Švédsko – Finsko 2:3 (po pr.) | Česko – Japonsko 6:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Rusko
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 10.01.2019, 10:30Mistrovství světa žen do 18 let • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

00:01

03:41
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Leemannová – 2 min., podrážení).

05:38
    Vyloučení v týmu Rusko (Lučniková – 2 min., nedovolené bránění).

09:07
    Vyloučení v týmu Rusko (Neuenschwanderová – 2 min., napadení).

10:17
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je ŠAŠKINOVÁ. Asistence: Naměstníková.

11:31
    Vyloučení v týmu Rusko (Borišková – 2 min., hákování).

19:05
    Vyloučení v týmu Rusko (Akhmetová – 2 min., sekání).

20:00

20:01

22:55
    Rusko si zahraje přesilovku. Leemannová dostává dvě minuty za podrážení.

30:41
    Darja Gredzenová dostává dvě minuty za podrážení.

33:51
    Švýcarky se usadily v útočném pásmu a dělovka od modré čáry orazítkovala tyčku.

34:12
    Gredzenová se dokázala bleskově přesunout k levé tyči své branky a betonem zacelila mezírku u brankové konstrukce.

34:32
    Švýcarky teď hrají hodně aktivně. Od modré čáry střílela Lutzova, jenže její dělovku ruská brankářka dokázala vyrazit do rohu třetiny.

35:15
    Provorová dostala přihrávku do jízdy, ale kotouč ji uskočil k mantinelu, kde se k ní stáhly Švýcarky a připravily ji o puk.

35:42
    Hraje se nahoru dolů. Rusky nyní podnikly rychlý výpad po pravém křídle, ale nikdo v bílém dresu si netroufl na zakončení.

36:12
    orišková se díky své rychlosti prosmýkla do útočného pásma, přehodila si kotouč na forhend, ale slabou střelou darovala Maurerové snadný zákrok.

36:24
    Rusko si zahraje další přesilovou hru. Lutzová totiž dostává dvě minuty za hrubost.

37:10
    Švýcarkám se podařilo získat odražený kotouč a bez váhání jej vyhodili přes všechny čáry za ruskou branku.

37:35
    Lučniková dostala nabito na modrou čáru, nicméně svou přízemní střelou trefila jen první hráčku v červeném dresu.

38:12
    Před brankou Švýcarek se strhla velký mela o odražený kotouč. Důrazná obrana Švýcarska dokázala puk na poslední chvíli vyhodit do bezpečí.

38:24
    Švýcarsko hraje v plném počtu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:28
    Švýcarky útočné pásmo dlouho neudržely a Rusky se ihned vydaly do útoku. Nikdo v bílém dresu se však neprobil do střelecké pozice.

40:00

Prostřední perioda končí! Po druhé třetině mohou být stále spokojenější ruské hokejistky, které si udržely náskok z úvodní části hry! Švýcarky však hrály aktivně a vypracovaly si přesilové hry. Ruská brankářka Grendzenová však předvádí skvělý výkon a pro švýcarské hráčky je zatím noční můrou.

40:01

40:10
    Rusko uspělo na úvodním vhazování třetí třetiny a ihned se vydalo do útoku. Nahození do rohu třetině však získaly Švýcarky.

40:44
    Savoninová nahodila kotouč od modré čáry před branku Švýcarska, ale žádná z hráček v bílém dresu na její pobídku nedosáhla.

41:18
    Rusko je v úvodu třetí části hodně aktivní a tlačí se do útoku. Hráčky v bílém dresu své sokyně prakticky nepouštějí ke kotouči.

41:45
    Až nyní se Švýcarky poprvé ve třetí části dostaly do útočného pásma, ale unáhlenou rozehrávkou darovaly kotouč soupeřkám.

42:15
    Škalyrová vybojovala kotouč za brankou Švýcarska a zadovkou přihrála mezi kruhy. Na její pobídku však nedosáhla žádná z Rusek.

43:00
    Stále se hraje bez přerušení. Ve třetí třetině se hraje hodně svižně, nicméně na ledové ploše nadále dominují obě defenzivy.

43:21
    Až nyní je hra poprvé zastavena! Po souboji ve středním pásmu vyletěl odražený kotouč na střídačku Švýcarska.

44:11
    Golovkinová se ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu opřela do volného kotouče, jenže její dělovka jen zaduněla o zadní mantinel.

44:45
    Leemannová se po chybě v ruské rozehrávce dostala do úniku, zkusila forhendový blafák, ale Grendzenová její pokus vykopla betonem!

45:30
    Rusky si nyní opět nerozuměly v komunikaci. Jedna z hráček v bílém dresu málem poslala soupeřku do vyložené šance.

46:08
    Golovkinová obdržela prudkou přihrávku do jízdy, prosmýkla se s kotoučem za modrou čáru, jenže její dělovka byla hodně slabá.

46:34
    Rusky táhly rychlý protiútok po levé straně. Golovkinová poslala bekhendovou přihrávku mezi kruhy, kde nebyl nikdo v bílém.

47:24
    Švýcarky brání na hranici sebeobětování a nedávají soupeřkám moc prostoru ke kombinaci. Naopak by ale samy potřebovaly útočit.

47:51
    Lutzová zavezla kotouč do útočného pásma, poslala přihrávku na modrou čáru, jenže její spoluhráčce uskočil puk za modrou čáru.

48:13
    Provorová nahodila puk od modré čáry před branku soupeřek, jenže obrana Švýcarska znovu dokázala puk odehrát do bezpečí.

48:51
    Až nyní se Švýcarsko opět dostalo ke kotouči a může rozjet další útočnou akci. Rusky mezitím míří na střídačku.

49:03
    Grendzenová musela předvést snad první zákrok ve třetí třetině. Ruská brankář vykopla betonem zakončení z ostrého úhlu.

49:40
    Ponjatovskajová se skvěle vrátila do obranného pásma a zastavila rodící se akci Švýcarska. Rusky zcela dominují dění na ledě.

50:15
    Lučniková zastavila nepřesnou přihrávku soupeřek a získala kotouč pro Rusko. Vedoucí celek se už nikam nežene.

50:27
    Mohlo být rozhodnuto! Rozjetá Puškarová se dostala před Maurerovou, ale švýcarská brankářka její bekhendový pokus vyrazila!

51:03
    Maurerová se teď rozhodně nenudí! Další akce ruské reprezentace vyústila v zakončení z mezikruží, ale gólmanka našla puk v lapačce.

51:45
    Rusky se opět usadily v útočném pásmu a hledají si prostor, odkud by mohly zakončit. Švýcarská defenziva zatím předvádí dobrý výkon.

52:06
    Rozhodčí nyní viděli postavení útočící hráčky v brankovišti. Hra se přesune ven z obranného pásma Švýcarek.

52:49
    Grendzenová si povyjela proti zakončení od levého mantinelu a schovala prudkou střelu zápěstím do lapačky. Vhazuje se po její pravici.

53:10
    Grendzenová musela znovu zasahovat. Tentokrát měla zakrytý výhled, ale přesto dokázala zastavit dělovku od modré čáry.

53:38
    Borišková měla před sebou prázdnou branku, ale brankářka Maurerová se skvěle roztáhla a vytáhla fantastický zákrok!

54:12
    Puškarová se hlásila o přihrávku na pravý kruh, jenže Švýcarky přečetly úmysl ruského týmu a dokázaly kotouč odehrát do bezpečí.

55:06
    Do konce utkání chybí posledních pět minut a Rusko stále drží těsné vedení. Švýcarky se navíc nemohou usadit v útočném pásmu.

55:43
    Švýcarky ještě dostávají šanci v podobě přesilovky. Dvě minuty za hákování dostává Šaškinová.

56:08
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné! Švýcarkám se podařilo vyrovnat krátce před koncem dnešního souboje! Přesilovou hru dokázala zužitkovat LARE CHRISTENOVÁ!

56:38
    Grendzenová si musela dát pozor na nájezd soupeřky z levé strany hrací plochy. Ruská brankář však dokázala kotouč vykopnout betonem.

57:25
    Rusky se usadily v útočném pásmu a snaží se rozhodnout v základní hrací době. Obrana Švýcarska teď podává obětavý výkon.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

58:26
    Christenová se skvěle vrátila do obranného pásma a vypomohla svým spoluhráčkám s rozehrávkou.

59:02
    Další přesilovka pro Švýcarsko! Dvě minuty za vysokou hůl dostává Lučniková.

59:35
    Švýcarky se v přesilovce nemohou udržet v útočném pásmu. Fantastická obrana Ruska zatím podává dobrý výkon.

60:00

Šedesát minut dnešního utkání nám o vítězi zápasu nerozhodlo! Švýcarsku se podařilo vyrovnat v závěru třetí třetiny, kdy se prosadila Christenová! O vítězi tak rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy.

60:01

60:10
    Švýcarky se ihned po vyhraném vhazování usadily v útočném pásmu a hledají si pozici pro zakončení.

60:38
    Švýcarky skvěle zakombinovaly v útočném pásmu, ale vyústilo to jen v nepřesnou dělovku od modré čáry.

61:00
    Grendzenová vytáhla dobrý zákrok! Ruská brankářka se po rychlé akci Švýcarska dokázala přesunout k tyči a ukryla kotouč do lapačky.

61:02
    Rusko hraje v plném počtu.

62:15
    Švýcarky se nadále tlačí do útočného pásma, nicméně obrana Ruska nyní pracuje opravdu skvěle a nedává soupeřkám prostor.

63:00
    Rusko se v prodloužení zatím nemůže dostat do šancí. Švýcarky naopak hrají hodně aktivně a nepouštějí soupeřky ke kotouči.

63:38
    Grendzenová se na poslední chvíli přesunula k levé tyči a zlikvidovala průnik rozjeté soupeřky.

64:12
    Lutzová zakončila od modré čáry, jenže její pokus skončil na hrudi obětavé soupeřky. Tohle mohlo bolet.

65:50
    V prodloužení se pokračuje v opatrné hře. Ani jeden z týmů se nikam nežene.

67:12
    Golovkinová dostala prudkou přihrávku na levou stranu, jenže její zakončení bylo hodně nepřesné.

67:41
    Lutzová se vrátila a na modré čáře obětavým skokem odvrátila kotouč do bezpečí. Rusky ale zůstávají na puku.

68:35
    Surdezová pokazila rozehrávku, nechtěně předala kotouč Boriškové, jenže její průnik neměl dlouhého trvání.