Novosibirsk – Čerepovec 4:5 (kon.) | Magnitogorsk – Minsk 4:3 (kon.) | Ufa – Soči 5:4 (po pr.)
N.Novgorod – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 6:0 (kon.)
HC Slovan – Viťaz 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 11.01.2019, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:22:20)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Michal Bulíř (MET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 13:08

Je dobojováno! Dramatické utkání, v němž se vedení přelévalo ze strany na stranu, nakonec vyznělo vítězně pro favorizovaný Magnitogorsk. Svěřenci Josefa Jandače sice ztratili vedení 2:1 a po druhé třetině prohrávali 2:3, necelých dvanáct minut před koncem ale vyrovnal Michal Bulíř a v samotném závěru Metallurgu vystřelil výhru Pakarinen.

59:26
    Karnauchov upaluje na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

58:59
    Ellison se prokousal až na levý kruh, odkud to zkusil bekhendem, Michail Karnauchov ale ještě udržel Dinamo ve hře o body.
    58:15 Iiro PAKARINEN - 4:3

58:15
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tribuny bouří, necelé dvě minuty před koncem se domácí dostávají do vedení! Dennis Rasmussen nabil na vrchol kruhu Antipinovi, jehož nahození šikovně tečoval IIRO PAKARINEN a Karnauchov už nestihl zareagovat! Asistence: Viktor Antipin a Dennis Rasmussen.

57:59
    Howdenovo nahození od modré vyrazil Zagidulin jen před sebe, dotírající David Booth už se ale k dorážce nedostal.

57:16
    Nepovedená rozehrávka Metallurgu skončila na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Arťoma Zagidulina.

56:33
    Tentokrát dostal Mozjakin nabito na levý kruh, z první ale ruský reprezentant přestřelil.

55:56
    Hokejisté Magnitogorsku postupně zvyšují obrátky a čím dál častěji dostávají Dinamo pod tlak, domácí nyní v poklidu zakládají další akcu z hloubi vlastní třetiny.

55:01
    Sergej Mozjakin se prokousal až do mezikruží, jeho následná střela ale postrádala přesnost.

54:06
    Dinamo se vydalo do rychlého protiútoku, kotouč se ale nakonec k úplně volnému Gotovcovi nedostal. Arťom Zagidulin tak mohl zůstat v klidu.

53:19
    Gólman Minsku si teď připsal dosti nejistý zákrok po střele Čibisova z ostrého úhlu, nakonec to ale stačilo a Dinamo je v plném počtu.

52:25
    Mozjakin nabil na modrou Antipinovi, jehož dělovka z první ale zamířila přímo do míst, kde stál připravený Michail Karnauchov.

51:39
    Nikolaj Kuljomin se po závaru v předbrankovém prostoru dostal k odraženému kotouči, ten ale netrefil podle představ a Volkov ho dokázal přizvednout do ochranné sítě.

51:06
    Hostující kapitán Alexej Těreščenko (MIN) podrazil Mozjakina, Jandačova parta si tak zahraje přesilovou hru.

50:30
    Na konci nebezpečného přečíslení Magnitogorsku stál Roman Ljubimov, na kterého zívala odkrytá minská svatyně, domácí forvard ale napálil puk jen do vracejícího se Daniila Bokuna!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 4. N. Kuljomin (Ellison, Mozjakin), 22. N. Kuljomin, 49. Bulíř (Ljubimov, Čibisov), 59. Pakarinen (Antipin, Rasmussen) – 3. Lisovec (An. Stěpanov), 39. A. Kosticyn (An. Stěpanov), 40. Booth (Pulkkinen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (41. Zagidulin) – Antipin, Vereščagin, Rylov, Běreglazov, J. Birjukov, Matuškin, Zajcev – Mozjakin, N. Kuljomin, Ellison – Rasmussen, Pakarinen, Bulíř – N. Shore, Ljubimov, Čibisov – Několenko, Timkin, D. Platonov – J. Platonov.
    HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (Enroth) – Lisovec, Chenkel, Gotovec, Blum, Wiercioch, Jevenko, Bokun – A. Těreščenko, A. Kosticyn, An. Stěpanov – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – S. Kosticyn, Kovyršin, Gavrus – Litvinov, Drozdov, Kitarov – A. Volkov.

Rozhodčí: Bukin, Ovčinikov – Zacharov, Otmachov