Kobra – Chomutov 1:8 (kon.) | Liberec – Slavia 3:4 (po pr.) | PZ Kladno – Sparta 1:9 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Vítkovice 3:4 (0:3 po s.n.) | Warriors Brno – Přerov 5:3 (kon.)
Třinec – Zlín 3:4 (po pr.) | K. Vary – Třemošná 1:2 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 0:4 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 3:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 2:1 (kon.) | Vsetín – Technika Brno 6:0 (kon.)
Pardubice – Havířov 3:6 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 5:10 (kon.) | Tábor – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:2, 1:0, 0:0 - N 1:0)
HC Meteor Třemošná
Čtvrtek 10.01.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga dorostu • Nadstavba C

Prodloužení skončilo. (19:32:11)

61:03
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Autorem branky je MATAS. Asistence: Botoš.

60:32
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Steinbrücker – 2 min., sekání).

60:01

59:09
    März pálil z levého kruhu, ránu zastavila Ženíškova lapačka.

57:29
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Steinbrücker – 2 min., hákování).

55:11
    Ve hře 4 na 4 se více zatím daří domácím.

54:06
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rymon – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Borák – 2 min., hrubost).

53:19
    Dominik Rymon trefuje tyč!

52:18
    Karlovarští zásobují Ženíška střelami, ten ale zůstává bezchybný.

46:49
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Poch – 2 min., pozdní dohrání).

45:59
    Třemošná je stále uzamčena v obraně.

44:52
    März a Matas jeli v přečíslení dva na jednoho. März přihrál Matasovi, ten ale svou střelou nevyzrál na Ženíška.

44:36

43:50
    Domácí zatím v oslabení skvěle brání.

42:36
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Prošek.

41:23
    Domácí mají jednu šanci za druhou, všechny maří Ženíšek.

40:35
    Začátek třetiny poprvé sedl více domácím.

40:01

Druhá část hry u konce. V té se domácí hodně zvedli. Byli aktivnější, měli více ze hry. Gól se jim podařilo vstřelit ve dvanácté minutě zásluhou Lukáše Märze. Další třetina začne přibližně v 18:56.

40:00

38:51
    Domácí si teď nerozuměli a je odpískán icing.

37:48
    Karlovarským se stále vůbec nedaří rozehrát.

36:48
    Ze hry má teď více Třemošná.

35:44
    Útok hostů zastavuje ofsajd.

35:25

34:50
    Třemošná byla chvíli v útoku, tam ale nic nevymyslela a kotouč si na své hole berou domácí.

33:48
    Schindler z mezikruží pálil vedle.

32:51
    Karlovarské první gól nabudil a usadili se v obranném pásmu Meteoru.

31:08
    Obránci Třemošné si nerozuměli s rozehrávkou a naservírovali tím příležitost pro LUKÁŠE MÄRZE, který svou střelou z pravého kruhu mířil přesně do prvého dolního rohu Ženíškovy svatyně.

30:31

29:45
    Meteor znovu vyhazuje.

28:47
    Energetici nezačínají v přesilovce dobře, Třemošná hned vyhazuje.

28:31
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Bulka – 2 min., nedovolené bránění).

27:41
    Botoš hledal před brankou Märze, přihrávku zblokovala obrana.

26:57

26:01
    Šmajda střelou z mezikruží trefuje břevno!

25:16
    Třemošná se konečně osvobodila a jede vystřídat.

24:11
    Meteor je stále uzamčen v svém obranném pásmu.

23:07
    Domácí zásobují Ženíška střelami, ten je ale nadále bezchybný.

22:10
    Domácím se stále nedaří nic kloudného vymyslet.

21:07
    Rymon tvrdě pálil z pravého kruhu, jenže vedle.

20:19
    Úvod třetiny opět patří spíše hostům.

20:01

Je za námi první třetina. Na tu byli mnohem lépe připraveni hosté z Třemošné. Hned po dvaceti pěti vteřinách hry doplatil na svou minelu v brance Kubát a nabídl tím příležitost skórovat, Té se chytil Nicolas Schindler. O necelých pět minut později domácí doplatili na drobnou chybu v obraně, když nechali příliš prostoru pro Jakuba Holého. Ten přihrál před odkrytou branku Matyáši Borákovi. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:41
    Domácí ještě chtějí dát gól do šatny, to se jim ale zatím nedaří.

18:42
    A icingem se proviňují také hosté.

18:02
    První icing hostů.

17:04
    Sapoušek se chtěl dostat až ke gólmanovi a udělat nějaký blafák, v tom ho ale zastavila obrana Třemošné.

16:03
    Ke slovu se dostává i Meteor a zkouší něco vymyslet v útoku.

14:58
    März pálil z mezikruží vedle Ženíškovy svatyně.

13:46
    Beránek hledal před brankou Schindlera, přihrávka ale byla zblokovaná.

12:44
    Rymon unikl z obranného pásma a z mezikruží prověřil Ženíška, ten ale stále drží čisté konto.

11:54
    Domácím se stále nedaří vymyslet recept na gól.

10:40
    Energetici se utábořili v útočném pásmu, tam ale nic kloudného nevymysleli, a tak se hra přesouvá k nim.

09:30

09:01
    Houdkova střela od modré nevypadala vůbec špatně, trefila ale pouze Ženíškovu lapačku.

08:27
    Hosté vyhazují a domácí chystají další útočnou akci.

07:30
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Borák.

04:17
    Třemošná právě vstřelila branku!
    Ondřej Pešek si uzmul kotouč ve středním pásmu, kde ho nahrál Holému. Ten se dostal skoro až ke Kubátovi, kde přihrál MATYÁŠI BORÁKOVI, kterému nedělalo problém usměrnit kotouč do brankové sítě. Asistence: Holý, Pešek.

03:19
    Pešek tvrdě pálil z mezikruží, trefil ovšem pouze Kubátův beton.

02:36
    Útočnou karlovarskou akci zastavuje ofsajd.

01:53
    Domácí chtějí rychle srovnat. Svou bekhendovou střelou to zkusil März, Ženíška ale nepropálil.

00:25
    Snový start do utkání! To po menší chybě domácího brankáře využil NICOLAS SCHINDLER, kterému nahrával před prázdnou branku Kryštof Bulka. Asistence: Bulka.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Kubát (Bajgar) – Houdek (C), Vogel, Žďárský, Hohl (A), Petretič, Prošek – Matas, Sapoušek, März (A), Šmajda, Botoš, Rymon, Blecha, Hrůša, Bubanec

HC Meteor Třemošná: Ženíšek (Vondraš), Bulka, Houdek, Plecitý (A), Trachta, Čarda, Poch, Malkovský – Beránek, Steinbrücker, Schindler, Pešek, Holý (A), Kozlík (C), Martinec, Beníšek, Borák, Lajoš, Albrecht

Rozhodčí: Němec – Hřebík, Baxa.

Karlovarští doma vyhráli v nadstavbě dvakrát z pěti utkání. To poslední s Piráty z Chomutova v sobotu prohráli 4:1. Energetici podlehli hlavně kvůli dvěma inkasovaným brankám ve vlastní přesilovce. Jediný gól Energie vstřelil Dominik Rymon, který vstřelil první gól utkání. Hlavně na něj by si měli dát hosté z Třemošné pozor, jelikož skóroval v posledních pěti utkáních.

Meteoru se daří v druhé části sezony trochu hůře. Z dosavadních šesti duelů zvítězili v dvou. Třemošná odehrála svoje poslední utkání také v sobotu. S Kladnem si poradila poměrem 2:0 a ovládla i nadstavbu.

Vzájemné zápasy
    V první části se spolu proti sobě tyto dva celky utkaly dvakrát. Pokaždé vyhrál hostující tým, nejprve vyloupila Energie Třemošnou vysoko 7:0. Třemošná to karlovarským oplatila porážkou 3:1. Na začátku prosince přijel Meteor do KV Areny odehrát první zápas v druhé části. Energii porazil poměrem 4:2. Kdo zvítězí tentokrát uvidíme v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 32. März, 62. Matas (Botoš) – 1. Schindler (Bulka), 5. Borák (Holý, Pešek)

Rozhodčí: Němec – Hřebík, Baxa