60 3
Mikael Torpegaard
2
7 6
sk Čtvrtek 10.01.2019, 17:13Challenger Columbus (krytý tvrdý povrch) • Osmifinále

Papierové predpoklady sa tak nenaplnili. Mikael Torpegaard ukázal veľký bojovnosť a na americkej pôde ešte nejaký ten čas pobudne.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera! (18:52:19)

Koniec zápasu

3:6
    GEM, SET, ZÁPAS Mikael Torpegaard! Dánsky tenista napokon lepšie zvládol druhý set a postupuje tak na tomto podujatí ďalej. Slovenského reprezentanta môže mrzieť hlavne pokazený prvý set, ktorý mal výborne rozbehnutý, ale potom sa to už s ním vlieklo veľmi zle a tak vypadáva na tomto podujatí v druhom kole.

40-A
    Mikael Torpegaard z Dánska získava druhý mečbal!

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, presúvame sa späť na zhodu.

A-40
    Po odvrátenom mečbale prichádza gembal na udržanie sa v tomto zápase pre slovenského reprezentanta.

40-40
    Túto hrozbu Norbert Gombos odvracia, dostávame sa tak na zhodu 40:40.

30-40
    Mikael Torpegaard získava mečbal!

30-30
    Znova tu je vyrovnaný stav, po 30 na oboch stranách. Príde gembal či mečbal?

30-15
    Norbert Gombos znova vedie o jeden fiftín, 30:15.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-0
    Veľmi dôležité podanie zahájil slovenský reprezentant úspešne.

3:5
    Hneď ten prvý aj využíva, čiže sa v druhom sete dostáva do vedenia 5:3 a Norbert Gombos bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase!

15-40
    Mikael Torpegaard získava dva gembaly.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-15

15-0
    Úvod tohto podania dánskemu tenistovi nevyšiel, fiftín pre Gombosa.

3:4
    Koniec prestávky, podávať bude Mikael Torpegaard.

3:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4
    Nepodarilo! Norbert Gombos tak znižuje stav v druhom sete na 3:4.

40-30
    Torpegaard prvý gembal odvrátil, podarí sa mu aj ten druhý?

40-15
    Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

30-15
    Slovenský reprezentant opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Toto podanie zahájil náš reprezentant úspešne.

2:4
    Ten sa už podarilo Torpegaardu využiť a tak sa ujíma vedenia 4:2 v druhom sete! Gombos sa tak dostáva do čoraz viac zložitejšej situácie, ale ešte nemusí byť nič stratené.

40-A
    A ďalší gembal pre dánskeho tenistu.

40-40
    Je tu však opäť zhoda.

40-A
    Tretím fiftínom v rade získava Torpegaard gembal.

40-40
    Nebol! Slovenský reprezentant nevyužil ani druhý pokus na prelomenie súperovho podania a tak sa presúvame na zhodu 40:40.

40-30
    Prvý pokus úspešný nebol, uvidíme, či bude ten ďalší už úspešný.

40-15
    Norbert Gombos získava dva brejkbaly! Podarí sa mu ich využiť?

30-15
    Loptu získava Torpegaard.

30-0
    Gombos získava aj tento fiftín na svoje konto, dostáva sa tak do menšej výhody.

15-0
    Torpegaardovi nevyšiel úvod tohto podania a tak to je fiftín pre slovenského reprezentanta.

2:3

2:3

2:3
    Aj sa tak stáva, slovenský reprezentant čistou hrou znižuje stav v druhom sete na 2:3!

40-0
    Norbert Gombos získava tri gembaly a tak aj šancu na čistú hru!

30-0
    Druhý fiftín v rade pre slovenského reprezentanta.

15-0
    Toto podanie zahájil úspešne a získava tak fiftín na svoje konto.

1:3
    Mikael Torpegaard zvládol potvrdiť brejk a ujíma sa tak vedenia 3:1 v druhom sete! Pred slovenským reprezentantom tak stojí náročná úloha.

40-A
    Druhý gembal pre dánskeho tenistu.

40-40
    Ten sa mu však nepodarilo využiť, Gombos získava fiftín a tak tu máme zhodu 40:40!

30-40
    Gembal na potvrdenie brejku pre dánskeho tenistu.

30-30
    Znova tu máme vyrovnaný stav, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, Torpegaard teda znova vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Dánsky tenista nezačal cestu za potvrdením brejku úspešne, fiftín pre slovenského reprezentanta.

1:2

1:2

1:2
    Ten sa mu podarilo aj využiť a tak slovenský reprezentant stráca toto svoje podanie v druhom sete! Mikael Torpegaard vedie 2:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

30-40
    Napokon tu je brejkbal pre dánskeho tenistu!

30-30
    Znova je tu však vyrovnaný stav, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Lepší prechod na sieť v podaní nášho tenistu, Norbert Gombos tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

15-0
    Úvod tohto podania Gombos zvládol a tak získava fiftín na svoje konto.

1:1
    Druhý pokus dánskeho tenistu bol úspešný a tak vyrovnáva stav druhého setu na 1:1!

15-40
    Čistá hra to napokon nebude, Torpegaard má však stále k dispozícii dva gembaly.

0-40
    Mikael Torpegaard získava pri svojom prvom podaní v druhom sete tri gembaly a tak aj šancu na čistú hru!

0-30
    Aj tento fiftín putuje na konto dánskeho tenistu.

0-15
    Torpegaard zahájil svoje prvé podanie v druhom sete úspešne.

1:0
    Norbert Gombos predviedol na úvod druhého setu výborný obrat z 0:30 a tak sa dostáva do vedenia 1:0!

40-30
    Tretí fiftín v rade na konte slovenského reprezentanta, získava tak gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Úvodný fiftín v druhom sete pre nášho tenistu, znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30
    Ani teraz sa nášmu tenistovi nedarilo, fiftín opäť pre dánskeho tenistu, ktorý tak vedie o dve loptičky.

0-15
    Slovenský reprezentant nezahájil prvé podanie v druhom sete úspešne, fiftín pre jeho súpera.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

0:0

6:7
    Slovenský reprezentant v tajbrejku dostal kanára! Mikael Torpegaard tak bravúrne zvládol skrátenú hru a získava po veľkom boji prvý set a musíme povedať že aj zaslúžene. Norbert Gombos mohol pohodlne prvý set získať, viedol už o tri gemy, ale nepodarilo sa mu to a tak ho v druhom dejstve čaká náročná úloha!

0-6
    Norbert Gombos opäť stráca svoje podanie a tak tu je setbal pre Torpegaarda!

0-5
    Dánsky tenista dominuje v skrátenej hre a je len zrejme krôčik od získania prvého setu!

0-4
    Torpegaard naopak v tajbrejku so servisom problémy nemá a aj tento bod pripisujeme na jeho konto.

0-3
    Ani toto podanie si slovenský reprezentant neudržal a tak prehráva v tajbrejku už o tri body!

0-2
    Gombosovi sa to však nepodarilo a tak tu je minibrejk!

0-1
    Úvodné podanie v skrátenej hre si Torpegaard udržal.

6:6
    Výborne! Norbert Gombos sa čistou hrou udržal v prvom sete a tak o osude tohto dejstva bude musieť rozhodnúť tajbrejk!

40-0
    Norbert Gombos získava tri gembaly a tak aj šancu na čistú hru.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre Gombosa, dostáva sa tak do menšej výhody.

15-0
    Dôležité podanie zahájil slovenský reprezentant úspešne a získava tak fiftín.

5:6

5:6

5:6
    Priamym bodom z podania ukončil Torpegaard tento gem, dostáva sa tak v prvom sete do vedenia 6:5 a náš reprezentant bude musieť podávať na udržanie sa v tomto dejstve! Aké to je v tenise veľmi vrtkavé.

30-40
    Na konto dánskeho tenistu musíme pripísať ďalšie eso, čiže získava zároveň aj gembal.

30-30
    Opäť je tu vyrovnaný stav, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Ďalšia z dlhších výmien v prospech dánskeho tenistu, ktorý tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15
    Úspešný return nášho reprezentanta, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Torpegaard zahájil toto svoje podanie úspešne a tak si pripisuje fiftín na svoje konto.

5:5
    Aj tomu tak bude, Norbert Gombos nezvládol servis na ukončenie prvého setu a máme tu stav 5:5, čiže prvé dejstvo bude pokračovať ďalej. Škoda, slovenský reprezentant to mal po celý čas rozbehnuté veľmi dobre, bude sa musieť ešte natrápiť.

15-40
    Komplikácie sú na svete, Mikael Torpegaard získava dva brejkbaly a tak prvý set ešte môže mať dlhého trvania!

15-30
    Slovenský reprezentant si pomáha esom, čím znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30
    Dlhšia výmena v prospech dánskeho tenistu, keď Norbert zahral loptičku len do pásky a vyzerá to na ešte veľkú drámu.

0-15
    Nezačína však úspešne, fiftín pre jeho dnešného súpera.

5:4

5:4

5:4
    Tak toto bol famózny servis v podaní Torpegaarda, zaznamenal v ňom až tri esá a tak sa čistou hrou udržal ešte v prvom sete! Norbert Gombos teda ide na podanie za stavu 5:3 a môže prvé dejstvo ukončiť vo svoj prospech.

0-40
    Tri gembaly a tak aj šanca na čistú hru pre dánskeho tenistu.

0-30
    Je tu aj druhé eso v rade, Torpegaard sa tak dostáva do menšej výhody pre neho vo veľmi náročnom geme.

0-15
    Náročnú úlohu začína dánsky tenista úspešne, ďalšie eso na jeho konte.

5:3
    Druhým esom v zápase ukončil Norbert Gombos tento gem, udržal si tak svoje podanie a vyhráva v prvom sete 5:3! Mikael Torpegaard z Dánska tak pôjde podávať na udržanie sa v prvom dejstve.

40-15
    Čistá hra to napokon nebude, stále má však k dispozícii dva gembaly.

40-0
    Aj tretí fiftín na konto nášho tenistu, získava tak šancu na čistú hru a teda aj tri gembaly.

30-0
    Eso na konte Norberta Gombosa, ktorý už vedie o dve loptičky.

15-0
    Slovenský reprezentant na úvod tohto podania úspešne zapracoval na sieť a vybojoval si tak fiftín na svoje konto.

4:3

4:3

4:3
    Prvý set sa začína pekne dramatizovať. Mikael Torpegaard takmer stratil svoje podanie, ale zabral v tej správnej chvíli a napokon úspešne potvrdil brejk, čím znižuje stav prvého dejstva na 4:3 z pohľadu Norberta Gombosa!

40-A
    Druhy fiftín v rade pre podávajúceho tenistu, Torpegaard získava gembal na potvrdenie brejku.

40-40
    Mikael Torpegaard však včas vyťahuje svoje druhé eso v tomto zápase, čím sa dostávame späť na zhodu!

A-40
    Dlhšia výmena v prospech nášho tenistu, Norbert Gombos tak získava aj druhý ribrejk!

40-40
    Mikael Torpegaard sa však správne presunul na sieť a odtiaľ presne umiestnil svoj forhend na čiaru. Dostávame sa na zhodu 40:40!

40-30
    Správna je tá druhá možnosť, slovenský reprezentant tak má šancu vziať si svoje podanie späť!

30-30
    Tento jeho úder zastavuje páska a tak to je po 30 na oboch stranách. Príde gembal či opäť ribrejk?

15-30
    Mikael Torpegaard sa následne previnil prvou dvojchybou v tomto zápase!

0-30
    Úspešne zapracoval aj na sieti a tak vedie na svojom servise o dva fiftíny.

0-15
    Torpegaard začína priamym bodom z podania.

4:2
    Situácia sa v podstate zopakovala a tak Norbert Gombos nepotvrdil brejk a prvýkrát v tomto zápase stráca svoj servis! Stále však vyhráva 4:2, na podanie sa chystá Mikael Torpegaard z Dánska.

15-40
    Tento servis slovenskému reprezentantovi nevychádza, dlhý úder z jeho rakety končí v aute a sú tu teda dva ribrejky pre Torpegaarda!

15-30
    Loptu získava Gombos.

0-30
    Nestihol reagovať na rýchly return súpera a tak pri svojom podaní prehráva o dva fiftíny.

0-15
    Sledovali sme veľmi peknú výmenu na sieti, ale končí v prospech Torpegaarda, čiže Gombos cestu za potvrdením brejku nezačal úspešne.

4:1

4:1

4:1
    Do tretice všetko dobre! Norbert Gombos predviedol úspešný dropšot, Torpegaard reagoval len úderom do pásky a tak dánsky tenista stratil aj druhý svoj servis v prvom sete. Slovenský reprezentant vyhráva v prvom sete 4:1 a je na najlepšej ceste ho aj získať!

40-30
    Ani druhý pokus nášho tenistu na druhý brejk úspešný nebol, loptička končí v aute z jeho rakety a ostáva mu teda posledný brejkbal.

40-15
    Torpegaard odvracia prvú hrozbu priamym bodom z podania.

40-0
    Dlhý úder podávajúceho tenistu do autu, Norbert Gombos tak získava tri brejkbaly!

30-0
    Slovenský tenista úspešne zareagoval na skrátený úder súpera a následne forhendom po čiare získava aj druhý fiftín, čím sa dostáva do menšej výhody.

15-0
    Torpegaard na úvod tohto svojho podania chybuje, keď nedostal loptičku cez pásku.

3:1
    Norbert Gombos je zatiaľ na svojom servise neomylný, udržal si aj toto podanie a tak vyhráva v prvom sete 3:1!

40-15
    Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

30-15
    Následne však zahral po výmene loptičku len do pásky, stále však vyhráva pri podaní o jeden fiftín.

30-0
    Pokračuje priamym bodom na servise.

15-0
    Slovenský tenista sa pustil do tejto výmeny veľmi agresívne a vyplatilo sa. Presný bekhend na čiaru mu prináša úvodný fiftín tohto gemu.

2:1

2:1

2:1
    Hneď ten prvý aj využíva a tak získava svoj prvý gem v tomto zápase. Znižuje teda stav prvého setu na 2:1 z pohľadu nášho tenistu!

15-40
    O prvé eso v tomto zápase sa postaral dánsky tenista Mikael Torpegaard , získava tak dva gembaly.

15-30

0-30
    Forhend nášho tenistu zastavuje páska, podávajúci hráč vedie o dva fiftíny.

0-15
    Torpegaard zahájil svoj druhý servis v zápase priamym bodom.

2:0
    Slovenský reprezentant úspešne potvrdil získaný brejk a dostáva sa v prvom sete do vedenia 2:0! To je určite výborný štart Gombosa do tohto stretnutia.

40-15
    Prasiatko pomohlo teraz Norbertovi Gombosovi a tak získava dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15
    Zatiaľ najdlhšia výmena v tomto zápase, Torpegaardov pokus o bekhend po čiare úspešný nebol, fiftín pre slovenského reprezentanta.

15-15
    Následne však nestačil na return súpera, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Norbert Gombos zahájil úvodný servis priamym bodom.

1:0
    Výborne! Druhý pokus Gombosa vziať súperovi úvodné podanie bol úspešný, Torpegaardov úder zastavuje páska a tak dánsky tenista neudržal prvé podanie v zápase.

A-40
    Úspešný bekhendový return od Gombosa, slovenský reprezentant získava druhý brejkbal v tomto zápase!

40-40
    Aut je tu však následne aj a druhej strane, čiže sa presúvame na zhodu 40:40!

40-30
    Nepresný úder Torpegaarda končí v aute, brejkbal pre slovenského reprezentanta!

30-30
    V tomto prípade sme sledovali prechod na sieť, lepšie vyznel prospech podávajúceho hráča a tak to je po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Presne umiestnený forhend nášho tenistu na čiaru, získava tak druhý fiftín v rade a dostáva sa do menšej výhody.

15-15
    Dlhšiu výmenu zvládol následne náš tenista, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Na úvod musel ísť Torpegaard cez druhé podanie, čo však zvládol a po dlhom forhende nášho tenistu získava úvodný fiftín.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Obaja tenisti sú už prítomní na kurte, takže stretnutie sa o malú chvíľu začne. Ako prvý začne na podaní dánsky tenista Mikael Torpegaard, prajem príjemný športový zážitok!

Príjemný tenisový podvečer! Dnes je na programe osemfinálové stretnutie v rámci tenisového turnaja Challenger Columbus na americkej pôde. Slovenského reprezentanta Norberta Gombosa čaká súboj proti dánskemu tenistovi Mikaelovi Torpegaardovi. Favoritom stretnutia je slovenský reprezentant a tak verme, že sa mu túto prognózu podarí aj naplniť.

Začiatok stretnutia sa troška posunie, znova sa teda prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Norbert Gombos a Mikael Torpegaard. Predbežný začiatok stretnutia je naplánovaný na 17:00.

Nový rok so sebou prináša aj ďalší bohatý program tenisových podujatí. Naši tenisti a tenistky tak znova putujú po turnajoch po celom svete. V americkom Columbuse sa uskutoční turnaj kategórie Challenger a my môžme na tomto podujatí sledovať slovenského reprezentanta Norberta Gombosa, ktorý sa zúčastňuje druhého turnaja v novom kalendárnom roku a je to takisto na americkej pôde.

V tomto osemfinálovom stretnutí narazí na dánskeho tenistu Mikaela Torpegaarda, pre ktorého to je prvý turnaj v novom roku. Postavenie v rebríčku stavia do úlohy favorita nášho reprezentanta a tak uvidíme, ako sa mu bude dariť. Sledujte náš textový prenos, ktorý vám sprostredkuje komentátor Miroslav Revaj.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.