Košice – MAC Budapešť 4:5 (2:3 po s.n.) | Žilina – Nitra 4:6 (kon.) | Miskolc – Poprad 3:2 (kon.)
Detva – Banská Bystrica 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 3:2 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 2:5 (kon.)
HK Detva
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
Pátek 11.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve 41. kole slovenské Tipsport ligy se proti sobě utkají týmy HC 07 Detva a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Naposled se spolu tato mužstva utkala před měsícem na ledě Banské Bystrice, která vyhrála 5:2. Dnes se ovšem bude hrát na ledě Detvy. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Detva je aktuálně ne devátém místě s padesáti třemi body, ovšem v řadě vyhrála už pět zápasů a je tak ve skvělé formě. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti osmi body Puliš.
    Banská Bystrica momentálně vede slovenskou ligu s osmdesáti šesti body a rovněž si připsala už pět výher v řadě. Nejproduktivnějším hráčem je s padesáti body Faille.

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mart,, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Jendroľ, Golian – Sčurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový M., Valent, Chovan Mat.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Gabor, Češík, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Rozhodčí: Peter Stano, Dániel Rencz – Tomáš Gegáň, Norbert Muzsik – Erik Neuzer.

00:01

00:55
    Hosté se dostali ke střele, ale ta skončila zblokována v ochranné síti.

02:40
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Sloboda – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

03:17
    Detva sice drží kotouč v útočném pásmu, ale zatím z toho nebylo nic vážnějšího.

04:11
    Tým Detva právě vstřelil branku! A je to 1:0, jelikož domácí mužstvo využívá přesilovou hru. PETER HRAŠKO to zkusil z pravé strany a zamířil přesně do levé šibenice. Asistence: Jozef Sládko a Jakub Žilka.

05:25
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ďatelinka – 2 min., nedovolené bránění).

06:41
    Domácí jsou opět v tlaku a drží kotouč v útočné třetině.

07:13
    Až nyní, se Banské Bystrici podařilo vyhodit kotouč ze své třetiny.

07:25

08:39
    Začátek zápasu zatím patří domácím, ale tentokrát se ke střele dostali hosté, ovšem ta skončila v moci Zalivina.

10:47
    Hosté se už dostávají do zápasu, ale pokus z pravé strany skončil jen v moci Zalivina.

11:03
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Gašpar – 2 min., vysoká hůl).

12:03
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Žilka – 2 min., hrubost).

12:18
    Banská Bystrica má minutu přesilovku 5 na 3, ale domácím se podařilo dvakrát vyhodit kotouč.

12:52
    Posléze si Zalivin připisuje úspěšný zákrok proti střele hostujícího útočníka.

14:03

14:29
    Detva přežila oslabení 3 na 5 a stále tak vede 1:0 po skvělém začátku tohoto utkání.

15:42
    Banská Bystrica je vice v tomto zápase favoritem, ale zatím se hostům vůbec nedaří.

15:57
    Gól nakonec neplatí! Detva se už radovala z dvoubrankového vedení, když se prosadil Ben Betker, ale rozhodčí nakonec branku neuznali z důvodu postavení hráče v brankovišti.

16:49
    Hosté se snaží něco vymyslet, ale stále to není moc nebezpečné.

18:27
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Fekiač F. – 2 min., podrážení).

18:54
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Nakonec se hostům podařilo v přesilové hře srovnat na 1:1! Asselin skvěle poslal přihrávku na pravou stranu, kde se do puku opřel z první ÉRIC FAILLE a překonal Zalivina. Asistence: Guillaume Asselin a Ben Marshall.

19:46
    Střela hostů skončila v moci domácího brankáře.

20:00

První třetina je u konce a stav je 1:1, za což mohou být hosté velice rádi. Už v 5. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Haško a Detva dominovala hře. V 16. minutě to bylo už 2:0, když se trefil Betker, ale tuto branku nakonec rozhodčí po přezkoumání záběru neuznali. A minutu před koncem periody srovnal v přesilovce Faille.

Další třetina začne přibližně v 18:56.

20:01

20:50
    Domácí se dopustili ofsajdu a následuje tak buly ve středním pásmu.

21:58
    Detva je aktivnějším týmem na začátku druhé periody, ale Williams si připisuje další zákrok.

23:35
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Biro.

24:53
    Domácí sice mají přesilovou hru a drží soupeře pod tlakem, ovšem rána z pravé strany skončila v lapačce Williamse.

25:30
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Fekiač – 2 min., nedovolené bránění).

25:35

26:38
    Král se dostal do šance, když v oslabení ujel po levé straně, ale následně vypálil jen do lapačky Williamse.

27:30

28:41
    Banská Bystrica se snažila něco vymyslet, ale při přechodu přes modrou čáru se dopustila ofsajdu.

30:00
    Hosté jsou v dnešním zápase favoritem, ale v polovině základní hrací doby je stav stále 1:1.

30:41
    Detva se pokoušela projít do útočného pásma, ale nakonec je z toho jen ofsajd.

31:12
    Hosté otáčejí utkání a jdou do vedení! LEVKO KOPER se zpoza brány snažil najít spoluhráče, ale puk se od bruslí poodrážel a nakonec tak zakončil sám kanadský útočník bekhendem a překonal tak Zalivina. Asistence: Brock Higgs, Marek Bartánus.

32:27
    Nyní se hra přerušila, jelikož se do sebe pustilo pár hráčů a bude se vylučovat.

32:27
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sládok – 2 min., sekání).

33:11
    Banská Bystrica má momentálně přesilovou hru a snaží se jít do dvoubrankového vedení.

34:27

35:26
    Hra se nyní hodně kouskuje a tentokrát přišlo zakázané uvolnění Detvy.

36:31
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! BEN MARSHALL byl před bránou soupeře velice dravý po přihrávce Asselina a nakonec se mu povedlo dostat puk za záda Zalivina. Asistence: Guillaume Asselin.

38:17
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., nedovolené bránění).

39:25
    Detva sice má přesilovku, ale ta se jim moc nedaří a vypadá to, že do konce třetiny už branka nepadne.

40:00

Druhá perioda je u konce a Banská Bystrica skvěle otočila utkání a vede 3:1. Začátek třetiny sice patřil Detvě, ale ve 32. minutě se prosadil Koper a poslala tak hosty do vedení. Nakonec ve 37. minutě poslal Bystrici do dvoubrankového vedení Marshall. Ve třetí třetině se Detva může pokusit o zázrak, ale ten se pravděpodobně nestane.

Další třetina začne přibližně v 19:53.

40:01

40:17

40:42
    Banská Bystrica se lehce ubránila pár vteřin v oslabení třetí třetiny a nyní tak může jít dopředu v plném počtu.

42:35
    Hosté momentálně jsou lepším týmem, ale tentokrát domácí zachránil od inkasovaného gólu Zalivin.

43:46
    Ovšem z ničeho nic se ke střele dostala Detva a ta skončila na tyči Williamsovy brány!

45:51
    Hosté drží soupeře pod tlakem a Zalivin tak stále musí být v pozoru.

46:56
    Tady je rozhodnuto, jelikož Banská Bystrica jde už do tříbrankového vedení! GUILLAUME ASSELIN se dostal do zakončení z pravé strany a gólman Zalivin počtvrté v dnešním zápase lovil kotouč ze své sítě. Asistence: Eric Selleck.

48:08
    Domácí se dostali ke střele, ale tu vyrazil hostující brankář.

49:42
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Selleck – 2 min., hákování).

50:39
    Detva má sice přesilovku, ovšem hosté drží kotouč na svých holích.

51:17
    Domácí nyní trochu sevřeli soupeře, ale nemělo to dlouhého trvání.

51:42

52:35
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Valent.

53:45
    Marshall skvěle přerušil soupeře, který se tak dostal do špatné střelecké pozice.

54:35

55:44
    No pozor! Král a Kabáč se do sebe pustili a byla z toho bitka, kterou ovšem vyhrál Kabáč a Banská Bystrica dnes tak naprosto dominuje.

55:44
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Král – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kabáč – 5 min., bitka).

56:57
    Zápas se už spíše jenom dohrává a u puku je Banská Bystrica.

58:18
    Hosté opět rozjeli akci po levé straně, ale ta už není ani nijak atraktivní a hokej poslední minuty ztratil na atraktivitě.

58:56
    Williams si skvělým zákrokem poradil se střelou ze středu hrací plochy.

59:38
    Detva se pokouší něco vymyslet, ale přes obranu Bystrice nemůže projít.

59:52
    Vyloučení v týmu HC 07 Detva (Sčurko – 2 min.).

Je konec. Banská Bystrica dnes vyhrála v Detvě 4:1. Už v 5. minutě poslal domácí do vedení z přesilovky Haško a Detva dominovala hře. V 16. minutě to bylo už 2:0, když se trefil Betker, ale tuto branku nakonec rozhodčí po přezkoumání záběru neuznali. A minutu před koncem periody srovnal v přesilovce Faille. Začátek druhé třetiny sice patřil Detvě, ale ve 32. minutě se prosadil Koper a poslala tak hosty do vedení. Nakonec ve 37. minutě poslal Bystrici do dvoubrankového vedení Marshall. Ve 47. minutě ještě pojistil náskok Asselin.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:33:12)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 5. Hraško (Sládko, Žilka) – 19. Faille (Asselin, Marshall), 32. Koper (Higgs, Bartánus), 37. Marshall (Asselin), 47. Asselin (Selleck)

HK Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mart,, Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Jendroľ, Golian – Sčurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový M., Valent, Chovan Mat.
    HC´ 05 Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Lunter – Selleck, Faille, Asselin – Bartánus, Higgs, Koper – Gabor, Češík, Róth – Török, Giertl, Kabáč

Rozhodčí: Peter Stano, Dániel Rencz – Tomáš Gegáň, Norbert Muzsik – Erik Neuzer