Jablonec – Varnsdorf 1:0 (kon.)
FK Jablonec
1:0 (1:0)
FK Varnsdorf
Čtvrtek 10.01.2019, 10:30 • Xaverov - Horní Počernice • Tipsport liga • Skupina B

To je z naší strany vše, děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. (12:32:44)

Dnešní utkání je u konce. Jablonec poprvé v Tipsport lize vítězí a zaslouženě bere všechny tři body. Varnsdorf se přesto za svůj výkon vůbec nemusí stydět, svému prvoligovému soupeři dlouho stíhali. Už v šesté minute se po velké šanci Kubisty radoval ze svého premiérového gólu talentovaný Štěpánek. Do konce poločasu měl na noze ještě dva góly Ikaunieks, lotyšský ostrostřelec ale Samoela ani jednou v dnešním záapse nedokázal překonat. V první půli hrál skvěle Hovorka se Štěpánkem, velmi dobrý výkon předvedl ale i Jovovič nebo Ikaunieks.

Do druhého poločasu vystoupil Jablonec takřka s úplně jinou jedenáctkou. Až do konce utkání ale až na šanci Doležala v závěru moc pohledných fotbalových momentů k vidění opravdu nebylo.

90

89
    Kratochvíl zkusel najít Doležala, pas za obranu byl ale až moc dlouhý a skončil u Samoela.

88
    Votava měl na noze vyrovnání, z nadějné střelecké pozice nakonec netrefil ani branku.

88
    Hübschman pálí z dálky, Samoel měl ale na zákrok dost času a tak si pro míč dokázal bez větších problémů doskočit.

87
    Tak to bylo něco! Ve vápně se ke střele nejdřív dostal Trávník, které ani podruhé za pět minut vůbec dobře netrefil míč, který se nakonec odrazil ke Štěpánkovi. Ani ten ale míč netrefil vůbec dobře, a tak se k němu dostal Doležal, který sice už dokázal zakončit přesně, ale Samoel se předvedl s velmi dobrým zákrokem.

86
    Roh se zatočil do branky, Samoel ho ale s trochou toho štěstí dokázal vyrazit.

85
    Breda se protlačil k centru z levé strany, ve vápně se štěstím našel Trávníka, který ale míč netrefil vůbec ideálně a nerazantní střelou odevzdal míč obráncům, kteří celou situaci hasí odkopem za branku.

85
    Votava si při zpracování ve vápně Jablonce pomohl rukou.

84
    Votava mále našel ve vápně Rybáře, nízký centr ale nakonec srazil jeden z jabloneckých beků na roh.

83
    Doležal po tvrdém faulu končí na zemi. Jablonec bude rozehrávat z vlastní poloviny.

82
    Ondráček střílí z dálky, trefuje ale pouze obránce před sebou.

81
    Novák vystihl kombinaci jabloneckých obránců, kteří ho navíc po zisku míče nedovoleně zastavili.

80
    Samoel musel nepříjemnou situaci řešit odkopem.

79
    Trávník se klamavým pohybem uvolnil a levačkou to zkusil z dálky. Jeho střelecký pokus ale letěl nad břevno.

78
    Trávník ve vápně z pravé strany našel Doležela, který si po poměrně šťatné kombinaci se svým spoluhráčem vytvořil zajímavou střeleckou pozici. Jeden z obranců ale nakonec jabloneckému střelci míč ještě stihl vypíchnout.

78
    Kodeš zkusilnajít nabíhajícího Zbrožka, Hrubýb byl ale u míče první.

77
    Novák výborně vysthil jabloneckou přihrávku a založil útok, který teď bude pokračovat rohem.