oberhof dva solidní a dva bídné výsledky. Eva Puskarčíková po pomalejším rozjezdu získala sebedůvěru na střelnici, kde byla jediná z našich reprezentantek bezchybná a v závěrečném kole se vyšvihla na 12. místo. Devatenáctá končí skvěle běžící Markéta Davidová, která po dvou chybách vleže zvládla čistou stojku.
    Naopak velkým zklamáním je výkon Veroniky Vítkové, kterou dělilo od postupu do stíhacího závodu devět vteřin, a hluboko v poli poražených končí Lucie Charvátová. Ta stejně jako Vítková musela absolvovat tři trestná kola.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek dne!
     
    Závod skončil.
     
    cíl
    Domácí fanoušci biatlonu jsou dnes hodně rozpačití. Kvintet Němek se srovnal v cíli mezi 34. a 45. místem, zbývající Weidelová ani nepostoupila do stíhačky.
    Puskarčíková je v cíli
     
    cíl
    Eva Puskarčíková (CZE) neskutečně zabojovala v posledním běžeckém okruhu a polepšila si na skvělé 12. místo (+48,8). Nejlepší výsledek sezóny a také nejlepší výkon z českých reprezentantek ve sprintu v Oberhofu.
     
    cíl
    Veronika Vítková bohužel vypadává z postupové šedesátky a stíhací závod se jí týkat nebude.
     
    6,5 km
    Eva Puskarčíková je kilometr před cílem opět čtrnáctá, na Vittozziovou má manko 46,8 vteřiny.
     
    5,8 km
    Naopak, Eva za to vzala a zrychluje, do kopce vystoupala bravurně a na dalším mezičase si o jedno místo polepšila.
    Puskarčíková a její střelba vestoje
     
    2. stř
    Eva Puskarčíková zastřílela čistě a ze střelnice odjela na výborné 14. příčce, snad se v posledním běžeckém okruhu při nepatrných rozestupech mezi závodnicemi příliš nepropadne.
     
    cíl
    Lisa Vittozziová je už jasnou vítězkou dnešního závodu, stříbro bere Anais Chevalierová a bronz Hanna Öbergová. Naopak další ženy z elitní pětky Světového poháru jsou v pořadí neobvykle nízko: průběžně je 19. Hojniszová, 20. Fialková, 23. Wiererová a až 40. Mäkäräinenová.
     
    cíl
    Bohužel to vypadá, že kromě Lucie Charvátové vypadne z postupující šedesátky také loňská bronzová medailistka Veronika Vítková. Ta už teď je v cíli na 53. místě a na trati jsou ještě více než dvě desítky žen.
     
    Dnešní závod je přímo pohromou pro pořadatelskou zemi. Asi bychom museli pátrat dlouho v archívech, kdy se žádný německý reprezentant, natož na domácí půdě, nevešel ani do první třicítky!
     
    cíl
    Hanna Öbergová (SWE) sice opět v závěrečném kilometru trochu tuhla, náskok tří vteřin na Olsbuovou-Röiselandovou však udržela a raduje se z bronzové medaile.
     
    cíl
    Na osmé místo v cíli se dostala Celine Aymonierová a je tak třetí Francouzkou v nejlepší osmičce.
     
    6,5 km
    Öbergová si jede pro bronz, její náskok narostl na více než deset sekund.
    Puskarčíková a její střelba vleže

    Karel Jedlička

    Konečné pořadí:
    1. Lisa Vittozziová (ITA) 22:34,6 (0 trestných kol)
    2. Anaïs Chevalierová (FRA) +5,3 (0)
    3. Hanna Öbergová (SWE) +15,0 (0)
    4. Marte Olsbuová Röiselandová (NOR) +18,1 (1)
    5. Iryna Krjuková (BLR) +21,6 (0)
    6. Vita Semerenková (UKR) +29,1 (0)
    7. Anastasia Kuzminová (SVK) +30,3 (2)
    8. Anais Bescondová (FRA) +30,7 (1)
    9. Célia Aymonierová (FRA) +35,4 (1)
    10. Susan Dunkleeová (USA) +40,8 (1)
    11. Lisa Theresa Hauserová (AUT) +44,0 (0)
    12. Eva Puskarčíková (CZE) +48,8 (0)
    13. Clare Eganová (USA) +49,0 (1)
    14. Ingrid Landmark Tandrevoldová (NOR) +49,1 (1)
    15. Federica Sanfilippová (ITA) +50,3 (1)
    16. Nicole Gontierová (ITA) +54,8 (1)
    17. Světlana Mironovová (RUS) +57,5 (2)
    18. Anna Frolinová (KOR) +59,4 (1)
    19. Markéta Davidová (CZE) +1:00,5 (2)
    20. Monika Hojniszová (POL) +1:00,7 (2)
    21. Paulina Fialková (SVK) +1:05,4 (2)
    22. Jevgenija Pavlovová (RUS) +1:06,3 (1)
    23. Ivona Fialková (SVK) +1:06,9 (2)
    24. Dorothea Wiererová (ITA) +1:08,1 (2)
    25. Dzinara Alimbekavová (BLR) +1:09,4 (0)
    26. Johanna Talihärmová (EST) +1:12,0 (0)
    27. Ťia-lin Tchang (CHN) +1:15,5 (0)
    28. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS) +1:16,8 (1)
    29. Irina Starychová (RUS) +1:17,9 (1)
    30. Irina Kručinkinová (BLR) +1:20,5 (0)
    31. Julia Simonová (FRA) +1:24,1 (3)
    32. Jen Čang (CHN) +1:26,8 (0)
    33. Tiril Eckhoffová (NOR) +1:27,8 (3)
    34. Karolin Horchlerová (GER) +1:28,2 (1)
    35. Anastasija Merkušinová (UKR) +1:28,3 (0)
    36. Denise Herrmannová (GER) +1:28,7 (4)
    37. Mona Brorssonová (SWE) +1:29,0 (2)
    38. Lena Häckiová (SUI) +1:31,4 (2)
    39. Susanna Meinenová (SUI) +1:33,5 (1)
    40. Franziska Hildebrandová (GER) +1:37,9 (2)
    ...
    63. Veronika Vítková (CZE) +2:21,9 (3)
    81. Lucie Charvátová (CZE) +2:51,4 (3)

    Startovní listina:
    1. Lucie Charvátová (CZE)
    2. Valeria Vasněcovová (RUS)
    3. Emilie Kalkenbergová (NOR)
    4. Iryna Krjuková (BLR)
    5. Aita Gasparinová (SUI)
    6. Katharina Innerhoferová (AUT)
    7. Kinga Zbylutová (POL)
    8. Sari Maedaová (JPN)
    9. Nadine Horchlerová (GER)
    10. Anastasija Merkušinová (UKR)
    11. Emma Lunderová (CAN)
    12. Anais Bescondová (FRA)
    13. Urška Pojeová (SLO)
    14. Dzinara Alimbekavová (BLR)
    15. Julia Schwaigerová (AUT)
    16. Tiril Eckhoffová (NOR)
    17. Emilija Jordanovová (BUL)
    18. Veronika Vítková (CZE)
    19. Elisa Gasparinová (SUI)
    20. Julija Džimová (UKR)
    21. Jevgenija Pavlovová (RUS)
    22. Federica Sanfilippová (ITA)
    23. Susan Dunkleeová (USA)
    24. Marte Olsbuová-Röiselandová (NOR)
    25. Lisa Vittozziová (ITA)
    26. Anastasia Kuzminová (SVK)
    27. Ingrid Tandrevoldová (NOR)
    28. Vita Semerenková (UKR)
    29. Paulina Fialková (SVK)
    30. Sarah Beaudryová (CAN)
    31. Fujuko Tačizakiová (JPN)
    32. Dorothea Wiererová (ITA)
    33. Irina Starychová (RUS)
    34. Anaïs Chevalierová (FRA)
    35. Justine Braisazová (FRA)
    36. Venla Lehtonenová (FIN)
    37. Linn Perssonová (SWE)
    38. Julia Simonová (FRA)
    39. Karolin Horchlerová (GER)
    40. Anna Frolinová (KOR)
    41. Monika Hojniszová (POL)
    42. Ivona Fialková (SVK)
    43. Baiba Bendiková (LAT)
    44. Ingela Anderssonová (SWE)
    45. Tuuli Tomingasová (EST)
    46. Alla Gilenková (MDA)
    47. Desislava Stojanovová (BUL)
    48. Kamiła Żuková (POL)
    49. Lena Häckiová (SUI)
    50. Clare Eganová (USA)
    51. Rosanna Crawfordová (CAN)
    52. Valj Semerenková (UKR)
    53. Victoria Padial-Hernándezová (ESP)
    54. Irina Kručinkinová (BLR)
    55. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
    56. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
    57. Markéta Davidová (CZE)
    58. Johanna Talihärmová (EST)
    59. Anna Weidelová (GER)
    60. Suvi Minkkinenová (FIN)
    61. Margarita Vasiljevová (RUS)
    62. Mona Brorssonová (SWE)
    63. Franziska Preussová (GER)
    64. Hanna Solaová (BLR)
    65. Natalja Kočerginová (LTU)
    66. Polona Klemenčičová (SLO)
    67. Nicole Gontierová (ITA)
    68. Thekla Brun-Lieová (NOR)
    69. Ťia-lin Tchang (CHN)
    70. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
    71. Célia Aymonierová (FRA)
    72. Elena Martonová (ROU)
    73. Un-čong Ko (KOR)
    74. Hanna Öbergová (SWE)
    75. Terezia Poliaková (SVK)
    76. Jurie Tanakaová (JPN)
    77. Jekatěrina Jurlovová-Perchtová (RUS)
    78. Franziska Hildebrandová (GER)
    79. Kaisa Mäkäräinenová (FIN)
    80. Darja Jurkevičová (BLR)
    81. Hje-suk Hwang (KOR)
    82. Gabriele Leščinskaiteová (LTU)
    83. Lea Einfaltová (SLO)
    84. Světlana Mironovová (RUS)
    85. Alexia Runggaldierová (ITA)
    86. Laura Toivanenová (FIN)
    87. Denise Herrmannová (GER)
    88. Karolina Pitońová (POL)
    89. Susanna Meinenová (SUI)
    90. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
    91. Daniela Kadevová (BUL)
    92. Megan Bankesová (CAN)
    93. Julija Žuravoková (UKR)
    94. Caroline Colombová (FRA)
    95. Ljudmila Achatovová (KAZ)
    96. Christina Riederová (AUT)
    97. Kirari Tanakaová (JPN)
    98. Grete Gaimová (EST)
    99. Eva Puskarčíková (CZE)
    100. Jen Čang (CHN)
    101. Elisabeth Högbergová (SWE)