Ath. Bilbao – Sevilla 1:3 (kon.) | Real Betis – Real Sociedad 0:0 (kon.) | Levante – Barcelona 2:1 (kon.)
Real Betis
0:0 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
Čtvrtek 10.01.2019, 20:30Španělský pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky španělského fotbalu. V tomto pohárovém zápase proti sobě nastoupí Real Betis a Real Sociedad San Sebastian.

Real Betis v předchozím kole poháru nastoupil proti Santander. Úvodní duel vyhrál Betis 1:0, trefil se v osmé minutě z penalty Leon. Druhý zápas na domácí půdě vyhrál Betis jednoznačně 4:0, trefili se Barragan, Sanabria, Leon a Lo Celso.

Real Sociedad San Sebastian měl cestu předchozím kolem výrazně těžší. První zápas ve Vigu skončil plichnou 1:1. Domácí poslal do vedení Aspas, za hosty na poslední chvíli srovnal Juanmi. Druhý zápas se hrál v San Sebastinu a domácí vyhráli díky dobrému prvnímu poločasu 2:0, trefili se Oyarzabal a Januzaj.

Real Betis: Robles – Barragan, Mandi, Bartra, Guerrero – Canales, Carvalho, Guardado – Joaquin, Sanabria, Lo Celso
    Náhradníci: Lopez – Boudebouz, Feddal, Garcia, Leon, Loren, Tello

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldua, Le Normand, Llrente, Hernandez – Sangalli, Zubeldia, Zurutuza, Oyarzabal – Juanmi, Jon
    Náhradníci: Moya – Elustondo, Illarramendi, Januzaj, Merino, Moreno, William Jose.

1

1
    Zápas začíná, výkop mají fotbalisté domácího celku.

2
    Real Betis vybojoval autové vhazování na útočné polovině, ale balon rychle vybojoval hostující klub.

4
    Mnoho šancí v úvodu zápasu k vidění není, Zaldua vybojoval vhazování na útočné polovině, ale jeho hod nebyl přesný, a tak mohou hrát domácí.

Utkání se hraje v Seville, kde je aktuálně dvanáct stupňů a jasný večer.

5
    San Sebastian nyní rozehrává od své branky, nikam se nežene a snaží se hrát v poklidu.

6
    Jeden z hostujících hráčů se nyní dostával do šance, byl to Sangalli, jehož ránu zblokoval obránce Betisu. Gólman nemusel.

7
    Nyní bude následovat odkop od hostující branky. Rulli rozehrál na spoluhráče před sebou.

8
    Po nedovoleném zákroku na polovině hrací plochy bude rozehrávat hostujcí klub.

10
    Deset minut hry je pryč, na výraznější šanci, pokud nepočítáme zakončení Sangalliho, čekáme.

11
    Žlutou kartu dostává Zaldua (Real Sociedad San Sebastian).

11
    Volný kop nyní budou rozehrávat domácí z nějakých třiceti metrů. Joaquin se rozhodl pro přímou střelu na branku. Gólman Rulli musel zasahovat, se střelou k tyčce si brankář San Sebastianu dokázal poradit.

13
    Jeden z hostujících hráčů zakončoval z velké dálky, domácí brankář Robles snadno získal míč.

15
    Domácí fotbalisté vstupovali do zápasu jako papírový favorit, v úvodu zápasu hrají lépe, ale zatím se nedostali do výraznější šance.

17
    Žlutou kartu dostává Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).

18
    Domácí rozehrávali rohový kop, Rulli zasahovat jednak nemusel, navíc se domácí celek dopustil útočného faulu.

19
    Joaquin centroval před branku, tam byl Lo Celso, jenže přihrávka se k němu nedostal. San Sebastian bleskově otáčí směr hry.

20
    Domácí celek sice dostal do střelecké pozice a poslal balon do branky, jenže zakončující hráč byl v postavení mimo hru. Ofsajd potvrdil také videorozhodčí do sluchátka hlavímu. Pokračujeme dál. Null zu null.

22
    Real Betis hrající v zelenobílém pokračuje v aktivní hře a hostující celek se musí bránit.

23
    Rulli rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Real Sociedad s vytvořením akce rozhodně nepospíchá.

25
    Domácí gólman po centru před branku získal míč a rychle jej rozehrává na Guerreroa.

26
    Joaquin mohl zakončoval, navedl si míč více na střed, ale vypálit nedokázal.

27
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí fotbalisté jsou dál aktivnějším celkem.

28
    Hernandez byl v souboji s Barraganem faulovaný, rozehrávat tak bude hostující gólman.

30
    Domácí celek dostal balon do brány, sudí píská útočný faul na brankáře. První ránu odrazilo břevno, a pak jeden z beků asi za brankovou čárou vykopl míč.

33
    Real Betis hraje poslední minuty výrazně lépe, nyní domácí vybojovali další rohový kop.

34
    Obrana si poradila jen za cenu autového vhazování. Domácí dál pokračují ve snaže překonal hostující obranu. Výborně si počínal Zuldua.

35
    Real Betis kombinuje velmi rychle na polovině soupeře. Hosté se vůbec nemohou dostat k míči, nicméně velmi dobře vykrývají prostory před brankou.

36
    San Sebastian si vynutil faul kousek za půlící čárou. Míč pro hosty.

37
    Guardado pálil z velké dálky, Rulli byl připravený a snadno kryje ránu soupeře.

39
    Nyní hlavičkoval jeden z hostujících hráčů, a tak své kvality musel předvést také domácí brankář. Se situací si poradil.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. 2:1 vedou domácí hráči na střely na branku.

41
    Guerrero kombinoval se spoluhráči na útočné polovině, následně se hra vrátil až k brankáři Betisu,

42
    Žlutou kartu dostává Mandi (Real Betis).

43
    Volný kop rozehrávají hosté, ale je to z velké dálky. Na přímou střelu to nebude. Před brankou hlavičkoval Jon, ale jeho zakončení snadno kryje gólman.

44
    Guardado výborně vypálil po skvělém přiťuknutí spoluhráče, jeho ránu vyrazil brankář na roh.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.

45+0

Domácí celek má převahu, hraje aktivněji, má na svém kontě více střel, ale Rulli své spoluhráče drží. I díky němu platí bezbranková plichta po prvním poločase.

46

46
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Zurutuza, přichází Merino.

46
    Utkání Copa del Rey pokračuje dál.

46
    Výborně pálil hned na úvod poločasu domácí Lo Celso. Jeho ránu vyrazil velmi dobře Rulli.

48
    Domácí celek si vypracoval další šanci po bleskové akci, ale tentokrát se domácí nedostali do zakončení. Výborně zapracoval Merino.

50
    Úvod druhého poločasu ukázal, že se domácí fotbalisté budou dál pokoušet o vstřelení první branky v zápase.

51
    Sanabria si nabíhal do výborné pozice, byl zcela volný před brankou. Jenže přihrávku na něj velmi dobře zastavil brankář Rulli.

53
    San Sebastian se prakticky pořád musí bránit, domácí celek hraje velmi aktivně a kombinuje na polovině soupeře.

55
    Lo Celso byl soupeřem hodně tvrdě dohrán, souboj za hranicí pravidel. Volný kop, který následoval, nedokázal Real Betis proměnit.

57
    Domácí celek nedokázal své šance proměnit, a tak se vrací ke své brance, odkud postupně znovu rozehrává.

59
    Canales byl před brankou, odražený míč se k němu však nedostal. Obrana San Sebastianu si dokázala poradit.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce tohoto prvního osmifinálového zápasu. Domácí celek má sice převahu, ale nemůže se dostat ke skórování.

60
    Hernandez dokázal překazit domácí akci, a tak se směr hry bleskově otáčí. Jon to zkoušel individuálně, ale proti bekům neuspěl.

61
    Výtečně vypálil Lo Celso, jeho projektil pozorný brankář Rulli vyrazil. K dorážce se pak domácí už nedostali.

62
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guardado, přichází Tello.

64
    Real Betis rozehrává od své branky, nikam se nežene, snaží se něco vymyslet, zejména pak nechyboval a nenabídnout soupeři brejk.

65
    Joaquin pálil z první. Balon se mu však zamotal, a tak jeho rána byla rychle obráncem zblokovaná. Následně se hráči v zelenobílém dopustili útočného faulu.

67
    Hostující brankář bude nyní rozehrávat od své branky.

69
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Le Normand, přichází Moreno.

70
    Llorente rozehrává od své branky, snaží se něco vymyslet.

72
    Canales to zkoušel individuálně, ale příliš daleko se s míčem nedostal. Hostující obrana dobře zapracovala a nenechalo do vypracovat si výraznější šanci.

74
    Domácí fotbalisté budou vhazovat na polovině hrací plochy, míč do hry uvede Barragan.

74
    Robles senzačně vychytal soupeře. Se štěstím se dostal Juanmi do obrovské šance, mířil sám na brankáře, ale Rubles předvedl dobrý zákrok.
    74. Robles vychytal soupeře.

76
    Juanmi se zkoušel propracovat do další zajímavé střelecké pozice, tentokrát však domácí obrana zakročila dříve.

78
    Jak byl aktivní domácí celek, tak nyní jsou to hosté. Jon z bezprostřední blízkosti pálil mimo.

79
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sanabria, přichází Loren.

79
    Žlutou kartu dostává Llorente (Real Sociedad San Sebastian).

80
    Volný kop pro domácí fotbalisty. Pozice výborný, dvaadvacet metrů.

80
    Rána byla ztečovaná na rohový kop.

82
    Dostáváme se do finální desetiminutovky, šance k vidění jsou, ale ani jeden celek se nemůže prosadit.

83
    Robles rozehrává od své branky, chce svým spoluhráčům dopřát klid.

83
    Tello se pokoušel na útočné polovině dostat k míči, ale obránce uspěl.

84
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Snagalli, přichází Januzaj.

84
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquin, přichází Boudebouz.

85
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, zdá se, že se bude rozhovor o postupujícím v druhém zápase.

86
    Na polovině hrací plochy vybojoval domácí celek vhazování.

87
    Real Sociedad vybojoval na polovině soupeře volný kop. Na přímou ránu to rozhodně nebude. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

87
    Loren po bleskovém domácím brejku neproměnil velkou šanci. Trefil hráče před sebou.

88
    Hernandez byl domácí obranou tvrdě dohraný, a tak uvidíme hostující volný kop. Pozice to už je o poznání lepší.

89
    Rána byla zblokovaná domácí hradbou těl.

90
    Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Dvě minuty se budou nastavovat.

90+2
    Domácí přízemní centr před branku snadno kryje Rulli a s rozehrávkou rozhodně nepospíchá.

90+2
    V samotném závěru zápasu hostující celek vybojoval ještě možnost rohového kopu.

90+2

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:12.

Papírovým favoritem před zápasem byl domácí celek. Ten měl také více ze hry, vypracoval si hned šest střel na branku, Rulli zůstal nepřekonaný. A tak se o postupujícím z této dvojice bude rozhodovat v odvetném zápase na půdě univerzitního města San Sebastian. (22:22:57)