Kobra – Chomutov 1:8 (kon.) | Liberec – Slavia 3:4 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 1:9 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (0:3 po s.n.) | Warriors Brno – Přerov 5:3 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (po pr.) | K. Vary – Třemošná 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 2:1 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 6:0 (kon.)
Pardubice – Havířov 3:6 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 5:10 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Berani Zlín
Čtvrtek 10.01.2019, 17:30 • WERK ARENA • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Většinu zápasu měli herně navrch hosté ze Zlína, jenomže domácí měli perfektní závěr a zásluhou Petrovského a Przybyly se jim povedlo dotáhnou zápas až do prodloužení. V tom ale hned z kraje bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Lukáše Chludila. Ten si s ním poradil jak se sluší a patři a rozhodl o tom, že dva body za výhru v prodloužení si domů odvezou Berani ze Zlína. (19:37:04)

60:21
    Zlín právě vstřelil branku!
    LUKÁŠ CHLUDIL si vynutil na svou osobu trestné střílení, které perfektně využil! Rozjel se z levé strany, párkrát zakvedlal s kotoučem, který poté v před brankovém prostoru posunul mezi betony Halouzky a rozhodl utkání!

60:21
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Chovaniak – trestné střílení, hákování).

60:01

Oceláři perfektně zvládli druhou polovinu třetí třetiny a zaslouženě dotáhli zápas až do prodloužení! Uvidíme, kdo rozhodne o bodu navíc při hře tři na tři.

60:00

59:36
    Petrovský teď pálil po ledě z podobné pozice ze které předtím skóroval, jenomže nyní ho zlikvidoval Hamrla.

57:14
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je to tady! Ocelářům se povedlo vyrovnat stav utkání! Petr Przybyla zatáhl po ose puk do útočné třetiny, posunul kotouč do leva na hůl SERVÁCE PETROVSKÉHO, který střelou nad lapačku Hamrly do levé horní části brány skóroval. Asistence: Petr Przybyla

56:29
    Kyselý nahazoval od modré čáry, jeho nahození tečoval Petrovský, ale těsně minul bránu.

56:03
    Oceláři mají buly v útočné třetině. Jejich tlak se zvedá ale čas do konce ubíhá. Uvidíme, zda se jim povede vyrovnat.

54:57
    Trestné střílení provedl faulovaný Pryzbyla. Ve velké rychlosti najížděl zprava na Hamrlu, z prostoru pravého kruhu zkusil střelu na vzdálenější tyč, tu však Hamrla úspěšně zlikvidoval svým betonem.

54:51
    Przybyla všem ujel! Jenomže v rozhodující chvíli ho ze zadu fauloval Čapka a pojede trestné střílení!

54:15
    Kráčalík teď nebezpečně dorážel před Halouzkou, trefil však jen jeho levý beton!

53:20
    Bujak v oslabení sebral kotouč, snažil se projet po pravém křídle až do útočné třetiny, tam mu však už sebrali hostující beci.

53:07
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Procházka – 2 min., faul kolenem).

51:34
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Laciga – 2 min., hákování).

48:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Cienciala – 2 min., hákování).

48:14
    Ocelářům se daří snížit stav utkání! Servác Petrovský se prodral po pravém mantinelu až za bránu Hamrly, tam udělal prudkou brzdu, zbavil se všech hráčů a servíroval přihrávku před bránu do protipohybu Hamrly, kde už čekal PETR PRZYBYLA, ten se střelou do polo odkryté brány nemýlil!

René Sasyn

Branky a nahrávky: 7. Kyselý (Tomiczek), 49. Przybyla (Petrovský), 58. Petrovský (Przybyla) – 13. Ramert (Čechmánek), 24. Frömel (Laciga, Chludil), 27. Jakeš (Šindelek), 61. Chludil

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Cienciala, Kyselý (A), Mošnička, Chovaniak, Andrle, Bujak – Kašpárek (C), Petrovský (A), Przybyla, Procházka, Wawrzkiewicz, Hykl, Raszka, Šutý, Tomiczek, Šotkovský, Pánek, Kriščák
    Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Valda, Šimášek, Šindelek, Čapka, Hoferek (A) – Chludil, Tomeček, Ševčík, Čechmánek, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Frömel (C), Kráčalík (A), Jakeš, Lavička

Rozhodčí: Rapák – Lederer, Hranoš